Истинско ли е киселото мляко Боженци!!!

  • 23 774
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 419
Аз не го харесвам Боженци. Казвали са ми, че преди години било хубаво. Най- хубавото за мен е Герзовица, а от това, което може по-лесно да се намери - Хармоника.

# 16
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Когато го пуснаха на пазара беше почти като домашно, но след няколко месеца го развалиха.
Купувам "Сердика", с него съм подквасвала и се получи.

# 17
  • Мнения: 4 737
Аз пък го харесвам много, но това от 2% което е, обаче се зачетох на капачката му, където из състава му е  вкл сухото мляко  Sick А аз си мислех, че поне това няма такова ...

# 18
  • Мнения: 0
Опитай Герма и Балкан, на мене ми харесват.

# 19
  • София
  • Мнения: 749
За мен най-хубавото мляко е Елена - аз предпочитам зеленате, 2%. Харесвам и сиренето, и кашкавала на Елена също.

# 20
  • Мнения: 2 241
Единственото кисело мляко, което купувам е на "Дядо Либен"- в едни картонени опаковки.
Вярно по-скъпо е, но е вкусно и не съдържа сухо мляко.

# 21
  • Мнения: 2
Здравейте ! Относно Боженци то вече не е истинско мляко от както Герма взе производството му.Мегле също не е,а за Данон дори отказвам да коментирам някога беше качество.Днес е много трудно да открием истинско мляко,сирене или кашкавал.Малкото останали истински продукти на пазара са Елена,Киана и Земнея.Не знам дали сте опитвали киселото мляко,кашкавала или сиренето на Киана но повярвайте ми те са истински нови са на софийския пазар и не толкова познати на всички ни за това споменавам повече тях но на който съм ги препоръчала не е съжалил за закупуването им

Последна редакция: вт, 25 окт 2011, 12:29 от Boburkata

# 22
  • Мнения: 2
За мен най-хубавото мляко е Елена - аз предпочитам зеленате, 2%. Харесвам и сиренето, и кашкавала на Елена също.
Само информативно да кажа че в млеката които са 2% няма как да няма сухо мляко но съдържанието е много малко примерно на 2 тона обработено мляко 20кг сухо мляко да не кажа почти не забележимо в сравнение с другите фирми.Слагат малко за да може да седи по този начин защото колкото по-нисък е процента толкова по "воднисто" така да се израза е самото мляко
и за да може да седи стегнато се слага минимално количество сухо мляко

# 23
  • Мнения: 2 030
И аз много харесвам това на "Дядо Либен" - Фрезко. С него правя и салата "Снежанка" без да го цедя.
Но само в "Била" и "Пикадили" го намирам. Много е вкусно, но пак не съм сигурна има ли сухо мляко или е истинско.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 384
преди време имаше статия в Капитал-дистрибутора на Боженци ,който държи и марката Герма се опитвал-и явно е успял-да открадне марката. Собствениците на Боженци не са регистрирали изображението на кофичката, както доколкото си спомням и наименованието. И в момента в който са решили да не работят с този дистрибутор той възлага на друга мандра да произвежда Боженци и общо взето го открадва.

# 25
  • София
  • Мнения: 749
За мен най-хубавото мляко е Елена - аз предпочитам зеленате, 2%. Харесвам и сиренето, и кашкавала на Елена също.
Само информативно да кажа че в млеката които са 2% няма как да няма сухо мляко но съдържанието е много малко примерно на 2 тона обработено мляко 20кг сухо мляко да не кажа почти не забележимо в сравнение с другите фирми.Слагат малко за да може да седи по този начин защото колкото по-нисък е процента толкова по "воднисто" така да се израза е самото мляко
и за да може да седи стегнато се слага минимално количество сухо мляко
За това ли ЕЛБИ 2-та % ми седи толкова рядко? Иначе много го харесвам на вкус, но спрях да гокупувам, защото е редичко...Ще взема пак да мина на него.

# 26
  • Мнения: 2 241
И аз много харесвам това на "Дядо Либен" - Фрезко. С него правя и салата "Снежанка" без да го цедя.
Но само в "Била" и "Пикадили" го намирам. Много е вкусно, но пак не съм сигурна има ли сухо мляко или е истинско.

Има го и в Карфур и Хит  Peace

# 27
  • Мнения: 4 292
На Баба няма сухо мляко - виж етикета. Съмняваш се в немското качество? Немските млека били нездравословни?
Небивалици!
Никакви небивалици не са. Мегле са твърде далеч от понятието за немско качество, да не говорим, че българските млека са много, ама много по-хубави от немските.
Колкото да ''На Баба'' аз отдавна изпитвам подозрение към фирмата, а откакто имат и и мляко по БДС, съвсем. Защото вкусът и консистенцията (при това не са го докарали хубаво) коренно се различават от тези на другите млека на марката, пък според етикетите и те нямат сухо мляко и сгъстители...уж.

Аз купувам ''Елена'' понякога и ''Елби'' или ''Герма'' но рядко.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 271
Да, има истинско кисело мляко - мляко направено по БДС - има ли го този знак, наистина е кисело мляко. Друг е въпроса на кой колко му харесва тоз и вкус.
Ето ималко инфо:
Новият стандарт за кисело мляко БДС 12:2010  е направен на основата на отменения преди време БДС 12-82. При него обаче за първи път е регламентирано използването на козе мляко, както и нови физикохимични показатели като "съдържание на млечен белтък", "масленост" и "енергийна стойност". Има въведени и изисквания към опаковките, които могат да бъдат полистиренови кофички, стъклени буркани и керамични съдове. Българското кисело мляко трябва да съдържа бактерията лактобацилус булгарикус и да има срок на годност до 20 дни от датата на производство. Другите допустими суровини в него са сурово краве, овче, биволско и козе мляко, както и различни смеси между тях. Допуска се и използването на вода за пиене, млечна сметана, получена в деня на стандартизирането, както и обезмаслено мляко.

Всеки може сам да избере за себе си и за семейството  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 4 292
Mного добре знам какво е БДС. Само че БДС не гарантира докрай вкуса (и уеднаквяването му), а по-скоро качеството, надявам се го разбирате?
Така например ти и съседката може да правите домашно кисело мляко от кравата, която яде само био трева от планински връх в Хималаите, но това на съседката да е по-хубаво, гъсто и вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт