Как отглеждате децата си, ако живеете в малко жилище?

  • 19 712
  • 246
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 6 206
А знаете ли как се подържа къща с двор?  Grinning

ами трудно
ливадите се косят 2 пъти седмично /отнема по около час и половина/
цветята отнемат по половин ден
недай си боже сам да си поддържаш басейна  Joy - там пък каква играчка е...
ама досега не съм видяла някой да се откаже от къщата си заради поддръжката.

а за почистването на дома - това колко е голямо не играе кой знае каква роля, дори напротив често доста по-трудно се поддържа по-малко жилище. най-много чистене пада в кухнята и баните, респективно колкото повече бани, толкова повече чистене. другото е все едно и също

# 181
  • Мнения: 10 547
Ние със съпруга ми се отказахме от къщата и се пренесохме в апартамент.

# 182
  • София
  • Мнения: 9 517
аз пък не искам къща - живяла съм в къща, вярно, тогава нямахме деца, ама всички стени - външни, стуууууууууууууууд през зимата, гадост, не можеш да я стоплиш, вярно през лятото беше хладно... но пък зимата ми се е случвало водата в тоалетната чиния да замръзне, сутрин се къпех докато спя, защото иначе никой не можеше да ме закара в ледената баня, не искам къща, искам си апартамент с парно, в хубав квартал и изобщо не искам къща... е, бих преживяла една къща за събота и неделя лятото... ама с тая ипотека ще се простя с тези мечти  Mr. Green

# 183
  • София
  • Мнения: 44 284
е то зависи и какво е и как е направено отоплението и изолацията на къщата...що народ по света по къщи живее без да зъзне кат куче по цяла зима Simple Smile

# 184
  • Мнения: 6 206
да, това пък със студа е леко несериозно
има камини, водни ризи и тн т, изолации, аз живея в къща, зимата климатиците никога не се пускат и темп не пада под 20 градуса в никоя част на денонощието, а, и ток за това не плащаме...
така че и в къща и в апартамент е кой както си го направи

# 185
  • София
  • Мнения: 12 555
аз пък не искам къща - живяла съм в къща, вярно, тогава нямахме деца, ама всички стени - външни, стуууууууууууууууд през зимата, гадост, не можеш да я стоплиш, вярно през лятото беше хладно... но пък зимата ми се е случвало водата в тоалетната чиния да замръзне, сутрин се къпех докато спя, защото иначе никой не можеше да ме закара в ледената баня, не искам къща, искам си апартамент с парно, в хубав квартал и изобщо не искам къща...

И аз, и аз. Само ако може да е малко по-големичък. Аз съм най-големият фен на Топлофикация.  Mr. Green

# 186
  • София
  • Мнения: 9 517
да, това пък със студа е леко несериозно
има камини, водни ризи и тн т, изолации, аз живея в къща, зимата климатиците никога не се пускат и темп не пада под 20 градуса в никоя част на денонощието, а, и ток за това не плащаме...
така че и в къща и в апартамент е кой както си го направи
20 градуса за мен е леден студ, аз зимата под 25 - 26 градуса не вирея  Mr. Green

# 187
  • На морето!
  • Мнения: 5 781
hahaha hahaha hahaha
това последното много противоречиво, хем в апартамент 150 кв без двор ще ти е тясно, хем живеете в апартамент 78 кв и не ти е тясно Simple Smile
Сиреч примирила съм се, за момента и реалността не отговаря на стремежите, но задоволява потребностите ми.
 Иначе, колкото и голям апартамент да е ще предпочета къща пред него- това ако имам избор или в плановете за бъдещето. Така да се разбира противоречивия ми постинг.  Wink
А знаете ли как се подържа къща с двор?  Grinning
Подари ми и ще ти правя ежеседмичен рапорт, може и публичен, как се справям.

# 188
  • Мнения: 110
Заменям апратамент с Топлофикация Simple Smile на нанайстия етаж срещу къща с двор и външна тоалетна !!

# 189
  • Мнения: 1 615
Къща 300 квадрата с 10 декара двор и олимпийски басейн и панелна грасониера 40 квадрата на 18-я етаж в Обеля ли са единствените алтернативи? Винаги съм мислела, че има и нещичко по средата, но форумът за пореден път ми доказа колко съм наивна, да не кажа тъпа...

Последна редакция: пт, 30 сеп 2011, 09:09 от Wilma Flintstone

# 190
  • Мнения: 11 747
Има и къщи по 50кв., с двор 100кв. С течащи покриви, неизмазани фасади и мръсни дворове превърнати в склад за вехтории. Нагледала съм се на такива. Къща не е равно на лукс, нито на простор.

# 191
  • Мнения: 1 495
И ние живеем в същия тип жилище. С детето спим на спалнята (той има кошара долепена до нашето легло). Преди си мислех, че ще си направим падащо легло в хола. Дори си избрах и модел. Понеже мъжът ми отказва да спи на разтегателен диван (той нашия не се и разтяга). Затова се и отказах засега от преустройство на спалнята в детска стая. А понеже планираме в скоро време и второ дете, най-вероятно детето ще се премести да спи на спалнята, а бебето в кошарата...
Така докато решим детска ли ще правим или ще търсим по-голямо жилище.

# 192
  • Мнения: 4 555
А знаете ли как се подържа къща с двор?  Grinning
Имам добра представа от личен опит.
В градината спокойно можеш да наглеждаш детето, докато си играе на двора - това по моя критерий с негативната страна на многото стаи.

Ние със съпруга ми се отказахме от къщата и се пренесохме в апартамент.
Радвам се, че някой друг също има критерии, различни от общоприетото за добро и не достатъчно добро Simple Smile

Преди си мислех, че ще си направим падащо легло в хола. Дори си избрах и модел.
Кой модел си избрахте? Ние сме в процес на избиране все още, а ми се иска по-бързо да приключим.

# 193
  • Мнения: 7 947
Къщата с двор е ужасна отговорност. Тоя двор нон стоп трябва да се чисти, да се поддържа, детето може да играе в него спокойно - ако е една поляна, но повечето къщи с дворове - старите де - съвсем не са така.
Ние сме в къща и знам какво е. Че то само едната тераса всеки ден трябва да мета и чистя, защото клоните на дърветата са наблизо и постоянно е в листа и прах...Целия двор постоянно се чисти с гребло листата, нападали плодове един по един, защото иначе се скапват, миришат и стават на качамак, тревата се коси постоянно, храсталаците все избиват и през месец се кастрят и тн тн...

Иначе за малкото жилище - живяла съм и в такова, тоест в една спалня с обща кухня с роднините. Трудно, но се свиква. Та все си мисля, че щом може в една стая, може и в самостоятелно малко жилище. Стига да е обзаведено подходящо. Синът ми е вече над 5 години - още не си ползва неговат астая. Мисля, че от първи клас обаче ще му трябва. Значи първите години може би не е такъв проблем отделната стая. От друга страна аз съм била като малка в една стая с баба. Обожавах я и никога не ми е пречила. Та начини има...  Laughing

# 194
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
Заменям апратамент с Топлофикация Simple Smile на нанайстия етаж срещу къща с двор и външна тоалетна !!

 newsm10 newsm10
аз вече го сторих - ама външна тоалетна нямаме че й за нея трябвало виза  Joy

Общи условия

Активация на акаунт