Безработни НЕ взимат по 20 000 ...В статията е спестено как но в темата НЕ.

  • 40 253
  • 320
  •   1
Отговори
# 285
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
Хора, докъде стигнахте?  Hug
Минахте ли консултирането?

# 286
  • Мнения: 643
Здравейте, аз съм на етап- Предаване на проект. Но ми изникна работа, която не искам да изпусна. Попитах дали мога да се откажа и казаха, че не е възможно. Трябвало първо да приключа с проекта, но не искам да се занимавам, а искам да се съсредоточа върху новата работа. И се чудя дали е възможно да ме баламосват, че не мога да се откажа  Rolling Eyes Какво мислите?!?

# 287
  • Мнения: 22 540
Пеперудчица, къде го предаваш този проект?
Минала ли си консултирането, или не си?
Ако си го минала, няма нищо задължително като характер от там нататък. И работа можеш да започваш на официален трудов договор след 2та дата за консултация.

# 288
  • Мнения: 643
Пеперудчица, къде го предаваш този проект?
Минала ли си консултирането, или не си?
Ако си го минала, няма нищо задължително като характер от там нататък. И работа можеш да започваш на официален трудов договор след 2та дата за консултация.


Проекта трябва да го предам на консултанта, минала съм консултирането  Rolling Eyes

# 289
  • Мнения: 22 540
Пеперудчица, консултанта може да ти изисква единствено бизнес план. И нищо повече. Тъй като той е необходим за документацията. С него се удостоверява, че е имало върху какво да те консултира.
Бизнес плана ти може да е всякакъв, просто си свали един от нета и го предай.

# 290
  • Мнения: 643
Пеперудчица, консултанта може да ти изисква единствено бизнес план. И нищо повече. Тъй като той е необходим за документацията. С него се удостоверява, че е имало върху какво да те консултира.
Бизнес плана ти може да е всякакъв, просто си свали един от нета и го предай.

Така ще направя, и предполагам, че след това, ще може да се откажа от програмата. Много ти благодаря за съвета  Hug Hug Hug

# 291
  • Мнения: 22 540
Пеперудчица, след като преминеш консултирането вече нямаш никакви задължения. Така че няма от какво да се отказваш реално. )
За кой град става въпрос?

# 292
  • Мнения: 165
записвам се и после ще чета

# 293
  • Мнения: 1
На етап изпълнение на проекта относно „ЗАПИС НА ЗАПОВЕД“ за авансовата сума  на финансирането   –   „Запис на заповед“ – БЕЗ ВЪЗРАЖЕНИЕ И БЕЗ РАЗНОСКИ!!! по смисъл представлява споразумение с неоспорима сила от юридическа гледна точка. Предварително подписаната „Запис на заповед“ означава, че признаваш финансово задължение  (вината си) , в случай, че контрагента (АЗ) реши , че си виновен и дължиш сумата обратно. Би трябвало с отчитане на направените разходи,  „Записа на заповед“ за признатата сума да бъде унищожаван. Но няма никаква информация дали така ще се процедира.... В случай ,че не се унищожи оставате заложници.
Обраъщам внимание на перото за заплати и осигуровки.По българското законодателство не можеш да се осигуряваш на по-малко от съответния минимален осигурителен доход за съответната икономическа дейност.Примерът е условен, за управителя на фирмата – 800 лв., а за служителя – 450 лв., съгласно МОД за 2012г. Но в методологията за възнагражденията, е записано , че следва да се изчисляват възнагражденията , съгласно данните на НСИ, публикувани за последното тримесечие.Когато направиш справка в НСИ, се вижда, че за управителя, средното възнаграждение е 680 лв.Следователно, задавайки му заплата по българскто законодателство,спазвайки МОД, ти си надвишил допустимия разход , пък съгласно програмата. Параграф 22 !
Въпросът е : когато ти прегледат заложените разходи за заплати, ще ти направят ли дисконторане,намаление на изплатеното,респективно внесеното като осигуровки?
Според мен – да.И ще ти върнат целия огромен пакет подадени документи ( само 17 вида са документи  за доказване на разходите + извлечения от банкта+ведомост от счетоводната програма+копие на договора от 69 стр. – като че ли го намат в оригинал + още доста неща) да си ги коригираш, да ги подадеш наново и да чакаш други 40 дни за разглеждане + 10 дни за плащане.
Дотогава и ти и бизнеса , който си мислил да развиваш, ще си забравил за какво става дума.

# 294
  • София
  • Мнения: 39 135
Баща ми мина на консултация.
Добре, че е била някаква свястна счетоводителка.
Само като му е сметнала колко са му осигуровките за него и служителите за 2 години и се е опулил!
После честно му е казала, че тази програма определено НЕ Е ЗА БЕЗРАБОТНИ,  а за хора, които имат някакъв сив бизнес и могат да си го узаконят.

# 295
  • Мнения: 19
Здравейте!
Възможно е да повторя вече коментиран въпрос, но нямам многo време да чета. Предстои ми  да предам проект, но още не съм приключила с плана за приходите и разходите. Конкретно съм се зачудила, дали изготвянето на задължителния за моята дейност НАССР план, може да бъде включено като разход за привеждане на дейността в съответствие с европейските стандарти(става въпрос за обект, където ще се предлагат храни). Успех на всички и предварително благодаря за отговорите

# 296
  • Мнения: 22 540
guerra, да, издаването на лицензи, разрешителни и др. подобни свързани пряко с дейността на фирмата са допустим разход.

# 297
  • Мнения: 19
Привет,
благодаря за отговора, но по-скоро ме интересува дали мога да го включва към графа "за привеждане на дейността в съответствие с европейските стандарти" или просто към други непреки разходи.

# 298
  • Мнения: 22 540
Привет,
благодаря за отговора, но по-скоро ме интересува дали мога да го включва към графа "за привеждане на дейността в съответствие с европейските стандарти" или просто към други непреки разходи.

Вече написах към коя точно таблица в бюджета трябва да се отнесе съответното разрешително.
Тя е точно за лицензи, разрешителни, една от последните е във файла с бюджета в ексел.

# 299
  • Мнения: 19

Цитат
Вече написах към коя точно таблица в бюджета трябва да се отнесе съответното разрешително.
Тя е точно за лицензи, разрешителни, една от последните е във файла с бюджета в ексел.

Благодаря, но аз питах за плана за приходите и разходите и паричния поток. В бюджета съм го заложила.
Имам още един въпрос: понеже възнамерявам да предам проекта на хартиен носител, в БТ Варна искат всяка страница от копието да бъде номерирана, заверена " вярно с оригинала", подпис и печат. Но подпис и печат искат също и за оригинала newsm78, трябва ли да подписвам целия проект? 100 страници са, в два екземпляра, има да подписвам... #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт