Бургаски мами:) - 2 част

  • 25 964
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5
Moq hemoglobin v na4aloto na avgust be6e 131  Crazy sega tezi dni 6te se obajdam na moq doki i 6te hodq pak za izsledvaniq...6te vidim dano da sam go zadarjala ili pone da ne e padnal mnogo Simple Smile

# 61
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Ванче - дам  Simple Smile
bambenceto83 - с Росито сме в една и съща фирма, но на практика не работим заедно. Незнам от къде съм ти позната. Ама ако се видим на живо ще се сетим. А малкият ти бузанчо е невероятен. Да ти е жив и здрав!

Аз утре няма май да ходя на лекцията, защото пак съм с контракции. На лекар съм чак на 02.09. Надявах се да намалеят за да ми намалят и дозата на Магнерота (че много ми е гадно от него), а и да няма повече инжекции, ноо уви.... Понеже много държат да ме вземат за 3 дни моля някой ако е лежал в Девата в патология да ми каже как е. Миналата седмица им се молех да ме оставят в нас, но сега в петък незнам...

# 62
  • Мнения: 253
Здравейте,сладки бъдещи мами preggo.Надявам се че нямате нищо напротив ,че от време на време влизам да ви почета,но ми става толкова приятно,като се сетя преди година как и аз по същия начин се вълнувах и броях дните до щастливия ден ,в които най-сетне ще гушна нашето слънчице.  ylinfant.
Честито бебче на Анито,пожелавам ви,много да ви радва и да ви дарява с незабравими мигове.
(извинявам,предварително се ако съм пропуснала да поздравя някоя мама ,която също е родила)
Радвайте се на всеки момент от бремеността,особено ако е първа ,чувството е прекрасно Stuck Out Tongue.
Ако,не възразявате искам да си кажа и моето мнение по въпроса със болниците и докторите doctor.Цялата ми бременност е водеше др.Гамишев(тои ми беше препоръчан Peace от един специалист от софия),много бях доволна от от него,всички нужни изследвания ми пускаше,без да го ръчкам и питам постоянно Naughty,както беше при някои други мами с които по едно и също време,бременеехме preggoИ уговорка имахме уж да родя при него(нормално),но като доиде момента се разбра че уговорка с доктор можело да се направи само ако раждаш секцио,а не нормално newsm78.И така се наложи да раждам при др.Ризова newsm45,а толкова лоши неща съм слушала и чела за нея ,че като разбрах че ще е тя на смяна,всички болки ми минаха изведнъж newsm62.Но благодаря на господ че всичко мина нормално ,тя и акушерката както и сестрата която беше на смяна ,бяха много мили и внимателни,и така останах много доволна от целия екип,които ми се падна.Мамите които са решили да раждат в Девата,няма да сгрешат newsm10,всички са супер внимателни и обясняват подобно всичко което те интересува.
Лелелеее,улях се, newsm53,надявам се да не съм ви досадила,но като се сетя по моето време,всяка такава информация ми беше интересна.Между другото ние ходихме на едни лекции на списание "9 месеца"много интересни бяха и така се запознахме с още много мами ,покрай нашите термини.
Ако ме приемете някои път бих дошла с вас на кафенце(страшно ми липсват и нашите сбирки),а като се родят е още по хубаво  newsm10
Лека вечер на всички

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Добро утро на всички!Как сте?

Сузи, стискам палци да намалеят контракциите!Ама я ми опишете какво точно ви става, та разбирате, че имате контракция?Аз някой път като поседя повече време права над печката примерно и си усещам корема стегнат един такъв, но не мисля, че това е контракция.
Кирова, здравей!Аз нямам нищо против мами с опит да се включват в темичката и на срещите разбира се.  Hug
На всички, които днес ще ходят на лекцията, желая да е много полезна и после да споделите с нас.Аз имам много добри впечатления от д-р Згурова / тя е неонатолог/.

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 561
Добро утро и от мен  Hug

Тук съм и ви чета, но не ми остава време за писане  Tired Днес или утре вече трябва да се прибираме, и колкото и работа да има из апартамента, друго си е, като съм там  Peace

Jenka, и аз от понеделник се опитвам да си запазя час за Попов и не успявам. Днес пак ще пробвам, че много искам да ми види шийката, а и корема ми доста често е твърд, като камък и ме притеснява  Tired

На посещаващите лекцията, приятно изкарване  Heart Eyes

# 65
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Сузи, стискам палци да намалеят контракциите!Ама я ми опишете какво точно ви става, та разбирате, че имате контракция?Аз някой път като поседя повече време права над печката примерно и си усещам корема стегнат един такъв, но не мисля, че това е контракция.
Кирова, здравей!Аз нямам нищо против мами с опит да се включват в темичката и на срещите разбира се.  Hug
На всички, които днес ще ходят на лекцията, желая да е много полезна и после да споделите с нас.Аз имам много добри впечатления от д-р Згурова / тя е неонатолог/.
Добро утро и от мен!
И аз се канех да задам същия въпрос, но Шоки ме е изпреварила. Simple Smile
Относно по-опитните мами съм 100% "за"  да се включват тук.
Приятна лекция на който ще ходи и хубав ден на всички!   bouquet

# 66
  • Мнения: 105
Добро утро и от мен:)

Сузи - аз съм лежала в Девата в началото на бременноста.Бях там за три дни. Не беше лошо. Стаите са си хубави и чисти. В банята си има топла вода и всеки ден си се къпех. Отношението беше добро с изключение на някой мои " добри специалисти". Храната беше доста безсолна:), а освен това се наложи да доплащам някакви пари за храна накрая.

Кирова - добре дошла сред нас. Разбира се, че ни е приятно да споделиш преживяното през твоята бременност и раждане. Това е наистина много полезна и интересна информация за нас

Женка - ще чакам да ми кажеш телефоните на Попов и Димитрова и колко е прегледа при тях.

GJK - браво, че се прибирате вече. В къщи си е най-хубаво спор няма. Да ви кажа и моя корем вечер става корав като камък и това взе да ме притеснява пак. Това ли са контакциите?

Влади - днес май само двете се очертава да ходим на лекция май. Ще бъда на спирката в 13.30. ако има някаква промяна ще се чуем по телефона:)Simple SmileSimple Smile

Бонбонче - благодаря за почерпката, която я правиш всяка сутрин Simple Smile

Хубав ден на всички:)Simple SmileSimple Smile

Последна редакция: ср, 31 авг 2011, 10:19 от tania_burgas

# 67
  • Мнения: 2 474
Добър ден. Laughing
Аз днес направо се успах-станах преди час.
Вале,как те разбирам.Аз имам много сили и енергия,ама ми е така хубаво да нямам ангажименти и да си правя каквото и когато си поискам.А се бях засилила да работя до последно и да не си стоя вкъщи. Crazy
Жени,Гери,успех с Попов. Peace
Аз отзи ден имах сърцепляс,а вчера и на няколко пъти усетих контракцийки.Бонбонче,не мога да ги опиша,но нали си знам от първата бременност,та знам какво е чувството.
Кога ще се видим пак,момичета?Приятна лекция на тези,които днес са запланували да се образоват. Laughing
Приятен ден от мен! Hug

# 68
  • Мнения: 47
Кирова и при мен така се получи. Отивам в девата с болки и с мисълта дано не е Ризова, че много неща бях изчела, но съм много доволна от нея и от екипа които беше с нея.

Анито ние даваме еспумизан капки, но доколкото имаме инфо всичките лекарства за колики са на една основа, тоест основното лекарство е едно и също. За сега си ака нормално.
Значи и вие стоите по час на гърда, не сме само ние...че се чудех вече какво става, понякога имам чувството че може цял ден да стои на гърда...ама така ще е  Simple Smile бебешка работа. Добре е че не ти се налага да се цедиш, ужасно е.

# 69
  • Мнения: 96
Suzito85 и аз съм лежала в патология, бях много доволна от стаята, от чистотата вътре, както и от отношението на персонала, особено от една сестра, но не й запомних името. Банята беше чиста и приятна и храната беше вкусна, освен това всяка сутрин ти дават бутилка минерална вода, сутрин чайче и кроасан. Все едно си бях на хотел  Simple Smile
Кирова радвам се че има мами, които вече са родили в девата и се включват да споделят впечатленията си, особено като са добри като твоето. Подробните разкази за престоя и самото раждане ни действат успокояващо, така че ако се сетиш още нещо пиши  Simple Smile

# 70
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Добро утро!
Благодаря на Beauty_bs и tania_burgas за информацията.
Иначе за Щоколадово бонбонче - ами честно казано аз незнаех какво ми става  Blush Още от самото начало на бременноста имаше проблеми и започнах с болки и си пиех Но Шпа. Но един следобед болките станаха нетърпими просто и тъй като до следвашата сутрин хапчетата не помогнаха отидохме по спешност в Девата. Там като ме прегледаха ми казаха, че са контракции и че матката е много напрегната. Бяха силни болки в средата на корема, а той се втвърдяваше и имах нещо като лек спазъм от който се свиваше. А аз в това време бях полудяла, защото мислих, че нещо става с бебето. Просто понякога не осъзнаваме колко много трябва да се пазим...

# 71
  • Мнения: 21
Мерси Сузи,дано наистина да е жив и здрав Praynig.А ти умната с тези контракции,не се натоварвай изобщо,дано да ти минат и да не трябва да лежиш в болницата Praynig

 Момичета да ви се оплача,онзи ден бяхме в Бургас на консултация и лекарката така му дръпна чурката на малкия,че той чак зарева от болка и в крайна сметка сега му е зачервена и не знам какво да я правя CryТая Пача, докато и кажа да не я пипа и вече я беше забелила #2gunfire #2gunfire #2gunfire Вече втори ден е със зачервяване и утре ако не му се успокои трябва да го водя на лекар,само дето не знам на какъв точно трябва newsm78 Някоя от вас ако знае,моля да ми сподели     bouquet
 Лек ден на всички!!!

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Къде се губите, мадами?
Бамбенце, ама много невнимателни хора има.А вие опити за забелване правихте ли, за да не е рязко сега от нея?
Аз не знам дали трябва да се ходи на педиатър или на уролог/ако има детски такъв/, нека мамите с момченца да споделят опит.Милото то, дано не го боли много сега  Hug

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 644
Gigito, контракциите са точно това стягане на корема. Наричат се подготвителни и преди да навлезеш в определена седмица /ама не помня коя точно, щото аз ги имах постоянно от 4 месец до края/ не са безопасни и за тях се изписва магнерот и производните му. В началото докато нямаш ясно изразено коремче се усещат само като газове /аз имах и друг симптоп постоянно усещане че ми се ходи по голяма нужда: наричало се родилен напън/. Та, нека не те шашкам, но си почивай щом усетиш това стягане, вземи но-шпа ако не мине от почивка и непременно сподели на доктора си за него при следващата консултация.

Силвена, в първите дни след изписването се цедих колкото за два живота напред. Имах температура 39,4, бях като парцал и чак на доктора който ме оперира звънях. Накрая се установи, че имам бучка, която не съм усетила и докато отпуша канала бях гъбясала в банята под душа и имах чувството че трайно съм увредила гърдите си, бяха изтръпнали от масажи и цедене на ръка. Помпите при мене изобщо не могат да изцедят повече от 20 мл, дори и облекчение не усещам от толкова малко! Но малката беше с жълтеница, за щастие се будеше по-рядко да суче и така регулирахме кърмата засега сме ок. Иначе сериозно почнах да се плаша да не стане хиперлактация, но засега всичко върви добре!
Ти с каква помпа цедиш и колко успяваш да източиш?

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 561
Минавам на отчет  Laughing

Успях днес да си запиша час при Попов, даже мина и прегледа! Всичко е наред, шийката е в норма, бебките продължават да вървят по-едри- 700 и 760 гр. са, околоплодните води са в норма, плацентите са ок. Препоръча да си измеря хемоглобина и албумина, и казва че от сега нататък трябва да ме следят на 2 седмица. Прегледа беше доста подробен и като цяло съм доволна.

Лека вечер от мен  Hug

Общи условия

Активация на акаунт