Българинът отново трепери - от страх

  • 6 184
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 484
 Не се учудвам, че хората отказват да отговарят на социологическите агенции - те отдавна не се ползват с доверие на обществото, понеже на хората им омръзна от шайка платени социолози, които представят тенденциозните си тези по всички възможни медии, без изобщо да се свенят , че ачик-ачик лъсва кой им е платил за точно тези реплики.
  
 Това е причината, хората да не им отговарят - не страх, че някой ще им направи нещо, ако кажат за кого ще гласуват, а омерзение от фалшивите им проучвания.
 
  От години определени социологически агенции си нагласяват проучванията така, че да подкрепят политически тези, изгодни за левицата и това не е тайна за никого, както и факта, че има и други - гравитиращи към други политически сили.  От какъв зор да им участваш в проучването? Хората само като чуят за тях и губят всякакво желание.

Така е. Хората не се страхуват да отговарят, а им е омръзнало. Не виждат никакъв смисъл и не желаят да си губят времето. И на мен веднъж в подлеза срещу ЦУМ ми даваха един лист, пълен с въпроси. Питах ги какво е това без дори да ги разгледам. Казаха ми, че искат да отговоря на тях. Обясних, че бързам и на секундата продължих пътя си. Наистина бързах.

Иначе страх за утрешния ден съществува и той никак не е малък. Не мога да се съглася, че способните и работливите винаги ще си намерят работа. В тази пропаднала държава това никак не е сигурно. А пък ако са взели солиден кредит и трябва с години да го изплащат, направо не ми си мисли. Не страх, а не знам какво ще ги гони. Но в тази статия всичко е струпано като гювеч. Не би трябвало да се пише статия, която засяга толкова много и разнообразни проблеми.
Остава да си направим генералния извод-че при Т.Живков е било много, много по-добре. Никакъв страх от нищо! Дали пък не искат да ни внушат точно това?
Освен това за мен е учудващо, че материалът е на Дойче Веле, а в него участва Георги Папакочев!
Някой по-назад пишеше, че тази статия е голяма глупост и не си струва да си губим времето да я четем. Според мен в това има нещо вярно. Обаче аз мисля, че понякога си струва да четем такива статии и ако не ни харесат да коментираме написаното и даже да протестираме против такава журналистика. Поради тази причина пуснах и темата. От доста време забелязвам, че бедният читател е подложен на манипулации от всякакъв вид. Написани някакви верни неща и заедно с тях куп манипулации!
През лятото имаше една статия "Бг-туристът стиснат и мързелив!" И за нея пуснах тема. Според някои журналистка от БТВ е нейна авторка. Питах коя точно, но не ми отговориха. Статията беше публикувана без автор. Ето я:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=597266.15



"И да искаш анкета, ще я правят ченгета!"

                                                 Радой Ралин

Последна редакция: пт, 21 окт 2011, 01:46 от vl

# 46
  • Мнения: 12 679
Вчера, минавайки през малък участък от центъра, ме спряха представители на всички политически сили и за капак една на Цептер.  Ако бях отговаряла на всички, трябваше да си отложа работата за след изборите.  Била съм в чужбина по избори, нещата са много по-кротки, много по-малко се говори за политика. Да направим ли извода, че тях ги е страх и са доста по-овчедушни от нас?

# 47
  • Мнения: X
По интернет не са ли ви предлагали анкета?

От какво го е страх българинът?
1.Че ще си загуби работата и няма да може да си плаща ипотеката/друг кредит.
2.Че ако някой от семейството се разболее сериозно,това ще е почти непосилен товар върху семейния бюджет.Защото масово хората няма една бала спестени пари за черни дни.
3.Служителите по администрациите се страхуват,че сега,като дойде на власт следващата общинска власт,всички стари ще си отидат.За да бъдат назначени приближените на новите кметове и съветници.

4.Много хора се страхуват и от етническа война.По време на събитията в Катуница,доста познати споделиха ,че направо ги е страх да пращат децата си на училище,защото не се знае кого и в какво състояние могат да срещнат на улицата....Този път успяха да тушират напрежението,но каква е гаранцията ,че следващия път няма да настане масово клане?
5.Защо масово първите етажи на блоковете са с решетки?Може би защото хората спят спокойно,без да се страхуват от крадци?
5.Хората ги е страх да се разболеят.Защото знаят какъв ужас ги чака по болниците....и дали няма да са поредната "лекарска грешка".
6.Мога и още да изброявам ......

Това,че една шепа хора са се уредили за момента ,не означава, че останалите 90 % българи са цъфнали и вързали.

Да,в статията има преувеличение ,но като цяло идеята й е вярна.

# 48
  • Мнения: 21 621
 
По интернет не са ли ви предлагали анкета?

От какво го е страх българинът?
1.Че ще си загуби работата и няма да може да си плаща ипотеката/друг кредит.
2.Че ако някой от семейството се разболее сериозно,това ще е почти непосилен товар върху семейния бюджет.Защото масово хората няма една бала спестени пари за черни дни.
3.Служителите по администрациите се страхуват,че сега,като дойде на власт следващата общинска власт,всички стари ще си отидат.За да бъдат назначени приближените на новите кметове и съветници.

4.Много хора се страхуват и от етническа война.По време на събитията в Катуница,доста познати споделиха ,че направо ги е страх да пращат децата си на училище,защото не се знае кого и в какво състояние могат да срещнат на улицата....Този път успяха да тушират напрежението,но каква е гаранцията ,че следващия път няма да настане масово клане?
5.Защо масово първите етажи на блоковете са с решетки?Може би защото хората спят спокойно,без да се страхуват от крадци?
5.Хората ги е страх да се разболеят.Защото знаят какъв ужас ги чака по болниците....и дали няма да са поредната "лекарска грешка".
6.Мога и още да изброявам ......

Това,че една шепа хора са се уредили за момента ,не означава, че останалите 90 % българи са цъфнали и вързали.

Да,в статията има преувеличение ,но като цяло идеята й е вярна.



 Ти не четеш ли? Идеята на статията не е това - идеята е, че към тези страхове, които съществуват, аз също ги споделям, както и всеки нормален човек, сега социолозите регистрират и нов страх - от изборите,  "от свободна изява на убежденията".  Я прочети пак.
 
 

# 49
  • София
  • Мнения: 8 940
Само дето изброените по - горе страхове не са свързани с изборите, а са си нещо нормално, в което и да е време и общество.
Статията и за мен е тендециозна.

# 50
  • Мнения: 12 679
Ти не четеш ли? Идеята на статията не е това - идеята е, че към тези страхове, които съществуват, аз също ги споделям, както и всеки нормален човек, сега социолозите регистрират и нов страх от изборите - "от свободна изява на убежденията".  Я прочети пак.
  

Тези страхове са присъщи на всички хора, независимо къде живеят. Време е да свалим розовите очила, а американската мечта отдавна е мит.  Статията е крайно манипулативна.  

Aннa , казало си го по-добре от мен. И по-бързо.  Laughing

# 51
  • София
  • Мнения: 7 209

Мда.
1. В западна Европа е абсолютно невъзможно да си изгубиш работата, това никога не се е случвало и респективно винаги доволно и щастливо си плащаш кредита.
2. Имаш известно право.
3. По света никой никога не сменя общинската администрация.
4. В Европа никой освен нас не е застрашен от етнически конфликт. Обществата им неизменно се състоят от 100% бяло коренно население.
5. Пак там не се краде. Изобщо и под никаква форма.

ПП: Пояснявам Анна и Трещерицца. Пишат твърде абстрактно някак. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 2 821
Ами авторът на статията е чул поне половината предизборни клипове на известни и неизвестни претенденти за власт, които призовават "Не гласувайте със страха си" Crazy.

# 53
  • Мнения: 8
......
От какво го е страх българинът?
[

Можеш ли да посочиш една държава (независимо дали в Европа или някой друг континент), където нормалните хора не изпитват абсолютно същите страхове? И няма ли горенаписаното да бъде пак вярно ако сменим "българинът" с гръкът, испанецът, американецът и т.н? Или само се правим на интересни и си чешем клавиатурата? Simple Smile

# 54
  • Мнения: X
Цитат
1. В западна Европа е абсолютно невъзможно да си изгубиш работата, това никога не се е случвало и респективно винаги доволно и щастливо си плащаш кредита.
Първо ,разликите в лихвите по кредитите са значителни.
В Западна Европа има добре  устроена система.
Не казвам ,че там всичко е цветя и рози,но има огромна разлика например ,какво ще се случи с една самотна майка с дете ,останала без работа за 6 месеца ,в Бг и в ЗЕ.

А и аз не казвам ,че само в Бг е така.Просто статията е за Бг,и в този си смисъл е вярна.
Най-вероятно е вярна и за много други държави.Но е написана за Бг.....

# 55
  • Мнения: 8
[Първо ,разликите в лихвите по кредитите са значителни.

И разликите в лихвите на депозитите също са значителни, в полза на БГ  Simple Smile

# 56
  • Мнения: 4 300
Мисля, че твърде много затруднявате малката главица под голямата шапка:)

# 57
  • Мнения: 21 621
    Чакай сега, човекът ще вдене.
   
    Краси, модерната линия в момента на опозицията, е внушението, че българите се страхуват да упражнят своя вот - че нещо ги плаши - репресии от управляващите вероятно. Че изборите ще бъдат фалшифицирани - очаква се некакви девици да драскат с червени нокти по бюлетините - последното и аз не го разбрах добре... Че полицията по места ще казва на хората как да гласуват, че съгражданите ни ще пуснат бюлетина не както им се ще - за левия кандидат - а за управляващите, за да не бъдат репресирани.
  Това нещо, именно ние обсъждаме, че е глупост.
  Ти страхуваш ли се да гласуваш според убежденията си, или някой от познатите ти?

# 58
  • Мнения: 4 479
Една част от пишещите тук или наистина си чешат клавиатурата, или наистина са събрани само от центъра и нямат идея какво точно се случва по периферията Mr. Green.

Хората гладуват потресаващо, гладуват в окръжни градове, не говорим само за селата. Положението с бедността излиза от контрол. На всичкото отгоре малкия и среден бизнес, който създава големия процент работни места е в колапс. Такова неплащане на заплати не е било никога, дори и 1997г.
Ако подхванем темата със здравеоопазването пък съвсем ще забием кой знае накъде, но е показателно, че дори моето семейство, което  е повече от  двойни доходи над средните и сме здравноосигурени,  сериозно се притеснявам не дай си боже да се случи нещо сериозно.

Въобще да се прави някакво сравнение между страховете в чужбина и тука е такава смешка и толкова няма връзка с реалността, че чак е комично.


# 59
  • Мнения: 1 567

Въобще да се прави някакво сравнение между страховете в чужбина и тука е такава смешка и толкова няма връзка с реалността, че чак е комично.


Наистина, смешни са стачките и движенията из цяла Европа. И въобще имате ли представа какво се готви и какви са мерките, които се предлагат?
За увеличаване драстично на данъците.
За намаляване на тавана на най-ниската заплата.
за намаляване на държавните дотации за здравеопазването.
за намаляване на държавните субсидии за образованието.
да продължавам ли?

Общи условия

Активация на акаунт