АВГУСТовското човече в парка се разхожда вече!

  • 33 521
  • 727
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
От тоя фейсбук вече ви изпозабравих никовете.  Crazy

# 661
  • Бургас
  • Мнения: 5 703
А, добрутро! И аз не помня почти кой кой е и на двете места Laughing

# 662
  • Мнения: 75
Добро утро.

Да ви почерпя днес ставаме на 4 месеца  party023 

Сега го премерих на кантара 7220 Този месец сме качили само 340 грама,на фона на почти килограм всеки месец направо ми е заслабнало детенцето. Sad.
Като отидем на доктор,ще питам,според мен е защото махнахме нощното хранене и пием само чай до сутринта. newsm78

Радост аз мажа половин час преди къпане с нещо мазничко главата,примерно бебешко олио.И след това като му измия главичката го реша с четчицата да му изсъхне косичката и те се махат много лесно.

Момичета аз ви предлагам да се съсредоточите тук вместо фейса и няма да се бъркате. Mr. Green
Хубав ден на всички.

# 663
  • София
  • Мнения: 265
Добро утро и от мен  Hug.
Дали ще я избутаме тази тема до Коледа Party.

# 664
  • Мнения: X
tsutseto, те няма да качват по килограм всеки месец оттук нататък. Simple Smile

# 665
  • Пловдив
  • Мнения: 744
Добро утро!
И аз да побутна малко темата.
tsutseto, съвсем нормално е да не качва толкова много след 3-4 месец. То, ако качваха с това темпо на годинката ще са по 20 кг.  #Crazy
И тук да се оплача - Дани снощи имаше Т и днес естествено си го оставих в къщи. След малко ще отидем до ЛЛ, но аз вече предприех дежурните мерки - Коластра 3х1, вит. С и чайчета с мед. За нослето си му правя едни капчици - физ. разтвор и клеева тинктура. Междудругото и аз нещо се разсополивих преди два дена, но с тези капки точно за един ден всичко пресуших  Mr. Green
Марти както винаги си се буди доста през нощта, отделно наглеждах и баткото и днес съм  smile3507. По едно време пратих мъжа ми в детската при Дани, за да мога и аз да подремна.
Хубав и спокоен ден от нас!

# 666
  • Мнения: 1 427
Добър ден!

Цуце, честита ви месечинка!   bouquet
Наистина няма да качват вече по толкова много, а и може да има разлика в меренето на различните кантари, като го заведеш на доктор ще видиш там колко ще покаже.

Ренка, дано не се разболява сериозно Дани!

Офф, нещо ми толкова, толкова тъпо, че ми идва да се гръмна, не знам от времето ли е, тук е една гадна мъгла и няма мърдане  Cry

# 667
  • Мнения: 2
Ренка, дано баткото да се оправи по-бързичко та да поспиваш колкото можеш...

Онзи ден гледах Звездев и имаше при него някаква лекарка, която показваше рецептата за картофено пюре за захранване. Значи 1 сварен картоф, 60 мил АМ и бучица масло - става като гъста боза.... Аз щях да  го направя по-гъсто, признавам си  Mr. Green само за маслото се чудя? нали тези продукти се добавят по-късно в менюто? някъде четох, че за да се усвоят мастноразградимите витамини се добавя мазнина - мисля да купя зехтинче и да слагам по 2-3 капки, ако не му харесва с кърма, тъй като тя си има достатъчно мазнини.(Поне като гледам прави каймак...)

Бебо се е обринал около устата от цялото това плюнчене и тикане на ръцете в устата. Смуче си устната, хапе ме и долу в ляво е побелял венеца. Сега го мажа със крем здраве на обринатото чат-пат. Купих кремче за венците на Бочко изцяло на билкова основа(лайка, смрадликаи др.), че не ми се иска да почвам с обезболяващите, щом се трае. Аз го пробвах, сладичко и май местенцето леко изтръпва...
Иначе малчик се пробва да докара някакви съгласни - стиска устенцата и си бръмка нещо. Има ли мама на момченце, което е почнало със сричките, че нали имаме вече момиченца, които бъбрят?

От кога почват да се потят децата? онзи ден нашият си изрита чорапите за пореден път и крачетата бяха влажни, та се чудя пот ли беше или нещо се е запарил?...

А днес едно мъгливоооооо, как ли ще се ходи на разходка, дано не вали..
  bouquet лек ден, момичета Simple Smile

# 668
  • Мнения: 4 743
Moito momichence Luizka dnes pravi 4 meseca - da vi pocherpia makar i samo vizualno   party023  Coffee
I da vi se oplacha - malko mi e bolnichka - virus li e lepnala, nastinala li e... ne znam... no e hremava i se zakashlia ot vreme na vreme... a doktorkata pochti nishto ne ni izpisa i sega se opitva i temperatura da vdiga... Ne znam s kakvo da se lekuvame????!!!! newsm78
  Vie kak se lekuvate "po babeshki"? Az osven panadol i nurofen, fiziologichen raztvor za nosleto, ne znam kakvo moje da se dava na tolkova malko bebche? Doktorkata ni izpisa edin krem za mazane na gardite i garba s eterichni masla /evkalipt i drugi/, edin sprei za nos, no nikakav efekt do momenta - veche 3-ti den... daje siakash se vloshava... Sick  Moga li da davam bilkovo chaiche za garloto? A za kashlicata???? Prosto im se chudia na akala na lekarite tuk kak iskat deteto samo da se opravi - nikakvi seriozni lekarstva, a da se machi tolkova dni... kato gledam bebka kak se machi kato kashlia i mi se reve napravo.... #2gunfire
Kajete neshto izpitano koeto pomaga pri zapishen nos i kashlica....
Predi 8 godini s kakata beshe drugo - neinata lekarka ni izpisvashe pochti vednaga antibiotik i sled 2 dni biahme napalno zdravi.... Az i tova ne go vazpriemam mnogo - vednaga s antibiotik, no pone ne se macheshe tolkova dni bolna i barzo ni minavashe - nito temperaturi, nito kashlici, nito da spre da se hrani i da spi i nikakvi drugi uslojnenia...

# 669
  • Мнения: 4 743
knitter,pitash za poteneto... moita kukla dosta se poti, kogato e legnala po grab dalgo vreme i otzad na vratleto se poti... kosichkata i vse e mokra... az gledam da ne se oblichame mnogo, che sme s parno i e dosta toplo i zatova se poti... vecher sashto si poti vazglavnichkata (slagam i edna savsem tanka na dupchici za provetrenie uj....) i smeniam kalafkata vseki den... inache legloto shte mokri.. moje bi ne triabva da polzvame spalen chuval, makar i leten variant-na nea vse i e toplo... no ako e zavita samo s odealce ili olekotena zavivka i mnogo lesno si ia izritva i spi otvita ciala vecher....

# 670
  • София, България
  • Мнения: 2 228
Леле,много сте писали, май ще я оправим темата до Коледа Simple Smile

Мерси за информацията за коричките по главата. Само още нещо да питам - след като веднъж са минали появяват ли се пак  newsm78 И още нещо - нашите не са много сериозни, само мнооооого ако се загледаш се виждат. Чудя се, дали ако почна да ги третирам няма да се влошат  newsm78

За никовете - аз като погледна лентичката и видя името на детенцето и се сещам кой кой е Simple Smile

За потенето - снощи за пръв път му беше мокро гръбчето (но и за пръв път спа при нас) ... И така и не можах да разбера, дали памперса е пуснал, или просто се е изпотило детенце, че много сме го стоплили  Wink

Лунна пътека, нали казват, че организма сам се възстановява за 7 дни. Имай вяра на лекарите и на кърмата. Не бързай за сега с лекарствата, ако нещата се влошът винаги можеш да му дадеш антибиотик. Не съм сигурна за чайовете при бебетата - все пак са билки това  newsm78 Нали се препоръчва дори като кърмиш и като си бремнна да внимаваш какви чайове пиеш, камо ли на бебето да ги даваш директно.

Мария, и на мен ми е тъпо днес. Сигурно е от времето, но ... и друго има. Имахме едно заведениице, голяма радост беше за татито, много му се радваше и с голям мерак го отвори, но напоследък нещо не върви и днес ще го затваря. Много ми е мъчно  Confused

# 671
  • Мнения: 1 427
И Ясен много се поти когато го храня, от много ритане и махане с ръчички също  Simple Smile Крачетата му също са били влажни доста често.

Лунна пътека, не бързай с антибиотика. Сещам се вит.С, че можеш да дадеш, една ампулка от малките на ден, май беше. А кашлицата идва от сополките. Дано скоро се оправи! И честита ви месечинка!   bouquet

Радос, много неприятно това с заведението! Но всяко зло за добро, дано скоро си отворите друго и много да ви върви!

# 672
  • Мнения: X
И тук ще кажа, че хрема и кашлица лекуваме с инхалации с физиологичен разтвор само.

# 673
  • Мнения: 433
Моя се поти от както се е родил - по главата и ръчичките.

За сричките от поне месец казва ма, ба, та, бу, доста е разговорлив Simple Smile

Освен детето вече и аз съм доста болна, направо гърлото ми не се търпи, и гърдите ме болят. Пръскам тантум верде и смуча и осцилоко.., че не ми се пие пак парацетамол. Дано не го прехвърля пак на бебо, че от събота е на капки за нос, доста силни и не ми се иска да ги капя повече от три-четри дни.

# 674
  • Пловдив
  • Мнения: 744
Ние се прибрахме от разходка и от ЛЛ. Както и предположих - нищо сериозно. Това, което съм предприела като мерки с него продължаваме. Дани няма и следа от снощната Т.
Тези АБ са ми болна тема. Последният път пих, когато 4 дни се мъчих с една гнойна ангина (все си мислех, че това чудо се случва само на децата, но не и на дърта магарица като мен  Mr. Green). После така хубаво се "обзаведох" с гъбички, че дълго ще ми държи влага. Преди това, последният АБ, който съм пила е бил преди 20 години.
АБ не лекува хрема и кашлица. Той евентуално може да предотврати усложнения и то само в случай, че се касае за бактериална инфекция, а не вирусна. В България е много модерно да се изписва за щяло и нещяло АБ.
Лунна пътека, твоята лекарка е постъпила съвсем правилно в случая, че не ви е изписала нищо "силно" за толкова малко бебе. Дърпай сополките с аспиратора, пръскай физ. разтвор и до седмица трябва да минат. "....хрема с лекарства минава за една седмица, а без за седем дни..." Кашлицата идва от сополките.

Общи условия

Активация на акаунт