Сънища - доколко вярвате в тях?

  • 14 946
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Канада, Монреал
  • Мнения: 69
Вярвам на сънищата, само ако се сбъднат  Laughing  Имам сънища, които не мога да си обясня - например сънувам че съм на гости на някого и мога детайлно да опиша части от апартамента му, без да съм му ходила на гости или да съм виждала снимки. Отдавна не съм сънувала подобни сънища, нямам обяснение как е възможно това  newsm78

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 380
Вярвам в сънищата си, но не в символичното им значение, а в усещането, което ми носят.
Преди години четох "Тълкуване на сънищата" на Фройд, изключително трудно прочетох тази книга и не всичко е разбираемо, но си направих изводи и си отговорих на много въпроси.

Имала съм абсолютно пророчески сънища и за добро, и за лошо, носещи информация, която няма откъде да зная.Но съновници и подобни тълкувания чета само за развлечение.


и аз така  Peace препоръчвам също и тълкуване на сънищата на Пиер Дако  Peace за мен сънищата са отдушник. дори да не разбирам какво искат да ми кажат, олеква ми по някакъв начин.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 364
Имам периоди, в които много помня сънищата си и са много живи и ярки. Но винаги са някак нереалистични.
Много обичам еротичните си сънища - рядко, но се случва да сънувам такива. Много са въздействащи и истински. Понякога се хващам, че очаквам да сънувам такъв сън.  Embarassed
Обикновено сънувам нещо, за което съм си спомнила през деня - може и мимолетно, но през нощта го сънувам.
Странно е, че сънувам места, на които никога не съм била. Понякога и непознати за мен хора.
Често сънувам море или река, плувам или скачам във вода. Знам, че символизира майката и женското начало. 
Може би в продължение на около половин година след раждането сънувах кошмари - шиха ме два часа на живо и много се травмирах, все още се случва да го сънувам и да се стряскам насън.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Не знам как да си тълкувам апокалиптичните сънища.
Наскоро сънувах /преди 6-8мес/, че цялата планета е залята от огромни вълни цунами. Аз съм една от шепата оцелели в някаква стъклена капсула. Няма никакви други хора на планетата. И отново ни връхлита вълна и разбива стъклото. Докато сънувах, осъзнавах, че няма смисъл да се боря, понеже дори и да оцелея, ще съм АБСОЛЮТНО сама. Осъзнавах цялата безнадеждност в съня си. Събудих се от ужас. Цял ден бях потисната и някак обречена. Какво, по дяволите, означава този сън?
Съновниците дават някакви глупави тълкувания, противоречащи си едно на друго. Щом си го спомням така ярко, би трябвало да е нещо важно. Но не умея да го разчета.


П.С. Редактирах си поста, защото видях, че съм написала грешно /но по Фройд Simple Smile/ думата безднадежност.

Последна редакция: ср, 07 сеп 2011, 19:57 от Приятно ми е - Богиня!

# 19
  • Мнения: X
Мисля, че все пак е добре, че водата не е била спокойна.
Много се смях навремето на един съновник, който имаше тълкувание за ядене на кисело мляко насън. Но в зависимост от това дали го консумираш с лъжица или не, тълкуванията бяха съвсем противоречиви.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 349
А някой може ли да ми каже някъде мога ли да си изтегля от интернет тълкуване на сънищата на Пиер Дако? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вярвам, сънищата са факт...

Сън е състояние, присъщо за всички бозайници. За сънища обикновено се смятат серията от образи, чувства, звуци и цветове, които се появяват по време, когато организмът е заспал. Сънят се характеризира със забавяне на някои дейности на тялото — намаляват моторните функции, отслабва реакцията към външни стимули. При хората, a и бозайниците като цяло, периодичното сънуване, както и спането са жизнено необходими за оцеляването и доброто състояние на организма.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D1%89%D0%B0

Вярвам и че повтарящите се сънища "говорят" за емоционалното състояние на сънуващия. Но дотам. Не, че не съм имала сънища, тип "пророчески", но повечето са напълно обикновени, значи става въпрос за съвпадение или очакване.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 541
да побутна темата и да се запиша Simple Smile

# 23
  • Мнения: 86
Има много теории за сънищата. Научната е, че нищо не значат. Обаче науката както знаем не е в състояние да обясни всичко. Една трета от живота ни преминава в сън и за мен тази една трета е също толкова важна както и останалите.

Когато сънуваме животът продължава, просто нямаме пълен контрол над съзнанието и то преработва мислите ни с други, по-чудновати символи. Всеки сам може да изтълкува съня си като го свърже със събития, които са го впечатлили или разстроили емоционално през деня (или в някакъв момент). Например, това което споделя Приятно ми е - Богиня! на мен ми звучи като някакъв непреработен страх. Ключовите думи са: "АБСОЛЮТНО сама". Страхът да останем сами е общочовешки и особено характерен за жените. Вероятно нещо в ежедневието на скоро е провокирало подобни мисли и е отключило този страх. В будно състояние имаме механизми да се справим и да отхвърлим тези мисли, но страховете остават и избуяват в причудливи символи, образи и цветове през ноща.

Само хипотеза изказвам, нищо не твърдя  Peace

# 24
  • Мнения: 494
Като малка често пъти ми се случваше да сънувам един и същ сън ,че летя1 И това беше в продължение на години .Нямам обяснения какво е означавал този сън ?

# 25
  • Мнения: 72
Аз вярвам....особено докато бях бременна ,тогава ми се случваха 1:1 .... и хубави и лоши неща...понякога ги помня,понякога се събуждам сънувайки и забравям какво съм сънувала...годеникът ми пък загуби кръстче ,което му бях подарила ,малко преди да загубим бебето...четох че и това имало връзка...след това сънувах често бебе без глава ,само пелени и някакви си такива ужаси...днес пък се събудих от някакъв писък и супер мн се стреснах...

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Въпросът ми е доколко вярвате в сънищата и търсите в последвалите събития съвпадения? Когато сънуване, проверявате ли какво означават те? Правят ли ви по-тревожни "лошите" сънища?

Гледам да не им обръщам много внимание... Не търся какво означават, но това е защото моите сънища или се сбъдват едно към едно няколко дни след съня, или нищо не значат... Когато съм напрегната, сънувам странни и кофти неща, когато съм щастлива и спокойна - прекрасни сънища. Много е просто при мен.

И повечето ми сънища са цветни  Thinking

# 27
  • Мнения: 21 457
  Не, не вярвам, че означават нищо и не търся тълкуване. Моите сънища са обикновено отглас на нещо, което се е случило, макар и не буквално, често само символично.
  Понякога сънувам страхотни, цветни сънища, като високобюджетни филми с изключително интересен сюжет. Имам и един повтярящ се, натрапчив сън от доста години, след който обикновено съм цял ден като болна.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 364
Какъв е сънят, Iris04 ? Има ли връзка с твои мисли, желания или преживяване в миналото?

# 29
  • Мнения: 21 457
  Разбира се, има. Има връзка с една къща и с детството ми, със загубени близки - но, както казах е по-скоро символична, по същество представлява кошмар.

   Понякога, обаче, мога да започна да измислям една история преди заспиване, и да я досънувам, това е страхотно.

Общи условия

Активация на акаунт