Инхалации с небулизатор!!!

  • 38 786
  • 85
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 157
Не е необходимо да е инжекционен,трябва да е само стерилен( разтвора в пластмасовите ампули не е такъв).

# 16
  • Мнения: X
Напротив, в пластмасовите ампули е стерилен, пише го на ампулата. Вдишването на капчиците е равносилно на инжектиране. В аптеката, откъдето купих инхалатора, изрично и неколкократно ме предупредиха да ползвам само разтвор от банки и да не ползвам никакви други ампули (тъй като онези, които са предназначени за инхалации, не се внасят). В случая предпочитам да се доверя на фармацевтите и да не си правя експерименти.

# 17
  • Мнения: 3 157
Алексче,не ме разбра..в никакъв случай не приканвам към експерименти,обърнах само внимание,че не е задължително разтвора да е инжекционен.Не разбрах връката инжектиране=инхалиране,но няма значение.Има между другото стъклени ампули с инжекционен стерилен р-р,които също не могат да се ползват.Аз също ползвам само банки.

# 18
  • Мнения: X
Стъклените ампули не бива да се ползват не заради разтвора, а защото няма как да се гарантира, че в него няма да попаднат частици стъкло при счупването на ампулата.   
Това, което имах предвид, е, че да вдишаш физиологичен разтвор с инхалатор е все едно да си го инжектираш. Затова се използва само инжекционен разтвор, който отговаря и на други критерии освен стерилност.

# 19
  • Мнения: 633
Алексче,е напълно права -мен също ме предупредиха  а и четох ,че е необходимо да са пластмосови -първо ,и второ да са инжекционни и стерилни !
Аз ползвам -  Натриев хлорид 0,9% Актавис /100мл/ ,съжалявам че немога да кача снимка в момента.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 531
Добре, благодаря ви, ще купувам вече от банките физиологичен разтвор.

# 21
  • Мнения: 11
Здравейте.Бихте ли ме ориентирали за цени на инхалатори за домашна употреба?
Дъщеря ни от месец е с кашлица , почти през ден бяхме при педиатърката- пихме противоалергични сиропи, зинат (имаше съмнения за вир.пневмония -правихме снимка, но различни диагнози Sick) и в крайна сметка ларингит???От седмица ходим в поликлиниката за инхалации с проспан.Предписаха ни поне 10 пъти да ги направим и да видим.Кашлицата единствено от тези инхалации се повлия. Засега продължих да давам ериус , клеева тинктура и хомеопатични след приключване на зинат .
Предварително благодаря  bouquet

# 22
  • Мнения: X
Моят е на Pic, Mr. Panda, купих го за 169 лв.

# 23
  • Мнения: 11
Алексче благодаря за отговора.А някакво мнение за този newsm78 newsm78 newsm78

# 24
  • Мнения: 1 207
Гледай да не шуми много,че децата се плашат.И моя е като на Алексче само,че пингвина.
Този го гледах сега в сп. на Метро,но х-ките му нищо не ми говорят.На този няма децибелите.На повечето като гледах ги имаше в описанието им.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Омрон беше нашия, от Технополис за около 140 лв преди 2 години. Не е съвсем безшумен, сигурно има и по-тихи.

# 26
  • Мнения: 633
Нашия е този ,има мущук само за устата и две маски за възрастни и за деца .В много белодробни заведения се използва  http://www.microlife-bg.com/article_popup.php?mid=3&sid=1&aid=1

# 27
  • Мнения: 3 157
Нашият е Омрон С-28.Не е безшумен,но това не е кой знае какъв проблем.Важното,е че върши работа.Цената му беше 135лв,поръчах го директно от Омрон,имам и гаранция(3 години по спомени).
Сега разбирам(от предната потребителки,преди мен),че и Микролайф предлагат инхалатори.За апаратите им за кръвно знам,че са много-много некачествени,а от миналата година сервиза им,които уж трябваше да ги ремонтира просто изчезна от пазара...дано и с резервните части на инхалаторите нещата не стоят по същия начин...

# 28
  • София
  • Мнения: 44 122
http://www.kbs-omron.com/inhal_pr.htm?TID=1&MID=83&ART=1 … mp;SID=1&LG=2 омрон имат някои намаления сега.
Нашият е като на шоколадче., купихме го директно от предсавителите.

А вие подменяте ли самите инхалатори, защото в книжката пише, че след 6 месеца активна употреба трябвало да се смени инхалатора?

# 29
  • Мнения: 11
tasi, Alexandra , silvanapei , шоколадче , Angel_Dust много благодаря за споделеното.В понеделник ще ходя пак при педиатърката ни.Тя ми беше обещала брошура за инхалатор, който мога да поръчам чрез нея , но не помнеше модела.От вече прочетеното ще ми е по лесно да изберем.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт