Re:

  • 7 627
  • 232
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 563
Hear Again ако не ме лъже паметта, когато тръгна д си оправяш осигоровките съвсем нормално ти написах какво да направиш ( мисля и адреса ти дадох на гранична полиция за да не се луташ). Ти си реши, да си платиш сумите, което си е твое право. Искренно се съмнявам дори дали си пробвали да ги изчистиш задълженията.

И сега ми казваш, че си припявам,  Грозно е и не ти прави чест.


Напротив, твоето поведение е грозно, и отгоре на всичко дебелоглаво.




Обидите идват от теб, наистина не очаквах такова нещо, но ...И това ми го казва човек дето не се осланя на опита си , а на предположенията и представите си. Лошото е, че не само в този случай. Ама кво са де прави човещинка...

И за да не съм голословна ето ти един цитат: "Представям си как във ВМА или ИСУЛ щяха да ме оставят да се гърча сама."

 

Оказа се, че съм си го представяла много правилно. Потърси темата, в която съм описала престоя на майка ми във ВМА и ИСУЛ. Тя почина от рак точно с гърчене. Господ да те пази от такъв опит.

# 211
  • Мнения: 4 300

Да,знам за България,че има безплатни кампании,за съжаление в предишните години много малко жени се възползваха.Но съм сигурна,че към момента не е така.
От личен опит,макар и преди 10 години. Часът ми за контролен преглед ( в една дълга поредица от лечения, прегледи, лечения) съвпадна с една такава седмица на безплатни профилактични прегледи. Беше ад в онкодиспансера.
Не казвам, че не трябва да ги има, напротив, но за мен тези кампании се правят с цел да се обхванат хората, които или са извън осигурителната система ( т.е. мат финансова пречка да ползват здравни услуги по каналния ред) или са крайно безотговорни и се разчита на някаква кампанийност.
Не виждам логика нормално здравноосигурено лице да разчита на тях за профилактика.

# 212
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Hear Again  Cry От лични познания, знам какво означава да се използва морфин като болко успокояващи и да не върши работа, докато не те ноква оут. Съжалявам...  Sad

Рокси, категориите които си споменала са точно тези към които са насочени кампаниите в щатите, с допълнение на милионите нелегални без застраховки, но има и доста нелегални със застраховки. Има и много често кампании за изсл. на кр. захар, на кръвно и т.н., особенно насочено към латино населението там, и се правят тези клиники в квартали предимно населени с латино.

# 213
  • Мнения: 4 300
А, ние икономистите може и да не разбираме от кръвна захар и палпации, но други неща са ни ясни Wink Знам аз към кого са насочени кампаниите и затова ми е странно, че се дават  за пример.

# 214
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
А, ние икономистите може и да не разбираме от кръвна захар и палпации, но други неща са ни ясни Wink Знам аз към кого са насочени кампаниите и затова ми е странно, че се дават  за пример.
newsm78

# 215
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

От личен опит,макар и преди 10 години. Часът ми за контролен преглед ( в една дълга поредица от лечения, прегледи, лечения) съвпадна с една такава седмица на безплатни профилактични прегледи. Беше ад в онкодиспансера.
Не казвам, че не трябва да ги има, напротив, но за мен тези кампании се правят с цел да се обхванат хората, които или са извън осигурителната система ( т.е. мат финансова пречка да ползват здравни услуги по каналния ред) или са крайно безотговорни и се разчита на някаква кампанийност.
Не виждам логика нормално здравноосигурено лице да разчита на тях за профилактика.

защо бе, Рокси?  Shocked
аз го намирам за абсолютно полезно и редно, имайки предвид, че има едно поколение в България (това на нашите родители), което изобщо не знае що е профилактика.
а и за младите може да се поспори колко са чувствителни на темата.
при това, все пак по-добре пари за профилактика, отколкото за лечение, или не?
това, че са лошо организирани не е причина да се отрича самото начинание.
тук също има такива кампании, всичко е под час и съобразено с програмиранитре прегледи. никакви проблеми не създава, сигурно щото не фиксират 1 седмица време за превенция.

# 216
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Hear Again  съжалшвам за майка ти, но аз описах преди това отношението към моята майка. Не мога да приема, че това което се е случило на майка ти се случва на всички. Щото за черни примери има навсякъде по света.

Baby* а колко хора има работещи и без осигуровки. С достатъчно нисък доход и без застраховка, но в същото време с висок , за да не си покрит от програмите. Аз съм ползвала такава програма, дохода е уеднаквен и е 1300/месец на член от семейството. За тук си е просто мизерна сумата

# 217
  • Мнения: 481
Калинка,така е,не се заплащат от застраховката.Всъщност е очевидно  Embarassed
Но това е,което и аз твърдя-безплатни профилактики на 2 и 5 години от- до възраст.

Видях,че си редактирала,какво намери?
В какъв смисъл използваш 'възвръщат част от парите" ? От къде трябва да ги върнат?
Не ми обяснявай,дай направо линк да си чета.Важно ми е,аз трябва да ходя на профилактични прегледи,но не го правя.....


Знаеш,че за всичко,което ползваш като здравни услуги,се заплаща само собствения риск(172 евро или нещо такова),останалото поема застрахователя.
дали ще си заплатиш сама прегледа или ще го поеме застрахователя,зависи изключително от личната ситуация.
Аз лично,ако отида на какъвто и да било преглед,към днешна дата ще си го платя.Става въпрос по желание да отида да се прегледам при специалист.Не преглед при личния лекар.
Собствения риск си ми стой непокътнат.И дай Боже да не се налага. Praynig

картинка,аз не споря,питам,но отговор в линка-не видях.
Дори прегледах и други сайтове,ами,сори,няма безплатна кампания,без покана,за преглед на гърди или цитонамазка по желание

Рокси,аз имам впечатления от средно голям провинциален град. Peace

Последна редакция: пн, 26 сеп 2011, 23:37 от kate.t

# 218
  • Мнения: 4 300

защо бе, Рокси?  Shocked
аз го намирам за абсолютно полезно и редно, имайки предвид, че има едно поколение в България (това на нашите родители), което изобщо не знае що е профилактика.
а и за младите може да се поспори колко са чувствителни на темата.
при това, все пак по-добре пари за профилактика, отколкото за лечение, или не?
това, че са лошо организирани не е причина да се отрича самото начинание.
тук също има такива кампании, всичко е под час и съобразено с програмиранитре прегледи. никакви проблеми не създава, сигурно щото не фиксират 1 седмица време за превенция.
Ами нали и аз това казвам- редно е средностатистическият гражданин и пациент да ходи добросъвестно на профилактика, било по своя инициатива, било по покана от личния си лекар ( моят в София, хич го нямаше по скромното ми мнение, но поне за годишния профилактичен преглед напомняше редовно). Кампаниите и мобилните кабинети са, да се повторя, за хората, които по една или друга причина са извън горната хипотеза и би трябвало да са изключения.

Последна редакция: пн, 26 сеп 2011, 23:32 от Рокси

# 219
  • Мнения: 2 563
Hear Again  съжалшвам за майка ти, но аз описах преди това отношението към моята майка. Не мога да приема, че това което се е случило на майка ти се случва на всички. Щото за черни примери има навсякъде по света.

Може и да не се случва на всички, но като ти се случи няколко пъти, започваш да си правиш планове да боледуваш и да мреш някъде другаде.

# 220
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Чакай сега. Много си млада за планове да боледуваш и мреш. Прави планове за други неща, не гледай черногледо.

Казах от рутинна операция изкарах после в болница 8 месеца, да легна да умирам - е не става. Системата си има проблеми навсякъде. Аз съм се сблъскала с 3 системи, и 3-те си имат и хубави и лоши страни. Перфектни са докато си млад и нямаш досег с тях, проблемите лъсват после.

# 221
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Братовчедка ми си отиде пред очите ми от рак на панкреаса (ние се грижихме за нея). Най-големият ужас, който може да си представи човек. Беше отписана от живота, докато беше жива. Колко се е молела да я вземат в болницата (беше подута като бременна жена)...не е истина. Като чуеха последен стадий и никой не я искаше...В последният си ден успяхме да намерим връзка. Почина с мисълта, че най-сетне се бяха отнесли човешки с нея....

Разбира се, това е моята лична история и никого не ангажирам с нея.

kate.t ,

  Ето списъка на моята застрахователна комапния: http://www.iza.nl/Particulieren/IZA/Premie_vergoeding/vergoeding … ken/?rubkey=54006

Четене в Интернет не е достатъчно, защото на място ще ми отговорят много по-подробно какво мога да взема от застраховката и какво не. По тези рубрики е и малко трудно да се ориентираш, защото при профилактика пишат преглед, ама какво е точно? Може за рак да е в друга рубрика.



# 222
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

защо бе, Рокси?  Shocked
аз го намирам за абсолютно полезно и редно, имайки предвид, че има едно поколение в България (това на нашите родители), което изобщо не знае що е профилактика.
а и за младите може да се поспори колко са чувствителни на темата.
при това, все пак по-добре пари за профилактика, отколкото за лечение, или не?
това, че са лошо организирани не е причина да се отрича самото начинание.
тук също има такива кампании, всичко е под час и съобразено с програмиранитре прегледи. никакви проблеми не създава, сигурно щото не фиксират 1 седмица време за превенция.
Ами нали и аз това казвам- редно е средностатистическият гражданин и пациент да ходи добросъвестно на профилактика, било по своя инициатива, било по покана от личния си лекар ( моят в София, хич го нямаше по скромното ми мнение, но поне за годишния профилактичен преглед напомняше редовно). Кампаниите и мобилните кабинети са, да се повторя, за хората, които по една или друга причина са извън горната хипотеза и би трябвало да са изключения.

ок, по всяка вероятност грешно интерпретирам частта с кампаниите (мобилни кабинети не съм чувала да имаме тук).
при нас личният, ако не го запиташ специално, не те праща на профилактика, след определена възраст (според заболяването), ти пристигат поканите на т.нар. здравна каса. разликата е, че с личния ще си платиш някаква цифра, с кампанията не. за пенсионери, но защо не, и за останалите (имайки предвид, че частните застраховки тук не са особено разпространени, напоследък влизат в час по въпроса),  е изгодно да го направиш с кампанията.

# 223
  • Мнения: 2 563
Чакай сега. Много си млада за планове да боледуваш и мреш. Прави планове за други неща, не гледай черногледо.

Казах от рутинна операция изкарах после в болница 8 месеца, да легна да умирам - е не става. Системата си има проблеми навсякъде. Аз съм се сблъскала с 3 системи, и 3-те си имат и хубави и лоши страни. Перфектни са докато си млад и нямаш досег с тях, проблемите лъсват после.

Има си навсякъде проблеми, да. Ама в България са ми се случвали неща, които са ме травмирали до живот. Може би същите неща не биха травмирали някой друг, други пък ще си ги сметнат за съвсем ОК, но българската система и аз не се погаждаме. Просто предпочитам да се занимавам с шмекериите на американските доктори.

ПП: Историята на майка ми е като на братовчедката на Калинка. Същата диагноза, същото отношение, само дето на майка ми не й дадоха място и се прибрахме у дома и там се оправяхме аз и баща ми с помощ от който дойде или се обади. Няма такъв ужас. 

# 224
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Цоне права си за такта, но наистина ми навява черни мисли постове с непрекъснато болни хора

Извинявам се на Калинка

Общи условия

Активация на акаунт