С трепетен копнеж продължава Септемврийският бебевалеж :)

  • 27 189
  • 712
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 644
Майчета, привет и от нас  Hug

Благодаря на всички за милите пожелания! Тъпкано да ви се връщат  Hug

Честито и на всички обебили се мами  Hug

Нас днес ни изписаха и вече сме си вкъщи. Малкият се чувства чудесно, аз все още не знам на кой свят съм, но се надявам до една две седмици да успеем да влезнем в някакъв ритъм.

Сега да ви разкажа за моето раждане - след два дни, изкарани с болезнени контракции, няколко прегледа за разкритие и изпаднала тапа, на 01.09. вечерта с болезнени контракции на 4-5 минути отидохме до Майчин дом. Естествено, разкритието беше нула. Качиха ме на десетия етаж, където си се водех на стационар от известно време и ми казаха да чакам контракциите да станат на 2-3 минути или да ми се пукне мехура. Психически се подготвих за дълга нощ - вече бях изкарала две такива с големи болки. Но не би. Точно 20 минути след като ме качиха в патологията, ми изтекоха водите. Викнаха дежурния екип и ме свалиха в родилното след всичките му процедури - тоалети, клизми и прочие.
Настаниха ме в родилното, вързаха коланите за тоновете и контракциите и ме оставиха да си лежа. Към 2.30 - 3 сутринта, вече умираща от болки, се примолих на доктора за нещо обезболязаващо. Прегледа ме и каза, че разкритието е още малко - към 3-4 см. и ще трябва още да почакам. Малко след това угасна тока и за около час персоналът се суетеше насам натам в чудене как да пуснат аварийното захранване. Докато се оправи тока и дойдат пак да ме видят, беше станало вече 5.30 сутринта. Мина акушерка да попита как съм и имам ли нужда да стана, да отида до тоалетна или нещо друго. След като й казах, че искам само нещо за облекчаване на болката, провери разкритието и ми каза да изчакам така. Повика единия от докторите, който ми каза, че пак няма да ми дадат нищо обезболяващо, защото вече съм с 9.5 см. разкритие и до 10-15 минути ще раждам  Shocked Набързо започнаха да подготвят залата за идването на малкия човек и зачакаха да направя пълно разкритие.
Честно казано, доста объркана се почувствах като ми казаха, че след малко ще започне раждането - чудех се дали ще се справя, в следващия момент си казвах - Боже, още малко и ще видя най - скъпото на света, после си мислех за мъжа си, за всичките ни моменти заедно.
След малко ми казаха, че вече няма нужда да подтискам напъните и мога да напъвам. Обясниха ми кое как и цащо, но на първите напъни не се справих особено успешно. Продължих с напъните, а през цялото време екипът се държеше много мило с мен и ме окуражаваше. Въпреки моите усилия, явно напъните не са били много ефективни, защото ми направиха малка епизотомия и докторът помогна с побутване на корема на бебчето да слезне. След това, точно с един напън малкият излезна като тапичка - синичък и омазан с верник - най - прекрасната гледка на света  Heart Eyes В този миг забравих за всички болки от отминалите дни, за всички проблеми, които имах през бременността, мислех само как да се обадя на таткото и да му съобщя хубава новина.
След като ми показаха бебето, го отнесоха в съседния бокс, където се погрижиха за него.
При мен нещата продължаваха - следващ етап беше раждането на плацентата, което беше доста бързо и лесно, така да се каже.
След като родих и плацентата, се пристъпи към оглед и шев и кройка. Честно казано, тази част ми се стори най - дълга и досадна. Имах сили за трима и исках да скокна от леглото и да тичам волна и щастлива.
След като ми сложиха упойка, реших, че е крайно време да известя таткото. Звъннах му, а екипът ми се смееше как преди половин час съм се гърчела от болка, а вече смс-и пращам  Mr. Green
И така, докато ме шиеха, аз разпространявах щастливата вест и приемах поздравления  Heart Eyes

В крайна сметка раждането ми протече съвсем "естествено" - без никакви системи с окситоцини, обезболяващи, упойки и прочие, въпреки всичките ми очаквания. Далеч не си представях, че ще успея да се справя с болката без никакви медикаменти и бях планирала епидурална упойка, но явно не се познавам толкова добре, също така не съм очаквала и че няма да ме включат на системи с окситоцин, при положение, че ми бяха изтекли водите и нямах никакво разкритие, въпреки контракциите на 2-3 минути.
Тук е мястото да поднеса благодарности на екипът, при който раждах (за съжаление не запомних имената им) за това, че ме окуражаваха и оставиха нещата да се случат на собствен ход.
Също така тук е мястото да кажа, че макар и да нямам база за сравнение, условията за раждането в новото родилно отделение на Майчин дом са просто страхотни - самостоятелна родилна зала, нулево присъствие на персонал, което за мен е огромен плюс - по време на контракциите имах нужда от тишина и да бъда сама, за да мога да се съсредоточа в дишането и да не мисля за болката, екипите бяха много дружелюбно настроени и не съм усетила недобро отношение за целия си престой там.

Сигурно съм поизпуснала някои неща, за които ще се сетя по - късно, но като цяло това е моето раждане в резюме  Simple Smile

Пожелавам на всички, на които им предстои раждане, то да мине леко, бързо и безболезнено.

П.П. Много прегръдки за Евитка, Тара и jaded за милите пожелания и думи  Hug
Миленка, честито ти бебенце  Hug Пожелавам ти бързо възтановяване, а на малката Радина да е жива, здрава, силна и амбициозна като мама, да ви носи много поводи за радост и гордост  Hug
Много благодарности на сладката Тара за посещенията и компанията й по време на престоя ми в болницата  Hug
Силно се надявам в най - кратки срокове да мога да ви отправям честитки  Hug

# 691
  • Мнения: 2
koketka, браво мила! Ти си истински герой - как си се справила ори без упойка! а ти е живо и здраво детенце и благодаря за споделените преживявания! Hug
jaded, честита дъщеричка! Много да ви радва!  bouquet

# 692
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Честито бебенце на Jaded
Момичета ние сме добре , но на малката бебка и започнаха колики.Започнах да и давам Инфакол, дано подейства по бързо, за да не се мъчи.

# 693
  • Мнения: 2
jadedЧЕСТИТО ТИ БЕБЕНЦЕ.МНОГО ЗДРАВЕ И РАДОСТ ВИ ЖЕЛАЯ.НА ТЕБ БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ.

# 694
  • Мнения: 3
Честито бебче на Jaded, да е живо и здраво и много щастливо.
Кокетка, много ти благодаря за разказа ти, страшно се развълнувах и ми стана много мило  Hug.
При нас е едно и също Simple Smile.
Лека вечер на всички ви, успех и стиснати палчета на раждащите утре  Hug

# 695
  • Варна
  • Мнения: 741
jaded, ЧЕСТИТА ТИ РАДИНА! ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА! Дано и ти си добре след спешното секцио. Чакаме те с разказ и снимков материал. Hug

Магги, супер е, че мъжът ти е бил до теб на раждането.  Hug Сигурна съм, че и сега ще е до теб и ще ти бъде подкрепа. Аз също съм много щастлива, че мъжът ми беше свидетел на раждането на дъщеря ни и я видя в първите минути на нейния живот.

Галче,  Hug Wink

Сладката Мими, и аз давам Инфакол от 4 дена и сякаш има ефект поне при нас.

Кокетка,  Hug Hug Hug

# 696
  • Мнения: 5 940
Честито бебче на Jaded. Да е жива и здрава, хубава и умна Радина Hug
Jaded, на теб бързо възстановяване.
Кокетка, браво за напълно естественото раждане. И благодаря за хубавия разказ.
Аз съм в Майчин дом, приеха ме заради лоши тонове на бебето. Цял ден лекарите тук си противоречат лоши ли са или нормални за срок няколко дни преди раждане. изнервена и депресирана съм. За първи път се разделям с детето.
Хубава вечер на всички Hug

# 697
  • Варна
  • Мнения: 741
valerie, кураж, мила! Не се отчайвай и депресирай точно сега! Бебчето има нужда от теб и съм сигурна, че всичко ще е наред! Вярвай, че бебо е добре и че всичко ще протече по най-добрия начин. Стискам ти палци!  Hug Hug Hug

# 698
  • Мнения: 68
жадед мила най-после се срещтна и ти с твоето човече.миличка желая ти най-вече бързо възстановяване и малката принцеска да радва мама и тати и да се обичате много

кокетка браво мила ти си герой.насълзиха ми се очите от твоя разказ,защото се сетих колко е хубаво чувството което изпитваш когато видиш малкото човеч1е и как мигновенно забравяш адските болки изтърпяни преди минути.благодаря ти и добре сте си дошли вкъщи.

мамчета я кажете всички ккакви капки за колики давате.ние сме на инфакол но не ни помагат кой знае колко.не е много зле положението,но немога да го гледам как се мъ1ччи понякога милото.... Confused на баткото давах био гая заедно с еспумизан и мисля че това му помогна най-много и сега се чудя дали да не взема и за алекс newsm78

днес ни беше първата разходка и алекс се държа много добре,през цялото време си спинка.а пък се разходихме и до кауфланд да си вземем на промоция памперси хъджис на добра оферта-104 за 28лв-номер3 а преди това бяхме на пазар и накупих доста неща за малчоче всичко което имам му е голямо,че нали мислехме че ще е доста голямо бебе,а и тези от баткото са си големички,та понапазарихме.утре трябва и за баткото нещо,че от сряда е на ясла,миличкия дано свикне много ми е мъка и за него.

ох ако знаете колко са милички двамката братчета,краско само го целува бебето и постоянно иска да го гушка,направо немога да повярвам на реакцията му,аз мислех че ще иска да го пляска и такива работи,а той е толкова обичлив към него и ако ме види без бебето веднага пита къде е и започва да го търси Laughing

ами малко дълго стана извинете ме,но не всеки ден мога да пиша и така.лека и мека ви желая и успех на раждащите Hug

# 699
  • Мнения: 18
Jaded, миличка, много се радвам първо, че бебето се роди и второ, че и двете сте добре  Hug да ти е жива и здрава Радина, много красива и много щастлива   bouquet Отърва се от изкачването на Альошата  Grinning Съжалявам, че се е наложило спешно секцио, предполагам че си изживяла притеснителни моменти покрай него, но от друга страна ти отпадна по-продължителното притеснение кога ще се роди, дали всичко ще е наред и т.н., така че било е за добро. Сега бързичко се възстановявай и те чакаме да ни разказваш, да ни показваш снимки на Радина и да си бърборим разни весели неща, както до сега  Grinning

Кокетка, радвем се, че сте се прибрали и добре дошла отново в темата  Laughing въпреки, че знаех историята на раждането ти, като я прочетох сега, пак ми стана мило  Hug

Валери, не се плаши, миличка  Hug дори да не са много добри тоновете, нали си в болница, следят те непрекъснато, така че няма страшно. Важно е да си спокойна и заради бебето и заради теб самата. Аз утре в 8:15 съм на тонове в Майчин дом и евентуално перглед. След това съм се разбрала с Дидка да пием "кафе". Ако се чувстваш ок за разходка до "прекрасния" парк на Майчин дом, ще се радваме много да те видим и ще се опитаме да те развеселим. Дидка е на 10-тия етаж. Ти къде си? Ще ти пусна моя телефон на лични и не се притеснявай дори да не ти се излиза, ако имаш нужда от нещо, да ми звъннеш. Каквото и да е, с удоволствие ще го направя за теб.

# 700
  • Мнения: 0
Jaded Да ти е жива и здрава Радинка,много да е щастлива и да ви радва,а на теб бързо възсрановяване.

Кокетка,браво на теб  Hug Hug Hug  bouquet
Евитка,Леа стискам ви палчета  Hug Hug Hug
Хубава и спокойна вечер  Hug Hug Hug

# 701
  • София
  • Мнения: 1 790
Честито бебче на Jaded, да сте живи и здрави и двете. Радвам се че сте добре и всички притеснения са отминали  Peace

Кокетка Добре дошла агейн  Hug Страхотен и много истински разказ. Пожелавам ви бързо влизане в ритъм и да покажеш снимки на Андрей  Hug

Валери Стискам палци за теб, всичко да бъде наред. Не се притеснявай сега са баткото, мисли позитивно за бебето. Разберам те колко е кофти, че не сте се разделяли, но в момента трябва да имаш само и единствено положителни мисли.  Hug

Ения Страхотно е че баткото приема толкова добре новият член на семейството  Hug. Когато свикне с яслата ще бъде много щастлив, повярвай ми. Особено зимата е супер да ходят там с други дечица, играят, пеят изобщо щом свикне ще се убедиш сама. Пожелавам ти повече сили, защото никое начало не е лесно. Снимки на бебока също ще се радваме да видим  Peace

Галче Добре, че си писала щото няколко дни не те засичах и си помислих че и ти си отишла да раждаш. Титолина също не я засичам, може пък вече да е мама...дано  Peace

Уффф, момичета много ми се ражда вече честно  ooooh! Crossing Arms

# 702
  • Мнения: 21
Zdraveite, milinki, predvaritelno se izviniavam za latinicata, no niamam na gsma kirilica. Blagodaria na vsichki za chestitkite. Podrobno shte razkazvam, kato se priberem vkushti, sega iskam samo da pojelaia na Evitka uspeh utre. Evche, ti si silna, shte se spravish!
Valerie, dano s teb vsichko e nared, pregrushtam te silno.
Nakratko az sum dobre, oshte ne sa me razdvijili, no i tova shte stane utre. Bebi e dobre, no ia vidiah suvsem za malko, utre shte mi ia donesat za poveche. Doidoh za pregled i se okaza, che sa i mnogo loshi tonovete, niamah gram razkritie, slabi i redki kontrakcii i bukvalno za chas subitiata se razviha mulnienosno.
Haide da ne prekaliavam s maimunicata i da vi mucha, a na moderatorite obeshtavam, kato se pribera da si korigiram posta na kirilica.
Leka, milinki!

# 703
  • Мнения: 0
jaded важно е че всичко е минало добре  Hug Hug Hug
Утре ще си се гукате с Радинка  Heart Eyes Hug Hug Hug
Едно малко съветче,много се движи и бързо ще се възстановиш.И мен ме оперираха също като теб,и ми даваха обезболяващо индометацин свещичка.Много ми помогна,че трудно ставах.
Лека и спокойна вечер   bouquet Hug Hug Hug

# 704
  • София
  • Мнения: 71
Хелоу мацки,

jaded много се радвам че се включи, спокойно ще се раздвижиш лесно и бързо, само искам да набереш сили и да си починеш добре преди това, затова и Радина си я видяла само за малко. Сега тя е добре, а ти имаш нужда от почивка.
Кокетка, точно такова раждане заслужаваше миличка след всичките ти терзания, върхът си.......сега ти пожелавам бързо да се напаснете, да сте лакоми и много спокойни.
Валери, споко мила според мен е за доброто на теб и бебчо и най-важното е сега да мислиш само за прекрасната развръзка:-)) Стискам палци и утре от Шейново ще ви проверявам:-)))
На всички мамита, които ми стискат разкошните си палчета утре благодаря и ви обещавам, че въпреки "коментарите" които си позволявам да правя да ви разкажа утре за едно прекрасно индуцирано, изкуствено предизвикано и добре обезболено раждане и една силна воля да премине през какви ли не предизвикателства, с една единствена цел - милата ми Рада да се появи на бял свят здравичка. Целувки на всички и много много усмивки! ДО скоро......

Общи условия

Активация на акаунт