Ню Йорк или Горно Нанадолнище?

  • 8 353
  • 153
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 674
Живях в Кутловица, сега живея в Ню Йорк. Щастлива съм. Laughing

# 91
  • Мнения: 7 837
На кой му трябва Ню Йорк? Заметресение, сега ураган. Да не забравяме и крокодилите в каналите.

# 92
  • Мнения: 2 674
Докато не ни е връхлетял ураганът да напиша, че то чарът на Ню Йорк е в крокодилите. Стават страхотни портомонета и чанти от тях. Притежателка съм на гущерско портмоне за протокола.

Земестресението не ни го натрисайте, там други са  виновни. Да направят самопризнания, ако им стиска.

# 93
  • Мнения: 1 224
Е, ама само Ню Йорк ли е мегаполис? Има къде-къде по-интересни (и безопасни) мегаполиси за живеене. Сидни  Heart Eyes , в предградията, откъм Манли например...Колкото и банално да звучи - Париж (и Рим), но туристите развалят всичко. Пекин и Хонг Конг са също прекрасни и вълнуващи. Токио и (ама никога не съм вярвала че ще го кажа) Осака  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Ето гледката от прозореца :



Ето го и мегаполиса в далечината :


От мараня и кабеляк нищо се не види, ама е там.

# 94
  • Мнения: 7 002
Аз съм ц за Париж, нещо не ме изкефи. Сигурно съм единственият човек с френска филология, който не иска да живее в Париж  Laughing

# 95
  • Мнения: X
Аз съм ц за Париж, нещо не ме изкефи. Сигурно съм единственият човек с френска филология, който не иска да живее в Париж  Laughing
Аз не съм с френска филология, ама съм си франкофон. И споделям мнението. Мен дори Париж ме уплаши - потоци туристи покрай Сена, психопати в мръсното огромно метро, безкрайни улици със съмнителни физиономии на всяка крачка!  Grinning  Макар и столичанка в Париж се почувствах като провинциалист!  Wink  Преставям си ако ида в Ню Йорк или в Токио.... ooooh!
Уплаши ме, може би, защото го посетих след като прекарах известно време в пищна Бургундия и романтичен Бретан. Френската провинция /ако е възможно някъде до морето/ - това е моята мечта!  Hug

Бързо се адаптирам там, където ми е хубаво.
Peace

Последна редакция: нд, 28 авг 2011, 10:01 от Анонимен

# 96
  • Мнения: 7 002
Бретан и на мен ми е мечта, да  Grinning

# 97
  • Мнения: 483
Колебая се между малък или голям град Simple Smile Живяла съм в един от трите световни мегаполиса и в началото много ми харесваше. Пъстра палитра от хора, всеки ден се случва нещо и винаги има къде да отидеш, динамика...Но с течение на времето привикваш към всичко това и дори започва да те дразни. Когато навлезеш в рутината, едно по едно изскачат недостатъците на мегаполиса, като невъзможността да се придвижваш с кола; маса хора от други култури, които живеят в обособени общности и не желаят да се впишат в средата, живеят на социални, обикновено сред тях е престъпният контингент и т.н. Това са недостатъци, които като турист или новопристигнал въобще не забелязваш, дори не подозираш, че ги има...
Всъщност и аз бих предпочела да живея във вилна зона до някой голям град, както много преди мен казаха, по възможност Южна Франция  Mr. Green

# 98
  • Мнения: X
Голям град и Мегаполис.
Пловдив и София са ми ок (разликата е огромна, всъщност, поради различни причини са ми ок), но виж Ню Йорк наистина си е Ню Йорк. Не съм стъпвала там, но имам чувството, че е един вид Мой град и ще ми е добре там. Няма и да стъпя, де, ако се местя някъде, ще е в някой от европейските големи градове. Щото условието ми е да не е на повече от 3 часа полет от София/Пловдив  Joy


Еовин, разбрах, че си пловдивчанка, но живееш в София. Може ли да споделиш каква е разликата през твоя поглед, и в крайна сметка положителното или отрицателното надделява при тази промяна. Питам, защото се преместихме от Бургас в София, но винаги съм се разкъсвала между Пловдив и София, даже още си мисля по въпроса...дали не сгреших...

# 99
  • Мнения: 7 002
Пловдив за мен е прекрасен, но все пак съм там за почивка...
Много по-лежерен, много по-спокоен, много по-сигурен като обстановка.
Не ми харесва, че е много залят с чалга  Cry.
Не ми харесва, че приятелите ми там не могат да си намерят работа/работят за малко пари.
Обичам изгарящото му южно слънце, древните руини, по които ходя боса нощем и куп такива неща, които ме свързват емоционално.
Не знам дали мога да се върна да живея там, поради причината с работата. Ако имам мъж, който да изкарва 3 бона месечно минимум и аз само да си гледам детето, много ще ми е добре  Mr. Green

София е много динамична, много луда, тук изживявам младостта си.
Тук мога да си сменя работата за месец, ако поискам, на по-добри пари.
Тук се чувствам сякаш мога да подхвана всичко и да успея, едва ли не и да полетя Simple Smile
Тук обаче има и много кучета, като цяло ми се струва доста по-мръсно, по-опасно.
По-студено е, но пък то и аз съм зиморничава.
По-некрасива е. (Съжалявам Blush) Поне беше, когато дойдох преди 8 години. Сега не знам дали свикнах или малко по-малко се променя обликът на града, но е по-приятен на външен вид.

Абе нищо не казах и аз. По рачешки емоционално описвам, без никакъв смисъл.  Joy

# 100
  • Мнения: 3 405
Обичам Пловдив!

# 101
  • Мнения: 5 710
Самурайка, много са ви примитивни кабелите!

Така, моето мнение се базира на опит и при едната и при другата хипотеза.
Аз предпочитам да живея в голям град, мегаполис - Лондон, Ню Йорк, но имам претенции и за квартала  Twisted Evil , така че не на всяка цена. Смятам, че душата ми се храни много по-обилно в големия град, откъм динамика, възможности за работа,  културен и социален живот.
В момента съм в предградие на 100 хил. град. Да си призная много се научих и тук ми е също много хубаво. Имам си къща, двор, градина, работата ми е на 200 метра, колата ме води навсякъде, а ме изолира когато пожелая и така нататък. Но, животът страда откъм културен и социален живот.
Понякога ми е скучно, чувствам се неразбрана, чувствам че живота тече бавно, понякога имам усещане за загубено време. Но пък виждам много по-цветно, от преди.

# 102
  • Мнения: X
Много ти благодаря, Еовин!  bouquet . И аз си мислех горе-долу същите неща, когато бяхме пред дилема. Пловдив е невероятно красив, магнетичен и артистичен град, но за съжаление само с красота не се живее. И за съм чувала от пловдивчани, че се работи за малко пари, като навсякъде извън София. Затова рационалното надделя над емоциите. Не че, не харесвам София, напротив, но понякога нервите ми не издържат на тичането и напрежението. Натъжава ме това за чалгата и Пловдив, винаги съм свързвала този град с богата културна програма, фестивали, многобройни творци от всякаква област родени и живели там...Много е тъжно това, че красивите български градове, а и села затъват икономически и хорта търсят препитание другаде. Имам чувството, че скоро в София съвсем няма да се живее, все пак този град не е проектиран да побере толкова много хора...

# 103
  • Мнения: 7 002
To може и аз да гледам през крив макарон за чалгата, де. Просто моите приятелки там, ако не съм аз да се прибера, за да идем на рок/ретро, основно се влачат по чалга заведения. И ми се струва, че се откриват доста такива. Тук просто съм в друга компания и даже и да има много чалга, не я забелязвам толкова.
И сега има доста фестивали и големи продукции. Примерно сега Таря ще има концерт с филхармонията и много ме е яд, че няма да ида, но съм на кандидатмагистърски изпит  Crazy А това ще е голям концерт  Peace

# 104
  • Мнения: 4 300
Не мога да отговоря еднозначно, зависи от всички останали фактори в моя живот. Досегашният ми опит обаче ме е довел до извода, че животът на място с много възможности има смисъл тогава, когато можеш да се възползваш пълноценно от тях.
С две думи, мерси за крокодилите в Ню Йорк ако трябва с моите две ръце да ги хвана и одера за да имам портфейл. Не мога ли да си го купя не отивам там  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт