Репутацията на една жена

  • 29 131
  • 553
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 84

   Според мен прекалено дълго си го изтраяла, с извинение. Той е проявил неуважение към теб и съпругът ти. Ето това е границата в твоя случай- ако този  човек те уважаваше и държеше на теб, нямаше да те поставя в неудобно положение. В случая той е сгрешил и си го е заслужил напълно, колкото и грубо да прозвуча на някого.
   Аз съм била в подобна ситуация, където нервите ми не издържаха и поставих на място съответния човек ( не става въпрос за обожател или нещо такова) , а чух коментари като:
'' Ама, какво толкова... Голяма работа, на каква се правиш...'' и разни такива. Но теб не трябва да те притеснява, защото тези хора просто не се поставят на твое място, а нали знаеш колко ''готино''  е да си намерят нещо, за което да те уязвят или просто да ти намерят ''недостатък''.
  В моя случай знаех, че не ме харесват и затова преиначиха ситуацията, в твоя случай може да е въпрос на различни разбирания/манталитет.

Съгласна съм и аз си знаех,че търпя прекалено много,но не съм конфликтна личност,а съпругът ми беше решил да "оправя нещата" по първичен начин,тъй като "въпросния не заслужавал друг",а аз не исках той да се принизява така...наистина допуснах грешката да търпя много,та и за това попитах къде е правилната граница,тъй като виждам,че моята е доста изместена,а въпросните хора не бих могла да нарека приятели тъй като след като се омъжих разбрах в пълен смисъл притчата за кучето и кокала

# 481
  • София
  • Мнения: 3 479


Ако видя позната в долнопробен бар пияна, отново бих дала черна точка за репутацията и.
Но ако вечеря в квалитетен ресторант в компания не бих се усъмнила в репутацията и.
Мда, ама не. Двете сте в един и същ долнопробен бар.
Както и да е - водя моя приятелка на дива чалга ( хо-хо - хо) и тя крещи "Неее, ами ако някой ни види?" и аз и викам "Абе ти луда ли си - нали този НЯКОЙ и той е там"
Та какво за репутацията викате.......?

Защо, на мен не ми е необходимо да съм била там, за да ми кажат, че тя е била.
Но не се притеснявай, вече намерихме обяснение, съпругът и бил отвлечен и тя е отишла да плаща откуп Simple Smile

А, мен, специално, можеш да ме видиш на циганска сватба, но понеже много се съмнявам някой познат да гостува на същата сватба, направо сама си информирам.

# 482
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Аз съм била на цигансйка сватба, спала съм и в циганска къща , така че това, че съм била на гости на хора, които са от ромски произход изобщо няма смисъл и да го споменавам.
Понякога човек има просто нужда да се направи на мотика в задупена селска кръчма....


Ако видя позната в долнопробен бар пияна, отново бих дала черна точка за репутацията и.
Но ако вечеря в квалитетен ресторант в компания не бих се усъмнила в репутацията и.
Мда, ама не. Двете сте в един и същ долнопробен бар.
Както и да е - водя моя приятелка на дива чалга ( хо-хо - хо) и тя крещи "Неее, ами ако някой ни види?" и аз и викам "Абе ти луда ли си - нали този НЯКОЙ и той е там"
Та какво за репутацията викате.......?

Защо, на мен не ми е необходимо да съм била там, за да ми кажат, че тя е била.

Но ако някой вярва просто ей така на хорските приказки - не говори добре за репутацията му.
Доста са ми изкривени разбиранията на мен за добро и лошо, но хубавото ми е, че никога не гледам хората от високо.  Само Господ има право да гледа от там - и циганите, и парижаните и африканците - хора са. Дори тези, които ходят в задупени кафета и те са хора. Всеки е роден човек, но не всеки е роден за да бъде човек.

Последна редакция: вт, 20 сеп 2011, 18:36 от Горгона Медуза

# 483
  • Мнения: 442
Само Господ има право да гледа от там - и циганите, и парижаните и африканците - хора са. Дори тези, които ходят в задупени кафета и те са хора. Всеки е роден човек, но не всеки е роден за да бъде човек.
 
    Това ми хареса много!

# 484
  • София
  • Мнения: 3 479
Само информирах, че не е необходимо да присъствам, за да знам.
Дали и какво ще си помисля, остава моя работа, нали го разбираш. Моята репутация няма общо в конкретния случай.
Къде, как и с кого ще ходя, или как ще се държа, отново си остава мое решение.
Но в същото време, кой, какво и как ще си помисли, отново е негова работа.
Така, че тези поетично-романтични отклонения тип Ивана, кои сме човеци и кои не сме, ги запазте за поетичните теми, тук говорим за конкретните измерения на репутацията.
Дали се правиш на мотика по селските кръчми, ще посещаваш долнопробните барове, или ще пееш и танцуваш по цигански сватби, ти живееш под някаква форма в социалните кръгове, в които общуваш.
И говорим именно за това.

# 485
  • Мнения: 442

    Azzy, това за хората беше по-скоро от гледна точка  на човечността и толерантността. Не от гледна точка на репутацията.
    От репутацията е ясно, че не можеш да се отървеш- независимо добра или лоша!

# 486
  • София
  • Мнения: 3 479
Да, Нес.
Репутацията е като смъртта и данъците. Неизбежна.
Доброто име, има ли то почва у нас.

















# 487
  • Мнения: 84
Да, Нес.
Репутацията е като смъртта и данъците. Неизбежна.
Доброто име, има ли то почва у нас.



Ами не мисля,че е само у нас,а в цял свят ще се намерят "доброжелатели",които да я развалят,ако е слаба скромна и н.з си какво ще е комплексирана анорексичка,ако е пълна то ще прекрачва Божи закон,ако е домакиня ще е некадърна и т.н.Но в повечето случай и в България и по света има хора с добра репутация,която злобни набежки не биха повлияли

# 488
  • Мнения: 442
Да, Нес.
Репутацията е като смъртта и данъците. Неизбежна.
Доброто име, има ли то почва у нас.

     Винаги ще се намери някой, който да те ''поукраси''. А хората предпочитат да вярват на лошото, отколкото на доброто...
















# 489
  • София
  • Мнения: 12 786
Дайте пример за жена с безупречна репутация.

# 490
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Дайте пример за жена с безупречна репутация.
Майка Тереза  Mr. Green

# 491
  • Мнения: 2 448
А някоя би ли направила компромис със себе си и собствените си възгледи в името на репутацията си като е толкова важна и в същото време крехка?

# 492
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз се сещам само за Дева Мария, ама и за нея наизлязоха сто конспирации.

Не познавам и не зная жена с безупречна репутация. Дори за Майка Тереза казват, че била с тежък характер, но го демонстрирала основно по отношение на приближените си.

Човек прави компромиси с възгледите си, дори когато се отнася за много по-дребни неща от репутацията.

# 493
  • Мнения: 84
А някоя би ли направила компромис със себе си и собствените си възгледи в името на репутацията си като е толкова важна и в същото време крехка?

Ами според мен въпроса е доста сложен тъй като да важна е репутацията,но по-важно е ти да се чувстваш добре в собствената си кожа,което би се получило ако направиш този компромис ,така че лично аз не бих

# 494
  • Мнения: 2 448

Човек прави компромиси с възгледите си, дори когато се отнася за много по-дребни неща от репутацията.
По желание?

Общи условия

Активация на акаунт