Истинска боза

  • 14 720
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Опитай по рецептата.....


П.П. Леле,колко си бърза.... Laughing Laughing Laughing

Ще пробвам пак, дано се получи този път  Praynig

# 31
  • Мнения: 353
На четене всичко ми е лесно, навих се и аз за бозата, обаче да попитам за стайната температура - у дома е 25-26 градуса, много ли ще й е топло и на маята и на бозата, или да изнеса на балкона? Предварително Ви благодаря   bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 162
Днес реших и аз да се пробвам с домашната боза по тази рецепта която сте дали. Да ама добре , купих от био бозата със захар за закваска, препекох брашното, премерих 5л вода, захар абе всичко по рецепта. Сложих на котлона и останах без ръце докато бърках да заври това чудо, а то рядко та рядко... Помислих то като заври ще се сгъсти поне малко Да ама Не! завря си тъй наречената боза и си остана същата рядка смес сега вече три часа след това даже се и утайла и не знам въобще да слагам ли тази закваска според мен нещо не е както трябва или поне за нас това май няма да е точната рецепта.
Помагайте моля  Praynig ако някой знае или разбере къде бъркам. Все още не съм сложила закваската и се чудя въобще дали да я слагам при този вид на бозата от сега...

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Днес реших и аз да се пробвам с домашната боза по тази рецепта която сте дали. Да ама добре , купих от био бозата със захар за закваска, препекох брашното, премерих 5л вода, захар абе всичко по рецепта. Сложих на котлона и останах без ръце докато бърках да заври това чудо, а то рядко та рядко... Помислих то като заври ще се сгъсти поне малко Да ама Не! завря си тъй наречената боза и си остана същата рядка смес сега вече три часа след това даже се и утайла и не знам въобще да слагам ли тази закваска според мен нещо не е както трябва или поне за нас това май няма да е точната рецепта.
Помагайте моля  Praynig ако някой знае или разбере къде бъркам. Все още не съм сложила закваската и се чудя въобще дали да я слагам при този вид на бозата от сега...

Точно за това и аз говорех . На мен ми стана по същия начин, като се има  в предвид, че сложих само 2л вода (рецептата беше с по-малко вода) , а не знам с 5л какво ще стане  Thinking Та не знам другите как успяват по тази рецепта да направят истинска, хубава боза  newsm78

# 34
  • Мнения: 5 001
Хм......Странно......Ще взема да правя сега боза и да снимам заради вас..... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Ще взема да го направя,че да ви е лесно... Hug Hug

П.П. Гледам болен човек в момента и ми е трудно с времето,но при първа възможност ще направя и ще снимам процеса....

# 35
  • Мнения: 15 379
Здравейте, Боза Бомакс в тъмните / кафяви / бутилки е със захар и е истинската боза.

Има я в Билла.
Днес купих 3 бутилки по литър Crazy.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Здравейте, Боза Бомакс в тъмните / кафяви / бутилки е със захар и е истинската боза.

Има я в Билла.
Днес купих 3 бутилки по литър Crazy.


Хихи, аз днес взех всичките 6 бутилки от Лекси  Crazy

# 37
  • Мнения: 15 379
Леле, за дупета или за цици се грижим Laughing.

Ужасно обичам боза. Дребното се оказа също.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Леле, за дупета или за цици се грижим Laughing.

Ужасно обичам боза. Дребното се оказа също.


Хихи, лошото е, че май за дупета  Grinning Аз на ден омитам по две бози  Crazy Crazy

# 39
  • София
  • Мнения: 162
Хм......Странно......Ще взема да правя сега боза и да снимам заради вас..... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Ще взема да го направя,че да ви е лесно... Hug Hug
....

Аз поне за себе си днес си открих грешката, която може би допусках до сега.  newsm78 Снощи мислих, мислих и си казвах, че то е само вода, захар и брашно, чак толкова трудно няма да е да открия къде бъркам. Къде, къде по сложни неща готвя, та една боза ли ще ми се опре.
Е в крайна сметка установих, че всъщност съм препекла брашното повече и може би за това то губи способността си да сгъсти.  Thinking Thinking
Днес съвсем малко препекох брашното и пробвах по рецептата, но на половина та да не ме е яд като снощи когато хвърлих всичко че не стана.
И сега имаме на лице вкусна боза която вече отлежава, може би до няколко часа ще можем спокойно да я пием тъй като в нас е доста топло...

# 40
  • Мнения: 2 275
какъв е резултата Thinking
аз миналата година хварлих на няколко пъти мътна течност с утайка и чакам да видя резултат при вас
тук ,Париж,намерих в българският магазин боза с подсладител Sick
става ли за закваска (като не става за пиене)

# 41
  • Мнения: 4 229
И аз я направих. Сега отлежава. Мирише на боза. Само, че ми стана на топчета от брашното.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 090
Има вече истинска боза на Хармоника. Купих си от магазин Балев в Мола на Цариградско.
Не е с подсладител, а с кафява захар. Вкусът й се покрива със спомените от детството ми.  Peace

# 43
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Stryper, няма а стане щом бозата е с подсладител. Няма как да ферментира.
krikri, аз вече на няколко пъти си купувам от тази боза и е наистина уникална. Върна се спомена от детството ми.

# 44
  • Мнения: 2 275
аз питах за закваска от боза с подсладител Laughing
благодаря  bouquet
следователно може да стои в хладилника и след като е изтекъл срока
днес изтича ,но не ми се пие,а и с подсладител Sick
май ще отиде на боклука и ще опитвам пак да правя
дали да не опитам с ръжен хляб Thinking

Общи условия

Активация на акаунт