Отговори
# 690
  • Мнения: 490
Ехх, зачекнали сте тема, която няма как да пропусна. С моите свекъри живеем в различни градове, които са си далекичко един от друг. Със свекървата почти всеки ден се чуваме по телефона, пита ме как съм, какво съм, що съм, бърборим си простотии и т.н. С две думи - обичат ме, възприемат ме като част от семейството и много се радват, че ще си имат внуче. Ние с мъжо сега живеем у нас, при нашите, че сме в къща и има място много. Нашите като разбраха за бебка и почнаха да правят ремонт на единия апартамент, в който да си се отдлим. Хвърлиха сума ти пари за окачени тавани, дограми, ламинирани паркети, мивки, плотове, полилейчета, перденца и щуротии от сорта. Не че имат много възможности хората, горките вече изнемогват, ама искат да ни е хубаво и уютно... А за бебешките неща - количка, шезлонг и сума ти дрешки ми даде братовчедка ми, креватче и разни други неща - една приятелка на майка ми. А свекърите - НИЩО! Нито са питали дали имаме нужда от пари за покупки за бебето, нито да предложат примерно те да дадат пари за нови мебели за апартамента, щото все пак сина им и внучето им ще живеят там егаси. Само казаха, че ще боядисат стаята, в която спим като им ходим на гости и те това. Ами, хубаво де, ама поне едно креватче да вземат за бебето. Мислех да вземем една от тези преносимите кошарки, ама няма да стане. Ако искат да ходим там - да купят креватче, матраче, чаршафчета и завивки, че нямам намерение да мъкна всичкото това от майна си райна всеки път. Поне това могат да направят, ама ще видим. Свекъра беше казал, че той ще вземе кошче за колата, амааа накрая ние си взехме, че той е леко несериозен и ако трябваше да чакаме на негоо..нямаше да е скоро. Казаха, че ще дойдат на гости като се роди бебето, ама ми е много под въпрос дали ще му донесат нещо изобщо. Абееее...просто много се нервя напоследък от тези неща, ама как да споделя с мъжо като не зная дали ще ме разбере правилно. На няколко пъти му намеквам, амаа...
Оххх...както и да е... Мноооого се извинявам, че ви натоварих с моите простотии, ама имах нужда да споделя с някого. Извинявам се и за дългия пост. Желая хубава вечер на всички   bouquet
А бързащите бебчовци - да почакат още малко  Naughty

# 691
  • Мнения: 239
По въпроса за покупките от свекъри и родители-на нас никой нищо не ни е купил, предложил да купи и т.н.  Ако трябва да съм честна не съм и очаквала и не виня никой за това. Смятам, че щом сме стигнали до етапа да решим, че искаме да имаме дете, то следва да можем да поемем всички ангажименти около негово-финансови, битови и пр. Ако някой реши, че в последствие иска да подари нещо на детето, нямам против, бих оценила жеста, но определено не ме дразни факта, че никой нищо не е предложил до момента. Дори на против-радвам се, че всичко сами сме си избирали, каквото на нас ни харесва и от каквото смятаме, че ще имаме нужда. В този ред на мисли не очаквам и някой да ми помага в грижите за детето. Може да ви се струва чалнато, но аз твърдо съм за идеята, който си има деца да си ги гледа. Някой ден сигурно снаха ми и зет ми ще има да ме плюят, но моето разбиране е такова.

# 692
  • Мнения: 3
И аз да се включа в темата за свекървите - моята също не се интересува от нас ,майка ми иска да ми плете и да ми изпраща  разни неща мизерната си заплата на пом.възпитател в детска градина ,оная работи в БАН и не си е направила устата веднъж да ни пита искаме ли нещо от България и тн , не се е поинтересувала как сме ,не е питала нищо за бебето ,сестра му отвреме на време пита ,ама и тя толкова ...... Ама аз и от майка му кво да очаквам ,тя го захвърлила на родителите си да го гледат , мъжа ми не знае нищо за баща си ,а тя и не искала да му обясни нищо ... но това е друга тема ,просто исках да  кажа ,че и до ден днешен ,не се интересува от детето си ,а кво остава от неговото дете ......... така че нищо не ме учудва по отношение на свекър и свекърва

# 693
  • Мнения: 2 719
Те понеже в БАН работят за страшно много пари...

Момичета, не се ядосвайте за дреболии.

# 694
  • Мнения: 3
Хели ,със сигурност взима повече от 240 лв , по скоро се ядосвам ,че не се интересува от нас ,отколкото че не иска да прави подаръци ....

# 695
  • София
  • Мнения: 471
Привет и от мен :Simple Smile
Исках да благодаря на rosit@ и katiousha за хубавите мнения относно шкафчето за повиване. Тези дни ще ходим да го купим Simple Smile

Аз окончателно оздравях, но сега страдам от световъртеж ( който одравам на многото четене и некачествени материали напоследък)  и неболезнени, но ужасно чести контракции. В четвъртък ще видим малкия и ще стане ясно дали всичко си върви по план.

За хапването- старая се като ми се дояде сладко да ям плодове... че вече едвам се гледам в огледалото.  (ама то кел файда като сигурно ям по кг плодове на ден, не са без калории  Mr. Green) А на всичкото отгоре имам колежка, която сега е в 6м и  изооооообщо не й личи, че е бременна. Знам, че ви звуча налудничево, но наистина не й личи. Аз в 6м вече си бях с цял пъпеш отпред  hahaha

За ваксините- ама изобщо не ми се спори. Мнениечто ми е, че въпреки възможните странични ефекти ползата надвишава риска  Peace Все пак така са преборили едрата шарка. Нека не мислим, че живеем в свят, в който злото дебне отвсякъде  Peace
 
За малките борбени хора-  Hug Hug Hug Hug да продължават да растат и хубавеят Simple Smile

# 696
  • Мнения: 27
Здравейте коремчета!
Днес дадох кръв и урина за изследвания, а утре евентуално и секрет ще ми взимат.  Днес започнах и физиотерапия на крака и съм много щастлива, надявам се скоро да мога да ходя нормално и бебка да изчака около термин, че да мога да се оправя. В четвъртък съм и на частния доки да видим бебка.
Аз честно казано немога да се оплача  от свекървата, и от наште. Свекито плати количката - ние си я избрахме, а цената и не е ниска, нашите ни дадоха парички за стаята, кумата купи и тя някои нещица, кума ни подари кошарка ( е вярно че е само на едно ниво, но той не разбира), ама се ще свърши някаква работа. А и ние сме се разбрали като иска някой нещо да купи, по - добре да ни пита какво  или парички. А че със свекитата никога няма да има пълно разбирателство е ясно. Всеки е според възможностите - най - важното е да сме здрави ( в това се убедих) с другите неща ще се справим.
Радвам се за добрите новини около талисманчетата и продължавам Praynigза тях.
Добре дошлина новите мами  bouquet
Искре, напълно те разбирам за стоенето вкъщи по цял ден Hug
Хубава вечер на всички и без болежки! Hug

# 697
  • София
  • Мнения: 471
Сега се присетих какво забравих да попитам- Бубче, за тази лекция в мола нужно ли е записване?

# 698
  • Мнения: 21
Добро утро,момичета!  bouquet И аз да се оплача,снощи от 19:00ч. започнаха едни болезнени контракции,търпими но доста на често,коремчето ми ставаше на камък.Изплаших се и в 21:00ч.  отидохме в болницата,казаха,че всичко е ок,нямала съм разкритие...Предписаха ми магнезий,но-шпа и много лежане,казаха да стискам поне още две седмици.Записаха тоновете,добри са,обаче при прегледа ужасно ме боля.След това ми стана едно неловко и леко гузно,че може би за глупости обезпокоих лекарите но нали това им е работата.И за пореден път се убедих,че мъжете са много по-страхливи от нас,като гледах моя,имах чувството,че него го боли повече...,като се будех нощем до 00,той пак буден,чете книга.Питам го защо не спи,а той: "Ще стоя буден да не ти стане нещо",не знам вече бебока ли ще ми доведе преждевременно раждане или мъжа ми. Много гуш,мамчета!!!

# 699
  • Мнения: 21
Аз пък за тия ваксини нищо не съм чела,не съм се сещала даже.
хоуп ако е удобно пиши направо тук линкове за статии и филми,на мен а сигурно и на други ще им е интересно.

За да не излезе, че съм несериозна ето някои линкове на тема ваксини, но който се интересува може да открие мнооого материал по темата. Преди това да вмъкна, че много от материалите вероятно са манипулативни. В днешно време човек на нищо не смее да се довери.
Bubche, аз също се доверявам на традиционната медицина и на нашите лекари, но не мога да кажа същото за фармацията, която всъщност е "майката на ваксините".
Ето малко линкове:
статии:
http://www.moetodete.bg/maichinstvo/p3_7432_0.html
http://vran.org/about-vaccines/vaccine-essentials/vaccination-the-basics/
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=14869

филми
VACCINE NATIONA
(Director's cut)
A Gary Null Production
(ето линк към арена, от където може да се изтегли: http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=6069ab6b8f99f … mp;l=0#trcomments)

CNBC TV SV40
http://www.youtube.com/watch?v=TlYyZdj-Des
http://www.youtube.com/watch?v=kXNiESdOV2A&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=Y1iofPsai7U&feature=relmfu

Книга
Horrors of Vaccination Exposed and Illustrated (може да се изтегли от нета свободно в PDF формат)

Мозъкът ми още се мъчи с решението за ваксините.

# 700
  • Мнения: 21
Момичета, малко съм притеснена  Cry, споделете опит, моля ви. Вчера ми записваха тоновете за първи път. Док. каза, че всичко е ок, но ме върна за втори запис и след него поиска днес пак да отида на запис, че много бил заспал бебока, а той доста шаваше. Каза да не се притеснявам, ама то как да стане тая работа Confused Някой може ли да сподели опит?
В последните 2 седмици имах много тичане и притеснения по таткото, когото оперираха 2 пъти и малко пренебрегнах яденето, спокойствието и спането. Чудя се дали това може да е повлияло newsm78. Не съм качила нито килограм за последния месец, хем че док е доволна от всичко останало: килограми, кръвно, обиколка и т.н.
Тъкмо отмина една грижа... и хоп... следващата #Crazy. Какво да се прави, животът трябва да е интересен! Rolling Eyes

# 701
  • Мнения: 324
.... който си има деца да си ги гледа.

Това повтарям и аз постоянно.
Решението да имаме дете си е изцяло наше и не смятам, че някой ми е длъжен за нещо. Ако някой има доброто желание да направи подарък, съм много благодарна, но не го очаквам на всяка цена.
За Михаил всички големи покупки бяха направени от майка ми, всяко нещо си го избирах аз, обаче  Peace Отделно баща ми(те са разведени) даде парички и каза да купим каквото преценим.

Свеки тогава нямаше никаква възможност, ние й помагахме финансово, дори пратихме пари за билет, за да може да е тук като се роди внучето й.
После пък тя ни е помагала много, така че не мога да се оплача. В момента жената очаква 5-то и 6-то внуче, трябва да се разори, ако реши да не ги дели и да купува по нещо на всеки  Crazy
С две думи живея с мисълта, че не очаквам от никого нищо  Peace

Не мога да приема, обаче и нулевия интерес към подобно важно събитие и ми е ясно, че не е приятно, но освен да ви посъветвам да не обръщате внимание..... Така или иначе те явно са си такива, само вие си трошите нервите  Hug


За ваксините - забравих да кажа, че и аз имам много събрано инфо, но е на нашия комп, като се върне мъжа ми, мога да го пратя, ако някой проявява интерес  Hug

# 702
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
.... който си има деца да си ги гледа.

Това повтарям и аз постоянно.
Решението да имаме дете си е изцяло наше и не смятам, че някой ми е длъжен за нещо. ...

Права си, ама нашите баби си разпредели ли даже коя да идвала първа и коя втора.  newsm78  Поради простата причина че нямало да се псравя, а и най добре било възрастен човек да имало край мен. Добре, ама реално и до магазина няма да мога да ги накарам да отидат сами, нито до акушерка, нито до аптека.  Та вместо едно бебе ще си доклясам две.  За това писах, че на този етап нямам нужда от назидателни съвети, нито от измислени подаръци пратени от БГ.  Казах им го недвусмислено и на двете страни, че тук има всичко само пари да има.  Те са достатъчно на възраст да прозрат идеята м/у редовете  Mr. Green

# 703
  • Мнения: 21

За ваксините - забравих да кажа, че и аз имам много събрано Иво, но е на нашия кома, като се върне мъжа ми, мога да го пратя, ако някой проявява интерес  Hug

Fio, аз се интересувам от още инфо за ваксините. Особено, ако имаш инфо про ваксини, че за анти ваксини има много информация  #Crazy.

# 704
  • Мнения: 758
....
Права си, ама нашите баби си разпредели ли даже коя да идвала първа и коя втора.  newsm78  Поради простата причина че нямало да се псравя, а и най добре било възрастен човек да имало край мен. ...

ТеА, ти не си ли пълнолетна  Mr. Green правилно си казала Simple Smile
Аз мисля, че ще имам нужда само някой да води и взима баткото от детска, иначе се надявам да се справям. Пък ако не стане - майка ми се пенсионира в края на годината и ще я помоля за помощ. Таткото и той се гласи да си взима отпуска. Ама всичко ще го решаваме в крачка, защото от сега не мога да кажа нищо - всичко зависи как ще мине раждането и как ще се чувствам аз.

Поздрави и хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт