Лежащи бъдещи мами, заповядайте да не скучаем!!! - осма част

  • 26 870
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 865
Спамерки  Hug Hug Hug

Силвър, значи от днес нататък всеки ден има РД твоето бебе ? Simple Smile И аз мисля, че ще изкараш много повече, поне до сега не си се оплаквала въобще Simple Smile

Нимфичка, ЖК-то може да ти даде болничен. 180 дена е общият болничен за 1 година, като той не включва болничният за бременност и раждане. И аз трябва да ходя да си прибера един от началото на този месец, ама все ме мързи. А и разбрах за едно прецакване от НОИ та сега съм бясна и дълбоко се чудя дали продължавам с болничните. Оказва се, че ако нямаш прекъсване в болничните, сумата която ти изплащат е една и съща.

Иначе тази сутрин корема ми е вкаменен. Повръща ми се ужасно много и се чудя дали матката не е притиснала нещо  newsm78. Незнам вашите фундуси где свършват, ама моя е на 3 пръста под гръдния кош.

# 16
  • София
  • Мнения: 865
Бебс,  smile3513 марш на доктор!

# 17
  • Мнения: 509
Ей, не искате да допишем старата тема, айде и тук да се запиша  Laughing Laughing Laughing

Това за болничните, аз не мога да го разбера, понеже смятам, че всеки лекар newsm78 има право да издава такива, и се чудя какви проблеми може да има от НОИ лекар, който поставя диагнози и какво им разбира на НОИ, главата от диагнози ? newsm78 Ако не иска да издава, сменяш го и при следващия...

Нимфичка, миналата бременност я следях и по каса, е то по голяма глупост няма, лекарката беше такава ''мърда'', не стига че чаках, а уж имах час, следеше колко ехофрафа и колко изследвания ми пуска, все едно ще и стане нещо ако ме види за 2 мин на ехограф, които прилича на някаква странна машина от преди първата световна война, та сега хич не се занимавах с касата, в Токуда ми вземат 15 лв за платена ЖК, която после допълнителното осигуряване/ фонда ми връща, и самия преглед е доста по обстоен, издават всякакви документи, включително болничен, и ми пускат изследвания всеки месец, заради хемоглобина, че пада постоянно.

Светленце, как е малката принцеса Дани, гледам скоро и тя ще празнува месечинка? Heart Eyes Hug

Мини, ей такива новини обичам да няма бабалюги, остава и тези с кръвта да се обадят ... Hug Heart Eyes

Аси  Heart Eyes Hug

Аз утре съм на контрола в 3та градска, на фетална ехокардиография, дано този път имам с какво да се похваля  Praynig

Киара днес се губи, някакъв срив в системата има сигурно, надявам се по късно да се включи, че да не я мисля  Heart Eyes Hug

Айде мацки, ние ще се мием и ще спим ако имам късмет, де  Party

# 18
  • Мнения: 198
Мини, зацапване нямаше въобще единствено вчера.  Иначе до сега всяка сутрин, при забърсване остава леко розовеещо. Само сутрин, после спира, но по превръзката има малки бледи точици, не е точно розово, не мога да определя цвят - бледо - през целия ден по-малко. Аз си биех Клексан от началото на бременността до 1 седмица преди серклажа - надявам се това да е проблема за по-дългото зацапване, но знам ли. Много ме е страх да не стане някоя инфекция.

Инае и аз ходя в Кандиларов, досега не съм имала проблем с тях, ще видя днес как ще е, но не съм ползвала услугата да идват до вкъщи. Аз мислех утре сутринта да ходя да дам кръв - досега винаги ПКК и ЦРП са ми излизали до вечерта.

Бъга надявам се да няма поражения до 26-ти и тогава да си отида на часа при Сигридов, но ако почват силни болки, ще му звъня. Сложих си една свещичка индометацин и сега е по-добре.

# 19
  • Мнения: 461
nimfi4ka, привет мила! Утре към 10.00ч. сутринта ще ходя при Богданова само че в Тина Киркова да ме види и да каже какво е положението! Simple Smile Ти звъня ли на Богданова да говориш с нея за болничен?

bebs_y , и аз бях потресена като Вас, когато тя ми каза и се чудех какво прави и тя каза че купува по 2 чифта обувки един от 38 номер и един от 40 и е с различни номера на двата крака. Купува по 2 чифта, защото в магазина отказват да й дадат един такъв и един такъв. защото нямало да могат да ги продадат после...Мнооого гадна работа! ooooh! Ти защо не идеш да те види лекар за всеки случай и за твое успокоение, нямам идея след серклаж колко време е необходимо да спре зацапването, но мисля че е редно да отскочиш до док. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 798
Bebs,клексана за какво го биеше? И как така от раз ти го спряха? Аз съм на клексан, само деня преди и деня след серклажа не го бих.

БъгаМъга, корема си  твърд по принцип май в тия седмици,  да не е твърдо усещането за матката,че нали тогава контрахирала уж. Моя си е твърд постоянно де. Хайде да се  похвалиш по-късно,че нищо ти няма;)

Последна редакция: пн, 24 окт 2011, 14:13 от minie mouse

# 21
  • Мнения: 198
Мини, биех го профилактично, нямах проблем (като изключим възрастта, няколко операции и много сраствания, а и отлепената плацента към 14 г.с.). Док още преди беше казал, че ще го спираме пробно към 23-24 г.с. и ако няма забавяне в развитието на бебетата, повече няма да го бия. Така, че за сега съм без него. Изследванията на АФА бяха ок, а и вече доста ми беше разредил кръвта Wink

# 22
  • Мнения: 1 798
Бебс, ясно:)Питах,защото ако има проблем току така не се спира.На мене в МД  ми казаха през ден, със страх минах на 48ч,но на ФМ  на 18ти се видя кръвопоток на долна граница, та пак си минах на  ежедневно биене.

# 23
  • Мнения: 509
Извинете за невежеството, но за какво е този препарат? То по добре, че не знам, но понеже и на мен всеки път ми следят кръвотока, да питам все пак ... благодаря Simple Smile

БъгаМъга, оказа се че шев и кройката на Димитров в момента държат 2 кг бебе, та в сряда най вероятно ще обсъдим варианти за дати и живот и здраве да си дочакаме до датата...в легнало положение  Hug Heart Eyes

Последна редакция: пн, 24 окт 2011, 14:30 от silvergreen

# 24
  • Мнения: 1 798
Силвър, клексана е  нискомолекулен хепарин, бие се при АФС,тромбофилии, има лекари-за определен период-  и профилактично го дават. РАзрежда кръвта, мисля няма  странични ефекти като фраксипарина.
Щом те следят на доплер-няма  страшно, аз съм с АФС  и  ми казаха-на всеки 2 седмици задължителен доплер.

Последна редакция: пн, 24 окт 2011, 14:38 от minie mouse

# 25
  • Варна
  • Мнения: 729
Момичета - радвам се, че ви харесва заглавната страничка  Hug

Мини- благодаря за поздрава   bouquet  тук съм при вас, а може и още месец да изкарам, ако бебо се запъне  Grinning

Светле  - Алекс като се приберат ще ни пише, аз не съм я чувала тези дни.

Киара -  моят болничен е без прекъсване, но сумата намалява прогресивно.  Все пак всеки изминал месец влиза с нова база, която по време на болничен далече не е осигурителния доход.

Силвър - честита нова седмица  Hug

В сряда май сме много на преглед, надявам се само с добри новини.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Да ви кажа за моите болнични - когато са без прекъсване - сумата е една и съща всеки месец. Като ми го прекъснаха за 2 седмици - вече вземам с 200 лв по малко на месец. Предната бременност - пак бях без прекъсване - сумата не се е променяла, когато ми написаха 45 дневния съответно се увеличи.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 250
Извинявайте,че чак сега ви отговарям,но бяхме излязли с мъжа ми за малко.


Аси,звънях й,запазих си час за четвъртък,дано ми помогне.)Ако не,ще търся някой друг.Благодаря ти много Peace

Бебс,ако не стане с на Аси докторката,ще ти пиша за координати на твоята. И наистина добре са те посъветвали,отивай на док,ако не -поне звънни по тел да питаш дали е нормално... Rolling Eyes

Силвърче, а защо тогава моя док ми каза,че ако искам билничен от Токуда(той от скоро преглежда и там),трябва да полежа малко там Rolling Eyes 3-4 дни примерно,което мен не ме устройва.Така и така се занимавате всички с мен,цялата работа е там,че съм на фиктивен договор при баща ми на минимална заплата,колкото после да не съм съвсем без майчинство. Болничните ги взимам, за да не плащам отделно осигуровки. Та това занимание с лежането в Токуда ако ми излезе 200 лв,то по-добре да си внеса 130 осигуровки. Дано обяснявам разбираемо. До сега съм взимала само 2 месеца болнични...

Много ви благодаря за отзивчивостта на всички,просто така като се обърка нещо и направо се сдухвам. Яд ме е на моя док малко,но сигурно не зависи от него... А като знам колко разходи имахме и колко още предстоят и ми е притеснено... Абе в крайна сметка здраве да е само и бебитка да е добре,другото ще го наместим. Нещо ме избиват хормоните явно,извинявайте за излиянията Laughing

Стискам ви Палци за прегледите-на Мила и Аси-дано не пропускам някой Wink

Ааа,и как щях да забравя, днес с мъжа ми имаме годишнина- 9 години откакто сме заедно! Няма да ви пускам виртуални почерпки,че да не ви се прияде,затова само това   cook

Последна редакция: пн, 24 окт 2011, 15:38 от nimfi4ka

# 28
  • София
  • Мнения: 865
Прибрах се.  Бях излязла за малко, ходих до пощата да си взема поръчката от хонг конг. Ужасно съм доволна, много добро качество, всичко си отговаря както е на снимките. Само дето телефона дето съм заръчала се оказа тъчскрийн, то трябва и някой да чете... Сигурно ще го пусна да се продава, а аз ще си заръчам обикновен тия дни. Иначе е много красив, дори по - красив от на снимката и работи с две карти. Ето го:


И на брат ми и на мъжа бях поръчала подаръци и всички са много доволни. Направо съм изумена. Поръчката дойде за 8 дена и не ми взеха нито мито, нито ДДС.

Мила, по принцип болничните без прекъсване са на една и съща среднодневна сума и заради това съм неодоволна и ще правя прекъсване от 1 ден.

За клексана, и аз го слагам, но вчера пропуснах, че ми тече кръв от носа.

Силвър, и аз ще раждам при Димитров, живот и здраве.

И сега да ви се оплача. Много ме боли кожата над червата, мисля, че матката ги притиска и ме боли зверски във всякакви пози. Повръща ми се, не мога да се храня. Цяла сутрин не съм яла и не смея.

# 29
  • София
  • Мнения: 865
Нимфичка, пожелавам ви още много години семейно щастие!

Общи условия

Активация на акаунт