Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 14-та тема

  • 136 738
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Пепика,благодаря за темичката  Hug
Лабрекс ,miriams28  и на двете ви питките изглеждат чудно.
За оформянето на питките и аз искам да кажа,че обичам да експериментирам,но никога не ми се получават добре формите,по простата причина,че меся изключително меки теста.Предпочитам пухкавостта и конците  Heart Eyes

Ето и питката за РД-то ми  Grinning





П.С Лабрекс,нещата от линка,който си дала и в най-смелите си мечти не мога да направя 
Crazy

Последна редакция: чт, 06 окт 2011, 13:06 от kasier

# 16
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
Рецептите за тестата на В.Цуркан ще ги преведа (дано успея  днес) и ще ги сложа в темата. Ако някой много бърза да пише на лични, пък ще се постарая. Grinning
Няма как да бързаме, просто като видях питката ме караш да влизам на 5 минути в темата да не би случайно да си качила рецептите.
Много ти благодаря за тази прекрасотия - нахрани ми окото за деня  Hug Hug Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 387
Лабрекс, извинявай, сигурно тъпо ще ти прозвучи, но аз не можах да схвана как точно се оформя това тесто и по-точно как се появява това нещо  в дупките на питката. Външната част ли се поппъхва в дупките или..........? Ще съм ти благодарна, ако ми поясниш.

# 18
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, извинявай, сигурно тъпо ще ти прозвучи, но аз не можах да схвана как точно се оформя това тесто и по-точно как се появява това нещо  в дупките на питката. Външната част ли се поппъхва в дупките или..........? Ще съм ти благодарна, ако ми поясниш.

Точно, правиш разреза и подпъхваш в него тестото зад разреза, да се покажат слоевете тесто. Какво да ми звучи тъпо, като аз го гледах и пак не го схванах. Взех да го усуквам, не знам що реших, че трябва поне два пъти да се провре в отвора. После като го поправях, на нищо не стана и така. На практика е лесно, аз си го усложних. Значи правиш разрезите, хващаш тестото, подвиваш надолу, пъхаш го в разреза и изкарваш отгоре. Ма и аз как обяснявам, дано ме разбереш. Grinning

# 19
  • Varna
  • Мнения: 38
  bouquet Пепика благодаря за новата темичка
Лабрекс, много е красива питката   bouquet.  от тук подпъхваш, от там завиваш.... добре че е показано Rolling Eyes и си обяснила  Hug,    bouquet
Засърбяха ме ръцете пак да меся  chef

# 20
# 21
  • Мнения: 1 186
от доста време ви следя и се наслаждавам на прекрасните погачки.  Heart Eyes
опитах веднъж една рецепта и не се получи, но няма да се откажа. Peace
моля да ми предложите нещо лесно, че искам да опитам отново, но не искам да се разочаровам. очаквам вашите предложения кой модел от изброените да опитам.  Praynig

# 22
  • Мнения: 22 867

Да си покажа поредния модел на В.Цуркан, но правих питката с любимото си тесто. Хареса ми повече от предишната, тестото си е нормално средно меко, както си меся по принцип. Ами, според мен добре стана! Peace



# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 614
ЛАБРЕКС много хубава е станала браво! Hug Hug Hug

# 24
  • Мнения: 22 867
ЛАБРЕКС много хубава е станала браво! Hug Hug Hug

ЗИЧЕ, благодаря ти, и аз си я харесах! Embarassed  bouquet

# 25
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Лабрекс това с 2 навивания на фитила ли е?

# 26
  • Мнения: 22 867
Лабрекс това с 2 навивания на фитила ли е?

С две, като са на двойки, т.е. едното фитилче въртя надясно, другото наляво, така вървят по двойки. Peace

# 27
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Мерси.Чудесна ти е питката.Скоро и аз ще се отбележа.Между другото,май те няма в групата във фейса?

# 28
  • Мнения: 6 005
labrex страхотна е !

# 29
  • Сливен
  • Мнения: 140
браво питката е станала приказна,направо и усещам аромата
страхотно си се справила лабрекс

Общи условия

Активация на акаунт