Подготвителните модули на СМГ "Паисий Хилендарски"

  • 159 036
  • 953
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 539
Дъщеря ми се върна доста притеснена и още е, заради поведението на квесторктата. Говорила е поне през половината време, всявала е напрежение, правила е инструктажи по време на единия час, а не преди това, изяла е доста от времето на децата и определено е пречела на концентрацията им. Искрено се надявам на изпита да няма подобно поведение. Но в крайна сметка явно децата ни ще се тестват и за такава издръжливост, което е ок стига да са при равни условия:))
Прощавай, vevaveni, би ли казала в коя стая е било момиченцето ти? Още по-полезно би било, ако знаете името на квесторката.
Моето момче пък твърди, че квестор му е била една от преподавателките на курсовете... Мислех, че не се допускат математици, камо ли директни преподаватели  Thinking

# 601
  • София
  • Мнения: 310
Дъщеря ми също се оплака от квесторката. Доста ги е стресирала. Тя беше в 102 стая.

# 602
  • Мнения: 8
В 102-ра е била и моята девойка, но името на квесторката не знае.

# 603
# 604
  • Мнения: 494
И ние излязохме посърнали. Крис каза, че това е най-трудният пробен досега и не знаел дали ще се справи с изпита на 23/06... Sad

# 605
  • Мнения: 1 776
Реално погледнато, тестовите изпити и съставящите ги в СМГ са на значително по-високо ниво, и значително по-професионално направени от издънките ЕК и ПМС на СМБ или който отговаря за тях!. И при двата цитирани турнира се наложи смешно ощетяване на деца поради некомпетентно подбран изпитен материал, докато при пробните на СМГ е факт, че независимо дали един или друг изпит ни се вижда по-сложен, винаги границата на децата 100-120-то място е 25 точки, факт е, че винаги броят на отличните резултати над 40 точки е константен. Тоест, за мен изпитите са с относително еднаква сложност.
Конкретно за вчерашния, лично аз не виждам нещо особено сложно, съвсем стандартни задачи.
Ние използвахме нова тактика за него - веднага след ЕК на море, 7 дни никакви задачи и на връщане - от рейса направо на състезание Simple Smile

# 606
  • Мнения: 494
Аз лично не съм гледала задачите. Просто казвам какво сподели Крис. Ние не сме в категорията над 40 т., но пък се въртим около 35, което също е доста добре.
Като излязат резултатите от последния пробен ще видим дали за всички е бил труден или само за Крис.

# 607
  • Мнения: 110
Аз лично не съм гледала задачите. Просто казвам какво сподели Крис. Ние не сме в категорията над 40 т., но пък се въртим около 35, което също е доста добре.
Като излязат резултатите от последния пробен ще видим дали за всички е бил труден или само за Крис.


И моя син се оплака, че за теста не им е стигнало времето. Специално за теста, мисля, че този път е бил по-сложен от предния. Това което ме възмущава е, че по време на пробните изпити, непрекъснато се говорело в стаята, влизали излизали хора, деца са ги пускали да излизат, което според мен им пречи да се съсредоточат. И квесторите им казвали 5-10 минути преди да изтече времето да спират да пишат.

# 608
  • Мнения: 1 776
Аз лично не съм гледала задачите. Просто казвам какво сподели Крис. Ние не сме в категорията над 40 т., но пък се въртим около 35, което също е доста добре.
Като излязат резултатите от последния пробен ще видим дали за всички е бил труден или само за Крис.

Аам, и аз не съм ги поглеждал, още съм на лятно настроение и ме мързи. Под не виждам нищо сложно визирах, че хлапето каза, че са ок, а аз свикнах да се доверявам напълно на преценката му през последната година.
ПС - няма връзка с темата, но да питам:
В Берлиц организират някакъв двуседмичен летен курс. Днес ходих да го запиша от 2.07 за 2 седмици, че иначе ще изкука по цял ден пред компютъра. Някой да има някакви отзиви за тези типове и летните им курсове?

ПС - Таблицата с рейтингите е дооправена, нанесени са поправки на резултатите на някои деца, за които ме помолиха на ЛС, оцветени са вече приетите деца - http://setcombg.com/smg

Последна редакция: пн, 11 юни 2012, 12:57 от kodbg

# 609
  • Мнения: 110
Някой ако има отговорите от пробния, моля да ги публикува Simple Smile

# 610
  • Мнения: 54
Някой ако има отговорите от пробния, моля да ги публикува Simple Smile

На теста май са тези:
1-Б, 2-А, 3-А, 4-Б, 5-Г, 6-В, 7-В, 8-В, 9-Б, 10-Б, 11-Б, 12-В, 13-Г, 14-А, 15-А, 16- 98, 17- 198, 18- 1, 19 - 12, 20- 16

Последна редакция: пн, 11 юни 2012, 19:00 от inatbg

# 611
  • Мнения: 819
На 10-та отговора е А,а на 12-та задача Б

# 612
  • Мнения: 1 776
На 10-та отговора е А,а на 12-та задача Б

Тц, погледнах сега задачите. Отговорите на inatbg са коректни.

# 613
  • София
  • Мнения: 142
A на 19-та в зависимост от големината на големия квадрат ми се променя и разликата в обиколките - веднъж получавам 6, веднъж 12 newsm78

# 614
  • Мнения: 819
Хайде,обяснете  10-та и 12-та задача?
За 10-та аз като участник ставам пети,а след мен са два пъти повече отколкото преди мен.Пред мен има 4,а 4.2 =8 са зад мен.После събираме 8+4+1=13

Общи условия

Активация на акаунт