Отговори
# 15
  • Мнения: 490
Хайде и аз да се запиша Simple Smile Благодарности на Бубчето за темичката  Hug
pepeusi и aз мисля като rosit@, че най-вероятно иска да ви направи изненада Simple Smile Много се радвам за теб и Sneakers , че най-после ще си видите татитата Simple Smile
Отчет от нас - вчера бяхме на ЖК - бебка е добре, още си  е с главичката надолу е и вече е около 1500гр. Simple Smile А аз съм 9кг. отгоре... Увеличиха ми магнезия и ми изписа и но-шпа да пия, че матката ми била чувствителна на допир, а пък като ходя ме стяга корема, втвърдява се и започва да ми тежи все едно ме дърпа надолу. Препоръча ми да си почивам повече, да си лежа и да си пия хапчетата, че да устискам до средата на октомври, щото сега не било много хубаво да раждам и не че съм щяла сега да се разраждам, ама контракциите водели до разкритие ии т.н.  Crazy
А какво става с нашите талисманчета, няма скорошни новини от тях?  newsm78 Продължавам да им стискам палци и да се моля за тях да се оправят по-бързо  Praynig
Желая хубав и усмихнат уикенд на всички коремчета  Hug

# 16
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
Ееее дано поен да се вредя на първа страница  Laughing

# 17
  • Мнения: 7
Привет коремчета !

аз също напоследък имам контракции, не са болезнени, траят само секунди, но се притеснявам. Колко често е нормално да имаш контракции, ако изобщо е нормално Simple Smile , т.е. по колко долу-горе на ден ? Аз имам по около 10 контракции на ден, сигурно ще трябва да ми увеличат магнеизия. След 4 дни съм на преглед и ще питам, ама и вие ако знаете , споделете. А от какво се получават ?
Иначе всичко е нормално при нас, след седмица приключвам с ходенето на работа  newsm44

Желая хубав уикенд на всички и се пазете !
Стискам палци и на нашите талисманчета !

# 18
# 19
  • Мнения: 24
Момиче, нашия тати си дойде преди 2 часа!!! Даже успяхме да отидем до парка Simple Smile Алберто повтаря само :" тати, тати...", много е щастлив. Обещали сме му , че после като се наспи Краси ще отидем да му купим играчка  и сладолед Simple Smile
Той ми бил писал по скайп, ама той като не ми е включен, пък после аз като си го включих, него го нямаше..та така.
Sneakers и аз много се радвам за теб и знам как тръпнеш в очакване да дойде вечерта!!
Ние утре имам годишнина - 5-та от сватбата Simple Smile
 tutti_79 , мисля, че не са много 10-тина на ден, важното е да не са много болезнени.
 Jylturche , браво на вашата бебка, все така добре да вървят нещата при вас!

# 20
  • Мнения: 21
Хайде и аз да се разпиша.  bouquet Бубче,благодарности за темичката и дано я изпълним само с хубави постове. И мен нещо ме наболява,само че много ниско долу и то предимно вечер. Хубав ден на всички. Hug Hug Hug

# 21
  • Мнения: 1 466
Здравейте, момичета!  Hug

Вчера бях в истински шок и не можах да пиша... Просто не мога да повярвам какви хора се разхождат по улицата... Имах изпит вчера, факултета ми е зад Народното събрание.. та си се прибирам с една колежка и ходим по градинката зад Парламента.. и виждам на 200 300м от мене някакъв мъж ме гледа втренчено, ама викам си "Какво пък, бременна съм, сигурно това му е направило впечатление." В един момент обаче се доближава до мене, започва да крещи нечленоразделна реч (така и не разбрах луд ли беше или пиян...) и ме напада!! Наклони се над мен с ръце в юмрук, първата ми реакция беше да си сложа чантата отпред пред бебче, пък колежката ми се оказа по-сръчна, мина пред мене и му хвана ръцете, почна да му говори да ме остави на мира, успокои го, аз през това време избягах напред.. на няколко пъти се обърнах да гледам да не ми направи нещо в гръб, но на третото обръщане вече беше избягал... И това в 13ч. по обяд, в центъра на София, хората си ходят най-спокойно, минават си големи, здрави мъже, обаче на кой му пука какво става под носа му.. Благодарна съм на момичето, с което бях.. просто ако не беше тя.. така се бях вцепенила, че направо... Явно човека е бил нещо чалнат на тема бременни жени...
Такъв шок просто.. не е истина.. после цяла нощ кошмари, болки..
Така че.. момичета, пазете се!

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Vili2411 , надявам се да си добре днес, абе по улиците всякакви идиоти Twisted Evil
Jylturche ,чудесни новини от прегледа Hug
pepeusi, сигурна съм, че с Алберто сте много щастливи Heart Eyes
Sneakers , малко остана и за вашия тати Heart Eyes

Бубче, и аз да благодаря за темата   bouquetи за да не си сама в консрвирането - днес и аз си затварям едни доматки, карам ги на части това лято Mr. Green

Аз пък тези дни изгарям от киселини Sick и то предимно като легна, ужас, и газиранта бода не ми помага Confused, днес на всичко отгоре си ме наболява корема и си имам леки контракции / абе случват ми се такива работи един път на десетина дни /, и то май ми се случва като ми се запече стомаха ; дразни ме и тази секреция сутрин, която е по - засилена, абе изобщо нещо ме кацат калинките #Crazy

# 23
  • Мнения: 21
Вили,това  е ужасно мила......Опитай се да се успокоиш,че и бебо се е стреснал.Не разбирам какви хора има,този сигурно е бил чалнат,а ми сиирджиите....Нямам думи!

# 24
  • София
  • Мнения: 471
Вили, ужас! На къде отива този свят Sad Добре, че нещо там от горе ни пази и в случая си била с това момиче. Щом и изпита е минал, почивай си спокойно и не мисли за лудите, винаги ще ги има  Hug

tutti_79 , нормални са контракците според мен щом не са болезнени според мен. И аз имах преди няколко седмици и ме успокои тази статия : http://pregnancy.about.com/od/laborbasics/a/Braxton-Hicks-Contractions.htm

Момичета, поздрави за хубавите новини ( прибрали се татита и шаващи мъничета ) Simple Smile

aneleto, наистина запечения стомах може да предизвика контракции. Ако много те мъчи проблема защо не опиташ с някое слабително напр. : http://apteka.framar.bg/30006205/%D1%84%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B0% … B8-6#.Tmt3El16KSo

Момичета за последо моля за паролката на албума, за 3-ти път ми е и никой не се отзовава. Започва да ми става обидно  Cry

Последна редакция: сб, 10 сеп 2011, 17:42 от цветка

# 25
  • София
  • Мнения: 48
Благодарности и от мен на Бубчето за оформянето на новата тема, както и поздравления за vills81 за името!   bouquet

Vili2411, надявам се, че вече стресът е отминал и си по-спокойна. Дано не се случват повече неприятни моменти за никого.

Това със стреса и усещането за ужас го има навсякъде за съжаление. Така и не мога да се науча да го преодолявам бързо, само се надявам на бебко да не му вредят подобни състояния...

# 26
  • Мнения: 286
Запис и от мен! Бубче,   bouquet за темичката.
Vili2411, много неприятна случка.
Jylturche, браво за хубавите новини от прегледа  Simple Smile.
И аз съм с леки контракции, по 3-4 на ден неболезнени, доки каза, че са нормални.

# 27
  • Мнения: 72
и аз да се запиша с благодарности към бубчето  bouquet
ние сме вече в софия.пътуването мина добре,но колата ни се развали и ни одрусаха 350лв за ремонт ooooh!в понеделнк съм на преглед да видя малчо как е Heart Eyes той иначе е хипер активен тия дни Laughing купихме си вече стерлизатор,помпа за кърма и шишета,а другата седмица с майка ми ще ходим да вземем креватче.
притеснявам се само че болничния от юли още не ми е изплатен newsm78 някой със същия проблем?

# 28
  • София
  • Мнения: 48
пак аз ... правя си списъка с разните покупки и се зачудих какво се слага в столчето за колата и в коша за новородено. след бърз сърч така и не намерих ясни препоръки.
та, вие какво ще имате в съответните, с какво ще са оборудвани? специални дюшечета планирате ли? има ли специални като за кош чаршафчета и възглавнички (като за бебе на 0 м.)? отделни одеалца? малко ми е в мъгла ...

# 29
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
Повечето кошове за новородени са си снабдени с матрачета, за чаршафи не знам, но може да ползваш пелена за тази цел или много тънко одеалце, а също така продават и спални чувалчета за колички, което според мен ще е супер удобно през зимата, пъхваш го вътре и готово, няма да завиваш и прочие Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт