Отговори
# 75
  • Мнения: 8
Благодаря ви за загрижеността,момичета.
Дани се оправя,по-добре е от вчера,жизнен ,играе си.Чак в петък обаче сме на преглед при ушния лекар и тогава ще разберем ушенцето как е.
Еl Bozhko-не рискувай да переш играчки с механизми в пералнята.Аз пуснах едно мече с конче,което се дърпа и пее песнички.Сега или влачи или не иска да пее въобще.
Sunny-много е хубаво,че имаш компютър в болницата и ни драскаш по някой ред от там Simple Smile Сякаш сме вътре в събитията Simple Smile Поздрави на малката красавица Simple Smile

Момичета,канени сме на сватба на 3-ти септември и реших подаръка да е картина.По-точно масло върху платно,абстрактна композиция.Какво мислите по въпроса?По-добре ли е пари?Малко се двоумя,понеже картината е нещо специфично.

# 76
  • Мнения: 43
Гледам, че за болничния си говорите.
Аз имам питане към тези, които не си следите бременността по здравна каса. Моята гинеколожка ме следи на частно и каза, че болничен трябва да си взема от личната лекарка.
В началото на предишната бременност личната ми даде направление за ЖК и с това приключиха вижданията ни. Сега може ли да ми откаже да ми даде 45-дневен болничен, а да иска да минавам първо през болница, в която има ЖК и от там да ми издадат въпросния лист?
И видях, че говорите за направление за раждане - дори незнаех, че има такова... (предния път мъжът ми действаше по тези въпроси) Него също ли трябва да взема от личната лекарка?

Май май ще изненадам моята гинеколожка, като й кажа, че ще раждам пак в Майчин дом при гинеколога, който ми води раждането първия път. Дано да може де...

За водите - могат да изтичат и по малко. На мен примерно ми текоха цял ден предния път докато съвсем се убедя, че са те. Доста по-обилни са от просто течение и мокрят повече. Има и ръкавици специално за бременност определящи Ph на влагалището - при изтичащи води лакмуса се оцветява в синьо-зелено, а нормалната среда на влагалището си е леко киселка - т.е. по-неутрален или оранжев лакмус.

За помпата и аз съм на мнение, че е хубаво да се вземе качествена помпа. Но винаги може своевременно да се прецени дали и една ръчна няма да свъши работа. На някои жени гърдите им са с прави каналчета и по-лесно цедят било то на ръка, с механична помпа или направо със спринцовка. На други като мен с 'лабиринтчести' каналчета електрическата помпа ми беше първи приятел. И при цеденето в началото и после когато се случеше да оставя Сузи 2-3 часа с някого.

Съни Акушерките винаги преувеличават! Wink

# 77
  • Варна
  • Мнения: 138
Момичета, а готови ли сте с ношниците? Аз вкъщи  спя с пижама и сега направо не мога да се ориентирам какво точно да взема и откъде?  newsm78

# 78
  • Мнения: 2
nnnnn и аз съм в чуденка с тия ношници. Може мамите от Варна да препоръчат някой магазин, ще съм много благодарна

# 79
  • Мнения: 4
Здравейте!
За помпата сум на мнение, че задължително трябва да имаш такава още в първите часове след раждането, особенно за майките със секцио.
За нощницит- за Варна незнам, но аз мойте съм си ги копувала от МОЛ Илиенци от  “Vienetta Secret”
имат страхотни модели.
Вие ме накарахте да се замисля дали да не посетя докторката си с тези разкази за водите-онзи ден както си лежах и изведнъж все едно някой ме поля с нещо чак до колената, реших че съм се изпотила, измих се и с това се приключи, нямам болки или някакви други проблеми, но май утре ще я посетя за всеки случай.

# 80
  • Мнения: 8
Съни, честито! Алина е прекрасна. Simple Smile Пожелавам и здраве, а на теб бързо възстановяване.
Мен разказът ти ме успокои - само няколко часа след това ти вече си писала тук, значи не е чак толкова страшно...Simple Smile

# 81
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Относно помпата за кърма - момичета, не пестете пари от нея, това е една от най-важните покупки според мен  Hug Може да не ви трябва веднага, но примерно след време като искате да излезете вечер с милото ще трябва да оставите кърма за бебо. На ръка се цеди трудно и бавно, особено, ако не е имало кой да ви покаже как става!

Аз също съм на мнение че си струва една такава покупка на хубава помпа. Особено пък ако смятате и друго дете да раждате - купете си я от сега Simple Smile
На скоро на приятелка бебето беше в кърмаческа стачка  - 2 дена някой някак си трябва да изцежда - става и на ръка ама е по-трудно.
Аз съм правила няколко запушвания на канали - много неприятна работа.
Отделно препоръчват като се роди бебето да се изцежда по-начесто за да се стимулира производството и самото слизане на кърмата - а бебетата тогава не сучат по много.
И не на последно място аз имам проблем с ръцете но и никой не е застрахован от такъв проблем - тъй че ръчната помпа за мен не е вариант затова и се напънах да взема хубава електрическа.
По принцип най-добрите помпи са на Медела не знам обаче какво точно се предлага на БГ-пазара.

# 82
  • Мнения: 484
Medela не бяха много разпространени в БГ доскоро, почти на всички им аги носят от някъде...Видях ги в BABY MALL на Околовръстен път(който се премести малко в посока Младост, на мястото на Bo Concept), явно те ги внасят, защото имат цялото разнообразие от помпи, шишета и аксесоари...Наистина е много хубава електрическата им- модел SWING, скъпа и се чудя...може би в последствие ще ми я купят...

# 83
  • Мнения: 2
Момичета, а готови ли сте с ношниците? Аз вкъщи  спя с пижама и сега направо не мога да се ориентирам какво точно да взема и откъде?  newsm78

И аз щях да питам същото. След 3 часа обикаляне на двата мола не намерих нищо, по едно време мислех да си взема някоя намалена рокля, толкова се отчаях Mr. Green Обаче трябва да е с дълъг ръкав, аз съм супер зиморничева. Чудя се и за над нощницата - жилетка, суитчър, не знам  Mr. Green Та обикалях да търся нощница, но за пръв път купих нещо за бебето. В първия магазин, където харесах блузка и жилетка, нямаха шапка, а нали трябвало първата покупка за бебето да е шапка, та ме чакаха да отида да намеря от друг магазин и после се върнах да си ги платя. Иначе не съм суеверна  Mr. Green

# 84
  • Мнения: 15
Zeirna - предполагам, че картината, за която говориш е красива, но нали всеки си има собствен вкус и стил. За да подариш картина трябва да си сигурна в избора и да си убедена, че ще отива в жилището. Но едно младо семейство, което тепърва ще гради собствен дом, едва ли картината ще е на преден план. Без значение колко са ми близки младоженците, за мен варианта за пари в плик винаги е най-удачен. Ние например живеем при свекърите, които имат всичко необходимо, затова, когато ме питаха какво предпочитам за подарък, колкото и неудобно да ми беше, им казвах, че това, което смятат да отделят за подарък, предпочитаме да бъде в плик. Живот и здраве като имаме възможност за собствено жилище, ще направя най-подхоящите покупки.

# 85
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Zeirna и аз не съм привърженик на картини за подарък - трудно се уцелва вкус пък и всеки си има собствено виждане за декорацията на къщата. Получавала съм за подарък и макар една от картините да е много хубава все още си седи складирана защото не съм и намерила място - всички останали дето съм получила така и няма да закача никъде.

# 86
  • Мнения: 2
Видях в албумчето снимки от пловдивската среща. Момичета, много сте хубави, приличате на ученички, отишли в барчето до училището да изпушат по една цигара. Само Пепи разпознах, обаче.

За картината - и аз мисля като силви и шемет.

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Видях в албумчето снимки от пловдивската среща. Момичета, много сте хубави, приличате на ученички, отишли в барчето до училището да изпушат по една цигара. Само Пепи разпознах, обаче.

За картината - и аз мисля като силви и шемет.

Грешката е моя, че не ги надписах  Blush Ще го коригирам при първа възможност

П.п. Seengirl вече е надписала снимките  Simple Smile

# 88
  • варна
  • Мнения: 1 228
Аз си купих нощница отперд с копчета ,розова с картинка на магаренцето Йори(мъничка на рамото) Mr. GreenТези дни ще си взема още една.
Не бих дала много пари за нощница защото първо няма да я нося повече пък и ще я изцапам я с кръв я с кърма .И все пак не отивам на модно ревю , а да раждам. Peace
Венета Сикрет до колкото знам са доста скъпи.

# 89
  • Мнения: 646
 и аз да се разпиша Hug

Общи условия

Активация на акаунт