Как отглеждате децата си, ако живеете в малко жилище?

  • 19 758
  • 246
  •   2
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 44 318
Едно комби върши перфектна работа за много багаж и без да е ван...и обикновенно са прилично широки, така че и три стола може да се сложат...стига ест да има 3 триточкови колана, което вече предполага по-нова кола ест Wink Другият вариант е 2-ма родители шофьори пътуващи с 2 коли Simple Smile

# 151
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
По-голяма кола не предполага задължително по-скъпа кола, ние си продадохме комбито и за почти същите пари купихме ван-а. Сега ...... и на мен ми се кара НОВА (ама нова, да вляза в магазина и да си я купя), обаче карам ван набор 99ти.

# 152
  • Мнения: 10 547
Единствената нормална алтернатива за пътуваме на 5-членно семейство е ван-а. Никакво комби-момби. Сега още с две деца комбито се пръска по шевовете.

# 153
  • София
  • Мнения: 1 455
 Сега като чета и се  сетих  за ''Кейт и пълният й дом'' по TLC , майка с 8 деца, а преди бяха 2 -ма родители с 8 деца  Laughing   Heart Eyes  Ако не сте го гледали, направете го  Peace
 Ние имаме приятели, които са с 2 деца и са с пежо 206, а други без кола  Sad. Други пък са BMW 6, с 2 деца са, но винаги пътуват с 2 коли, защото все не им стига мястото  Whistling  Така че всеки според чергата си.

# 154
  • Варна
  • Мнения: 773
Сега като чета и се  сетих  за ''Кейт и пълният й дом'' по TLC , майка с 8 деца, а преди бяха 2 -ма родители с 8 деца  Laughing   Heart Eyes  Ако не сте го гледали, направете го  Peace
 Ние имаме приятели, които са с 2 деца и са с пежо 206, а други без кола  Sad. Други пък са BMW 6, с 2 деца са, но винаги пътуват с 2 коли, защото все не им стига мястото  Whistling  Така че всеки според чергата си.
Гледала съм го това за 8-те деца, ама в каква къща живеят....

# 155
  • София
  • Мнения: 5 762
Сега като чета и се  сетих  за ''Кейт и пълният й дом'' по TLC , майка с 8 деца, а преди бяха 2 -ма родители с 8 деца  Laughing   Heart Eyes  Ако не сте го гледали, направете го  Peace
 Ние имаме приятели, които са с 2 деца и са с пежо 206, а други без кола  Sad. Други пък са BMW 6, с 2 деца са, но винаги пътуват с 2 коли, защото все не им стига мястото  Whistling  Така че всеки според чергата си.
Гледала съм го това за 8-те деца, ама в каква къща живеят....
Явно не си ги гледала от началото,когато бяха всички деца в една стая и малка къща.

# 156
  • Мнения: 3 506
С колата е същото като с жилището - начин се намира, стига да има желание. Моите деца са породени и преди време понякога се налагаше да товарим 2 колички + 2 кошарки + багаж за две бебета и двама възрастни (возехме се във фабия тогава). Монтирахме горен багажник и се получи. Известно време след това бях без кола - возила съм си децата + багажи във влак, автобус, маршрутки и пр. Гърбене си беше, но се получаваше. А возенето в различни превозни средства си беше (и все още е) голяма емоция за децата - имат пътувания, от които с по-голяма радост разказват за транспортирането до крайната дестинация, отколкото за това, което са видели там Simple Smile
В момента се возим в относително голяма кола, когато пътуваме семейно - да ви кажа пак ни отеснява понякога (често всъщност  Crazy), при все че не носим нито кошарки, нито колички, а столчетата на децата вече са от тези малките седалки (без облегалка). Та пак идва тук онази поговорка за 2-те и 200-тата, или пък за чергата, ако ви харесва повече.

По повод зафирата - наскоро с една приятелка пътувахме със зафира - ами без проблем натоварихме 4 броя деца + багаж + количка и кошарка за най-малкото. При добро желание можеше и повече  Simple Smile

# 157
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Момичета, благодаря за предложенията за "семейна многодетна кола".  Hug Но да се върнем към темата, която сякаш наистина се измести, извинявам се за което.  Peace

# 158
  • София
  • Мнения: 2 613
Сега виждам темата. Подобен е казуса и при мен- апартамент, 60 кв.м., който се дели от мен, съпруга ми и детето и неговите родители. Апартаментът е двустаен, с малка кухня, Ние спим с детето в едната стая, свекърите- в другата. Много ми е тясно, понякога ми е идвало да крещя от липсата на повече пространство Tired. В момента има някаква възможност за покупка на друго жилище, ако се реализира продажбата на друг имот. За себе си съм решила- едва ако това нещо стане реалност, аз ще се замисля за второ дете.

# 159
  • Варна
  • Мнения: 773
Сега като чета и се  сетих  за ''Кейт и пълният й дом'' по TLC , майка с 8 деца, а преди бяха 2 -ма родители с 8 деца  Laughing   Heart Eyes  Ако не сте го гледали, направете го  Peace
 Ние имаме приятели, които са с 2 деца и са с пежо 206, а други без кола  Sad. Други пък са BMW 6, с 2 деца са, но винаги пътуват с 2 коли, защото все не им стига мястото  Whistling  Така че всеки според чергата си.
Гледала съм го това за 8-те деца, ама в каква къща живеят....
Явно не си ги гледала от началото,когато бяха всички деца в една стая и малка къща.
Да, това не съм го гледала. По-важното е , че жената не се е примирила да живее на такова тясно място /както повечето тук/ с децата си и е направила всичко възможно да се шири сега в огромната си къща. Като ги гледам и не са се отдалечили един от друг, защото им е широко. Това пак изказване на някой в темата. Crazy

# 160
  • София
  • Мнения: 62 595
ехо, онази мацка е в Америка! Там мащабът е съвсем друг и повечето хора живеят в къщи, а не в апартаменти. Тази Кейт тук щеше да е като онази..., как й беше името..., дето рИва по всички  телевизии за втори апартамент от общината, с осемте деца.

ако аз чаках да си решим проблема с квадратите, че да раждам второ, сигурно сега нямаше да имам деца в седми и в шести клас. Допреди броени години живеехме на някакви си четирисет квадрата, всички в едно стайче, креватите на децата бяха от двуетажните, нямаше накъде да се обърнеш, ама ей на, нищо ни няма, децата почти пораснаха.

# 161
  • София
  • Мнения: 9 517
за пропагандиращите, че която не е осигурил голямо жилище не трябва да има едно или две деца, бих искала да напомня само, че живота е палачинка - днес имаш голямо жилище, утре се обръща и вече сте натикани при свекъра и свекървата например в две стаи... няма константни неща в живота и ако някой вярва, че е пресметнал всичко и знае, какво ще става в близките n на брой години... нека си вярва  Peace

# 162
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Сега като чета и се  сетих  за ''Кейт и пълният й дом'' по TLC , майка с 8 деца, а преди бяха 2 -ма родители с 8 деца  Laughing   Heart Eyes  Ако не сте го гледали, направете го  Peace
 Ние имаме приятели, които са с 2 деца и са с пежо 206, а други без кола  Sad. Други пък са BMW 6, с 2 деца са, но винаги пътуват с 2 коли, защото все не им стига мястото  Whistling  Така че всеки според чергата си.
Гледала съм го това за 8-те деца, ама в каква къща живеят....
Явно не си ги гледала от началото,когато бяха всички деца в една стая и малка къща.
Да, това не съм го гледала. По-важното е , че жената не се е примирила да живее на такова тясно място /както повечето тук/ с децата си и е направила всичко възможно да се шири сега в огромната си къща. Като ги гледам и не са се отдалечили един от друг, защото им е широко. Това пак изказване на някой в темата. Crazy
Злободневен оф топик - затова се разведоха след като се преместиха в новата къща.

# 163
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз гледах една-единствена серия за тази Кейт и определено реших, че имало и по-чалнати от мен. Тази е някакъв ужас, направо! Хванала я е звездоманията, а децата са ужасно възпитани, толкова лигави, че направо нямам думи. То, няма и как да не са лигави насред цялата щуротия на майка си.

# 164
  • Варна
  • Мнения: 773
Сега като чета и се  сетих  за ''Кейт и пълният й дом'' по TLC , майка с 8 деца, а преди бяха 2 -ма родители с 8 деца  Laughing   Heart Eyes  Ако не сте го гледали, направете го  Peace
 Ние имаме приятели, които са с 2 деца и са с пежо 206, а други без кола  Sad. Други пък са BMW 6, с 2 деца са, но винаги пътуват с 2 коли, защото все не им стига мястото  Whistling  Така че всеки според чергата си.
Гледала съм го това за 8-те деца, ама в каква къща живеят....
Явно не си ги гледала от началото,когато бяха всички деца в една стая и малка къща.
Да, това не съм го гледала. По-важното е , че жената не се е примирила да живее на такова тясно място /както повечето тук/ с децата си и е направила всичко възможно да се шири сега в огромната си къща. Като ги гледам и не са се отдалечили един от друг, защото им е широко. Това пак изказване на някой в темата. Crazy
Злободневен оф топик - затова се разведоха след като се преместиха в новата къща.
Добре де, не знаех и не го следя  Wink А тези дето са в малки жилища пък се развеждат точно поради теснотията и липсата на пари, защото няма логика да нямаш финансови проблеми и да не си купиш по-голямо жилище.

Общи условия

Активация на акаунт