Истанбул 6

  • 97 971
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 819
Привет дами!
Завърнахме се и ние вчера от вълшебния Истанбул,а духом сякаш все още съм там.Вие сте описали всичко точно и няма да се повтарям,защото като за първи път ние разглеждахме основните забележителности.
Бяхме в Язтур в Лалели.Хотелът е чист,персоналът любезен,закуската повече от разнообразна,само стаите са теснички,но това не е проблем.
Сега за съжаление ще наруша цялостната положителна атмосфера на темата,но не мога да спестя това просто.Никога повече с Караджъ турс!Раздрънкан автобус,който иначе се води 3 звезди.Пълен хаос по отношение на предварителната програма и водачката ни Даниела,която просто не знаеше къде се намира и два пъти едно и също не казваше,а освен това и доста арогантно се държеше.Ще спра до тук с това,защото ако зарпочна да изреждам,ще напиша ферман.
Благодаря на всички от темата за подробните разяснения,страшно много ми помогнахте,без вас едва ли щяхме да се справим с такава лекота с придвижване,транспорт,местоположения и т.н.  bouquet

# 46
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Днеска съм в добро настроение, та да ви подаря един спомен от Цариград  Hug



Скоро ще ви изненада с нещо приятно, надявам се да ви хареса - вие ме подтикнахте да го сътворя  Hug ще сме първата тема с подобно нещо!  Laughing

# 47
  • София
  • Мнения: 1 735
И ние загледахме един автобус на Караджъ турс и вярно ми се видя смотан и стар.Ние бяхме с ПАРТНЕР ТРАВЪЛ,но от автобуса,шофьора и екскурзоводите съм много доволна.Толкова инфо имаше/даже не слушах от време на време Mr. Green/,даже докато пътувахме за Принцовите о-ви за икономиката,политиката в ТУРЦИЯ,предстоящите другата година избори,географско положение,а от едната туркиня/преселничка от БГот преди 20години/ екскурзоводка направо сме омаяни.

# 48
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
И ние загледахме един автобус на Караджъ турс и вярно ми се видя смотан и стар.Ние бяхме с ПАРТНЕР ТРАВЪЛ,но от автобуса,шофьора и екскурзоводите съм много доволна.Толкова инфо имаше/даже не слушах от време на време Mr. Green/,даже докато пътувахме за Принцовите о-ви за икономиката,политиката в ТУРЦИЯ,предстоящите другата година избори,географско положение,а от едната туркиня/преселничка от БГот преди 20години/ екскурзоводка направо сме омаяни.
Kaк се казваше екскурзоводката?

# 49
  • София
  • Мнения: 13 148
Явно заради многото желаещи за екскурзии по празниците са пуснали в употреба всички автобуси  Laughing. Приятели бяха до Тасос и са се побъркали от пътуването. Тасос - София за 17,5 часа, без климатик, без отварящи се прозорци, автобус, който всеки момент ще се разпадне...  #Crazy

Инка, при първото ни посещение в Истанбул без да искаме попаднахме в Лалели и спахме в хотел, в който не бяха сменили всички чаршафи.  Sick  Зарекохме се, че никога повече няма да ходим в квартала, но така стана, че от Бутик травел ни настаниха пак там. Останахме доволни от хотела. Явно е до късмет.

И на мен ми се отвори апетит за цяла Турция.

Има защо. Имат невероятно красиви места. Лошото е, че разстоянията са големи и на мъжът ми не му се кара (само той е шофьор). Но продължавам да обработвам  Laughing. Останаха много неща за гледане.

Последна редакция: вт, 27 сеп 2011, 17:37 от Тaня67

# 50
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
И ние се завърнахме! Още не мога да подредя впечатленията си... Не мога да реша за себе си хареса ли ми градът или... Някак много странно чувство - не мога да си го обясня! Винаги досега на местата на които съм ходила е било ясно - ще се върна, няма да се върна, а сега... newsm78

От една страна Истанбул има своята неповторима атмосфера - страхотни местенца и гледки последвани от многото тълпи, мръсотия и шум!
Обиколихме не толкова "туристическите" забележителности - благодарение на вас се качихме с лифта на Пиер Лоти, обиколихме страничните улички на Истиклял, качихме се и на Сапфир - благодаря на Ивелина, за което!   bouquet

Може би мащабите на града ми дойдоха в повече за 3 дни, но ми се стори някак си "разхвърляно" и .... неуютно!

Не можах да разбера и как ни таксува Истанбулкарт! Взех една за двама. В повечето случаи на първия взимаше по 1 лира, на втория по 1.75. Случвало се и на двамата да дърпа по 1 лира, както и на двамата по 1.75 - може би имат някакъв пикови часови пояс... newsm78
Явно е по-изгодно да се вземат две карти!

Тук е мястото да предупредя всички - не пътувайте с АНА ТРАВЕЛ - пълен смях. Рейсче - тип Чавдар - раздрънкан, тесен...ужас. Екскурзоводката май за първи път беше в Истанбул! Добре, че не се възползвахме от програмата им. Три рейса непрекъснато се чакаха и губеха - тръгнахме в 11.00 вечерта - пристигнахме в 9.00 сутринта, настанихме се в 14.30! Два пъти обиколихме града, преди да ни стоварят уж до хотела, който се оказа на около 1 км. от мястото.
Спирам, защото... пак започвам да се ядосвам!


# 51
  • София
  • Мнения: 13 148
Не можах да разбера и как ни таксува Истанбулкарт! Взех една за двама. В повечето случаи на първия взимаше по 1 лира, на втория по 1.75. Случвало се и на двамата да дърпа по 1 лира, както и на двамата по 1.75 - може би имат някакъв пикови часови пояс... newsm78
Явно е по-изгодно да се вземат две карти!

Идеята е второто пътуване при прекачване от автобус на автобус да е с намаление. Явно за да не се използва 1 карта от повече хора са сложили да има 10-15 минути между таксуванията, за да се използва намалението. Затова само 1 човек е с намаление, а останалите са с пълен билет. И аз си помислих, че е добре всеки да има карта, но пък ако е за туристи като нас, използвали карта няколко пъти, не си заслужава  Grinning.

Добре, че ни предупреди за Ана Травъл. Често пускат оферти в колективните сайтове и много пъти съм била на косъм от купуването. Хотелът поне приличен ли беше?

# 52
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Ммм - хотел, пълен бардак - окупиран от рускини! Поне стаите бяха широоооки - около 30 м2 - иначе обичайното за Лалели - захабено, но чисто бельо и хавлии, мизерна баня и мокет, на който не му личи цвета.  Mr. Green Но пък близко до спирката на трамвая. Хотелът беше Динар - на една уличка, на която продават предимно детски дрешки! За толкова пари - толкова! Mr. Green

Ние платихме по 110лв на човек - за две нощувки - с ваучери!  Нямам претенции изобщо. Peace

Но пък имаше хора на редовната цена от 195лв мисля, че беше...

# 53
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Rabit, разбирам те. Аз не бих казала,че Истанбул ми е най-любимият град на света, но ме кефи и с удоволствие пътувам до там. За твое успокоение мога да те успокоя, че след първото ми туристическо посещение, в края на първия ден седях в автобуса и исках да се свия в ембрионална поза - толкова "ташкън" ми беше дошло всичко! Simple Smile
Подобно нещо ми е идвало до главата и в Москва, и в Китай преди това

# 54
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Ами моят любим град е Рим! Там бих  живяла с удоволствие! Усетих същата атмосфера и в стария Истанбул - около хиподрума, Св София... , малките улички около Истиклял, Таксим... Но всичко останало, което не е "за пред туристи" ми се стори някак си много по-нашенски! Mr. Green 
Не запомних нещо с което да свързвам града... Освен с тълпите, сергиите с гащи и миризмата на развалена риба около Галата! Embarassed
Ами то и едно свястно кафе не можахме да пием сутрин - няма! Чай-бол! Mr. Green

Радвам се, че видях Истанбул и изобщо не съжалявам за това, дано не е прозвучало иначе! Градът има своя чар!

Но... ще му дам още един шанс - напролет - този път с колата и децата!  Laughing

# 55
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
O, това с кафето съм го нарекла "Световният заговор срещу Ангелина"! Няма бе, а преди три години смятай -хептен нямаше! И като ми носеха едни нескафета, пък аз си мечтая за еспресо...Лоши хора! Mr. Green
По принцип съм антиглобалист по отношението на Йеденето и пиЙенето, но по отношение на Истанбул просто благодаря на Господ за Старбъкс, Глория Джинс и всички подобни вериги, които дават еспресо на хората ! (Цена в Старбъкс- 6 лири за еспресо допио)

# 56
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Ние пиехме в Бъргър кинг за 2 лири!  Mr. Green Ама шварц! Sad

# 57
  • Мнения: 434
Да, това с еспресото беше голям проблем за съпруга ми.  Във веригата Simit Sarayi, обаче, имаше и от там си купувахме.
Относно хотелите, мога да споделя, че напролет с ваучерите от Атлантис Тур за 99лв. бяхме настанени в хотел Sureyya 3* в Лалели http://www.hotelsureyya.net/ и бях подготвена от коментарите относно Лалели за долнопробен хотел, въпреки че на снимките изглеждаше доста добре, но този наистина надмина очакванията ми. Беше толкова чисто, такива дебели и удобни матраци, пухени възглавници, нова баня, LCD телевизор, богата закуска, какво му трябва на човек  Simple Smile И от агенцията бяхме супер доволни, много добре организирани и подготвени с информация, грижеха се за всеки един турист да се чувства добре. Та мисълта ми беше, че е хубаво първото посещение да е с агенция или с човек, който познава града, а вече следващото самостоятелно след като вече си се ориентирал в обстановката. Естествено трябва да си подготвен с достатъчно информация, а нали затова е тази тема.

# 58
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Според мен пък, не е нужно да пълниш гушата на някого, който ще те заведе на Йедитепе за 25Е или на рибен ресторант за 85Е на човек, нито първия, нито втория път  Laughing

Тук има достатъчно изчерпателна информация, достатъчно охра, които могат да помогнат всеки едни момент. И го правят, понякога и денонощно  Party

Така че, една карта на града, план за деня и полезна информация от темата, и задължително логическа мисъл за по-лесно ориентиране (аз например наблягам на картите, защото фотографската ми памет е по-силна, и всеки един момент си представям къде върху картата сме - така се ориентирам много лесно и зная коя улица на къде отива). Така ще се чувствате като на разходка в родния си град.  Hug

Гарантирам, че няма да се изгубите. Щом ние в азиатската част не се изгубихме, значи всичко е 6.

Иначе по темата за любими градове - аз май си нямам любими. Има градове, в които с удоволствие бих живяла, и такива в които не бих. В Истанбул не ми се живее, обаче вътрешно се чувствам като у дома си. Много е приятно и странно, ама това чувство явно идва след като научиш кое как се казва, и спреш да се движиш с карта. Тогава ставаш един от истанбулчани и е много гот   Embarassed

Последна редакция: ср, 28 сеп 2011, 00:37 от Шебек

# 59
  • София
  • Мнения: 1 735
Ние на ферибота,с който се разхождахме по Босфора пихме страхотно кафе с голяяма утайка-предполагам тяхното си типично и то в хубави изписани чашки.Достави ми истинско удоволствие.На другия ферибот за Принцовите о-ви-разочарование-блудкаво нес кафе за другите,аз поне с черен чай се уредих. Mr. Green
За екскурзоводите-от турска страна останахме доволни от Нери/Нериман/-страхотна.Последния ден беше и Мустафа-ама много се увлече човека-хем бързахме,щях да се напишкам пред Топкапъ заради него #Cussing out.Опука ни цялото време да разказва наистина много интересни неща,но почти не остана време да разгледаме двореца и да висим пред вц-то.То пред женските винаги си имаше обичайното стълпотворение.От Партнер травъл сме доволни от екскурзоводката Мими,която всъщност много ни разказа за Турция, докато пътувахме за о-вите.Даже мъжа ми беше минал и се беше впечатлил,че не чете инфото,а имаше доста цифри.От автобуса сега като чета установявам,че сме имали страшен късмет-чист,почти нов,с климатик,всичко си беше точно,на фирма Нешев-Троян.Екскурзията за 3 нощувки ни беше по 260лв.Тук някой спомена за рибната вечеря за 85Е,при нас беше за 25Е.

Общи условия

Активация на акаунт