Как да го накарам да направи спермограма?

  • 12 405
  • 176
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Здравейте,с приятелят ми сме заедно от 5години. От една година правим опити за бебе, безспешни. Ясно е че има проблем,аз съм на 34 той на 37. Аз този месец почвам с хормоналните изследвания, имам редовен цикъл и ОВУ проследена от кекар,но това не е гаранция. Въпроса ми е как да го накарам да направи спермограма,едвам го бях убедила за микробиология. Живеем в моето жилище и съм сигурна,че го е страх че ако спермограмата е лоша ще го натиря при техните. И е прав,защото съм му адски бясна,че връзката ни се развива адски бавно. В крайна сметка брак нямаме, той не иска. Еми като не иска сега тамън по-лесно ще хапне шута,защото ми е писнало от това че е не решителен за всичко...

# 1
  • Мнения: X
Знам, че е встрани от темата - за чий ти е да раждаш от мъж, когото вече не понасяш?

# 2
  • Мнения: X
съм сигурна,че го е страх че ако спермограмата е лоша ще го натиря при техните. И е прав,защото съм му адски бясна,че връзката ни се развива адски бавно.
Хахахахха Simple Smile Горкия донор....

Аз на негово място бих си бил шута сам, нищо чудно, че връзката се развива бавно, то с такова отношение, брррр....

Иначе имайте предвид, че спермограмите на 37 годишните мъже рядко са перфектни. Което по принцип нищо не значи освен, че става по-трудно зачеването.

Според мен във Вашия случай това, че не е станало за 1 година можете да го приемете като знак от съдбата. Идете вземете дарителска сперма от банка и приключете въпроса с бебето, щом искате такова. А партньор си избирайте после на спокойствие не според спермограмата и дали щял да предложи брак, а по чувства.

# 3
  • Мнения: 2 288
Как?
Направо - имаш уговорен час за спермограма еди кога си, заминаваш.
Този човек иска ли дете?

# 4
  • София
  • Мнения: 7 984
След като си на фаза натирване, много просто: имаш записан час еди кога си, ако не - хващай пътя.

# 5
  • Мнения: 2 522
От опит, защото съм минала през този стадий: В момента си вманиачена. Бушуват емоции, ревеш, зад всеки ъгъл ти изкача бременна жена.

Притискаш го. Седни и поговори с него въобще дали иска дете. Обясни му СПОКОЙНО , че проблемът може да е както при жената, така и при мъжа - 50/50, поради което, ако желае да имате дете, трябва и той да предприеме действия. И за какво е била тази МБ без спермограма? Намери си добър репродуктивен специалист, към който да се обърнеш. Най-добре е  да направи разширена спермограма с морфология по Крюгер.

Какво значи " го е страх, че ще го натиря" ? Ако на тази плоскост поставяте отношения, нямате шанс да бъдете нормално семейство.

# 6
  • Мнения: 8 774
А вие как бихте постъпили, ако наистина му е лоша спермограмата? Ако връзката ви е такава, че  е назрял момента да  си търсите нов приятел, за какво ще го карате да си прави изобщо спермограма?

# 7
  • Мнения: 71
Отношението ми е такова,защото си го заслужи с това че аз съм водеща в нашата връзка,аз осигурух къде да живеем,ако зависеше от него щяхме все още да сме гаджета. Аз му избутах висшето,което не съм го карала да го учи,той сам реши. Просто ми писна за всичко аз да се грижа. След като прави м опити значи иска дете, обичам го но имам здравословни съображения и не искам ин витро- на моя приятелка й съсипаха здравето с това ин витро-да има дете,но казва че съжалява за това че не е осиновила,защото сега е много зле хормонално..

# 8
  • София
  • Мнения: 7 984
Един чисто приятелски съвет: трудно се живее с човек, когото не уважаваш. А ти определено не го уважаваш, защото ти си водещата и си му иззела функциите.

# 9
  • Мнения: X
Отношението ми е такова,защото си го заслужи с това че аз съм водеща в нашата връзка
Какви са тези филми?
Ще перефразирам предишния си въпрос - защо не оставиш човека на мира да си живее живота, а ти да си потърсиш друг партньор?

# 10
  • Мнения: 2 522
Според мен във Вашия случай това, че не е станало за 1 година можете да го приемете като знак от съдбата. Идете вземете дарителска сперма от банка и приключете въпроса с бебето, щом искате такова. А партньор си избирайте после на спокойствие не според спермограмата и дали щял да предложи брак, а по чувства.
Тук не съм съгласна - "знакът от съдбата" няма нищо общо със зачеването. Репродуктивната медицина отдавна вече се е  отделила като самостоятелна област в медицината. Ако има медицински проблем, то се търси неговото лечение и преодоляване.
Познавам семейство, което мъжът беше с 2-3 броя въобще живи сперматозоиди при спермограма, но с проведено лечение и инвитро, си имат в момента едно прекрасно дете. И нито е чудо, нито има донор. Просто ставаш, стискаш зъби и се бориш. Та въпросния мъж даде n на брой пъти материал за спермограма и не защото жена му беше бясна или нещо подобно.

# 11
  • Мнения: 5 508
Просто намери друг донор на сперма щом ти е важно да имаш дете, а връзката е 'между другото' и готово.

# 12
  • Мнения: X
Най-добре е  да направи разширена спермограма с морфология по Крюгер.
Добре е да има и ДНК фрагментация, не знам в България дали всички лаборатории правят при разширената.

И пак остава въпросът какво е "лоша" спермограма, то не е 0 или 1 резултатът, континуум е и дори да има лоши показания (под норма), това рядко значи 0 витални сперматозоиди, т.е. може да се направи вътрематочна инсеминация или ин витро. При жената е много по-сложно да се открият евентуални причини - наши познати от много години се опитват и не могат. Уж всичко им е наред и на двамата, ама....

пс. шегувах се за знака от съдбата очевидно.

Отношението ми е такова,защото си го заслужи с това че аз съм водеща в нашата връзка,аз осигурух къде да живеем,ако зависеше от него щяхме все още да сме гаджета. Аз му избутах висшето,което не съм го карала да го учи,той сам реши. Просто ми писна за всичко аз да се грижа. След като прави м опити значи иска дете, обичам го но имам здравословни съображения и не искам ин витро- на моя приятелка й съсипаха здравето с това ин витро-да има дете,но казва че съжалява за това че не е осиновила,защото сега е много зле хормонално..
ох.... изгонете го, моля Ви се, изгонете го тоя мръхльо при "техните", че ми е жал за него като Ви чета Simple Smile А пък отношението към ин витрото изобщо няма да го коментирам. Ако може с щракване на пръсти да се появи бебето, че самата бременност така развилнява хормоните, с толкова потенциални рискове и усложнения е свързана....  Като сте толкова печена и оправна - мислили ли сте да намерите сурогатна майка да износи бебето (с ин витро от Ваш генетичен материал).

Просто намери друг донор на сперма щом ти е важно да имаш дете, а връзката е 'между другото' и готово.
не става с донор на сперма - не иска ин-витро, защото щяло да ѝ обърка хормоните.... значи трябва жив донор да си дари по стандартния начин, проблемът е, че мъжете явно стават леко нерешителни, когато им намекват, че ако спермограмата им е "лоша" ще "хапнат шута". Чудя се защо ли...  Wink))

# 13
  • Мнения: 2 522
Отношението ми е такова,защото си го заслужи с това че аз съм водеща в нашата връзка,аз осигурух къде да живеем,ако зависеше от него щяхме все още да сме гаджета. Аз му избутах висшето,което не съм го карала да го учи,той сам реши. Просто ми писна за всичко аз да се грижа. След като прави м опити значи иска дете, обичам го но имам здравословни съображения и не искам ин витро- на моя приятелка й съсипаха здравето с това ин витро-да има дете,но казва че съжалява за това че не е осиновила,защото сега е много зле хормонално..

Мислиш доста елементарно. Ако съм на твоя приятел, ще бягам със 100, камо ли ще ти правя дете.
Пак съм на мнение, че го пришпорваш и може би той не иска.
По въпроса за репродукцията - ОГРАМОТИ СЕ! И без инвитро пак могат да те докарат "зле хормонално" (пак от опит го споменавам). Всички хапчета за стимулация , които се изписват от гинеколозите водят до това. А това, че се е случило с твоя приятелка, не означава , че ще се случи и на теб ако попаднеш на свястна репродуктивна клиника и лекар.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 284
Знам, че е встрани от темата - за чий ти е да раждаш от мъж, когото вече не понасяш?


Че двамат ще се разпаднат като двойка е ясно и не ми е жал толкова, но защо обричаш бъдещето си дете да страда? По-добре се раздели с партньора си, създай си нормално семейство (или поне си намери донор) и си го обичай, по-добре ще е , отколкото дете да живее с мама и тати, които не се понасят. Че като се разведат, ако е по-голямо да страда и за раздяла

Общи условия

Активация на акаунт