Силно хидратиращ крем

  • 25 756
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
Здравейте, трябва да си купя хидратиращ, но НЕ мазен крем за лице. Попринцип кожата ми е смесена, на места е леко мазна, а на други дори се бели.... търся силно хидратиращ, но същевременно бързо попиващ крем, да не е в никакъв случай мазен. Някой би ли ми препоръчал, моля ви.  Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 416
Hydraphase Intense Legere: http://www.laroche-posay.com/products-treatments/Hydraphase/Hydr … -Light-p5403.aspx

Hydreane Legere: http://www.laroche-posay.com/products-treatments/Hydreane/Hydrea … -Light-p6266.aspx

И двата отговарят напълно на изискванията ти. В момента ползвам втория и ми харесва също колкото другия. Точно за смесена кожа са чудесни. Каквито и други хидратиращи кремове да съм пробвала, или ми мазнеят и не попиват, или не хидратират въобще и пак се връщам на тези.
Вземи си мостра и пробвай.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
ето и по-бюджетен вариант:
https://www.avon.bg/prodykt/16981/?productSlug=khidratirasht-gel … 37&deptId=419
в Продавалник чисто нови и запечатани вървят по 4 и нещо-5 лева

# 3
  • Мнения: 1 495
Здравей. Имаш моят проблем. По бузите ми кожата ми стана много суха, чак се белеше. А по другите места си е добре. Първоначално се мазотех с кремове на детето, разни Мустела и т.н. , но само влоших нещата. После си взех крем на Лореал за много суха кожа, но изобщо не ми помогна. Майка ми ме заведе в офис магазина на една италианска козметика, казва се Хистомер. Дадоха ми мостри за моя проблем точно и кожата ми стана изключително мека и хидратирана. Понеже аз имам и начална фаза на розацея, съм си взела и едно друго кремче на марката SVR пак за този проблем. Аз препоръчвам крема на Хистомер, дневния, който е за жени над 30г със суха кожа. Струва около 40лв. SVR марката също не е никак лоша, френска е, кремовете са средно около 30-на лева в аптеките. Но като цяло първо бих ти препоръчала да направиш като мен-да отидеш на няколко места и да си вземеш мостри на различни марки. Слагай известно време, както аз направих и ще прецениш кое ти подхожда най-много на типа кожа. Не се притеснявай да си искаш мостри, хората дават ако видят, че си сериозен, не си отишъл просто да изкрънкаш някоя друга мостра  Peace.

Последна редакция: пт, 01 май 2015, 10:25 от Elizabett

# 4
  • Мнения: 8 891
Какво ползваш сега?
Много приятни са кремовете на Avene от серията Hydrance optimale. Имат вариант богата и лека текстура, със и без УВ защита.
Не знам на Юсерин актуалната хидратираща серия колко е добра, вероятно е добра.
Просто влез в аптека и попитай за тестери.

# 5
  • Мнения: 513
Благодаря ви много. А малко по-евтини варианти да препоръчате, защото на Авен, Юсерин и laroche posay са ми малко скъпи  Confused

# 6
  • Мнения: 3 096
Сравнявала съм съставка по съставка съдържанието на La Roche-Posay Hydreane Legere и Mixa със 6% глицерин - едно и също е. Само че Микса е 50 мл за 10 лв, а Ла Рош - 40 мл за 18 лв (ориентировъчна цена). Без колебание ти препоръчвам Микса, защото отговаря на изискванията ти. Знам го, защото съм със същия тип кожа.
Освен това Ла Рош е по-силно парфюмиран от Микса, което за мен е минус.


Кремовете за лице на Микса често са на промоция в дрогерии и аптеки и могат да се намерят за 8 и нещо.

# 7
  • Мнения: 1 416
Сравнявала съм съставка по съставка съдържанието на La Roche-Posay Hydreane Legere и Mixa със 6% глицерин - едно и също е. Само че Микса е 50 мл за 10 лв, а Ла Рош - 40 мл за 18 лв (ориентировъчна цена). Без колебание ти препоръчвам Микса, защото отговаря на изискванията ти. Знам го, защото съм със същия тип кожа.
Освен това Ла Рош е по-силно парфюмиран от Микса, което за мен е минус.


Кремовете за лице на Микса често са на промоция в дрогерии и аптеки и могат да се намерят за 8 и нещо.
На Mixa има ли тестери?

# 8
  • Мнения: 3 096
Да, в дрогериите обикновено има.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 752
А може ли линк,кой точно на Микса?

# 10
  • Мнения: 3 096
Аз писах за този със 6% глицерин, който е балансиращ и подходящ за смесена кожа: http://mixa.bg/katalog-na-stokite/kategoriya/24-chasov-svetlinat … balansirane-50-ml.

Има и с 8% за нормална кожа, и с 10% за суха. Авторката може би трябва да тества и крема с 8%, и да прецени на място.

# 11
  • Мнения: 8 891
В ДМ съм пробвала кремове на Микса - имаше опаковки стандартен размер, оставени за тестери. Това беше в началото, когато серията навлезе у нас. Предполагам и сега има, но дали са сменени или си седят същите и са вече гранясали е друг въпрос.
Хидреан на ЛРП не го препоръчвам. Сравнявам го с Хидрафаз на ЛРП. Но просто летвата ми за ЛРП е по-висока.

# 12
  • Мнения: 513
Аз писах за този със 6% глицерин, който е балансиращ и подходящ за смесена кожа: http://mixa.bg/katalog-na-stokite/kategoriya/24-chasov-svetlinat … balansirane-50-ml.

Има и с 8% за нормална кожа, и с 10% за суха. Авторката може би трябва да тества и крема с 8%, и да прецени на място.



А този от 6 %, който препоръчваш, пише, че е лек и на първо място балансиращ, и чак накрая хидратиращ. Наистина ли хидратира добре?  Rolling Eyes

П.С: Аз впрочем не знам кой е по-добър за мен, като цяло както споменах ми се омазнява кожата, но на отделни места направо ми се лющи....  Confused Ами ако взема този от 10 %, който е за суха кожа, дали няма пък да ми е прекалено тежък и мазен, имате ли наблюдения?

# 13
  • Мнения: 3 096
Аз писах за този със 6% глицерин, който е балансиращ и подходящ за смесена кожа: http://mixa.bg/katalog-na-stokite/kategoriya/24-chasov-svetlinat … balansirane-50-ml.

Има и с 8% за нормална кожа, и с 10% за суха. Авторката може би трябва да тества и крема с 8%, и да прецени на място.



А този от 6 %, който препоръчваш, пише, че е лек и на първо място балансиращ, и чак накрая хидратиращ. Наистина ли хидратира добре?  Rolling Eyes
Да, наистина.  Simple Smile Хидратиращ крем, формулиран за смесена кожа, а от опит знам, че е подходящ и за мазна. Действието му се запазва дълго, часове наред, дори след измиване. В този ценови клас е сред най-добрите кремове.

Ти обаче пробвай и 8%, след като на места кожата ти се бели.

# 14
  • Мнения: 1 416
Да, в дрогериите обикновено има.
Мерси Simple Smile
Имах предвид тестери за еднократна употреба, в пликче.
Много се дразня на тази практика - оставят на стелажа една отворена опаковка от крема, служеща за тестер... Ами, много ясно, че няма как да пробваш такъв вид тестер - няма как да пробваш на лицето (защото е меко казано нехигиенично и защото обикновено отиваш вече намазан с крем и/или гримиран, а не с току що измито, чисто лице). Как очакват да се случи теста, освен с проба върху ръката, от което пък не можеш да разбереш как ще ти понесе даден продукт, защото кожата на ръцете и на лицето не са еднакви.
Убедена съм, че това го правят заради крадливите продавачки и тем подобен персонал, които най-нагло и безцеремонно си прибират мострите и после лъжат, че нямат или ако случайно ти дадат мостра, то е с такъв поглед и физиономия, сякаш черво им вадиш, мъка, мъка...

Ще го пробвам, де, поне не е скъп, и да не ми хареса, няма да ме е яд. Само да не се окаже от "любимите" ми произведени в Полши, Румънии и подобни места! Защото на масовата козметика, продавана в Бг това и е основния проблем - неща, правени за източно европейския пазар, съответно със съвсем различно качество. При така наречената медицинска козметика поне този проблем го няма.

Общи условия

Активация на акаунт