АПРИЛските деца продължават да играят и вече страшно много знаят!

  • 69 222
  • 552
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 9 990
Абе те и при нас са три, но имам поглед, познавам учителите, макар и трима, и знам какъв ми е избора.  Thinking Всяка ситуация има плюсове и минуси в крайна сметка. При мен плюсовете бяха в изобилие- близостта до дома предполага неходене зиме в студ, кал, преспи и на финала цял ден стоене с мокри крака или ботуши (това, докато децата са в градината е решено, като детето може да се преобуе и съблече, с пантофки е, в училище вече няма такава екстра); мъкнене на тежката чанта също-друго си е да минеш да я метнеш вкъщи и после детето да остане да поиграе навън;самото излизане навън за игра-при наличие на пътуване от училище до дома, това време е "изядено";втори клас започват да се прибират сами, при неналичие на занималня или лоша такава...Всеки може да си състави списък на приоритетите и да оцени реално, а не да се чуди. Ноооо, има го и елемента на изненада-когато едно си си мислел, а друго стане по средата на учебната година. Чисто организационно са повечето "драми", самия учебен процес 1-4 кас е лесен, та ако класната е прилично добра, успява да ръководи класа, драми реално няма.

# 466
  • Мнения: 872
В Плевен от една-две години ,откакто направиха прием от първи клас,стана много модерно и предпочитано Училището по изкуства (бившето Музикално училище). Много мои познати записаха там децата си и са доволни,защото не ги претоварват с домашни.Аз обаче съм решила другата година Мира да учи в езиковата.Аз учих до 8-ми клас в кварталното училище,пък ей-на,излезе човек и от мене  Laughing

# 467
  • София
  • Мнения: 6 299
Ние все още не сме слагали ваксината на 6 г. на Боби, че личната иска да попремине малко болнавото време, но и аз я питах изрично да купувам ли Пентаксим и тя каза не - ще сложи тази по ЗК, която била 4 валентна (липсва Химофилия инфлуенце тип Б), за разлика от Пентаксима, който е 5-валентен.

За училищата и аз много мисля, нищо, че чак догодина ще е. И аз си мисля, че е най-добре по-близо до дома (или до работата ми, но в центъра май ще е много трудно да го приемат). За сега съм се спряла на 61 училище, то е до 7 клас (всъщност до 8, но след 7-ми реално не оставали деца). Ходих даже да го видя, старо училище, 3-4 паралелки са 1 клас, тази година учителките били много добри, за догодина не знам още. Иначе учат английски и компютри от 1 клас. Харесва ми, че няма големи ученици, има бойни изкуства, редът от 1 до 4 клас също - групово ги водят за закуска и за обяда малко преди по-големите.

Иначе ако 32 училище е това рязаното на Ботев (много не ги знам с номера), нашата учителка в ДГ двете й деца са там и много го хвали, но там приемъt е доста труден. Аз си мислех и за японското, но за него важи същото плюс това, че ми е много далече и неудобно за транспорт.

Друг е и въпросът, че скоро бяхме на открит урок в детската и се отчаях колко е разсеян Борис, как не взема участие изобщо, а всички неща, които питаха той ги знае на 100%. Постоянно ми повтаря колко му било скучно!!! Явно ще трябва да му стъпя здраво на врата, за да учи Sad

Последна редакция: сб, 11 май 2013, 14:00 от catty m

# 468
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 843



Иначе ако 32 училище е това рязаното на Ботев (много не ги знам с номера), нащата учителка в ДГ двете й деца са там и много го хвали, но там приемъ е доста труден. Аз си мислех и за японското, но за него важи същото плюс това, че ми е много далече и неудобно за транспорт.


Същото, с приема проблем нямам.

# 469
  • София
  • Мнения: 6 299
В Плевен от една-две години ,откакто направиха прием от първи клас,стана много модерно и предпочитано Училището по изкуства (бившето Музикално училище). Много мои познати записаха там децата си и са доволни,защото не ги претоварват с домашни.Аз обаче съм решила другата година Мира да учи в езиковата.Аз учих до 8-ми клас в кварталното училище,пък ей-на,излезе човек и от мене  Laughing

Езиковата не е ли след 7 клас? newsm78

Иначе аз съм завършила Интелекта.

# 470
  • Мнения: 872
Направиха я от първи клас,но до четвърти клас учат в друга сграда.След седми клас отново има класиране по успех. И в интелекта,ако не се лъжа направиха паралелка с първокласници.

# 471
  • София
  • Мнения: 6 299
Направиха я от първи клас,но до четвърти клас учат в друга сграда.След седми клас отново има класиране по успех. И в интелекта,ако не се лъжа направиха паралелка с първокласници.

Само по успех след 7 клас? Без изпити? Че това е супер значи.

# 472
  • Мнения: 872
Грешно се изразих - нали взимат оценките от матурите ли,от дипломата ли,не знам какъв е сега законът за образованието.Мисълта ми е,че след 7-ми клас пак се кандидатства.

# 473
  • БГ
  • Мнения: 735
Привет и от нас! Hug
минавам да кажа едно здрасти и аз, чета ви бавно славно.
Не сме слагали ваксина ние още . И няма да пускам моето момиче 1ви клас тази година.Ще си ходи в градинката още.
на всички желаем много усмивки!  bouquet

# 474
  • Мнения: 872
Здравейте  Simple Smile  И ние все още се мотаем с ваксината - Мира се разболя от варицела.Добре,че леко я изкара,обаче си пропусна заключителния концерт в балета,а сега очаквам и малката да я изкара  Sad
 Лека вечер от нас

# 475
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 843
Здравейте  Simple Smile  И ние все още се мотаем с ваксината - Мира се разболя от варицела.Добре,че леко я изкара,обаче си пропусна заключителния концерт в балета,а сега очаквам и малката да я изкара  Sad
 Лека вечер от нас

Здрасти,

не се притеснявай, двамата изкараха варицелата тази зима. Съвсем леко и бързо. Peace

Ваксината я сложих, единствен страничен ефект е че 2 дена го боля мястото на ваксинацията, куцаше даже. Друго нямаше.

# 476
  • Мнения: 183
Привет и от нас.

И ние закъсняхме с ваксината , но я поставихме вече. Но Галактик, защо сте куцали , не е ли в ръчичката? На нас ни беше на лявата ръчичка и също няколко дена и беше болезнена. Ние не сме карали никаква шарка още.

Здраве и хубав ден на всички.

# 477
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 843
В крака я сложиха newsm78

# 478
  • Мнения: 1 992
И на Сашока беше в ръката и явно са много чувствителни порасналите ни деца, защото той вече трети ден не дава дори да насочим поглед към мястото на ваксинация, за докосване и дума да не става! Laughing

# 479
  • Мнения: 1 114
Ние не сме я сложили още тая ваксина. Педиатърката явно не се сеща, а аз все отлагам....
Ние явно ще си имаме ученичка тази есен, пуснах я да кандидатства в две училища, като беше за проба, да видя как би се справила с изпит, тя пък взе че издържа и на двете места. Още се чудя кое да избера, но не ми се ще да пропуска, знам ли догодина дали ще се справи така.

Общи условия

Активация на акаунт