Помощ в търсенето на работа-14

  • 38 636
  • 758
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 498
Извинете ме, но телефонът ми заменя думите и не мога и да редактирам

# 301
  • Мнения: 8 827
Искам да се обърна с въпрос най-вече към работещите ЧР, но нека и останалите си кажат мнението. Става въпрос за мой бивш ученик. Детето е много умно, интелект много над средния, говори вече 4 чужди езика, ще завърши тази година приложна лингвистика - немски и испански. Търси си работа, но.....има лек говорен дефект. И аз не мога да определя точно какъв е Rolling Eyes.....малко съска като че ли и когато говори по-бързо фъфли, сигурно по причина на говорния дефект. При бавен и спокоен говор няма проблем. Каза ми, че щом подаде някъде CV веднага го викат на интервю, но.....само до там. Вие как бихте постъпили с такъв кандидат и какво мислите за възможностите му да си намери работа при това положение? Rolling Eyes Каква позиция би била подходяща?
П.П. Досега не е работил.


Консултирал ли се е с логопед до сега?

Доколкото знам на два пъти, но не се е получило. Дефектът изглежда не е логопедичен, по-скоро анатомичен, но с операция не може да се отстрани. На мен лично не ми изглежда особено трагично положението, но в търсене на работа се е оказало прекалено сериозен проблем... Thinking

# 302
  • Мнения: 22 473
petita, чудно, ако ги нямаше изобщо служителите на държавни позиции как щеше да изглежда всичко....
А и нали се сещаш, че каквото заплащането, такава и работата...
И въпреки всичко, не си мислете че тези хора по цял ден стоят и си клатят краката.
От страни изглежда много лесно да се плюе и коментира.

# 303
  • Мнения: 962
petita, чудно, ако ги нямаше изобщо служителите на държавни позиции как щеше да изглежда всичко....
А и нали се сещаш, че каквото заплащането, такава и работата...
И въпреки всичко, не си мислете че тези хора по цял ден стоят и си клатят краката.
От страни изглежда много лесно да се плюе и коментира.


не плюя, не мисля, че всички държавни служители си клатят краката по цял ден. написах, че е по-голям толеранса към онези субекти, които съм описала, когато са на държавна работа, отколкото на частна.

имам приятели, близки и познати на държавна служба и горе долу знам нещата от тях. без да генерализирам бих ти дала следния пример: кой частник ще си позволи следното изречение към майка на дете на 3 години: "споко, взимай си болничен за детето, когато е болно или имаш нещо лично да свършиш, само се опитай, да се появяваш поне половината работни дни в месеца."

а че мърша има навсякъде е факт, който никой не отрича. все пак си мисля, че в частна фирма по-бързо прави впечатление (не)произведената добавена стойност, отколкото в държавния апарат.

и още нещо - това мнение не е само в бг, виц от старата европа, към която се стремим: "седят двама държавни служители на една пейка и си говорят. първият: - абе, защо нас никой не ни обича, нали ние нищо не правим?!? вторият: - ами май точно, заради това Mr. Green" превеждам го в момента, но тези, които са го чували се сещат, от коя държава е Sunglasses

# 304
  • Мнения: 3 052
минзухар, не мрънкам, а споделям факти - очите ми още не са се оправили , видимо и не, това да ти говори нещо? И да, работила съм в не едно държавно ведомство и не само, казвам "работила" в истинския смисъл на думата - никога не съм се ползвала от връзки - не само защото не съм имала, но и не съм искала. Сега имам, но пак не ползвам, и за този конкурс не съм - нямах, пък и не ми се ще да прибягвам до такива: 1. все едно съм некадърна и "прося" да ме уредят, 2 . не обичам да съм зависима (това по повод деня на Независимостта - да ни е честит). Да, виждала съм какви ги има по министерства и др. институции и съм "влачила" и тяхната работа - кой от връзкарство, кой от некадърност, кой и от двете, са се скътавали, ама нон стоп. Ето това ме е отвращавало винаги, затова и на 2 пъти си търся и намирам вече в частния сектор - за толкова работа, колкото съм "носела" в държавния, в частния поне плащат повече. Досега обаче съм работила с документи главно на хартиени носители, комп. ми е бил само за изготвяне на разни документи, не и за работа изцяло на него, за разлика от сегашното ми място. Затова и трудно ми понася (всъщност не ми) нон стоп четенето по 7-8 часа на монитор, било то и с антирефлексни очила... Sad
Не ми отговори на въпросите от предишния пост.
Ще си позволя да цитирам мъжа си - "Лесно е да критикуваш, трудно - да създаваш".

ПС: за моето положение на новото място има "светлина в тунела": ще се обиграя и няма толкова стриктно да се вглеждам във всяка дума по страниците и така от 100 (или дори 500 е имало случаи) реално изчетените ще са двойно (или още по-малко) по-малък брой Wink

Последна редакция: пт, 23 сеп 2011, 01:10 от alen mak

# 305
  • Мнения: 1 446
видяхте ли какво каза Надя от Менпауър за безработицата ? - имало трайно намаляване на безработните !

Проучване, какво да се направи--така са отговорили 700+ работодатели, на които са зададени въпроси. Не го е измислила "Надя".


А и нали се сещаш, че каквото заплащането, такава и работата...


Вечният БГ проблем....само на нас не ни плащат добре и дай да не работим, а?

unadaptable, той каква работа си търси?

# 306
  • Мнения: 910
значи трябва да се смени методът по който се прави проучването , щото действителността е коренно различна

# 307
  • Мнения: 1 446
значи трябва да се смени методът по който се прави проучването , щото действителността е коренно различна

И как предлагаш да се прави? В момента се задават по три въпроса на работодателите и те отговарят...

# 308
  • Мнения: 910
аз не мога да им предложа ,защото не съм компетентна , но самият факт ,че проучванията им се разминават с действителността в противоположни посоки - говори сам по себе си доста красноречиво - да задават тогава и други въпроси , допълнителни ,провокиращи ,

# 309
  • Мнения: 962
значи трябва да се смени методът по който се прави проучването , щото действителността е коренно различна

чия действителност? ти правила ли си проучване? репрезантативно ли ти е становището и как е подкрепено?

има опит с подобен тип проучвания и не се осланям на тях, знам как се правят, но е много важно да се има предвид базата, която е взета. нормално е, ако се базира на 2010 година да се каже, че безработицата намалява....

отделно, тази година лятото нямаше дупка като други години, а и от моята камбанария мога да кажа, че след 2 пуснати автобиографии имам 2 отговора и едно предложение за работа, което по ред причини не приех.

примерът го давам не да се хваля, а за да онагледя едно такова обобщаване, ето от моята камбанария работа има, че даже в излишък, друг е моментът, дали е работа за мен, дали бих приела условията и т.н.

момичета, не пращайте св-та за спорта, а се концентрирайте върху определени професии, брашове или фирми и по този начин, няма да има примерно 50 пратени св-та и никакъв отговор или ефект.

забелязвам, че тук общите принципи не се приемат добре, така че продължавам с примери от моя живот, отново с цел, да ме разберете правилно и да помогна:

аз като си търся работа с немски език, мога да пращам по 10-15 св-та на ден, отговаряйки на критериите и тогава и аз щях да се чудя, що не ми се обаждат, ама не го правя, проверявам си работодателите, чета по няколко пъти обявата, обмислям бих ли го работила или не, за какви пари, имам ли шанс за развитие в компанията или в избраното от мен поприще и т.н.

# 310
  • София
  • Мнения: 6 219
Още преди няколко теми се пусна статия с проучване на Менпауър с подобни резултати (проучването не знам, но помня, че статията беше доста обобщителна и липсваше конкретика). Проучване на базата на три въпроса не може да бъде меродавно и точно, освен ако не е подкрепено с много друг вид информация и статистика. Това, обаче, че въпросите са малко не прави данните недействителни. Просто ги прави непълни. Надали агенция за наемане на персонал цели пълен анализ на пазара на труда с точност на научно изследване. Та ако получените резултати вършат работа на фирмата - ок, такова да е.

# 311
  • Мнения: 8 827
видяхте ли какво каза Надя от Менпауър за безработицата ? - имало трайно намаляване на безработните !

Проучване, какво да се направи--така са отговорили 700+ работодатели, на които са зададени въпроси. Не го е измислила "Надя".


А и нали се сещаш, че каквото заплащането, такава и работата...


Вечният БГ проблем....само на нас не ни плащат добре и дай да не работим, а?

unadaptable, той каква работа си търси?


Няма точно определена работа, която да си търси, всяка, която е свързана с владеенето на немски, испански, английски или италиански и то на високо ниво. Последно е бил на интервю за сътрудник някъде, където комуникацията с клиенти и партньори не е най-важната част от работата, но все пак ще се налага да върши и това. Не са му се обадили, макар че са го извикали още същия ден на интервю. newsm78

# 312
  • Мнения: 1 446
А в Пловдив ли търси или и в други градове?

# 313
  • Мнения: 8 827
А в Пловдив ли търси или и в други градове?

В Пловдив, все още не е завършил.

# 314
  • Мнения: 22 473
Red Velvet, никъде не съм написала, че при ниско заплащане, не трябва да работят.
Но и при липса на всякакъв стимул е нормално качеството на работа да е незадоволително.
Ако няма значение за заплатата ти, дали днес ще обслужиш 1човек, или 100, то защо трябва да се напъваш да обслужваш повече.
И все пак това е най-елементарен пример.

Общи условия

Активация на акаунт