Витамините "Матерна"

  • 20 895
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 299
И аз ги пропускам чат-пат, но това са витамини и не би трябвало да е фатално при наличие на толкова плодове Simple Smile Обаче аз пия по 1 следобед, защото сутрин ми става лошо  Confused На тях пише че е препоръчително сутрин, но не е задължително, нали  Embarassed
Иначе ми ги предписаха в 5-я месец, а за фолиева киселина изобщо не стана дума  Confused Надявам се че не е проблем че не я пия  Cry

Цитат
А чували ли сте че от Матерна се пълнее?


Аз не. И се надявам да не е вярно, че и без това си пълнея достатъчно  Grinning

# 16
  • Мнения: 2 040
Цитат на: Valka
А чували ли сте че от Матерна се пълнее?



Valka, едва ли се пълнее от Матерна-та, поне при мен не е така. Вчера влязох в 9 месец и съм само 8 кг качила отгоре, а ги пиех както споменах без прекъсване шест месеца, всеки ден. Както казах пропускала съм сутрин или вечер понякога, но няма ден да съм пропуснала и двете пиенета. Така че, сигурно зависи от организма, незнам.

# 17
  • София
  • Мнения: 299
Цитат на: Irena80
Вчера влязох в 9 месец и съм само 8 кг качила отгоре, а ги пиех както споменах без прекъсване шест месеца, всеки ден. Както казах пропускала съм сутрин или вечер понякога, но няма ден да съм пропуснала и двете пиенета. Така че, сигурно зависи от организма, незнам.


Как ги правите тези неща??? Аз съм в началото на 6-ти месец и съм наддала 13 кг, а ми казаха че към края се наддава най-много  Embarassed

Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 18
  • Мнения: 7 837
Изписаха ми Матерна чак от тази седмица и трябва да я пия 10 дни и след това да почивам 20 дни. Според лекарката ми, дори не е необходимо да пия тези витамини, но ми ги изписа след мое питане.
Ох, дано не се напълнява от тях, защото сигурно след два месеца вече ще се търкалям

# 19
  • Мнения: 951
Яз пия Матерна през ден.

# 20
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз пиех фолиева киселина до третия месец, а сега започнах Матерна - по 1 на ден. Все още нямам представа дали ще правя почивки, защото съм на първата опаковка.  Embarassed   Но другата седмица съм на консултация и ще попитам!

# 21
  • Мнения: 285
дали е вярно твърдението, че от Матерната става много голямо бебето, аз ги пия непрекъснато от четири месеца и се чувствам добре, все пак са витамини....

# 22
  • София
  • Мнения: 3 910
Лекарката ми изписа "Матерна" от третия месец. Обаче за един месец успях да кача драстичните 12 кг. като забелязах, че ако си пия сутрин хапчето още в 10 часа ме боли стомаха от глад. А когато го забравя - огладнявах и то не зверски чак към 1. Като казах на докторката и тя веднага ми ги спря. После си наддавах "нормално" по 1-2 кила на месец.

Може би си е до организъм.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 559
Аз съм изпила 3 опаковки матерна + 2 топ левюр ( което според мен си е чиста бирена мая, така мирише и преобладават витамините от група Б), та  в 34 г.с. съм 9 кг. отгоре, като само бебетата ми са около 4 кг. - двете  Laughing + плаценти, води и т.н., ама май всичко си е индивидуално  Sad с пълнеенето

# 24
  • Мнения: 6 155
Пих Матерна от 2-я месец, та до 9-я включително. Правех паузи от 3до7 дни. Бебето ми не е "твърдоглаво", нито беше голямо /3.000 кг/. За съжаление качих 25кг Shocked  Cry , но не съм сигурна дали е от витамините  Rolling Eyes

# 25
И аз си самоизписах Матерна през 6-тия месец. Десет дни пия, после 15 почивка. Матерната не съдържа само витамини, а и минерали. Тази, която пия има и селен, който се набавял от консумация на риба /не съм сигурна/. Ние много рядко ядем риба. В упътването пише, че селенът е важен за правилното развитие на скелетната мускулатура на плода. Така, че отделете 15лв. за Матерна!!!

# 26
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Ема
В упътването пише, че селенът е важен за правилното развитие на скелетната мускулатура на плода. Така, че отделете 15лв. за Матерна!!!


Отдели 1 лв за суров сусам и си го посипвай в/у салатата и така ще се грижиш за бебето си повече, отколкото да се тъпчеш с Матерна. Как не го разбрахте, че всичко с тая Матерна е масова зарибявка, витами, та витамини. Аууу колко много са важни те, сакън ако си изтърва хапченцето, не знам какво ще стане. Съжалявам, ама като прочета нещо за тая Матерна ми причернява, защото това е страшна промивка на бременните мозъци. А ти на всичко отгоре си си го самоизписала, защо Confused:

# 27
Самоизписах го, защото няма с кой да се консултирам по въпросите, които ме вълнуват и защото при консултациите ми с личния лекар се прави всичко възможно да напусна по най-бързия начин кабинета, за да не губя от ценното му време.  А когато те болят дланите и си свиваш пръстите бавно и трудно и прочетеш, че може би това е от липса на калций си промиваш бременния мозък и решаваш да направиш нещо. Може да е липса на калций, може и да е друго, та нека има от всичко, че може нещо и да помогне. А ако пък не, поне няма да навреди.

# 28
  • Мнения: 61
Tuk v Canada mi izpisaha "Materna" oshe kogato otidoh za registracia /4-ta sedmica/ i to ot akusherkata, zashoto tuk lekarite ne schitat za nuzno da vidiat bremenna predi nachaloto na 4-ti mesec. Pone sa po-evtini ot BG, po moi vpechatlenia-120 tabletki za okolko 15 leva. Znam, che BG lekarite ne preporachvat Materna predi 4-ti mesec, zatova i poneze im imam poveche doverie, pia po polovin tabletka na den, kolkoto da si nabavia 0,5 mg. folieva kiselina. A i smiatam che vitaminite i mineralite sa mi nuzni, zashoto ne moga da si pozvolia "ogranic" produkti, a v zelencucite, koito iam nadali ima gram vitamin. Folieva kiselina po preporaka na lekarkata mi v Bg pia ot momenta, kogato reshihme za bebcho i poneze ne stana vednaga sam pila dosta vreme. Lekarkata tuk kaza che tova e "mnogo dobre". Simple Smile))
Izvinaiavm se za latinicata, no virus mi ubi fonetichnata kirilica.

# 29
  • Мнения: 318
Цитат на: Canadka
Tuk v Canada mi izpisaha "Materna" oshe kogato otidoh za registracia /4-ta sedmica/ i to ot akusherkata, zashoto tuk lekarite ne schitat za nuzno da vidiat bremenna predi nachaloto na 4-ti mesec.


Е-еее, това вече не е вярно!!!!! Така започват митовете и легендите.

Общи условия

Активация на акаунт