ЕПИЛЕПСИЯ-ТЕМА 15

  • 76 351
  • 727
  •   1
Отговори
# 15
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
non4eto0 благодаря за поздравите .Ели е студентка в Аграрния университет Пловдив специалност Екология и опазване на околната среда.Беше приета и на други места,но това си хареса.Дано господ помага да нямаме други проблеми.redor стискаме палци на вас и Сиянка да се върнете с добри новини.

# 16
  • Мнения: 3 540
Пепи, желая на Ели, лека и спорна учебна година!
Самата специалност е много актуална в момента  Peace

# 17
  • Мнения: 249
eli_diva,ние сме правили само един курс(10 дневен) със Синактен и пристъпите спряха,за наша радост не се наложи повторен курс,но знам че други мами са писали че при тях са спрели от няколко курса,дано се включат и пишат и те,а на вас ви пожелавам по скоро да се оправят нещата!

# 18
  • Мнения: 158
момичета какъв е този синактен,мн ме заинтрегувахте,хапчета ли са,инжекции ли или вливки.Кога се прави при кои видове епита?
пепи браво на твоята щерка,тя е в нашият град и института е близо до нас,поне имат хубави заведенция,закуски ,пазар ,аптека ,макдоналдс и наистина мн хубава и интересна специалност.
при нас нещата с въвеждането на лекарството върви добре ,гърчове не сме получавали,но има силни бодежи в сърцето ,което мн ме притесни,обадих се на доц.Божинова ,не ми каза бодежите дали са от лекарството,а да отидем на кардиолог,беше и супер тросната,както и да е .Ние почнахме учебната година доста напрегнато и интензивно,спукаха ни от учене мале мия и уроци по математика и български,входни нива.Крис иска да ходи пак на йога и аз искам доста добре се чувства след нея,а и учителката им специално изкара това лято курс за тинейджъри и справянето им с емоциите и учебният процес,добре ще ни дойде.
редор,успех в четвъртък,да се върнете с хубави новини от София
мими,браво на вас само така!!

# 19
  • Мнения: 2 860
маминка сладинка, аз съм с кардиологичен проблем, също имах бодежи. Но много често бодежите се дължат на нервна преумора, но настоявай освен ЕКГ да ви направят и ехокардиография, ако се наложи и холдинг изследване - това е ЕКГ за 24 часа.

# 20
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Благодаря за пожеланията момичета.maminka_sladinka когато посетим следващия път Пловдив ще ти пиша да си определим срещичка.Синактена мисля,че го пробват на малки дечица,но все пак другите майчета ще ти споделят.Бодежите също ги има и Ели ,но няма кардиологичен проблем явно е от хапчетата,но все пак направи нужните изследвания.

# 21
  • Мнения: 3
Здравейте,казвам се Вероника на 21г съм.Когато бях на 4 ми поставиха диагноза епилепсия от тогава съм минала през толкова лекари че не можете да си представите.Била съм в София,Варна и т.н. била съм на прегледи при така нар. специалисти в тази област.каде ли не ме води майка ми.моята епилепсия се проявява нощно време по време на сън,получавам т.нар. ''Джаксанов припадък''.била съм на депакин,ривотрил и всичко друго което се изписва за епилепсия без особен резултат.най-дълго бях на ривотрил около 10 години.спрях го когато бях на 18 и тогава се отказах от лечение.преди месец отново почнах лечение с депакин понеже много зачъстиха ''припадъците'' ми,за 2 за 2 дена.отидох на преглед при невролог и тя ми изписа депакин и още няколко лекарства които да пия 1месец и сега ще видим дали има някакъв напредък и въобще дали си заслужава да се лекувам,но честно казано най-големия ми страх е че моите деца един ден ще наследят тази болест от мен.надявам се това да не стане,понеже съм чела какви могат да са последствията за едно дете на майка епилептичка.
искам да кажа на всички майки на деца болни от епилепсия : няма значение какво ще стане,просто обичайте децата си ,показвайте им че сте до тях и че всичко е наред,защото те имат нужда да го чуват.не обръщайте внимание ако казват че децата болни от епилепсия не могат да учат и да се развиват,защото точно те работят много с мозъка си отколкото другите и разбират нещата по-добре.
П.С   някой от най-великите личности са имали епилепсия но са постигнали огромни резултати!

# 22
  • Мнения: 31
Здравейте на всички в този форум - отдавна съм почитател на сайта, но все не остава ред да се регистрирам...

Включвам се в тази тема понеже някъде в предишни нейни части имаше интерес към медикамент, който дълго време го нямаше в България. Та за информацияна заинтересованите:

От м.Септември 2011 г в България отново има етосукцимид под търг. наименование ПЕТИНИМИД 250мг капсули. За сега не е по каса, но цената е приемлива - около 25-30лв за опаковка. Казвам приемлива понеже чух за различни варианти на внос отвън и цени между 20 Евро и 100Евро   newsm11



Дано съм била полезна!

Последна редакция: чт, 29 сеп 2011, 17:59 от toreg

# 23
  • Мнения: 1 040
Здравейте момичета,малко съм бясна на майките от темата с очните проблеми,само в нашата тема ли сме будалите който влезне независимо от коя тема да му отговаряме всички,писах им два пъти да ми напишат някой кадърен очен лекар в София без Константинов и Димитрова защото нямат час или са на конгрес никойййй не отговаря всички ме подминават ееееееееее! #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 24
  • Мнения: 2 860
Еми, дано намериш кадърен очен лекар, че и там не е лесно.

Да споделя нещо, което каза Литвиненко. Аз му казах, че в Санита ще ни приготвят свещички диазепам и той каза "само това не. Диазепама като взаимодейства с какаовото масло за свищичките и става негоден. Тези свещички, които са внесени от чужбина, са направени от друга смес".

И така оказа  се, че в България не мога да си намеря диазепам на свещички. Някой може ли да ми каже  откъде от чужбина мога да се снабдя и какъв е реда, или ако случайно някой продава от 5 или 10 мг да ми пише. Искам да имам няколко свещички за всеки случай.

# 25
  • Мнения: 314
Гала, свещички диазепам от германия.Търси българин който живее там за да може да се оправи с тяхните начини на изписване.
Има и друг вариант-г-жа Веска Събева/на асоцициата на родители на деца с епи /и д.р Василев от В Търново организираха пътуване на последния до румъния и той от там  донесе
диазепами,радедорми.....Тамошния диазепам не е свещичка но е пригоден за ананлна употреба-тубички с крем.
Обаче не мога да намеря телефона.Ванчето дано се включи и ще го даде.

# 26
  • Мнения: 127
Ето и новините от нас. ЕЕГ-то ни за пореден път беше в норма и след едни безкрайни 2 години, започваме да спираме конвулекса. За който се интересува, схемата, която Литвиненко ни направи е на всеки 5 дена намаляме с по 1мл на ден. Накрая като остане само 1мл на ден го даваме само 2 дена и после спираме съвсем. И след спирането чакаме още 40-ина дена и правим ново контролно ЕЕГ и преглед при него.
Отдавна чакахме този момент. Вярно е, че сега започва треперенето пристъпите да не започнат пак, но това си е за нас. Стискайте ни палци всичко да е наред и за в бъдеще. Пожелавам на всички търпение и малко по малко дечицата ни да напредват в борбата с болестта!  


“The journey of a thousand miles begins with one step.”

# 27
  • Мнения: 773
Еми, дано намерите добър очен.И при нас това лято се появи този проблем с очите - много червени му ставаха след обяд ,за сълзене не е имал ,но пък казваше че го сърбят много.Ходихме на очен и той се изказа за слънчева алергия newsm78изписа няколко вида капки ,но като че ли нямаше голям ефект.Сега зачервяването поизчезна само вечер леко се зачервяват .

Редор ,успех при спирането на конвулекса и дано всичко е наред.

# 28
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
redor , за завиждане сте, стискам палци всичко да е наред!
За Валенцето и не само - засега не сменяме конвулекса, изчакваме серумните нива и ЕЕГ-то. Д-р Пискова ми обясни, че сиропа е съобразен с метаболизма на децата и е най-ефикасен при деца до 6г, след това и да се увеличава дозата, усвояването е различно. Може би ще минем на хапчета. На 10 октомври ни предстои операция за удължаване на сухожилие, дано няма проблеми с гърчовете Praynig

# 29
  • Мнения: 773
Привет на всички   bouquet реших малко да побутна темичката напред, че нещо никакви ви няма.Надявам се ,че макар и да е лошо и доста хладно навън няма болни дечица и причината никой да не пише е че всичко е ок и нещата си вървят бавно но славно.
Н а нас скоро ни предстои ходене до София пак да правим развалените зъбки и макар, че не ни е за първи път ми е доста притеснено от тези упойки.И дано само сме здрави всичко да мине добре.

Общи условия

Активация на акаунт