Подготвителните модули на СМГ "Паисий Хилендарски"

  • 166 286
  • 953
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 623

Както писах обмисля вероятността догодина да го запиша на 2 модула, за да решава повечко задачки преди изпита. Когато има дадено домашно от учител, то се пише. Но по собствена инициатива не се сяда да се решават задачи.

Ако има проблем с решаването на задачи, аз по-скоро бих го записала на първите 2 модула. След това влизат в релси и сами могат да решават, стига ти да можеш леко да побутваш процеса.
Само да кажа за тези, които не са запознати, че в един модул се взима част от материала, който не се повтаря след това(логично е, но не всеки го знае).
Но може би и други родители е хубаво да споделят мнение, защото ние правим преценка спрямо нашите деца.

# 376
  • Мнения: 4 229
Принципно няма проблеми с решаването- като се разберем да решава- решава и се справя. По- скоро няма достатъчно време. Тренира също така сериозно и е нормално футболът да е предпочитано занимание.
В интерес на истината не се притиснявам за приемът му догодина, живот и здраве, ако продължи да поддържа същото темпо и резултати както тази. Дано обаче да има прием. Laughing

# 377
  • Мнения: 6 031
Мами в събота ще има ли курсове за 3 ти клас ?Миналата седмица пропуснахме и сега се чудя  newsm78 .

Мисля, че никой няма да има (ние сме 4-ти клас), само пробен в неделя.

Моят син(3 клас) твърди, че ще имат курс.  newsm78

# 378
  • София
  • Мнения: 2 299
mameva , преценката ми е близка до твоята.
Всичко е субективно.
В нашия случай/ синът ми е третокласник/ курсовете се оказаха абсолютно излишни.
Курсовете са излишни само в два случая:
1. детето постига топ резултати, над 90% от максималния брой точки на всяко състезание
2. детето няма да го бъде в математиката и с курсове, и без курсове.
Във всички други ситуации според мен са полезна добавка.

Зависи от възможностите на детето и от това какво се цели.
Ако целта е да се печелят състезания, предполагам, че курсовете ще помогнат.
Ако се борите да сте сред първите 50 за прием в СМГ, а детето определено има заложби в тази област, курсовете са излишни.

# 379
  • София
  • Мнения: 145
Според мен е добре да се запише детето от 3-ти клас на курсове - и пак няма гаранция, че ще влезе. Но всички съученици на моето дете записали се в 4-ти клас, а не ходили в трети така и не успяха да наваксат. Разбира се, че има и изключения, но според мен това не са толкова гениални деца, а техните родители ги натискат сериозно с допълнителна подготовка. Имам познати на които децата са в първите редици, които си признават, че това е постигнато с ОГРОМНИ КОЛИЧЕСТВА ЗАДАЧИ и това е системна подготовка, много дори преди 3-ти клас!!!

# 380
  • София
  • Мнения: 3 824
Малко не съм съгласна с това, че определяте като единствена цел на курса влизането в СМГ. Има деца, които ходят на курсовете за удоволствие - харесва им да решават по-интересни от училищните задачи, независимо че не се класират сред първенците по състезания. Знам три деца от групата на сина ми, които почти нямат шанс да влязат в СМГ, но курсовете ги кефят и в пети клас пак ще искат да се запишат. Ако на детето му е интересно защо да не ходи на курс Simple Smile
Вярно е, че всеки родител записва детето с идеята да успее да влезе, но по-важно от всичко е матаметаката да бъде удоволствие и забавление, а това няма как да се постигне с огромно натоварване в тази крехка възраст.
Съгласна съм, FAIRY MUM, че ако целта е кандидатстване и влизане на всяка цена, най-добре е детето да ходи от 3 клас на курсове (най-добре от втори), за да се избегне голямото натоварване в четвърти.

# 381
  • Мнения: 6 031
Мами в събота ще има ли курсове за 3 ти клас ?Миналата седмица пропуснахме и сега се чудя  newsm78 .

Мисля, че никой няма да има (ние сме 4-ти клас), само пробен в неделя.

Моят син(3 клас) твърди, че ще имат курс.  newsm78

В събота на 28.04.2012г. повечето ще имат курсове!
http://smg-bg.info/index.php?option=com_content&view=section … 13&Itemid=181

# 382
  • София
  • Мнения: 3 824
Още е рано, но искам да помоля, който има възможност, да ми изпрати задачите от пробния днес   bouquet

# 383
  • София
  • Мнения: 2 299
Още е рано, но искам да помоля, който има възможност, да ми изпрати задачите от пробния днес   bouquet

И аз да се включа към молбата   bouquet

# 384
  • Мнения: 55 944

Зависи от възможностите на детето и от това какво се цели.
Ако целта е да се печелят състезания, предполагам, че курсовете ще помогнат.
Ако се борите да сте сред първите 50 за прием в СМГ, а детето определено има заложби в тази област, курсовете са излишни.

Никога не са излишни. Първо, децата с интерес към математика се кефят на курсовете и второ, повишават си математическата култура. А тази повишена математическа култура и високо ниво после са много полезни за да могат вече приетите в СМГ деца да се включат с летящ старт и да заемат място сред водещите СМГ-ейци.
Е, ако целта е само да се влезе, а после да се изкара някакси в златната среда - може и без курсове.

# 385
  • София
  • Мнения: 7 673
Здравейте,
Искам да ви попитам как съчетавате курсовете с многото състезания в събота?
На теория ми е ясно - записване на курсове следобед или често пропускане на същите или на част от състезанията. На практика какво се случва при вас?

# 386
  • Мнения: 623
Здравейте,
Искам да ви попитам как съчетавате курсовете с многото състезания в събота?
На теория ми е ясно - записване на курсове следобед или често пропускане на същите или на част от състезанията. На практика какво се случва при вас?

С тичане. Ние сме от 8ч., което е хубаво, за да не се разкъсва деня, от друга страна ни е малко рано, защото сме поспаланковци.
Излизаме в 9.30 и тичаме от у-ще в у-ще. На нас са ни казвали, че няма проблем да се посети друга група.

# 387
  • София
  • Мнения: 7 673
Здравейте,
Искам да ви попитам как съчетавате курсовете с многото състезания в събота?
На теория ми е ясно - записване на курсове следобед или често пропускане на същите или на част от състезанията. На практика какво се случва при вас?
С тичане. Ние сме от 8ч., което е хубаво, за да не се разкъсва деня, от друга страна ни е малко рано, защото сме поспаланковци.
Излизаме в 9.30 и тичаме от у-ще в у-ще. На нас са ни казвали, че няма проблем да се посети друга група.
  bouquet

# 388
  • София
  • Мнения: 2 299

Зависи от възможностите на детето и от това какво се цели.
Ако целта е да се печелят състезания, предполагам, че курсовете ще помогнат.
Ако се борите да сте сред първите 50 за прием в СМГ, а детето определено има заложби в тази област, курсовете са излишни.

Никога не са излишни. Първо, децата с интерес към математика се кефят на курсовете и второ, повишават си математическата култура. А тази повишена математическа култура и високо ниво после са много полезни за да могат вече приетите в СМГ деца да се включат с летящ старт и да заемат място сред водещите СМГ-ейци.
Е, ако целта е само да се влезе, а после да се изкара някакси в златната среда - може и без курсове.

Много интересен поглед върху нещата. Щом после не си първи или поне сред първите 10, значи обучението в СМГ е някаквоси и изкарваш някакси. Не печелиш ли по състезания  - не струваш. Ами да закрият тогава приема след 5-ти клас, както е по новия проектозакон, от СМГ да си правят отсявка на децата от курсовете и да си ги подготвят за състезания.

Така разбирам по-горния цитат. А ако да "изкара някакси" всъщност означава нещо друго, то в такъв случай мненията ни съвпадат - когато целта е призови места от състезания - посещават се курсове,  не се държи на първото място - може и без школите.

П.П. Уверена съм, че математическата култура няма да избяга на дете със заложби в областта на математиката и прието в СМГ от пети клас, дори и да не е посещавало курсовете в 3-ти и 4-ти клас.

Последна редакция: пн, 30 апр 2012, 02:45 от Elfi

# 389
  • Мнения: 1 783
Хареса ми вчерашния тест, като че ли имаше по-сложни задачи. Точи път моето хлапе няма да е с 40+ точки по интересни причини.
1 час се опитвах да му набия в главата какво е рожден ден Simple Smile
На последната задача, на 5-ия рожден ден, краката на многоножките се утрояват. Това хубаво, но той упорито 1 час не искаше да възприеме, че датата, на която си се родил не е рожден ден. И ми обясняваше как тя е 1-ви, след 1 година 2-ри итн Simple Smile) Луда работа. Та... задачата като логика си я е решил, тя не е сложна, но дефакто му е напълно грешна тъй като утроява на 4-ия, а не на 5-ия рожден ден.
Другото, което ме потресе е, че в прав текст ми заяви, че не знае какво е пол и затова не е решил една от предните задачи. Изводът - Винаги има какво да научиш и къде да се осереш. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт