Подготвителните модули на СМГ "Паисий Хилендарски"

  • 158 928
  • 953
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 1 654
Хайде,обяснете  10-та и 12-та задача?
За 10-та аз като участник ставам пети,а след мен са два пъти повече отколкото преди мен.Пред мен има 4,а 4.2 =8 са зад мен.После събираме 8+4+1=13

10. Изпреварваш шести и заемаш неговото място - ставаш ШЕСТИ.

12. От 5 отбора : 5.4/2=10 комбинации от по два отбора
10.3 = 30 срещи

# 616
  • София
  • Мнения: 140
A на 19-та в зависимост от големината на големия квадрат ми се променя и разликата в обиколките - веднъж получавам 6, веднъж 12 newsm78

Оффф не мога да смятам - 12 е отговора на 19-та Embarassed

# 617
  • Мнения: 819
Да,много тънко се е хванал на въдицата на задачките.Жалко,ще изгубим няколко точки!

# 618
  • София
  • Мнения: 140
А пък ние не сме пренасяли правилно на бланката Rolling Eyes Да се чудиш и маеш какво да правиш вече newsm78 Но на 19-та пак получих 6 Laughing ако страната на големият квадрат е 24, на средния 12, а на малкия - 6.

# 619
  • Мнения: 54
Но на 19-та пак получих 6 Laughing ако страната на големият квадрат е 24, на средния 12, а на малкия - 6.
Чертежът не е за да се мери от него (поне в тази задача). Всъщност се вижда, че разликата в периметрите на двете фигури се дължи само на три вертикални страни (т.е. всички без най-лявата). Като съобразите разликата в дължините им, ще видите, че тя е 2.6=12 см.

# 620
  • Мнения: 54
За мен 18 задача от тестовата част беше малко неудачно да бъде в теста. Количеството разсъждения и сметки за да се получи отговора и времето за вникване в условието на задачата е осезаемо по-голямо от тези на останалите тестови задачи и според мен дори е по-трудна (а и се полага по-малко време и точки) например от 1 подусловие на 2 задача.

# 621
  • София
  • Мнения: 2 300
За мен 18 задача от тестовата част беше малко неудачно да бъде в теста. Количеството разсъждения и сметки за да се получи отговора и времето за вникване в условието на задачата е осезаемо по-голямо от тези на останалите тестови задачи и според мен дори е по-трудна (а и се полага по-малко време и точки) например от 1 подусловие на 2 задача.

Може би така ти се струва от позицията на възрастен. Не мисля, че задачата е по-трудна от останалите.

# 622
  • София
  • Мнения: 140
Като цяло и на мен не ми се струват много по-различни задачите от предишните пробни изпити, като типове са подобни на тези, които са учили и решавали, но са представени малко по-объркващо може ми. Това сигурно е затруднило част от децата. А резултати кога се очакват?

# 623
  • Мнения: 54
За мен 18 задача от тестовата част беше малко неудачно да бъде в теста. Количеството разсъждения и сметки за да се получи отговора и времето за вникване в условието на задачата е осезаемо по-голямо от тези на останалите тестови задачи и според мен дори е по-трудна (а и се полага по-малко време и точки) например от 1 подусловие на 2 задача.

Може би така ти се струва от позицията на възрастен. Не мисля, че задачата е по-трудна от останалите.

Все пак за 18 въпрос трябва да се решат две (макар и лесни) уравнения и малко допълнителни сметки, докато първо подусловие на втора задача е директно пресмятане на един израз от три суми, което е  по-малко като работа.

# 624
  • София
  • Мнения: 2 300
За мен 18 задача от тестовата част беше малко неудачно да бъде в теста. Количеството разсъждения и сметки за да се получи отговора и времето за вникване в условието на задачата е осезаемо по-голямо от тези на останалите тестови задачи и според мен дори е по-трудна (а и се полага по-малко време и точки) например от 1 подусловие на 2 задача.

Може би така ти се струва от позицията на възрастен. Не мисля, че задачата е по-трудна от останалите.

Все пак за 18 въпрос трябва да се решат две (макар и лесни) уравнения и малко допълнителни сметки, докато първо подусловие на втора задача е директно пресмятане на един израз от три суми, което е  по-малко като работа.

Няма как съвсем точно да се оцени трудността на задачите. Нормално е да има уеднаквяване или пък разминаване в нивото на трудност, както е в тестовата част - някои задачи са по-лесни, други по-трудни, но оценяването е еднакво.

Относно 18-та задача - да, с разписване може би е по-дълго, но логиката на децата много пъти е по-различна и по-добра от нашата.
На моя син му отне повече време да умува дали половината от момчетата са с три по-малко от момичетата или дали всички момчета са с 3 по-малко, отколкото до реши самата задача. Въобще не я разписа: решението му беше нещо от типа:
16 чернооки, 8 синеоки;
половината от момчетата са с три по-малко от момичетата, значи 10 момичета и 14 момчета;
значи 1 момиче е синеоко.
Всички сметки ги прави наум.
В същото време се замота на 20-та задача, която на пръв поглед изглежда по-лесна...
Дължината на разписване невинаги е критерий за трудността на една задача...

Последна редакция: ср, 13 юни 2012, 13:32 от Elfi

# 625
  • Мнения: 110
Резултатите кога се очакват?

# 626
  • Мнения: 54
Резултатите кога се очакват?

Като гледам броя на явилите се деца,  най-вероятно в петък.

# 627
  • Мнения: 110
Резултатите кога се очакват?

Като гледам броя на явилите се деца,  най-вероятно в петък.
Какъв е броя на явилите се? Simple Smile

# 628
  • Мнения: 601
Звънях в СМГ и ми казаха, че в петък ще ги изнесат. Peace

# 629
  • София
  • Мнения: 140
Днес пратих бабата да записва детето за изпита на 23-ти. Досега са се записали около 510 деца. Задължително трябва да носим документ за самоличност на детето - лична карта или бележник, както и всякакви помагала за чертане - линии, пергели и т.н. Листа за чернови не - те щели да раздават.

Общи условия

Активация на акаунт