Отговори
# 690
  • Мнения: 1 350
Бъни ,хранех го от детска кухня .Откакто е студено и сме си вкъщи предимно ,аз му готвя всеки ден ooooh!Отделно яде и от нашата храна.Не яде много мляко,след отбиването не получава достатъчно ,гледам да разнообразявам менюто,черпя идеи от темите тук ,от сайта на детската кухня .Като се замисля ,в последния месец само веднъж е ял спанак,но едва ли това е причината. Crossing Arms
Последния път,около годинката ,хемоглобинът му беше 114,но тогава предимно сучеше и само опитваше това онова...беше мноого труден за хранене.Но сега това....направо се втрещих #Crazy

# 691
  • Мнения: 3 695
Данче, не бързай да се шашкаш.  Hug Аз бих повторила изследването в друга лаборатория, защото може и да е грешка. Освен хемоглобина, трябва да се изследва и желязото /има случаи на нисък хемоглобин и високо желязо/. Освен това най-вероятно изследването ви е от пръстчето, а така ст-стите са по-ниски, отколкото ако се изследва венозна кръв. Случва се да е нисък хемоглобина, ако детето е боледувало скоро. Ако все пак е ниско желязото, може да пробвате да го увеличите първо с храна, и после, ако е нужно, с прием на желязо на капки.  Peace

# 692
  • Мнения: 4 358
Данче как е Петето?
Повтори изследването..може и грешка да е.Дано да е така Praynig
Тини ти е казала и за желязото-поискай и желязо да изследват Peace

# 693
  • Мнения: 1 350
Бъни,засега една седмица ще мъчим с храната и един сироп да оправим положението.После ще повторим изследването.Ако и тогава нещата са същите ,ще приема желязо Confused
Каза ми да му давам САМо червени меса (телешко ,свинско),червени зеленчуци (чушки ,домати).Свински дроб трябвало да яде ,задушен Sick С лук ,чушка ,домат......отвратително ми звучи на мен ,той как ще го яде не знам Sick
Ако имате някакви предложения за храни ,всякакви приемам Tired
Но като цяло той е добре ,нищо му няма.Беснее здраво ,не може да кажеш ,че това дете е с анемия Shocked

# 694
  • София
  • Мнения: 122
Поли, Звездичка  Hug браво на Вас! Лека и безпроблемна бременност  Heart Eyes
Данче, червено цвекло, Али го яде на салата, сварено.Съдържанието на желязо в червеното цвекло регенерира и активира червените кръвни телца в доставянето на кислород в тялтото. Меда, който също се съдържа в цвеклото прави желязото по-усвоимо в организма. Можеш да го добавиш и в картофено пюре. Дроба ако го пасираш със сосче, може по- лесно да го изяде, защото иначе стои много сухо.
anni2002 направи ми впечатление, че Ивето е много грижовна, а сега като и донесат и кухнята ще стане завършена домакиня  Mr. Green
Марини дано скоро се позатопли, че да вършеете по парковете  Simple Smile
Ние сме добре, Алиска продължава да дивее. Непрестанно се катери и беладжийства. Вече и по секциите няма сигурно място  Grinning Всеки ден ходим да играем със снега, който продължава да нарича Коледа. Днес и дадох да рисува с водни бои и страшно и хареса. Покрай кака си започна да гледа филмчетата за Баиби/барби/, харесва също и Пух, Мики Маус и най- много Дора Изследователката. Та затова тортата ни ще е с Дора  Mr. Green

# 695
  • Мнения: 19
Данче, какъв сироп? Аз не бих давала допълнително желязо преди категорични изследвания, че е нужно. Петьо боледуваше последните месеци и както Тини отбелязва, това сигурно е оказало влияние. Не се шашкай. Не вярвам, че си го хранила така, че да не му достига желязо, по скоро организмът не е усвоявал добре или пък има друг /моментен/ проблем. Детето трябва да е системно недохранвано или /както се случва на тази възраст/ да откаже друга храна и да бъде основно на краве мляко /ако не е кърмаче/, за да бъде само храната причина. Освен това Петьо до скоро беше кърмаче.
Свински дроб! Ужас и безумие. Освен ако не е от домашно животно, което си сигурна, че е хранено с лично произведен фураж, не е боледувало и т.н. НЕ ДАВАЙ, все пак всички отрови минават от там. Баба също имаше нисък хемоглобин и я мъчеха с тая гадост. Водораслите я спасиха, черния дроб нищо не върши.
Не тъпчи детето с месо, няма да му направиш добра услуга. Внимавай с червеното цвекло, колкото е полезно, толкова е и вредно, ако не е отгледано в чиста почва. Спанакът също не влияе толкова върху хемоглобина.

Аз бих ти препоръчала водорасли АФА или Спирулина. Йоана въобще не яде месо, но хемоглобинът й беше много добре, тя смуче „уасло” като бонбон Simple Smile. Моя позната също избегна препарати с желязо като даваше на детето си водорасли, но момченцето /малко по-малко от Петьо/ беше и на хомеопатично лечение. Оправи се без изкуствени добавки. А те въобще не са препоръчителни, особено за деца.

Поздрави и късмет!

# 696
  • Sofia
  • Мнения: 576
Данче и моят съвет е да не се притесняваш. Коко на 1 годинка като му правиха изследванията беше с нисък хемоглобин. Дофторицата искаше да му дава Малтофер, но понеже на каката това й отключи алергията мъжът ми каза НЕ. И почнах често цвекло да давам, спанак, 1/2 яйце през ден или два. За 2-3 месеца се справихме, като през цялото време лекарката настояваше за Малтофера. Накрая я накарах да му пусна желязо и то се оказа в границите, а и в другата лаборатория хемоглобина беше рязко скочил за около 3 седмици. Така че направете контролно замерване.

# 697
  • Мнения: 1 350
Благодаря на всички за включването Hug
За яйцата щях да питам ,дали оказват влияние newsm78 Аз мисля ,че Петьо не приема достатъчно яйца,не съм му давала специално варено яйце например,само като добавка в някоя храна Rolling Eyes
Ще се пробваме с храна ,пък да видим.Дроб  и да му дам  - няма да го яде Crossing Arms
Да ви се оплача ,днес излизах с количката.Е,няма да повторя ,докато не се стопи и последната шепа сняг #Crazy Толкова зор не съм виждала от години.Непочистени тротоари,коловози от колите ,затъване,хлъзгаво,капе отвсякъде,а на една глуха улица направо закъсахме ,идеше ми да седна и да рева някой да ни спаси Confused Ръцете ми треперят от бутането на количката ,цялата станах вир вода ,докато се върнем у нас,направо кошмар беше ooooh!Категорично ще излизаме само с колата и пеша,ако иска да ходи ,ако не - вкъщи Crossing Arms

# 698
  • Мнения: 19
Майчета здравейте едно много бързо въпросче абе докум за детските за нашите малчугани до кога се подават? Освен служебна бележка от работодател носи ли се нещо друго, че не си спомням? Мерси много предвартително Simple Smile
Данче дано на Петьо му мине бързо  Hug

# 699
  • Мнения: 4 358
Все влизам и все забравям да честитя на бременните ни майчета Поли и Звездичка.Искренно ви се радвам HugАз и да искам не мога.....само не припадайте Embarassed ама на мен още не ме се е върнала Embarassedчервената кака ooooh!.започнах да се тревожа яко вече.Питах в кърмаческия ама то какво да кажат там Rolling Eyes
От 1 месец се кърмим само вечер и нощем и чакам уж..ама нъцки Whistling
Данче дроб също не бих давала.Голям филтър на боклуци.Потърси други източници на желязо-виж месце по бих давала аз,яйца.........прегледай темите дето ти пратих...коментират се тези въпроси.
Водораслите пък аз за тях съм в голяма чуденка newsm78-нали Японски и т.н радиация имаше там....може и глупости да пиша в момента Embarassed, но лично мен ме е страх от тях.Пък сиропи без нужда-хич не бих давала.Както мразя хапове Confused
Пресни плодове и зеленчуци ми е голям дерт-не стигаме нормата ние.Плодове по бива, ама пресни зеленчуци хич Confused.Само морков хрупа,краставици и домати сега не давам........то какво друго прясно в този сезон.Един път да пукне пролет.И ноктите на крачетата му горния слой се бели нещо........тревожа се,че витамини не му достигат.
Аз също Данче не излизам засега  поради описаните от теб причини.Събота и неделя ако бива времето с подкрепление от таткото hahaha.Едно непочистено...ама и аз с моето зверче едва се справям сама.Вир вода ме прави-рита, беснее..........обличането е приключение #Crazy

# 700
  • Мнения: 1 983
Данче, а Т на Петьо спадна ли? Дано скоро ти минат притесненията и да са напразни! Praynig
Бъни, като написа за ноктите на крачетата на твоя хубавец се сетих, че все забравям да се оплача, че и на Теа са някакви релефни и на чертички...Тя, обаче яде всичко и явно това, което ѝ липсва, няма да успея да ѝ го набавя с храната. Но, така или иначе, не знам какво е...Някакви идеи?Бъни, вЕрно дългичко си без "онези" дни!  Thinking

# 701
  • Мнения: 4 358
и на Теа са някакви релефни и на чертички...
Да същото.Като ходим на доки ще питам...ама да се стопи снега и минат вирусите.
За онези дни.......напоследък вече съм не ми дава това.Верно съм си дъртичка...ама чак критиката Whistling
Трябва да се завлека до доки да я видим тази работа Rolling Eyes

# 702
  • Мнения: 1 350
Бъни ,да те успокоя ,чела съм при дългокърмещите майки ,мисля ,че Морена беше ,нямала цикъл над 2 години.Да не беше и три ,не помня,но тя имаше цели 4 години кърмачески стаж bowuu
Все пак се консултирай с лекар,то не се знае вече ,на мен ми дойде 1 ,3 месеца след раждането ,пак много  време спечелих Mr. Green

# 703
  • Мнения: 1 759
и на Теа са някакви релефни и на чертички...
Да същото.,,,,

Ние също сме така,от раждането са й така ,но са и едно към едно с на баща й newsm78 даже на същите пръсти са им.ама дали е липса на нещо или??? Thinking

# 704
  • Мнения: 6 002
Майчета здравейте едно много бързо въпросче абе докум за детските за нашите малчугани до кога се подават? Освен служебна бележка от работодател носи ли се нещо друго, че не си спомням? Мерси много предвартително Simple Smile
Данче дано на Петьо му мине бързо  Hug
Документите са бележка за доход една година назад (ако подаваш март  ти искат от март 2011 до февруари 2012),бележка от личния лекар че са му поставени всички ваксини,акта за раждане и дохода да не надвишава 350 лв. на член от семейството.
Като чета Бъни ( не отлагай отивай на лекар),че не я е споходила гостенката,да ви се оплача,все още лекарката ми не може да намери причината за моя проблем и ще я сменям,ами от три месеца имам по 10-на чисти дни,то не се издържа ,направо взех да се побърквам вече.

Общи условия

Активация на акаунт