Какво има след смъртта извън християнския догматизъм

  • 41 626
  • 684
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 38 552
Сирен, интересно.
В този смисъл Алцхаймера може да се разглежда като вирусна програма.
Между другото, с майка ми четохме тази молитва за по-лек край.

Обаче в християнството не се казва от къде идват душите, интересно.
И сега, като сме толкова много народ по Земята, рециклирани души ли носим или има и нови?

# 661
  • Мнения: 9 152
И аз съм се замисляла как се създават душите ни. Може пък и да има разяснения в Св. Предание, но не съм се още ограмотила.
Там съм чела за взаимовръзката им с духа/Духа. Пиша с малка и голяма буква, защото има голяма разлика.
Едното е Светия Дух- благодатта, а другото са разни духове на злобата, на пиянството, на блудтта и пр. страхотии......
Излиза, че душите ни са обект на полесражения, в които има скрита война.

# 662
  • Мнения: 30 802

Обаче в християнството не се казва от къде идват душите, интересно.


Копаят ги криптографски в рая. Не си давайте частния ключ на демоните, колкото и да го искат и да обещават награди:)

А спомените за минали животи идват от колизии в хеш функцията, щото дори и Господ не трябва сам да си пише хеш функцията, а явно го е направил набързо.

# 663
  • Мнения: 9 152

Обаче в християнството не се казва от къде идват душите, интересно.


Копаят ги криптографски в рая. Не си давайте частния ключ на демоните, колкото и да го искат и да обещават награди:)

А спомените за минали животи идват от колизии в хеш функцията, щото дори и Господ не трябва сам да си пише хеш функцията, а явно го е направил набързо.


Нищо не вдянах. Blush  Би ли да превела на по- разбираем език.Hands Pray
какъв е този ключ, дето да не го даваме и как да се усетим даваме ли го или не?

# 664
  • Мнения: 30 802
А, това е само за магьосници от високо ниво:) 

# 665
  • Мнения: 2 616
Тук пише за митарствата според православието - т.е. за пътя на душите след смъртта.  Rolling Eyes

Ето и тук нещо по темаета  Simple Smile

Колкото религии, толкова и виждания.  Grinning
Живот и здраве, ще се включа пак след неделята за ЕЕГ-тата и различните състояние на съзнанието.  Grinning

# 666
  • Мнения: 9 152
Преди няколко години се бях заплела с тези митарства, даже имах смелостта да си купя книгата на Серафим Роуз.
Според по -запознати от мен, за митарствата се говори само в Преданието, а в Писанието няма нищо споменато за тях.
Ето, на който му се чете по -специализиран форум.
Имах желание да се включа в него, правих опити да се регистрирам, но все безуспешни. Явно такава е волята Божия. Simple Smile
Чета го понякога кротко, без директна обратна връзка . Simple Smile

Последна редакция: ср, 07 мар 2018, 22:31 от Катерица

# 667
  • София
  • Мнения: 17 592
Това с рисунката би могло да се преведе и като: няма го, не е в тази стая.
Катя, кой знае, че е било “никога” и не е имало нищо, щом не е имало никого?


Общо взето физиците.Те и на Големия Взрив лично не са присъствали - и пак са се изхитрили да го наблюдават във фоновото лъчение.



Обаче в християнството не се казва от къде идват душите, интересно.


Копаят ги криптографски в рая. Не си давайте частния ключ на демоните, колкото и да го искат и да обещават награди:)

А спомените за минали животи идват от колизии в хеш функцията, щото дори и Господ не трябва сам да си пише хеш функцията, а явно го е направил набързо.


Нищо не вдянах. Blush  Би ли да превела на по- разбираем език.Hands Pray
какъв е този ключ, дето да не го даваме и как да се усетим даваме ли го или не?


Има отношение към криптирането на връзка.
Има публичен ключ - достъпен за всички потребители. Посредством него се прави опит за осъществяване на връзка - който опит може да бъде приет или отхвърлен. Ако бъде приет, се обменя частен ключ - с помощта на който вече се криптира връзката м/у двете устройства и който е уникален.

Последна редакция: ср, 07 мар 2018, 23:00 от katiABV

# 668
  • Мнения: 290
Мамаситке, какво може да се направи, когато човекът вече си е отишъл? много ми тежи и ми е голям грях, че не бях до него. може ли да се направи нещо постфактум? Аз паля свещички за него и се моля за него, но до там.
между другото, по мои наблюдения, той много се пречисти сам преди да си отиде с поведението си. беше раздал какви ли не вещи и пари наляво надясно. не беше съвсем добре.
Май най добре е да отида при свещеник.

# 669
  • Мнения: 2 616
Мамаситке, какво може да се направи, когато човекът вече си е отишъл? много ми тежи и ми е голям грях, че не бях до него. може ли да се направи нещо постфактум? Аз паля свещички за него и се моля за него, но до там.
между другото, по мои наблюдения, той много се пречисти сам преди да си отиде с поведението си. беше раздал какви ли не вещи и пари наляво надясно. не беше съвсем добре.
Май най добре е да отида при свещеник.


Може.  Sunglasses Не говоря от религиозна гледна точка.  newsm53  Имал съм си вземане-даване със свещеници принципно по различни поводи, особена полза не съм видял, сигурно зашото не са били от ранга на покойния руски старец Гурьянов например, в България едва ли ше намериш такъв. Rolling Eyes

# 670
  • Мнения: 9 152
Мамаситке, какво може да се направи, когато човекът вече си е отишъл? много ми тежи и ми е голям грях, че не бях до него. може ли да се направи нещо постфактум? Аз паля свещички за него и се моля за него, но до там.
между другото, по мои наблюдения, той много се пречисти сам преди да си отиде с поведението си. беше раздал какви ли не вещи и пари наляво надясно. не беше съвсем добре.
Май най добре е да отида при свещеник.
Извинявам се, че се включвам, без да съм Мамаситка.
Поръчай литургия в някой храм или манастир. Помоли се и ти за човека. Всяко споменаване на името по време на св. Литургия е мощна помощ и подкрепа за упокоение на  Душата на починалия. Може и в нейно име да раздадеш дарения, пак в храм или манастир. Много е важно да нямаш смут в душата си, а да го правиш с искрената вяра, че помагаш.
Това е, което съм чела. Blush

Последна редакция: чт, 08 мар 2018, 00:44 от Катерица

# 671
  • Мнения: 8 810

Обаче в християнството не се казва от къде идват душите, интересно.


Копаят ги криптографски в рая. Не си давайте частния ключ на демоните, колкото и да го искат и да обещават награди:)

А спомените за минали животи идват от колизии в хеш функцията, щото дори и Господ не трябва сам да си пише хеш функцията, а явно го е направил набързо.



А! хахахаха......
А не ти ли минава през ума, че щом сме тук всички ние, значи сме си дали частния ключ на някого, най-неподходящия? Wink Как смяташ следващия път да си запазиш ключа? Twisted Evil На бас, че пак ще ти го вземат Joy Joy

Хм, хм.....хеширането служи за сравняване на данни, това е ключовия момент при въпроса за спомените от предишни животи.  Лично смятам, че Аз-а си върши там някаква работа, както компютъра, с когото сполучливо си го сравнила, и в процес на работа(по-бавно, по-спокойно отделни данни), не само при изключване(бързо на лента всички данни). А за колизиите не знам какво да кажа.... Rolling Eyes Ще рече, че качеството на хеш функцията куца. Ако куцаше, вече да е поправена, си мисля.... Вселенският компютър  все щеше да е рефрешнал тази функция за толкова дълго време. ....От време на време Господ си преглежда личния комп, не мислиш ли? Wink Laughing Имам по-смело предположение: заложено е в програмата. Sunglasses  Като далечно припомняне кои сме, или поне като припомняне, че има и повече.

Последна редакция: чт, 08 мар 2018, 10:32 от Ън

# 672
  • Мнения: 30 802
Не, мисля, че всъщност е много добре, че сме на земята и имаме временни тела. Също така си мисля, че Господ като личност по-вероятно е леко разсеян до артистичен, отколкото педант с легалистичен уклон. Не е бюрократ по душа. А това ме успокоява за много неща.

Но иначе прераждането е по-скоро грешка или изключение. Но пак зависи, може би за тия, дето са made in china това са си фабричните настройки...

# 673
  • Мнения: 8 810
Без съмнение е добре, че сме с временни тела. Не мога да обхвана все още целия смисъл на живота в тяло, защото имам спомени само от такъв живот, но за да се организира цялата тази работа, смисълът е дълбок и важен.
Прераждането не е грешка, дълбоко се заблуждаваш. Изключение също не е. Поне половината от хората се връщат. Всичко тук е организирано около завръщащите се. Те имат мая и тя струва много. Всичко.

# 674
  • Мнения: 30 802
Ами всъщност е доста смислено. Някак по-удобно е да бърничкаш из времепространството по тоя начин. Само трябва да се стигне до тяло версия 2.0.

Общи условия

Активация на акаунт