Автоимунен тиреоидит на Хашимото (21)

  • 56 616
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 046
Много неприятно така като се струпат няколко неща! Сега прочетох малко за този рефлукс-езофагит - от бременността ли се отключи?

# 16
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Рефлукса си го имах, но с напредването на бременността се засилва, защото матката притиска стомаха. Почна се с това, че антиацидите спряха да ми помагат, за разлика от началото на бременността. Изписаха ми пренапразол, който ги умори, но не може да умори рефлукса, а именно връщането на стомашно съдържимо в хранопровода. Като легна и имам чувството, че нещо ми е заседнало. Почнах да се давя постоянно нощно време и от там се появи кашлицата. Та такива ми ти работи... Абе ще се оправим!

# 17
  • Мнения: 4 737
Старлетче   bouquet  Hug и аз прочетох ... много съжалявам за тези събития така струпали ти се на главата ..  Hug скорошно оздравяване на всички Peace. Извинете, че ви натоварих  с моите си грижи и тревоги  Confused Embarassed

# 18
  • София
  • Мнения: 6 010
*starlet*, силно вярвам, че скоро ще отмине тази черна серия. Стискам палци и ти, и мъжът ти, и майка ти скоро да сте здрави и да можеш да се наслаждаваш на бременността си. Няма как да помогнем, но имаш нашата подкрепа.  Hug

desdemona, тук сме за да си помагаме.  Hug Никого не натоварваш! Много се радвам, че се завърна след кратко отсъствие в групичката ни. Аз в твоята ситуация не знам как бих постъпила. Начев и Тодорова и двамата се славят с хубаво, аз съм си пациентка на Начев и може би бих го послушала. Съвета ми е да правиш чести контроли на хормона и ако тръгне да се влошава веднага да се реагира.

# 19
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Аз да се запиша и да благодаря за така прилежно събраната и предотавена информация в началото на темата. Сега разбрах откъде ми е тази мизерия с холестерола, при положение, че съм вегетарианка, боклукчива храна не хапвам, не ям пържено и така...
И хуквам да се запасявам с Омега киселини.
Успех на всички, особено на планиращите - мечтаещите бременност  Hug

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 171
*starlet*, какво става с теб бе момиче  #Crazy Как е почнало с тези проблеми и няма спиране. Дано всичко бързо да отмине и тревогите да останат зад гърба ти  spoko Стискам палчета всичко да е наред с теб, бебчо и семейството  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

# 21
  • Мнения: 204
*starlet* миличка едно зло не идвало само, но пък това вълшебното дето е в теб ще ти дава сили! почивай всеки възможен момент. И аз забелязах, че липсваш тия дни,а човек понякога има нужда и да помрънка. Гуш  Hug Hug Hug

# 22
  • Русе
  • Мнения: 571
Лаленце, мерси за новата темата   bouquet
Десдемона, радвам се, че вече си по-добре. Много е гадно, когато всеки доктор казва коренно различно лечение. Не знам какво да ти кажа, освен да си избереш един, да му се довериш и да си ходиш само при него. Пожелавам ти в най скоро време едно хубаво ТСХ от порядъка на 1,15-1,5 и да започнете опита.
*starlet*  Hug, дано скоро отминат болежките ти и да се радваш на бременността.
Аз като изключим болките в корема, се чувствам добре. Във вторник ще ходя на доктор, да видим колко са точиците. Ще взема да питам доки, дали освен ТСХ, трябва ли да изследвам и пролактина. Дано стойностите на двата хормона да са добре.  Praynig

# 23
  • Мнения: 4 737
Благодаря ви за съветите момичета  bouquet  Hug но списвайки тук, не съм нито по-добре, още по-малко съм се успокоила  Cry... От съвети и посещения при светила,  всичко и всички ме объркаха откоето и вс се обърка при мен, лошото е, че и аз не виждам изход за себе си  Tired  Cry Cry ЩЗ при мен тотално се обърка ...моля се, вече да не ме  е застигнало най-лошото  Cry... симптомите, които се появиха са ужасни...

# 24
  • Мнения: 16
Desdemona здравей!
Не мога да ти дам съвет,мога само да споделя,че четири години се лекувах от Базед.
Бях на Метизол3 по 1 таблетка в комбинация с Еутирокс 50мкг.
И с тази схема на лечение ,макар и бавно,вкарах хормоните в норма.
Размина ми се операцията,която ме чакаше!

# 25
  • Мнения: 4 737
Desdemona здравей!
Не мога да ти дам съвет,мога само да споделя,че четири години се лекувах от Базед.
Бях на Метизол3 по 1 таблетка в комбинация с Еутирокс 50мкг.
И с тази схема на лечение ,макар и бавно,вкарах хормоните в норма.
Размина ми се операцията,която ме чакаше!

Сесил благодаря ти за включването  Hug В момента съм на що-годе подобна схема само, че аз съм на Тирозол ... дано не ме чакат и мен 4 години лечение, не бих го преживяла

# 26
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Благодаря ви, момичета, за подкрепата! Днес съм по-добре вече от към кашлица, само кранчето е много развалено все още и тече без спир. Но си спах в леглото... Мъжът ми и той повече мърда, даже се занесохме до урните, като съвестни гласоподаватели, непропускащи никога да упражнят вота си.
Дездемона, избий си ги тези 4 години от главата. Аз свалих ТСХ за 2 месеца и забременях. Имаш 3 мнения на лекари. Аз пак казвам да послушаш Начев, но пък ти си прецени. Ако не него, поне К.Тодорова. Почвай да пиеш Еутирокса! Много бързо ще го свалиш, споко!  spoko

# 27
  • Мнения: 13 768
Привет и от мен в новата тема! Лале,   bouquet

Старлет, много неприятности са се струпали наведнъж Hug
За рефлукса, ако опиташ да изтеглиш вечерята по-рано, към 5-6 часа, и избягваш друга храна до лягането, дали няма да помогне? Пробвала ли си?

Дездемона, остави лошите мисли! И аз преди да разбера за Хашимото и започна лечение, какви ли не диагнози си поставях. Гадно ни е заболяването, повечето го знаем, защото сме минали през период, подобен на твоя. Ще се намери точното лечение и нещата ще се нормализират, сигурна съм. Успокой се, така само си вредиш повече!

# 28
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Птица, всичко съм мислила, но не мога да издържа гладна от 5-6 часа та до сутринта. Даже аз до скоро ставах посред нощ да ям. Сега уж нагласих така нещата, че да хапна към 20-20.30 часа и да си легна към 23.00 часа, че да има 2-3 часа преди лягане и уж е по-добре, като цяло. Естетствено, че ако не беше обаче Пренапразола, нямаше да мине номера, ако ще и да не вечерям. Имала съм случаи, в които повръщам нощем от киселини, лягам и въпреки, че ми е празен стомаха, пак ми излизат. Абе ще се оправя някак си, не ме мислете! Да не спамим повече с моя въпрос, изход ще се намери.

# 29
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 834
Лаленце, НЕ пиша вече в темата и ако можеш ме махни от списъка на 1-ва страница  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт