Отговори
# 705
  • Мнения: 324
  Те са достатъчно на възраст да прозрат идеята м/у редовете  Mr. Green

Е, ти си им "намекнала" доста стабилно, да се надяваме, че са разбрали  Mr. Green


хоуп, ами 2 папки са, но не си спомням да съм сортирала по някакъв критерий. Ако искаш ми прати мейла си, като си дойде мъжа ми ще ти пратя каквото имам, пък ако не ти хареса, "хвърляш" и толкова  Hug

# 706
  • Мнения: 21

хоуп, ами 2 папки са, но не си спомням да съм сортирала по някакъв критерий. Ако искаш ми прати мейла си, като си дойде мъжа ми ще ти пратя каквото имам, пък ако не ти хареса, "хвърляш" и толкова  Hug

Благодаря   bouquet, пратих на лични.

# 707
  • София
  • Мнения: 4 035
Здравейте и от мен, заведохме детенце на градина и сега ще се хващам да работя Tired
Аз вече се оплаках във фейса, ама и тук да си кажа - от снощи неистово ме болят корема и влагалището, не мога да се движа, не мога да с обръщам и тази болка е заедно със солиден натиск и напрежение върху влагалището отвътре ooooh! Та исках да питам момичетата, които вече са усетили и са им казали, че бебетата са ангажирани в таза - какво усещат, имаше ли болка като слизаха и след това докато се намести newsm78 На Ина главата й беше в таза ми от много рано и не съм имала такива терзания.
Хоуп, мойта идея беше, че доверявайки се на медицината и докторите, категорично не вярвам, че педиатърката ще ме убеди да тровя детето си Peace Тази педиатърка ме е отгледала мен от бебе, в момента ми е лична лекарка и съответно педиатър на Ина. Аз не съм ваксинирана срещу морбили, паротит и рубеола, защото преди много години, когато е тябвало да ме ваксинират, лекарката е накарала майка ми да се разпише, че отказва тази ваксина, защото по нейно мнение е била опасна. Затова и вярвам, че ако има нещо опасно, тя няма да го причини на детето ми. Колкото до материали за ваксинирането - спокойно можеш да прочетеш статистическите данни за драстичия спад във вариола, детски паралич и още такива болести след въвеждането на имунизацията.
Фио, с две ръце те подкрепям за мнението за гледането на децата, никой не ми е длъжен - нито за помощ, нито за пари. И живейки по тази теория съм адски благодарна за всяко нещо, което получавам като подарък и помощ Peace Споменавала съм, че с Ина до третата й годинка живеехме у наще и въпреки това никой друг не е ставал нощем заади нея, не съм си позволила да я оставям без да имам наистина основателна причина и по този начин си опазих отношенията с родителите ми. Защото ако има грешка във възпитанието й, тя с е моя, ако има успех - той също си е мой. Вярно е, че усещането, че някой ти стои зад гърба е друго, вярно е, че сестра ми и майка ми са били внаги около мене ако поискам, къпали сме заедно, хранили сме заедно и въобще да имаш на кой да връчиш бебето, за да идеш до талетната, но пак казвам - никой не е бил длъжен и на никого не мога да съм сърдита, ако не прояви желание. Сега се надявам да мога да върна жеста на сестра ми, като й помагам с бъдещия мъж Mr. Green И за сега сме се разбрали - който иска да идва, да гушка бебе, да му се радва, аз против нямам, но ако искат да ми помагат - готвене, чистене и пране бол, за бебето отговарят родителите Mr. Green
Хайде сега след като пофилософствахме, да работим Peace

# 708
  • Мнения: 99
Привет
jujinka-15  и аз последните вечери  бях с болезнени контракции, но си лежах и не съм мърдала никъде. А мъжа даже и не разбра. Ти се радвай че поне е загрижен и има кой да се притеснява повече от теб. Моя си легна в другата стая и ме остави да си се оправям и да си спя с баткото.

Бубче и аз съм със същите усещания като теб и ходя като патица.

А относно темата за свекървите... и покупките мога да изпиша цяла книга... Нерви не ми останаха, затова вече просто съм приела факта че е така, но пак се дразня.. С предишната бременност си купих сама всичко предварително, сега пак е същото. Но като имам предвид сама, е съвсем сама, даже без участието на бащата. Той само мрънка че съм харчела пари за пазаруване, и при това моите спестявани пари и идея си няма кое колко струва и колко обикаляне на мен ми коства за да го намеря даденото нещо на по изгодна цена.
Единственото за което дадоха част от парите беше за количката, а дядо ми после ми купи лятната количка, че зимната я счупихме. Сега разчитам на парите които ще взема за раждането на детето за да му купя количката. По принцип свекървата е казала че тя ще купи количката, ако го кръстим на нея...но аз много вяра нямам, да не говорим че не искам да бъда ограничена да ми купи количка от 100 лв тежка и неудобна. То тя каза че и ще помата за гледането на  бебето и предишното и сега, ама не се обажда с дни, камо ли да дойде а живее в съседния вход. Така че и сама ще си се оправя.
Таткото изяви желание да си вземе отуска първите две седмици след секциото ми и да ми помага, но това означава още едно дете в нас. Поне ще ходи да води и взима баткото от градината.
Днес не съм на кеф така че мога да се оплаквам още много, но спирам да досаждам.

# 709
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
... Аз не съм ваксинирана срещу морбили, паротит и рубеола, защото преди много години, когато е тябвало да ме ваксинират, лекарката е накарала майка ми да се разпише, че отказва тази ваксина, защото по нейно мнение е била опасна. ...

ТОва страхотно като идея и след време ставаш на 18 год и заминаваш да учиш в колеж в чужбина.  Та едно от задължителните неща които ти искат е ваксините  сложени като малък, дати и години, преведи на съответния език защото не в целия свят медиците разбират Латински  Mr. Green newsm78 Mr. Green. Понеже ние от източна европа може да вкараме нечувани зарази на горките американци. 
Така че според мен е малко трудно да се реши, кое е правилно и кое не за детето ни от сега.

# 710
  • София
  • Мнения: 4 035
... Аз не съм ваксинирана срещу морбили, паротит и рубеола, защото преди много години, когато е тябвало да ме ваксинират, лекарката е накарала майка ми да се разпише, че отказва тази ваксина, защото по нейно мнение е била опасна. ...

ТОва страхотно като идея и след време ставаш на 18 год и заминаваш да учиш в колеж в чужбина.  Та едно от задължителните неща които ти искат е ваксините  сложени като малък, дати и години, преведи на съответния език защото не в целия свят медиците разбират Латински  Mr. Green newsm78 Mr. Green. Понеже ние от източна европа може да вкараме нечувани зарази на горките американци. 
Така че според мен е малко трудно да се реши, кое е правилно и кое не за детето ни от сега.
Тука не чакаш 18години за този казус, още като подаваш документи за детска градина ти искат документ за сложените ваксини по имунизационен календар към момента Twisted Evil Ако детето ги няма, няма право да посещва детско заведение. Но врътки и изходи и от тази ситуация дал Господ у нас. Mr. Green

# 711
  • Добрич
  • Мнения: 795
jujinka-15 радвам се че всичко е наред,почивай повече! Много смешно ми стана за бъдещия татко  Laughing
Бубче моето бебе миналата седмица на УЗ беше толкова ниско,че почти не му видяхме личецето,но не съм усетила нещо странно кога е стигнало до там. През деня се чувствам добре,но вечер...е някакъв ад.Не мога да стана от леглото,не мога дори да се обърна,коства ми много усилия. Има някаква много силна болка във областа на влагалището,която продължава и по ставите на краката,въобще от кръста на долу сякаш не съм аз,и то само вечер  newsm78

Ние вече приключихме с големите покупки,вчера купихме и нови отоплителни тела за зимата-пак един куп пари,но това беше последно,засега. Следващия разход вече ще е за родилното и екипа  Whistling

# 712
  • гр. Стара Загора
  • Мнения: 2
добър ден и от мен...

по въпроса за свекървите... незнам дали е за оплакване... ама ми писна от втората употреба да купува неща за бебууу... ми да събере пари и да купи 1 нещо качествено, а не 5 внесени от Германия/например/... и аз и майка ми пазаруваме от втора употреба, ама не и за бебето... а и преди време мисля, че бяха забранили да се продават бебешки дрехи и играчки в тези магазини, заради препаратите, които ползват... и сега милата ми свеки ми прати хасе за чаршафи на бебу от втората употреба и моята баба да ми го ушиела/а жената едвам седи/, ама нищо, че свекърва й на свеки е шивачка, както и зълва й... аз да си го шия... и едно перде/плътен плат/ за детска стая от втората употреба ми купила... да съм си направила обиколници от него... ми аз не съм завършила за шивачка... и са приготвили пари за кошарата... ама кога ще ги дадт... майка ми направи капарото за кошарата... сега и една сгъваема мисли да купи... сумати пари за боя и всички мебели са от нашите родителите ми...  а свекитата, понеже имат магазин за ел. материали и осветителни тела, ми подариха за сега 1 абажур, 1 нощна лампа и сумати тенджери, които не стават за нищо... и чинии от раздаване/защото са различни, а не комплект/...
много съм им набрала... ама не се знае кога ще ще избухна... това, че живея в къща на село не означава, че е вила или бунгало и трябва да се пласират ненужните за тях неща...
да са живи и здрави родителите ми... по-скъпи от тях няма...  Heart Eyes

# 713
  • София
  • Мнения: 19
Здравейте момичета,
Присъединявам се към усещанията на Сникърс. И при мен бебчо е слязъл много ниско и вече не му се вижда личицето. Също много тежи, натиска надолу, а освен това имам и много чести бодежи във влагалището. И точно същата работа - ставам относително добре сутрин от кревата и до вечерта съм се схванала като баба и яките болки са започнали и така вече доста време. Така или иначе доки смята, че няма да устискам до термин, но да видим......
По въпроса за купуването от родители и свекъри, аз също съм на мнение, че би следвало с бъдещия татко, ако не за всичко, то за повечето неща да се оправяме самички, особено ако искам да тропна на родата с крак и да им кажа, че бебето си е мое и да не ми се месят в отглеждането. Но пък който иска да изчисти и оправи вкъщи винаги е добре дошъл  Mr. Green По скоро не разбирам липсата на интерес, за която някои от вас разказват, към бъдещото внуче, както и честно казано реплики от сорта "който си има дете да си го гледа" намирам за ужасно груби, казани от все пак близки хора..... Мое мнение.
По скоро в последно време леко се ядосвам на бъдещия татко, който имам чувството, че не се сеща, че ще има дете - едва успявам да го завлека до някой магазин и то не за да разглеждаме, а да купим нещо конкретно /големите покупки, които аз не мога да вдигна/, муси ми се че много сме били купували /аз платих всички покупки с моите спестявания/ и изобщо за пет пари не мога да го накарам да бъде отговорен в тази насока Sad дано като се роди бебо, да се почувства баща и да е по грижовен....

Искам да питам мамите, които смятат да си оставят котките вкъщи - къде ще им слагате примерно легълцето, тоалетната, храната и такива работи.... С две думи как ще се пази бебо от котето или обратното Simple Smile За чистене да не говорим, аз отсега се притеснявам, но таткото не дава и дума да се издума да махнем котака дори за известно време, та ще трябва да се съвместяваме някак.....

Уф, много се разпрострях Simple Smile
Много лек ден на всички  Hug

# 714
  • Мнения: 27
Привет и от мен! Моята бебка беше ниско долу още в 32 г.с. и освен, че не и се виждаше личицето, доки неможа да и намери и главичката, та се наложи с вагинален ехограф да гледа ( каза, че за 1-ви път му се случва в 32 г.с. да гледа с вагинален). Не съм усетила как е слязла там, но влагалището и мен много ме боли, вечер и през нощта особено, като трябва да се завъртя или като се опитвам да стана е просто кошмар, чак кръста ми се схваща! А като трябва да отида през нощта до 00 направо ми се плаче.
Хайде хубав и усмихнат ден от мен и с по-малко болежки! Hug

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Присъединявам се към всички, на които бебчето е ниско, средата на септември, като ви се оплаках за ризоставането в седмиците, док на ЖК наистина доста зор видя да мери главата, доста ме заболя и корема около мястото на първото секцио.
Бубче, болката и натиска, който писваш, го имам, но ми се получава когато съм седнала пордължително на стол и като стана да се раздвижа, направо е ужасно, а също и като си легна вечер и се налага да ставам до тоалетна, преди две вечери сълзите ми тръгнаха даже Rolling Eyes; във влагалището няма болка, но отпред е много гадно;
тази вечер съм на преглед да видим как са нещата, надявам се да сме си в седмиците и да няма изоставане Praynig и изобщо да са наред нещата

Иначе пък мен ме гони някакво ревливо настроение, все ми се плаче и ми е притеснено за разни неща, които знам че не зависят от мен в момента, но ... Confused на моменти се чувствам гадно, най - малкото че искам да свърша някои неща вкъщи, пък не мога или се уморявам на петата минута и така, хем таткото ми помага, но си е мъжка работа
много дълго стана
отивам да полегна, че се уморих, трябваше да свърша малко лична работа из града и едва се прибрах

# 716
  • Мнения: 286
И аз вече усещам болежки ниско долу, довечера съм при доки да видим какво ще каже. И при мен е по засилено вечер и нощно време като ставам до 00.

За свекървите просто ще оставя без коментар, че мога цяла страница да напиша как си прави каквото тя си иска и акълища само дава  #Cussing out. Просто завиждам на тези, които нямат проблем със свеки /и моите са разделени, ама той човека не е избягал от лесно/. Иначе свекъра и моите родители са страхотни  Mr. Green. Таткото също много ми помага  Heart Eyes.

# 717
  • Варна
  • Мнения: 7
Здравейте, въздържам се от известно време, ама хайде и аз да се запиша в темите за свекървите. Някой ще ме помисли за луда сигурно, щото на фона на вашите оплаквания сигурно аз трябва да мълча  Grinning. Моите свекита са луди по първото си внуче, сега и за второто сигурно ще е така. Куоиха много неща първият път (кошара, дрехи и какво ли още не), не се скъпят за нищо, по празници винаги му правят солидни подаръци, за апартамента също помогнаха финасово, абе не че са богати, изкарват парите с доста труд, ама ние винаги сме на първо място. Сигурно се чудите къде е проблема. Ами на мен вниманието ми идва в повече. Свекървата е много бойна и дейна и понеже има само един син, всичко е насочено към нас. Все да помага иска, да гледа детето и ако може да се виждаме често. Пък на мен това ми идва в повече, че от мерак да е полезна, присътвието и месенето и в нашия живот ми идва в повече. Аз също съм на принципа, е никой не ми е длъжен за нищо и че финансово сме съобразили решението за децата предварително. Помощта добре дошла, но не искам да се чувствам по някакъв начин задължена, нито никой да ми се меси как да си гледам детето и предпочитам да се справяме сами. Ух май се поувлякох.
Хайде хубав ден и по-малко болежки, че знам колко е неприятно. И мен ме мъчат разни болки тук и там, за сега е търпимо, пък то и не остана много Simple Smile

# 718
  • Мнения: 324
Бубче, дай Боже повече педиатри като вашата  Praynig  bouquet



Така че според мен е малко трудно да се реши, кое е правилно и кое не за детето ни от сега.

Мен, ако питаш, не само, че е трудно, ами изобщо няма правилно и неправилно. Просто всеки взема решение за собственото си дете и го приема за „правилно”  Peace Wink


...честно казано реплики от сорта "който си има дете да си го гледа" намирам за ужасно груби, казани от все пак близки хора..... Мое мнение.


Само да уточня, че в моя случай това си го казвам аз за себе си и за моето си дете  Peace


Леле, момичета, септемврийките вече се преместиха в Родени, октомврийките имат цели 42 бебета вече.... Работата започва да става много сериозна. Пък да ви кажа на мен не ми се ражда още, хубаво ми е така  Blush

# 719
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 136
Здравейте коремчета!
Да взема и аз да се разпиша ...
Общо взето съм, като всички ви - болежки, тежест и тн.
Днес ходих за становище от ортопед за секциото и се оказа, че по негово мнение няма противопоказания за нормално раждане ... направо не знам какво да мисля. Излиза, че за 5години, при проблем от рождение, нещата са се оправили и няма никакъв проблем - а нямам нови изследвания, на базата на които да се произнесе, че има промяна в обстоятелствата ... Просто нямам думи! Много обидно ми стана отношението му и изобщо цялата работа! Такива ми ги наговори! Предния път доктора ми обясняваше, колко е опасно нормалното раждане и по-точно евентуалните последици след него и сега в един момент, според този няма нищо.
Чудя се, какво да правя и май ще се пробвам от РЗОК да изискам документите от предното раждане и да му ги занеса, за да ми кажат как така има две мнения по въпроса! И кое от двете е правилното!
Ако може нормално, ок - но нека те носят отговорност за последиците!

Извинете ме за пространственото писание, но поне при вас мога да си изплача на воля!   bouquet

За домашните - аз съм на принципа, който има желание и каквото може да помага! Колкото-толкова! Иначе и ние с татито все ще се оправим.
За ваксините - не съм достатъчно компетентна, за да си позволя да рискувам и двата случая!
Фио - наистина започва да се стяга и нашето коланче!

Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт