как давате жълтък и месо на децата?

  • 6 128
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 114
Аз съм купила пюре на Нестле Алете за над 1 годинка с шунка, в което има и сметана. И какво сега? Те не са спазили препоръките. Или за дете над годинка може?

# 16
  • София
  • Мнения: 650
Номера е че официални такива препоръки няма.

# 17
  • Мнения: 2 216
Какъв е проблемът на шунка и сметана?! Тези пюрета на Алете са с по-голям грамаж, това ми прави впечатление
Мусака дават в кухнята, а тя също е месо + заливка от яйце....
Мисля, че се залита в крайност някаква......

# 18
  • Мнения: 3 114
И аз така мисля!

# 19
  • София
  • Мнения: 44 127
никога не съм редувала. яйца прояде на по-голяма от вашата възраст, цели... прибавяла съм варето към някоя супа или просто на парченца по-късно на очи, омлети,  или в застройки, заливки, филия с яйце и сирене.
Месото си е месо, ако не е мусака със заливка или супа със застройка не бих добавяла и яйце към яденето.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Идеята на редуването на месо и жълтък в различни дни е, че бебешкия стомах е още незрял и несвикнал с такава храна. И двете са сравнително трудно смилаеми и не е нужно да се натоварва излишно несвикналото стомахче при положение, че и двете не е нужно да се дават всеки ден. Но това се отнася само за малките бебета, които в момента се захранват. Дете на 13 мес трябва вече да е свикнало с тези храни и да не е проблем да се смесват в едно хранене. На 13 мес аз давах месо на всеки обяд, а вечер постно, като 1 ден в седмицата и обядът беше постен и 1 ден риба вместо месо. А жълтък давах варен 2 пъти седмично, като го добавях в което ядене ми се струва най-удачно като вкус. Не съм се съобразявала дали е месно или постно. Като забравя да им дам предишния ден се е случвало и на другия ден в попарата да им го сложа.  Mr. Green Застройката никога не съм я броила към жълтъка, защото 1 яйце на цяла тенджера супа... те като изядат по 150-200 гр - колко жълтък има в това? Незначително количество според мен.

# 21
  • Мнения: 1 897
Мен също ме вълнува този въпрос,дори попитах в подфорума на Д-р.Колева,но тя въобще не ми отговори може или не може,а нещо съвсем друго,което нямаше нищо общо с темата ми.
Аз лично не виждам проблем да се дават наведнъж след годинка и аз съм срещала много пюрета за преди годинка,които съдържат месо и мляко или пък дори риба със млечен сос Shocked
Вкъщи много обичаме кюфтета с бял сос и мисля вече да давам и на детето.

Общи условия

Активация на акаунт