КОЛЕДАТА май вече приближава,че студенко взе да става

  • 131 984
  • 759
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 899
danidji, много, много се радвам, че са ти харесали шотландските бисквити!  Hug Имах проблеми с компютъра, та затова късно отговарям.

Перничките са си меденки, но с какао, просто така ги имам записани от моята приятелка и харесвам името, та не го промених. Всъщност за мен вкуса е малко по-различен от традиционните, които правя, най-вече заради бахара, но ги харесвам много, имат лека екзотична нотка.

# 286
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Umbra не само че ми харесаха бисквитите,а и ми станаха любими... Heart Eyesтрайно ще присъстват в меню-сладичко   bouquet

# 287
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря, не обичам марципан, ще помисля  с какво да го заменя в шишарките.

# 288
  • Мнения: 10
vesela_baby, то това му е най-очарователното на Забравените сладки - неправилната форма. И моите стават такива Simple Smile Пък и тайничко се надявам да не хващат око - за да има повече за мен  Wink Но до сега не се е случвало  Grinning

Gali D, веднъж ядох такава баклава, преди повече от 5 години... Кексовата плънка беше с какао...Беше нещо невероятно вкусно. Би ли споделила рецептата, която имаш.

Svilenka, и аз изчетох поста ти с интерес. Таз година и аз смятам да направя звездите на Мишел, но не съм сигурна за количеството брашно. То на око ли е докато стане тестото добре? Колко горе долу е?

aveili, ... честно, когато започвах да ги правя миналата седмица за пореден път си казах - засечи колко брашно горе-долу ще отиде... И... забравих!  Blush По спомени, сякаш беше около 500гр., но може и повече  Rolling Eyes... По рецепта е на око - да не лепи тестото...
Много красиви сладки си направила, дори да си била притеснена по това време! Благодаря и за рецептите! Шишарките и тройката лешник много ми допаднаха!
Това фенерче го знам отдавна, но го бях забравила... Може пък да направя такива за учителките в детската градина...

Malka_SladkaHapka
, благодаря за споделената рецепта за тъмна глазура. Ако не се лъжа е на Наталина. Гледах я аз, но в нея има суров жълтък, а аз ще правя меденките за детската градина и не ми се ще да рискувам.

Перничките изглеждат наистина шоколадово-медени,направо фантастични. Май те са най-удачен и безболезнен вариант.


Знаех си аз, че няма да се размина само с 3 вида сладки...
Мислех си също за
Бонбони Рафаело, Бонбони Фереро или някакви трюфели...
Сетих се и че планирах торта, вероятно за НГ или именият ден на малкият ( 17 декември ) - тортата с рула, във вид на снежен човек, може би намазана с бял ганаш и покрита с кокосови стърготини... Синчето направо ще изпадне в екстаз...


Също си мислех... за солен вариант - предястие може би, във вид на крекери или друг вид хлебна основа, върху която е наредена украса, наподобяваща Дядо Коледа - примерно...

Утре ще довърша, че малкият помощник в кухнята напира да "чете" рецепти и той  Wink

# 289
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Потърсих дали вече има коледна тема и открих, че съм изпуснала мнооого.  Shocked
Включвам се да следя, през последните години натрупах много опит и идеи от форума и традиционно правя няколко изпитани и любими рецепти от тук: линцеровите сладки, меденките на Селма, меденките на Джули, ванилените рохлички на Наталина, медена къщичка. Миналата година правих едни невероятни капучинови звезди с марципан, чиято рецепта загубих, но сигурно ще я има тук.
Страхотни сте, надявам се тази година да почерпя още вдъхновение за кулинарни подвизи.  Hug

# 290
  • софия
  • Мнения: 100
Благодаря, не обичам марципан, ще помисля  с какво да го заменя в шишарките.
Джемма,когато измислиш с какво да замениш марципана те моля да го споделиш защото и на мен не ми се дава на децата,аз евентуално мислих за сместа от твоите сладки бадеми.Ти как мислиш дали ще стане newsm78

# 291
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И аз точно това си мислих, че всъщност вътрешността е такава, подобна- от бисквитена смес. Обаче тя е малко ронлива, не е като марципана. Може би повече масло и шоколад трябва да сложа.
А защо не ти се дава на децата? Марципанът всъщност е бадемова паста, но на мен ми идва малко в повече този вкус.

# 292
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Здравейте момичета,

сетих се, че миналата година бях дала линк към видео за Коледно руло, което допадна на много от вас, затова пускам отново линка към видеото.

# 293
  • софия
  • Мнения: 100

А защо не ти се дава на децата? Марципанът всъщност е бадемова паста, но на мен ми идва малко в повече този вкус.
Миналата Коледа слагах върху капучиновите звезди и въобще не искаха да ги ядът ,затова ми се ще да е друго нещо

# 294
  • Мнения: 1 313
Успявате ли да намерите карамфил и звездовиден анасон на прах. И ако не, как успявате да ги "смелите", така че да се ползват в сладкишите? Всяка година се мъча с тях.

# 295
  • Мнения: 0
Арлина, аз ги смилам в кафемелачка. Стават си супер.

# 296
  • софия
  • Мнения: 100

Не забравяйте и Коледната къщичка от нуга халва

# 297
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407

Не забравяйте и Коледната къщичка от нуга халва
не ми е попадала тази рецепта....уж темите дармадан ги правя,но... имаш ли линк?

# 298
  • Русе
  • Мнения: 410
Umbra, всички неща, които си показала от са невероятно красиви и примамливи, а не се съмнявам и вкусни. Аз от миналата година съм се заканила да правя доминото, но така и не му дойде реда. Надявам се тая година да го направя най-после, че много ми харесва.
Шишарките и тройката лешник и аз ги бях включила в миналогодишния списък, но той стана тоооолкова дълъг, че ги пропуснах. Тая година да взема да ги запиша на по-предните места  Simple Smile

# 299
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
  bouquet Благодаря за темата, имам си традиционно Коледно меню, но тази година ще добавя нещо и оттук.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт