Не желаят да ме върнат на работа след неплатен отпуск

  • 7 695
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 520
чл. 359 КТ - Производството по трудови дела е безплатно за работниците и служителите. Те не плащат такси и разноски по производството, вкл. и за молбите за отмяна на влезли в сила решения по трудови дела.

безплатно = освободено от държавни такси

Държавните такси въобще не включват адвокатски хонорари Wink

# 61
  • Мнения: 10 547
чл. 359 КТ-Производството по трудови дела е безплатно за работниците и служителите. Те не плащат такси иразноски по производството, вкл. и за молбите за отмяна на влезли в сила решения по трудови дела.


Да, на държавата не плащам, а на адвоката?

# 62
  • Мнения: 6 624
Елинор, на мен пък ми е странно че едва ли не си мечтаеш как да стигнеш до борсата. Навсякъде заплатите са малки и има нерви и напрежение. И проблемите с 3г. дете не са повече от тези с 6 г. или 8 годишно  ooooh! - тогава какво ще правиш... не се заяждам, само тема да си помислиш за някаква кариера... Успех  Peace
И аз това се питам .Авторката не желае да се върне на работа ,ами явно се е усетило това .Проблема не и е ,че остава без работа ,а  колко най-много може да изкрънка.

# 63
  • Мнения: 2 018
аз ли не разбрах, но се питам каква сметка има работодателя да И изплаща 4 заплати обезщетения при условие, че до навършване на 3 години на детето остават някакви си дни?
и до колкото останах с впечатление тя вече е подписала за неплатен отпуск до края на октомври. Или греша?

и защо си мислите, че в съда тя ще победи - какво ще е нейното твърдение - аз искам така, пък те искат така...

# 64
  • София
  • Мнения: 1 642
аз ли не разбрах, но се питам каква сметка има работодателя да И изплаща 4 заплати обезщетения при условие, че до навършване на 3 години на детето остават някакви си дни?
и до колкото останах с впечатление тя вече е подписала за неплатен отпуск до края на октомври. Или греша?

и защо си мислите, че в съда тя ще победи - какво ще е нейното твърдение - аз искам така, пък те искат така...

И след навършване на 3 годишна възраст, и по принцип, работодател не може да освободи служител без основания. Тоест, възможността просто да пуснеш едно предизвестие и да приключиш въпроса работи само за служителите - ако си работодател, трябва да измислиш някакво обяснение за прекратяване на трудовия договор или за дисциплинарно уволнение. А обичайно, ако служителят реши са оспорва съдебно въпросните основания, обикновено печели - факт. Пак казвам, трудовото ни законодателство и прилагането му още живеят в соца.

Аз пък, като Илиана, се чудя жената какво всъщност пита. От заглавието ще речеш, че лошият работодател се чуди как да я изхвурли, а то става ясно, че просто не й се работи там и това е. Е защо, аджеба, не напусне? За нея ни основания трябват, ни дявол - пуска предизвестието и това е. Явно чака да я поканят да си тръгне, че и да й платят за което.

# 65
  • Мнения: 2 018
аз ли не разбрах, но се питам каква сметка има работодателя да И изплаща 4 заплати обезщетения при условие, че до навършване на 3 години на детето остават някакви си дни?
и до колкото останах с впечатление тя вече е подписала за неплатен отпуск до края на октомври. Или греша?

и защо си мислите, че в съда тя ще победи - какво ще е нейното твърдение - аз искам така, пък те искат така...

И след навършване на 3 годишна възраст, и по принцип, работодател не може да освободи служител без основания. Тоест, възможността просто да пуснеш едно предизвестие и да приключиш въпроса работи само за служителите - ако си работодател, трябва да измислиш някакво обяснение за прекратяване на трудовия договор или за дисциплинарно уволнение. А обичайно, ако служителят реши са оспорва съдебно въпросните основания, обикновено печели - факт. Пак казвам, трудовото ни законодателство и прилагането му още живеят в соца.

Аз пък, като Илиана, се чудя жената какво всъщност пита. От заглавието ще речеш, че лошият работодател се чуди как да я изхвурли, а то става ясно, че просто не й се работи там и това е. Е защо, аджеба, не напусне? За нея ни основания трябват, ни дявол - пуска предизвестието и това е. Явно чака да я поканят да си тръгне, че и да й платят за което.

с тази криза обяснение винаги има - намаляване обема на работа примерно... има и други варианти. Още повече, че тя е показала, че няма намерение и желание да се върне и какво толкова за един работодател да те остави да си поработиш, пък стой, ако ти стиска  Wink
а относно трудовото законодателство си права, ама как иначе ще откликват на всяко свирване на синдикатите.

А авторката май пита как хем туй в онуй, хем душата в рая... и 4 обезщетения, и на борсата за максимален период...

Общи условия

Активация на акаунт