Отговори
# 735
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Здравейте, останаха ми палачинки и ми се ще да направя нещо като лазаня , но никога не съм правила , приемам всякакви съвети  Grinning
Аз ти предлагам палачинки с пиле, гъби примерно и запечени с кашкавал, това поне вкъщи много се харесва.
Лазаня само с кори съм правила:)

# 736
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Момичета, кажете ми изпитана рецепта с пропориции за тесто за  палачинки. Все правя на око и не уцелвам тестото...

# 737
  • Мнения: 11
Здравейте, останаха ми палачинки и ми се ще да направя нещо като лазаня , но никога не съм правила , приемам всякакви съвети  Grinning
Аз ти предлагам палачинки с пиле, гъби примерно и запечени с кашкавал, това поне вкъщи много се харесва.
Лазаня само с кори съм правила:)
 Благодаря , до сега не съм правила , но имам и гъбки и ще опитам  Grinning мисля че ще се харесат.

# 738
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Здравейте, останаха ми палачинки и ми се ще да направя нещо като лазаня , но никога не съм правила , приемам всякакви съвети  Grinning
Аз ти предлагам палачинки с пиле, гъби примерно и запечени с кашкавал, това поне вкъщи много се харесва.
Лазаня само с кори съм правила:)
 Благодаря , до сега не съм правила , но имам и гъбки и ще опитам  Grinning мисля че ще се харесат.
Да ти кажа аз как ги правя, задушавам малко лук, добавям гъбите на ситно нарязани, след това пилето и то наситнето и задушавам, после малко доматки, чесън на прах, подправки на вкус и докато остане почти без течност от доматите. Навивам и настъргвам кашкавал, запичам и готово.

# 739
  • Мнения: 11
Здравейте, останаха ми палачинки и ми се ще да направя нещо като лазаня , но никога не съм правила , приемам всякакви съвети  Grinning
Аз ти предлагам палачинки с пиле, гъби примерно и запечени с кашкавал, това поне вкъщи много се харесва.
Лазаня само с кори съм правила:)
  Благодаря , до сега не съм правила , но имам и гъбки и ще опитам  Grinning мисля че ще се харесат.
Да ти кажа аз как ги правя, задушавам малко лук, добавям гъбите на ситно нарязани, след това пилето и то наситнето и задушавам, после малко доматки, чесън на прах, подправки на вкус и докато остане почти без течност от доматите. Навивам и настъргвам кашкавал, запичам и готово.
   bouquet

# 740
  • Мнения: 1 883
Момичета, кажете ми изпитана рецепта с пропориции за тесто за  палачинки. Все правя на око и не уцелвам тестото...

http://www.zvezdev.com/bg/recepta-id-527/
http://bglog.net/Zdrave/9624

Заповядай, правила съм и двата вида. Стават от раз.

# 741
  • Мнения: 22 867
Момичета, кажете ми изпитана рецепта с пропориции за тесто за  палачинки. Все правя на око и не уцелвам тестото...

http://www.zvezdev.com/bg/recepta-id-527/
http://bglog.net/Zdrave/9624

Заповядай, правила съм и двата вида. Стават от раз.

Да добавя и рецептата на Honda с кисело мляко, страхотни стават! Peace

1 яйце
250 гр. кисело мляко
250 гр. вода
1 с.л. олио
1 ч.л. сода бикарбонат
щипка сол
брашно

Яйцата се разбиват със солта. Прибавят се млякото, содата, олиото, вoдата и брашно така че да се получи тази прословута гъстота на боза.

# 742
  • София
  • Мнения: 1 193
Здравейте ,имам отново питанка към вас .Тъй като не обичам риби с кости или поне да са им едри или само средна ,си карам на няколко традиционни ,но половинката иска да си правим лаврак за вечеря  и въпросът ми е как седи въпроса с костите при него  Crazy ?
Да си повторя питането ,че след 2 часа отивам на пазар и да знам какво да взимам  Blush: .
Взимаш филе от лаврак и си решаваш проблемите. Принципно има кости.

Мерси за отговора  Hug .Принципно рецептата ,която си харесах е с цяла рибка ,така че филе не ми върши работа.
Май ще трябва пак скумрийка да си вземем  Mr. Green .
Е недей, ако ще избираш м/у двете не се колебай за лаврак. Не знам рецептата каква е, но заложи на лаврак.
Рецептата е ето тази представена от Звездев http://www.zvezdev.com/bg/recepta-id-1290/ .Ако някой има идея за друга риба с малко кости ,подходяща за тази рецепта ,ще съм му благодарна ако я сподели.

# 743
  • Мнения: 476
Харесах си тази рецепта, ако не ме лъже паметта, е пусната от Спаска. Въпросът ми е - кой е по-добрият вариант: да я направя от предишния ден или малко преди поднасянето?

  торта с готови блатове и кремове ЙОТКЕР без варене

Ако блатовете са какаови, кремът е ванилия, а при бели блатове - кремът е какаов/шоколадов.
Блатовете се сиропират със студено прясно мляко, в което има 2-3 суп. лъжици ром. Средно по 3-4 лъжици на блат.

Редиш блат, орехи, нарязани или смлени на едро и крем. По желание можеш да сложиш и плодове от компот, които предварително си отцедила добре (вишни, кайсии) или нарязани на кръгчета банани.

# 744
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Здравейте, събрах вкъщи сериозно количество ябълки и ми се иска да ги направя на сладко. Може ли да ми предложите рецепта за такова? Или за компот или каквото и да е Hug

# 745
  • Мнения: 0
Харесах си тази рецепта, ако не ме лъже паметта, е пусната от Спаска. Въпросът ми е - кой е по-добрият вариант: да я направя от предишния ден или малко преди поднасянето?

  торта с готови блатове и кремове ЙОТКЕР без варене

Ако блатовете са какаови, кремът е ванилия, а при бели блатове - кремът е какаов/шоколадов.
Блатовете се сиропират със студено прясно мляко, в което има 2-3 суп. лъжици ром. Средно по 3-4 лъжици на блат.

Редиш блат, орехи, нарязани или смлени на едро и крем. По желание можеш да сложиш и плодове от компот, които предварително си отцедила добре (вишни, кайсии) или нарязани на кръгчета банани.



Един ден по-рано е вариянтът за предпочитане Peace , тортата ще стане по-сочна и вкусна

# 746
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Момичета, кажете ми изпитана рецепта с пропориции за тесто за  палачинки. Все правя на око и не уцелвам тестото...

http://www.zvezdev.com/bg/recepta-id-527/
http://bglog.net/Zdrave/9624

Заповядай, правила съм и двата вида. Стават от раз.

Да добавя и рецептата на Honda с кисело мляко, страхотни стават! Peace

1 яйце
250 гр. кисело мляко
250 гр. вода
1 с.л. олио
1 ч.л. сода бикарбонат
щипка сол
брашно

Яйцата се разбиват със солта. Прибавят се млякото, содата, олиото, вoдата и брашно така че да се получи тази прословута гъстота на боза.

Тя, Labrex благодаря ви! Записвам и ще пробвам. Бях чела за тесто с кисело мляко, но така и не се реших да пробвам. Е време е Simple Smile

# 747
  • Мнения: 476
Харесах си тази рецепта, ако не ме лъже паметта, е пусната от Спаска. Въпросът ми е - кой е по-добрият вариант: да я направя от предишния ден или малко преди поднасянето?

  торта с готови блатове и кремове ЙОТКЕР без варене


Един ден по-рано е вариянтът за предпочитане Peace , тортата ще стане по-сочна и вкусна

Eliza_bet, така не рискувам ли тортата да се скашка?   bouquet

# 748
  • София
  • Мнения: 35 275
Харесах си тази рецепта, ако не ме лъже паметта, е пусната от Спаска. Въпросът ми е - кой е по-добрият вариант: да я направя от предишния ден или малко преди поднасянето?

  торта с готови блатове и кремове ЙОТКЕР без варене


Един ден по-рано е вариянтът за предпочитане Peace , тортата ще стане по-сочна и вкусна

Eliza_bet, така не рискувам ли тортата да се скашка?   bouquet
Ако се скашка, взимаш сладоледена лъжица, правиш топки, поръсваш с нещо за декорация или заливаш с разтопен шоколад Wink Много е идейно да се поднесе в чаша за мелба, примерно Peace

# 749
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 850
Имам бързо и спешно въпрос-че.В момента пека руло стефани.Отстрани в тавичката съм сипала само малко вода и винце.Дали мога сега това да го направя нещо като сосче към рулото.Брашно ли да добавя или нещо друго?

Общи условия

Активация на акаунт