Как да го накарам да направи спермограма?

  • 12 412
  • 176
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 71
Отношението ми е такова,защото си го заслужи с това че аз съм водеща в нашата връзка,аз осигурух къде да живеем,ако зависеше от него щяхме все още да сме гаджета. Аз му избутах висшето,което не съм го карала да го учи,той сам реши. Просто ми писна за всичко аз да се грижа. След като прави м опити значи иска дете, обичам го но имам здравословни съображения и не искам ин витро- на моя приятелка й съсипаха здравето с това ин витро-да има дете,но казва че съжалява за това че не е осиновила,защото сега е много зле хормонално..

Мислиш доста елементарно. Ако съм на твоя приятел, ще бягам със 100, камо ли ще ти правя дете.
Пак съм на мнение, че го пришпорваш и може би той не иска.
По въпроса за репродукцията - ОГРАМОТИ СЕ! И без инвитро пак могат да те докарат "зле хормонално" (пак от опит го споменавам). Всички хапчета за стимулация , които се изписват от гинеколозите водят до това. А това, че се е случило с твоя приятелка, не означава , че ще се случи и на теб ако попаднеш на свястна репродуктивна клиника и лекар.

Ако хормоналните изследвания са о.к защо да се налага стимулация?!?

# 16
  • София
  • Мнения: 38 489
Може би е емоционална в момента.
Просто му кажи, че е добре и двамата да си направите нужните изследвания.

Ооо, сега прочетох че го теглиш както атлет тегли камион! Бегай, не става. Ако родиш, ще стане 100 пъти по-зле.

# 17
  • Мнения: 5 508
бгтатко, че аз не пиша как да е. Да си го направи с донор по стандартния начин и всички ще са доволни.

# 18
  • Мнения: 2 524
 
Цитат
Най-добре е  да направи разширена спермограма с морфология по Крюгер.
 Добре е да има и ДНК фрагментация, не знам в България дали всички лаборатории правят при разширената.

И пак остава въпросът какво е "лоша" спермограма, то не е 0 или 1 резултатът, континуум е и дори да има лоши показания (под норма), това рядко значи 0 витални сперматозоиди, т.е. може да се направи вътрематочна инсеминация или ин витро. При жената е много по-сложно да се открият евентуални причини - наши познати от много години се опитват и не могат. Уж всичко им е наред и на двамата, ама....

пс. шегувах се за знака от съдбата очевидно.
 
Абсолютно е така, както си го описал. Правят се изследвания съгласно европейските стандарти. Поне за Клиника "Наджда" мога да говоря. За мен обаче най-добрия специалист по  изследване на мъжкия стерилитет е доктор Мели Даскалова от Пловдив.
И на мен не ми вярваха с моя шантав Естрадиол, че овулация може да настъпи на 25-ти ден на МЦ  от общо 28 , ма на, имам си едно дете.

Аз разбрах шегата, но като гледам явно започналата темата нещо не разбира какво пишем останалите.

# 19
  • Мнения: 3 123
Просто ми писна за всичко аз да се грижа.

такъв си си го избрала и като гледам доста време си загубила да правите семейство. или си го търпиш такъв, защото няма да се промени или се разделяйте.

# 20
  • Мнения: 2 694
Вземи стерилна банка за сперма от аптеката, удари му една чикия вкъщи и да ти я напълни, после я закарай до лабораторията веднага и така. То не боли.
Ако не иска да го направи за теб, не е твоя мъж.

# 21
  • Мнения: 71
Знам, че е встрани от темата - за чий ти е да раждаш от мъж, когото вече не понасяш?
Във всяка връзка има възходи и падения,това че сега съм му ядосана ме кара да се сещам за всичко което ме дразни в него,но това не означава че не го обичам.

# 22
  • Мнения: X
Може би е емоционална в момента.
Просто му кажи, че е добре и двамата да си направите нужните изследвания.
То няма лошо да е емоционална, но тук има наслагване на негативни чувства с години. Има създадено негативно отношение, което изплува при първия удобен случай. А боговете да са на помощ, ако удобен случай за негативите е периодът на правене на бебе, точно когато трябва всичко да е спокойно и позитивно.
Тя не иска този мъж. Просто друг няма към момента. Това не е причина да го тормози.

# 23
  • Мнения: 31 677
Здравейте,с приятелят ми сме заедно от 5години. От една година правим опити за бебе, безспешни. Ясно е че има проблем,аз съм на 34 той на 37. Аз този месец почвам с хормоналните изследвания, имам редовен цикъл и ОВУ проследена от кекар,но това не е гаранция. Въпроса ми е как да го накарам да направи спермограма,едвам го бях убедила за микробиология. Живеем в моето жилище и съм сигурна,че го е страх че ако спермограмата е лоша ще го натиря при техните. И е прав,защото съм му адски бясна,че връзката ни се развива адски бавно. В крайна сметка брак нямаме, той не иска. Еми като не иска сега тамън по-лесно ще хапне шута,защото ми е писнало от това че е не решителен за всичко...

Явно единственото което целиш е да имаш бебе. Лошо няма.
А приятелят ти дали иска това? Или просто се съгласява, че да не го натириш  Laughing
Не можеш ли просто да седнеш и да проведеш сериозен разговор с него? Какво иска. Иска ли да има семейство, деца, брак. Ще си направи ли спермограма или не? Просто му кажи, че трябва да си изясните какво искате и двамата, дали гледате в еднакви посоки, ако ли не му казваш, че повече времето си с него няма да губиш.
И не разбирам защо се пънеш да имаш дете от уж нерешителен мъж?  newsm78
А си личи, че не го понасяш.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 990
Е как хем го обичаш, хем ще го гониш, хем и дете ще правите? Та вие ще се избиете, докато се пръкне това дете, а през първите месеци след раждането окопна война ли ще водите? Това не е като да си вземете коте, уточнете си взаимоотношенията преди това.

# 25
  • Мнения: 2 524
Знам, че е встрани от темата - за чий ти е да раждаш от мъж, когото вече не понасяш?
Във всяка връзка има възходи и падения,това че сега съм му ядосана ме кара да се сещам за всичко което ме дразни в него,но това не означава че не го обичам.
В www.zachatie.org пишат жени, които имат или са имали репродуктивни проблеми. Ако проследиш писанията на някои от тях, ще установиш, че дори и след инвитро и дългогодишна борба , семействата се разделят.
За бога, не правете деца, ако не сте убедени, че в бъдеще няма да останете семейство. Така ще направите нещастни и лишени от родителска грижа и обич  децата.

# 26
  • Мнения: 71
Може би е емоционална в момента.
Просто му кажи, че е добре и двамата да си направите нужните изследвания.
То няма лошо да е емоционална, но тук има наслагване на негативни чувства с години. Има създадено негативно отношение, което изплува при първия удобен случай. А боговете да са на помощ, ако удобен случай за негативите е периодът на правене на бебе, точно когато трябва всичко да е спокойно и позитивно.
Тя не иска този мъж. Просто друг няма към момента. Това не е причина да го тормози.
С кое точно го тормозя? Тормозя свбе си,защото се чудя как най-деликатно да го помоля да направи спермограма. Тормоз ли е че го издържах 1година докато си намери работа,или че осигурих къде да живеем,или че готвя,пера чистя и пазарувам?кое точно е тормоза в случая?

# 27
  • Мнения: X
Във всяка връзка има възходи и падения,това че сега съм му ядосана ме кара да се сещам за всичко което ме дразни в него,но това не означава че не го обичам.
Почакайте да забременеете, пък тогава ще видите възходи и падения... Възходите ще са основно на прогестерона. Към 100-1000 пъти възход. Между другото прогестеронът е хормон - уточнявам за притесняващите се от "хормоните" при ин витро. Всичко останало ще са падения най-вероятно...

Вижте, сега сериозно - отговорът на въпроса Ви е, че отношението Ви е тотално сбъркано, към всичко, което описвате. Мисля, че от там трябва да се започне "карането", спермограмата нищо няма да реши във Вашия случай. Прочетете съветите, които ще Ви дадат и помислете, при необходимост се консултирайте и с психотерапевт.

# 28
  • Мнения: X
С кое точно го тормозя? Тормозя свбе си,защото се чудя как най-деликатно да го помоля да направи спермограма. Тормоз ли е че го издържах 1година докато си намери работа,или че осигурих къде да живеем,или че готвя,пера чистя и пазарувам?кое точно е тормоза в случая?
Даваш уж свободно, но в един момент представяш сметка със задължения за плащане. Да, това Е тормоз. Ако не ти изнася, освободи го. Вече си на етапа да се сърдиш при всеки удобен случай. Следващият етап е раздяла. Пристъпи по-бързо към него.

# 29
  • Мнения: 2 524
Отношението ми е такова,защото си го заслужи с това че аз съм водеща в нашата връзка,аз осигурух къде да живеем,ако зависеше от него щяхме все още да сме гаджета. Аз му избутах висшето,което не съм го карала да го учи,той сам реши. Просто ми писна за всичко аз да се грижа. След като прави м опити значи иска дете, обичам го но имам здравословни съображения и не искам ин витро- на моя приятелка й съсипаха здравето с това ин витро-да има дете,но казва че съжалява за това че не е осиновила,защото сега е много зле хормонално..

Мислиш доста елементарно. Ако съм на твоя приятел, ще бягам със 100, камо ли ще ти правя дете.
Пак съм на мнение, че го пришпорваш и може би той не иска.
По въпроса за репродукцията - ОГРАМОТИ СЕ! И без инвитро пак могат да те докарат "зле хормонално" (пак от опит го споменавам). Всички хапчета за стимулация , които се изписват от гинеколозите водят до това. А това, че се е случило с твоя приятелка, не означава , че ще се случи и на теб ако попаднеш на свястна репродуктивна клиника и лекар.

Ако хормоналните изследвания са о.к защо да се налага стимулация?!?
Щото лекарите ще ти я предпишат без да се усетиш - ОГРАМОТИ СЕ! Масово се прилага това лекарство : https://apteka.framar.bg/11000617/%D0%BA%D0%BB%D0%BE%D1%81%D1%82 … 0-%D0%BC%D0%B3-10
За тази една година:
1. Колко ПРОСЛЕДЕНИ с ехограф (по възможност вагинален) и съпътстващи ги хормонални изследвания по време на МЦ  овулации са засечени?
2. Следиш ли температурни криви на БТ по време на МЦ?
3. ТАТ/МАТ изследвания?
4. Явно си правила пролактин и е в норма или не?
5. МБ и цервикален секрет?

Общи условия

Активация на акаунт