Бургаски мами:) - 2 част

  • 26 013
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 47
Анито при мен се оказва че не ми е достатъчно кърмата. Днес бяхме на преглед и е качил 200 грама за 10 дни, а трябвало да са към 300. Сега цедя /уууужаааасссс/ по около 60мл излиза и дохранваме с АМ още 40, за да станат 100 ... много се притесних като ми казаха че не наддава добре, не искам да го държа гладен. Аз тая хиперлактация само мога да я сънувам, не знам защо нямам достатъчно кърма, опитах всичко......

По горе гледах че си пишите за нисък хемоглобин, моя беше станал 83 към 7ми 8ми месец. Др. Измирлиева от Девата ми помогна и 8ми, 9ти месец стана 101.

Jenka ти до къде стигна с хемоглобина, вдигна ли се поне малко?

Момичета пазете се, внимавайте с тея контракции. При мен имаше друг проблем. През 2рия месец ми прокърви, бях изтрещяла от ужас. Тогава пак Ризова ми се падна, та тя ми изписа хапчета да пия и се оправиха нещата. А точно тогава пътувахме и до Лондон, какви ли не мисли ми минаваха през главата. Понякога хапчетата помагат колкото и не исках да се тъпча с хапчета...е не ми се разминаха.

# 76
  • Мнения: 105
Гери - радвам се, че всичко с бебечетата е добре. Моля те да ми дадеш телефона на д-р Попов и ако може да ми кажеш къде точно преглежда в Поморие и колко струва прегледа при него. Благодаря ти:)


Женка - ти какво стана успя ли да се запишеш при Попов?

Последна редакция: ср, 31 авг 2011, 21:33 от tania_burgas

# 77
  • Мнения: 2
Привет!!!
Момичета, днес останах много доволна от лекцията в Девата. Беше за развитието на новороденото, като се обсъждаха възможни ситуации и проблеми, които могат да възникнат. Какво следва да ни притеснява и кое е нормално физиологично проявление. Лекторката коментираше подходящи условия за отглеждане на новородено като температура, начин на отопление, къпане и т.н. Обясняваше средните норми за растеж за първата година - на кг, ръст, размер на главата и т.н.; видовете рефлекси и проявлението им и видовете плач и проявлението им... За да не стана прекалено многословна - ако някой няма никакъв опит с деца/свои или чужди/ и не е изчел мноооого литература, #Crazy смятам, че лекцията е подходяща за основни насоки. Уау - аз почнах като рекламен консултат на Девата  Laughing
Някои от вас пишат на прегледи са били - радвам се, че бебоците са о'кс. А на тези, които им предстоят такива - късмет и да се похвалите с готини новини.
Гери, защо трябва вече да те следят на 2 седмици - защото си с близнаци и е по-рисково или по това време на бремеността такава е нормална честота на ЖК?
Бамбенце, според мен проблемът ви е за уролог. При малкия на моя приятелка се оказа, че не са забелили навреме, отново имаше рязка намеса от педиатър и ги насочиха към уролог, но така и не стигнаха дотам, защото успокоиха нещата за няколко дни.
Добре дошли на новите попълнения в темичката и да знаете, че ви очакваме на следващата срещичка и на живо! Hug
Исках доста неща да ви драсна, ама ми изхвърчаха от главата, така че - Лека за сега и до скоро!!!

# 78
  • Мнения: 112
Добър вечер и от мен.... Да и аз успях да си запазя час, но за утре след като мина през лабораторията..., та да видим, искам да си поговоря сериозно с него, понеже е станал много трудно откриваем, а това не ми се струва никак отговорно.., все пак всичко се случва недай си боже , а той никога не си вдига телефона, жената, която записва часове повтаря все едно и също, не можело на място, защо пък да не може, странна работа....,май ще трябва да измисля друг вариант...., но ще помисля по въпроса, сега на първо време искам да мина през Сигридов, че ми е притеснено, не сме се виждали от преди месец и половина...
Таничка , веднага ще ти пратя на лични телефоните и да Попов и Димитрова...
 Силвенкаааа Hug, утре ще правя кръвна картина ,  да видим, ходих и при Измирлиева и при Рибов, за две мнения, какво да ти кажа....Измирлиева , ми махна в12 и Собифер-а, а ми изписа да пия само ферофолгама един месец и фолиева и после иска да си напря изследвания в СВ. София и да ги погледне да видим как ще процедираме...., Рибов ми каза ,че се дължи на бременността , но е хубаво да се правят изследвания на 15-тина дни , ще видим какво ще излезе, моля се всичко да се нареди baby_neutral
Това засега мамииии, лека ви нощ.... Hug

january,при двуплодна бременност е хубаво да се ходи на преглед на 15-тина дни, понеже се води рискова.

# 79
  • Мнения: 21
Бонбонче, аз го забелвах и преди по време на къпане,но само до кадето позволява и не реагира.Беше ме страх да насилвам нещата Rolling Eyes

Януари,тази твоя позната как е успокоила положението,защото на нас вече трети ден ни е червен пишока и не знам с какво да го промивам за да се успокои.Утре вече смятам да и звъня на нашата прословута докторка поне да ми каже към кого да се обърна.
Тази вечер като го къпах ми се стори,че вече не го боли,но знам ли newsm78

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Добро утро, мами и бебенца!

Винаги са ми радвали окото тези картинки, та затова поставям и вие да им се радвате.Също не пия кафе, но пък ми е удоволствие да го предлагам Simple Smile
Бамбе, хайде, дано да му минава на мъничето вече  Simple Smile
january, мерси за разясненията относно лекцията на Згурова!  Hug
Желая лек и прохладен ден на всички!

# 81
  • Мнения: 2 474
Добро утро,дами. Wink
Гери,много се радвам,че госпожиците са добре. Laughing Peace
Приятен ден,момичета. Hug

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 561
Добро утро и благодаря за кафенцето  Hug Аз си пия по едно всяка сутрин, а след обед карам на количка и кръвното ми пак не скача над 100 горна граница. Ако е без кафе и кола, сигурно ще ходя като сомнамбул  Mr. Green

bambenceto83, може да правиш на пишлето промивки с тетра и компреси с риванол, също и да се маже с Банеоцин /но за това кремче питай личната, защото е антибиотично и не съм сигурна, от каква възраст го прилагах на малкия/.  Peace

january, Жени ти е отговорила, но да си кажа и аз  Mr. Green Тъй като влизам в 7-я месец и риска от преждевременно раждане е реален при двуплодна бременност, се налага по-често следене. Друг е въпроса, че никъде не видях по ЗК да ми се полагат повече прегледи, та явно засиленото следене ще си го осигурявам сама  Whistling

silvena83, няма ли вариант до го слагаш по-често на гърда, с цел да си увеличиш лактацията ? От опит ти казвам, че започнеш ли с дохранването много е вероятно скоро да спреш с кърменето  Tired При мен така се получи, уж заради слабо качване. Ако памперсите са пълни и детето е спокойно 200гр. за 10 дни хич не е малко- реално това са 600гр. за месец.  Peace Ако искаш пиши в темичката на ЛЛЛ и питай, но според мен дохранването ще е грешка в твоя случай  Peace

# 83
  • Мнения: 33
bambenceto,отгледала съм две пишонки и съвсем отговорно мога да ти кажа да правиш промивка(баня) на пишлето със слаб разтвор на смрадлика (тетра) и ако е зачервена задължително да мажеш с някакъв успокояващ мехлем,ако продължава да бъде силно зачервена,мехлема може да бъде и с антибиотик(преди 13-17год. това беше унгвент гентамицин).Иначе,за този проблем се ходи на хирург(по-добре детски,Мигаров,например,координатите му-в гугъл) И всеки уважаващ себе си лекар след такава интервенция би изписал мехлемче,та се чидя тая лекарка не го ли намаза и не ти ли даде съвети?Аман от смотани безотговорни  лекари!"Голяма работа, нали,какво толкова една пишка?"
И другото, което искам да ти кажа е да отваряш(забелваш) пишлето след като го намажеш с мехлемчето,така ще се създава плъзгане,като смазка,за да няма болезнено триене,забележи,казвам мехлем или унгвент,не-крем(кремовете са твърди и се събират между главичката и препуциума(тънката кожица).
И най-важното -не използвай сила,придърпвай много малко и леко,съвсем,съвсем леко,не очаквай да излезе цялата пишка,още сте на 3 мес. нещата ще се случат от самосебе си,повярвай ми,твоята задача е само да спазваш хигиената , да бъдеш много нежна и единственото нещо за което да следиш е да не се събере налеп-това е едно бяло твърдо(изглежда като втвърдена гной,но не е гной,казва се смегма),което остава в горния ръб на  кожичката ,тогав търсиш детски хирург,за да забели и почисти пишлето.
Ето видя ли не е стращно,само наблюдавай и се грижи за Пишчо и след 17 год.ще гоните мадамите и не го давай на Пачата. Ако нещо друго те интересува питай. Извинявам се за дългия пост,не писах на лични,защото може да е интересно и за други мами.
GJK ,писали сме заедно,мненията ни се припокриват.И ти си спец по чурките,а сега какво ще ги правиш тези моми,а,хи,хи,хи.

# 84
  • Мнения: 33
 За кърменето да кажа(пак от собствен опит), първия ми син се роди 4кг,кърма имах нито в повече,нито малко, но педиатърката тогава реши,че не наддава достатъчно(пазя му детския дневник-средно по 600-700гр) и препоръча дохранване,на всичкото отгоре ми забрани да го слагам на гърдата на по-малък интервал от 2 часа и половина. И аз като патенце-изпълнявам,нали лекарката казала.И така сина ми си засмука шишето в несвяс,кърмата постепенно секна а и той не я искаше,защо ще се мъче да дърпа,като има на готово.Това беше огромна грешка,за която по-късно си дадох сметка,щом малкия стана пухкавелчо и започна често да боледува. Втория ми син се роди 4.200 кг,пак наддаваще по 600-700гр , пак искаще да суче на 1 час,че и постоянно и пак същите съвети от педиатър.Да но аз вече имах собствена теория, изградена от наблюдение и познание върху децата ми и изчетени купища мед.литература и природо-съобразна литература,която разбиваше на пух и прах глупавите теории на педиатрите,момичета,те са за това да лекуват децата ни,когато има проблем,само майката може да разбере и почувства детето си-когато то е здраво,весело и пълне памперса,както казва GJK,много си права,мила , никой не може да ни даде по-добри съвети от нас самите. Ops,малко се отнесох,да се върна на мисълта си- и така реших,че втория ми син няма да го дохранвам,защото:
1.Наддава по 600гр,ака като малко самосвалче,разбрах,че едрите бебета наддават по-малко от дребничките и недоносените,просто природата си знае работата,но педиатърката това не го знае,няма научно доказана,неоспорена теория колко трябва да наддават бебетата,на този свят всеки човек е индивидуалност.
2.Теорията на някой си лекар,че бебето трябва да суче на 2,30ч. в началото и на 3 ч. втория месец е оспорена,а лекаря обвинен в платено лице на компания,производител на детски адаптирани млека. Детето трябва да се кърми,щом поиска,то най-добре регулира своите нужди,мозъкът му още работи на ниво първа сигнална система.Майчината кърма няма способноста да преципитира в стомаха на бебчето,за разлика от адаптираните млека,за тях е в пълна сила закона за хранене на не по-малък интервал от три часа,толкова е нужно на предното мляко да напусне стомахчето,за да дойде новото,не е желателно двете да се срещат.
3.Знаете ли от къде идва голяма част от затлъстяванията при децата,толкова коментиран проблем в момента,не само от неправилното хранене в у-щата и детските градини, та повечето от тях си тръгват на детска градина пухкавелчовци.Никой не говори за храненето в бебешка възраст,за това колко опасни могат да бъдат съветите на педиатрите относно храненето на бебето- световната конспирация и адаптираното мляко, св,грип и тамифлу и т. н.
Моля да бъда разбрана правилно, не съм против адаптираното мляко, но мисля,че то е създадено само и единствено за храна,когато липсва кърма и съм бясна,защото съм потърпевща от смотани лекари. Айде,милички, унесох се в болна ми тема –природосъобразен живот, дано ми простите и не съм наспамила темата doh spam2
   

# 85
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Gigito, контракциите са точно това стягане на корема. Наричат се подготвителни и преди да навлезеш в определена седмица /ама не помня коя точно, щото аз ги имах постоянно от 4 месец до края/ не са безопасни и за тях се изписва магнерот и производните му. В началото докато нямаш ясно изразено коремче се усещат само като газове /аз имах и друг симптоп постоянно усещане че ми се ходи по голяма нужда: наричало се родилен напън/. Та, нека не те шашкам, но си почивай щом усетиш това стягане, вземи но-шпа ако не мине от почивка и непременно сподели на доктора си за него при следващата консултация.
Анито, мерси за инфото, но всъщност аз само попитах как се усеща, че са контракции, нямам стягания или нещо друго... Simple Smile

# 86
  • Мнения: 2
Добър ден, мами!!!

Бамбенце, виждам, че мамите с опит в отглеждането на момченца вече са ти писали, но се чух с приятелката ми и тя каза, че е правила компреси с риванол - на по-голямо парче памук напоявас риванол и слага под памерса за 1.5ч. Освен това е правила 3-4 пъти на ден отвара от лайка, прецежда я и като се поохлади топи пишлето за 20-тина минути. За два дни е отшумял проблема, иначе е щяла да взема тетра и пак по същия начин. Успех и да пишеш как са нещата!!!

Бонбонче, с картинката ме заинтригува и отивам да си направя едно кафенце! Аз по принцип вкъщи сама не пия, иначе си позволявам по едно на ден, ама сега ми се прииска Wink

Днес ще пека патладжан, за да направим още няколко буркана кьопоолу и червени чушки, за да замразя във фризера.

Приятен ден ви пожелавам и до после!

# 87
  • Мнения: 21
GJK,Kris,Januari,благодаря за съветите  bouquetДнес и звъннах на лекарката и ми каза освен с реванол с нищо друго да не го мажа newsm78,можело и с тетра,но аз знам за тетрата,че изсушава и ме е страх да не му стане много сухо и да му дразни.На мен след раждането ми бяха казали да си правя промивки с тетра за по-бързо заздравяване на шевовете,но точно след първата промивка и толкова много взеха да ми опъват конците,че едвам ходех и спрях с промивките Rolling EyesЗа забелването ще изчакам да му мине зачервеното и тогава ще продължа,иначе сега само го оголвам до там до кадето позволява,а смегмата я почистих още след консултацията,бяха изкочили 2-3 малки топченца Shocked
 дано се успокоят скоро нещата,че другия месец сигурно тая пак ще иска да го мъчи #2gunfire

# 88
  • Мнения: 190
Здравейте момичета! Много е гадно на работа, стоиш си цял на този стол и никакво движение:)) Най- ми е готино като почна да го усещам, хвърлям всичко, облягам си се на стола и нищо не ме интересува:)) Другата седмица в петък съм на ЖК, айде дано Бояджиев каже какво ще е , не че има значение, но ако е момченце може да се обиди че все му говоря в женски род, хи-хи....
Ами това е от мен засега!

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 644
Я да ви развеселя среднощно. Преди да разберем какво бебе чакаме съм си направила лентичка, но от мерак въобще не съм видяла че е с близнаци. Просто исках да е розова, защото бях убедена че чакаме мома. И изведнъж започнаха да валят едни отговори по темите, едни съобщения едно чудо! Била съм майка героиня и т.н., докато едно момиче не ми написа че е прекрасно че чакам близнаци... тогава се усетих и се смях със сълзи!  Joy

КРИС72, моето мнение абсолютно припокрива твоето за кърменето и за това че началото на дохранването всъщност е началото на края на кърменето!  Hug
Силвена, ние наддадохме за 6 дни 130 грама, защо за 10 дни 200 грама да са малко. Е нашите бебета на кърма не наддават както бебетата на АМ, защото не се хранят с изкуствени храни, които да подсилват растежа. И аз мисля че 200 грама е нормално, освен това и в сайта на световната здравна организация така трябва да пише /според една статия, която четох за растежа на бебетата/.  Peace
 
GJK, радвам се че нямаш контракции, дано ги усетиш най-рано в края на 8 месец!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт