Сънища - доколко вярвате в тях?

  • 14 999
  • 92
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18
Здравейте не знам вече какво да правя за това реших да пиша тук надявам се някой да ми даде съвет. По принцип по-голяма част от сънищата ми са винаги мрачни в повечето случаи в тъмни гори и мрачни места и съм свикнала с това но от няколко месеца често (2-3 пъти в седмицата) сънувам необичаен сън който не разбирам (само да кажа че по принцип наистина имам интерес към ангели,демони вампири и т.н) И така де сънувам че се събуждам в стаята ми и до леглото ми има двама човека мъж и жена и просто ме гледат след това почват да ми говорят неща от сорта " Не се бой нефилиме" и " Имаш душата на Светлоносеца" и това са най-главните неща които ми говорят но този сън почна доста да се повтаря и от както започнах да го сънувам съм по-притеснителна и наистина го чувствам толкова реален и наистина вече започвам да ставам много неспокойна заради този сън. Сънувала съм лоши неща но те не са ми действали като този сън и не знам защо, така че моля ви някой да ми каже някакви значения на този сън защото вече ми е доста объркано. 😥😥

# 61
  • Мнения: 3 350
Вярвам в сънищата си, но не в символичното им значение, а в усещането, което ми носят.
Имала съм абсолютно пророчески сънища и за добро, и за лошо, носещи информация, която няма откъде да зная.Но съновници и подобни тълкувания чета само за развлечение.
Все едно аз съм написала това. Hug
Сънищата ми не ме подвеждат, няма как да не им вярвам.
И аз все едно съм написала това🤗

# 62
  • Мнения: 24
Въпросът ми е доколко вярвате в сънищата и търсите в последвалите събития съвпадения? Когато сънуване, проверявате ли какво означават те? Правят ли ви по-тревожни "лошите" сънища?

Доста често ми се случва да проверявам какво означават сънищата ми, защото често сънувам странни неща, които ми е трудно да си обясня. И да, за съжаление ме правят по-тревожна кошмарите ми. Доста влияят на психиката и ежедневието и обратно, много от нещата, които ни се случват влияят на това какво сънуваме. Това е доста интересна тема и ако има специалисти в тази област може би биха се изказали с по-компетентно мнение.

# 63
  • Мнения: 2 005
Години наред сънувах ( периодично), че се карам на някое от децата, опитвам се да го ударя, но като вдигна ръка, тя е безсилна и не мога да ударя. Събуждах се ядосана.
  Прочетох тълкувание от психолог( не точно Фройд), но и не беше съновник, че всъщност детето съм аз и се ядосвам на себе си. Замислих се върху тъкованието и открих, че е вярно. От тогава не съм сънувала този сън.
  Не мога да си спомня само, къде го четох, а много ми се иска, защото не го запомних точно. Мисля, че имааще и други полезни неща.

# 64
  • Мнения: 174
Сънищата са протектор на подсъзнанието.Ключът към емоционалната одухотвореност на човека. Подсъзнанието заключва в мозъка хора, страхове, предмети, време и действия, а сънищата отключнават моментите, който ни радват или ни плашат. Хората, който ни липсват или случките, който така и неса се случили. За мен сънят може да бъде и друг паралелен свят.

# 65
  • Мнения: 8 863
Винаги съм била Тома Неверни и все съм искала да вярвам само в това, дето мога да видя и пипна, обаче в сънища вярвам сляпо. За съжаление след много неприятен опит. Искам да кажа, че се научих да правя разлика между обикновен сън, с който преработвам случващото ми се в ежедневието и пророчески сън, който казва истински неща. На първите, които се случват почти всяка нощ, не обръщам внимание. На вторите обаче, които се случват само по няколко пъти в живота, разбрах, че трябва да се гледа много сериозно, защото иначе се пропускат важни сигнали за неща, променящи живота. Освен това съм се научила да правя разлика между сън и видение, защото двете неща са различни, макар че в съзнанието ни се сливат и не успяваме да ги разграничим лесно.

Цитат
[И така де сънувам че се събуждам в стаята ми и до леглото ми има двама човека мъж и жена и просто ме гледат след това почват да ми говорят неща от сорта " Не се бой нефилиме" и " Имаш душата на Светлоносеца" и това са най-главните неща които ми говорят но този сън почна доста да се повтаря и от както започнах да го сънувам съм по-притеснителна и наистина го чувствам толкова реален и наистина вече започвам да ставам много неспокойна заради този сън. Сънувала съм лоши неща но те не са ми действали като този сън и не знам защо, така че моля ви някой да ми каже някакви значения на този сън защото вече ми е доста объркано. 😥😥

Уау! Разбираш ли какво ти говорят? Знаеш ли кои са тези, с името на които те наричат?
Успокой се и слушай какво ти казват. Ще видиш колко неща ще научиш.

# 66
  • Мнения: 2 515
Сънуваш , че се събуждаш или се събуждаш и виждаш тези фигури в стаята ? Ако е второто , това са хипнагогични халюцинации Можеш да прочетеш , има  български и чужди сайтове . По принцип ,те са повтарящи  за много хора -например , черни фигури , които стоят до леглото ти , множество джуджета и други . Не става въпрос за шизофрения , да не се бърка . Виж и причините за тях , може да се познаеш в някой  случай . Това , че отразяват твои интереси , мисля , че вече е в сферата на сънищата , когато подсъзнанието иска да подскаже нещо важно за теб .За сънища ,които се повтарят , гарантирам , че са пророчески . Въпросът е ,,какво предсказват . Мисля , че за всеки е специфично , защото има сънища , които се случват буквално , но повечето са интуитивни .Например , сънувам развален зъб и значи , че ще имам някаква неприятност. Но тези , вярвания , да ги наречем , се формират по различен начин за всеки .
Конкретно в твоя случай , не се страхувай , а се опитай да измъкнеш още информация . Не е зле ,  да ги записваш и да се опиташ да ги свържеш с нещо . Може да излезе нещо интересно .

# 67
  • Мнения: 8 863
Ами, и аз не бих се чувствала добре да ми говорят по този начин и да правят такива аналогии с мен, брррр, пък макар и на сън. И аз дадох същия съвет - да не се страхува, както и да не го взима навътре и да се опита да научи повече.
Пп сънят й се повтаря и си струва да му се обърне внимание.

# 68
  • Мнения: 351
Здравейте, сънувах един много незнам и аз как да го опиша сън. Много съм притеснена днес и постоянно мисля. Ако някой знае какво значи нека каже. Сънувах че вадя зъби на друг човек. Вадя му ги един по един, не бяха всички. В съня ми нямаше болка, даже човека си се държеше съвсем нормално, просто седеше а аз му ги вадех. Моля ви кажете какво означава този сън. Много благодаря!

# 69
  • Мнения: 332
Моите сънища ми се сбъдват, някой ми подсказват нещо почти винаги. Вярвам защото знам какво ме очаква

# 70
  • Мнения: 217
Не знам, дали ще ми повярвате, но абсолютно всичко, което сънувам се случва или на следващия ден или на по-следващия. Направо е странно. Например сънувам цяла вечер някакви полицаи. Събуждам се и отивам на работа, баща ми ми звъни (живеем в различни градове), и ме пита, къде по дяволите ми е личната карта. Отговорих му, че си е у мен, след като проверих, обаче за огромно учудване наистина се беше изгубила и от районното му звъннали. Та, трябваше да ходя до там, за да си я взема обратно.
Моето лично обяснение за всичко това е, че съдбата на човек е предначертана. А сънищата са като помощ от Господ, за да се противопоставим на ежедневните ни проблеми.
Ето ви най-точният съновник. Дело е на един британски професор, който години наред е изследвал сънищата и разглежда всичко това от психологическа гледна точка. - - - > http://dreamhawk.com

# 71
  • Мнения: 280
Онази вечер сънувах, че флиртувам и в последствие се влюбвам в един мъж. Видях лицето му в съня си, но не го познавам спомням си и как изглеждаше колата, която караше и разни други детайли . Какво трябва да значи този сън, не мога да спра да мисля за него?

# 72
  • Мнения: 4
Здравейте, специално си направих профил тук, с цел да попитам по-опитни хора или просто за съвет как може да се тълкува сънят. След този сън ми е много объркано и неспокойно.
Сънувах го преди час(около 8 сутринта), с моя стара приятелка по случайност бяхме една до друга на някакво представление и аз бях решила, че искам да си изясня какво ме накара да почувствам след като предаде приятелството ни заради приятелка, която ѝ се беше сърдила 2 години за глупост. Тя го прие изненадващо с разбирателство и дори ми каза нещо от сорта, че след днес съм можела по всяко време да бъда пак край нея. Първоначално го приех добре, защото съм си върнала най-близката ми приятелка някога, но след като представлението свърши, тя ме покани у тях, за да си изясним нещата пак. Аз обърках в коя къща да вляза(има излишни подробности).
При идването стана объркващото.
 Тя започна да ме прегръща и да ми казва колко съм ѝ липсвала и аз също отвръщах, но след това освен приятелската целувка, две, по бузата, си започна със същински целувки, от което частично се смутих а след като дори ме преобърна за да легна настрани се панирах и се събудих.....
Не знам дали е като кошмар но много искам да си изясня нещата попринцип с нея(тя не знае до каква степен ме е наранила, но минаха 4 години от тогава) и преди се беше случвало да я сънувам, но не в такива насоки... Даже си мисля че нещо подсъзнанието ми "обръща резето" към лезбийство😳. Не съм имала истинска връзка с мъж и това ме обърка дали не е повлияно. Не знам ако говоря наистина с нея дали ще мине всичко или не, но това ми е за сега единственото решение.
Много се надявам да получа отговор на тази небивалица и благодаря на хората които отговорят

Последна редакция: пн, 03 май 2021, 09:30 от Габриела Г

# 73
  • Мнения: 12 047
Чела съм не като мистика, а като обяснение, че ако жена сънува интимност с друга жена, без в действителност да има такива наклонности, то на подсъзнателно ниво се идентифицира с нея, желае да е част от нея. Но не помня от какъв източник и колко надежден.

# 74
  • Мнения: 4
Благодаря за отговора, колкото и да ме попритеснява този интересен факт.

Общи условия

Активация на акаунт