Март неусетно наближава, а бебчето безспирно вече шава

  • 32 287
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 80
Добро утро  Grinning брр много е студено!!!Може ли и мен да ме запишете на заглавната страничка 28.03.2012 ми е термина,на 24 години съм,от Варна -->първа бременност:) Мерси!

Последна редакция: чт, 13 окт 2011, 12:30 от iv_marinova

# 16
  • Мнения: 4 199
Здравейте скъпи мартенички! Аз след пети ден без сън вчера не издържах и изпих четвъртинка РИВОТРИЛ-спах до сега. Бях забравила буквално сън, но сега ми е съвестно за хапчето; то не бяха упойки, вино, а сега и това, но не ми остава нищо друго, освен да се моля Бог да е милостив и да помогне на моето мъниче да се пребори, както е било досга. Това, че и лежа без ставане и все още болезнената операция допълнително ме психясват Tired
Пожелавам на всички ви темата да се изпълни само с хубави новини и все повече показали се и здрави бебенца! Честито на всички, които имат повод, че доста изтървах последните седмици...

# 17
  • София
  • Мнения: 1 635
Хоп и аз в новата тема!

Някой питаше за женската консултация, извинявам се, че не помня кой. Та, да драсна няколко реда понеже се записах вчера.

Взеха ми направлението от личната лекарка и ми направиха картон, пуснаха ми направления за изледвания на кръв и урина, а отделно ми взеха и секрет за микробиология. Резултатите трябва да излязат до понеделник. Не съм проверявала точно какво се включваше в изследванията, но би трябвало да са стандартни за всички бременни, вкл. и Васерман. Тази сутрин ми източиха 4 шишенца с кръв. Урината, май е само седимент. Не са ми пускали кръвна група, защото ще им занеса копие от документа, който имам от предната бременност.

Иначе в кабинета гледаха бебето с ехограф (размери разни), плацента, взеха ми мерките и теглилките, прегледаха ми резултатите от БХС-то в 12-та седмица, шийката предполагам са я проверили с ехографа, а и после на магарето. Туй беше като цяло. Не са ми мерили кръвното или корема, но според мен за корема е рано. Попитах за витамини и моята докторка, каза, че ако се храня нормално без някакви особени липси - е против.

# 18
  • Мнения: 40
Здравейте, да се разпиша и аз в новата тема. Simple Smile

ilki, Честит рожден ден, мила /с малко закъснение/. Да си жива и здрава и многооооо обичана!  nbirthday

Мира, какви са тези мисли и притеснения в твоята главица?! Бързо ди си ги избиваш от главата!!! Аз моето бебоче сравнително рано го усетих, но не мога да кажа, че го усещам постояно и всеки ден - на моменти е и понякога има и почивки от няколко дни. За корем пък да не говорим! Уж с второ бебе трябва да ми личи по-отрано, само дето аз още си ходя с нормалните ми дънки, че даже ми падат, а корема ми трябва да съм гола и да се загледаш за да видиш нещо шкембенце, което прилича все едно съм преяла със спагети!  Laughing
Така че подобни притеснения, че не мърдало и корема спрял да расте да не чувам!!! Той ако расте с всеки изминал ден, ами то няма да можем да минаваме през вратите в 9 месец.  Laughing

# 19
  • Мнения: 0
Здравейте и от нас в новата темичка, да ни е честита и сааамо хубави новини. Джоли, мерси пак си се постарала. Hug Пожелавам на всички, които са прегледи да видят здравите си бебчовци и да се успокоят.
insane стискам палци за амниоцентезата, та да се успокоиш вече и ти.

# 20
  • Мнения: 0
Здравейте мартенски мамчета Simple Smile
Да се запиша и аз в новата тема и да споделя за вчерашния преглед...
Бебо така се беше кротнал и си спеше невъзмутимо, че доктора след половин часово оглеждане и почукване по корема и кашляне от моя страна, човека си спешеее и хич не му пукаше,че го наблюдава една камара народ. Иначе му измери всичко, бедра, коремче, глава, органите, които са се появили до сега са наред, има си по 5 пръстчета, добре расте и доктора е доволен. Единствено, както беше заспало не можеше да се премери НТ, което беше много важно, защото веднага след това трябваше да ми вземат кръв за БХС, та.. доктора ме изпъди да се поразходя, да мине време, та дано се събуди малкото човече. Навън в чакалнята такъв "бой" му хвърлих  Laughing удрях се по корема, подскачах, кашлях,та дано се размърда. Имаше ефект!2-рия път вече се въртеше, че даже и пола му се видя. Ще си имаме момченце  Heart Eyes
Та сега стискайте палци за резултатите от БХС-то. ФМ ще ми правят след 3 седмици, че съм малко едричка и не се вижда много добре от сланинките ми хихих. Затова пък на бебо му е много уютно и топличко. Именно и заради сланинките все още не го усещам да рита,ама..има време, пък и май не е от най-шавливите....
Ох, спирам, че написах роман. Успех на всички Simple Smile
Може ли да ми дадете линк със сайта, на който излизат резултатите от БХС. Предварително благодаря  Hug

# 21
  • Мнения: 249
Честита нова тема, мамчета!
Нека я изпълваме с хубави новини и риткащи бебчета!!!
Бях обещала да пиша на Варненските мами как е протекъл прегледа ми в Майчин дом при д-р Яков - младши. Самия преглед продължи между 25 и 30 мин. Много обстоен, гледа се всичко до най-малката подробност. Докторът започна от главичката и постепенно стигна до петичките. Не пропусна нищо, като се почне от малък, голям мозък, очни ябълки, устни... вътрешни органи , та до пръстчетата на ръчички и краченца, стави и мн. др. През цялото време обясняваше какво гледаме в момента. Не се е налагало да му тегля думите насила. Естествено, когато нещо не ми беше ясно или просто имах въпрос питах без притеснения. Огледа и плацентата, коя степен е и къде е разположена. Аз предварително казах, че ще искам диск със запис и след прегледа освен протокол с нанесени всички измервания на бебо ни дадоха и диска. Прегледа с диск струва 75 лв, без диск мисля е 65 лв. Много доволни останахме всички (мама, тати и кака). Ако имате някакви въпроси може да питате, ще отговоря с голямо удоволствие!

# 22
  • Мнения: 1 183
Честита нова тема, мамчета!
Джоли Hug
Днес не много студено времето ама май няма много да има разходка, че нещо вчера се хвърлих да чистя цялата къща и снощи бях с контракции, а днес продължава да ме боли кръста. Така че днес съм решила да си почивам до колкото е възможно с малкия разбойник вкъщи.
insane стискаме палци да е всичко наред с амниото  Heart Eyes
Хайде аз отивам да си легна малко докато малкия спи, че това ще ми е почивката  Laughing

# 23
  • Мнения: 2
www.lmpbg.org

на този сайт аз си  проверявах БХМ


# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 171
joly24, благодаря за прекрасната есенна темичка  Hug

Маги Георгиева
, мисля че трябва да се види, стига да не се крие бебчо  Crazy Моето се видя в 14 г.с. на обикновен 2Д ехограф.

*Щастливка*
, радвам се за хубавите новини от теб   bouquet

insane
, относно въпрса ти за майчинството правилно си се ориентирала - стига да имаш 12 месеца трудов стаж през живота си. Може около седмица преди болничния да сключиш тр. д-р и да се води, че си поработила даже. Моят съвет е даже, ако ще взимаш минималното майчинство по-добре още сега сключи договора и излез в болнични - така хем няма да плащаш осигуровки, хем ще взимаш минималното обезщетение на месец за болничния и ще спечелиш една задоволителна сума примерно за количка, кошара и тнт  Peace

jeni75
, добре дошла  Hug  bouquet

Julia_21
, дано всичко скоро остане зад гърба ти  Praynig

valisa2805, честито момченце  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 165
Здравейте! При нас времето е супер(даже е топло),направихме дълга разходка с една приятелка и малкия и беше супер.Сега съм малко уморенка и нещо пак при прималя от това кръвно,но си струваше  Party
Пъвата страничка е супер готина  Hug joly24
И аз вече ,коя седмица съм,док не може да ми каже пола  Cry

# 26
  • София
  • Мнения: 187
И аз да се включа за пола!!!:)
Моята лекарка каза че ако е момиченце, пък и не е застанало добре да се вижда може и до 5 месец да не се разбере пола!
При мен малко случайно се получи да я видят госпожицата в 12 г.с. ,просто беше застанала хубаво! Wink
Успех на всички мамчета с прегледи!!! Praynig Praynig Praynig

# 27
  • Мнения: 109
Привет майчета Hug
Джоли страхотна темичка си ни приготвила,благодаря bowuu
Да се включа и аз с разбралите пола-явно характера ми е много свекървински,защото пак ще бъде момченце.Изпитах леко разочарование в началото като разбрах,но след леко размишление и радостта на баткото всичко си дойде по местата.Този преглед беше много кратък-само погледна за пола каза че си отговаря на седмиците и с това приключи обсъждането на бебето.Съсредоточихме се върху това,че имам бактерия в урината и док ми вика че трябва да пия АБ,но аз го помолих да изчакаме около месец да пробвам с хомеопатия.Той се съгласи,но ме нкара да подпиша документ,че отказвам антибиотично лечение.До тук добре,но се оказа че точно за тази бактерия няма специфично хомеопатично лекарство и сега пробвам с едни лекарства и се надявам да се получи,че хич не ми се пие АБ.
Хубав ден момичета  bouquet

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 171
geri143495, честито момченце   bouquet Баткото ще си има дружинка  Heart Eyes Дано бързо изтребеш бактериите  Praynig

# 29
  • Мнения: 113
Моя синковец , като му казахме онзи ден че ще е момиче бебето и като почна да плаче че не иска момиче да го вадя от корема ми и да го дам на някой, той иска момче с момиче нямало да си играе.Днес е по примирен и му казах ,че ако е момиче тя ще си играе с него с количките му.Голям характер е ! Ще свикне до март с много неща ! Гледаме се с него от вчера,че имаше разтройство, днес вече е добре но говори на нос та ще го задържа вкъщи до понеделник да капем капки в нослето.Аз се опитвам да почивам,но не ме свърта само да лежа, все още имам напрежение понякога в корема.Ама се си намирам работа,днес купих карфиол и слагах,е то за 1 ч работа ама се уморих,сега отивам да полегна малко .Хубава вечер мамчета !

Общи условия

Активация на акаунт