Кога поникнаха последните млечни зъбки на бебетата ви?

  • 2 093
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
sisi1974, моларите не са тръгнали да пробиват венеца все още, но детето ми спорадично се оплаква от болки във венците, като сочи долните, особено от ляво.
Венците са доста надути, а зъбите, които очаквам огромни. Може година или две да не избият, просто раздразват венците от лекия и непостоянен пробив, който правят.

На моята кръщелница млечните зъбки пробиха доста късно, към 1 година и 3-4 месеца. Но първите постоянни кътници й избиха на 4 години и малко.
Явно е, че е индивидуално за всяко дете.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
На 2г и 3 месеца.

# 17
  • Мнения: 372
Моята дъщеря също изкарва много трудно зъбите и задължително един по един за да е възможно най-мъчително  ooooh! Ето сега вече месец и половина вади зъб номер 8 - долен резец, седи си под венеца от месец и половина. За нас това значи писъци и рев през два часа нощем, като сомнамбул съм, толкова сме изнервени всички - не спи ни денем, ни нощем, ужасно е раздразнителна и не може и да си играе спокойно.

По същия начин изкара всички 7 зъба досега и всеки път си мислех, че изкарва поне няколко зъба за това е толкова неспокойна, но уви  Cry Излизаше все по един зъб и 20-30 дни по късно следващия. Такъв голям период от месец и половина не е правила без зъб, но за сметка на това няма нощ, в която да е спала повече от 4 часа непробудно (обикновено заспива в 9 и към 12 и половина почва купона). А веднъж събуди ли се след това през два часа се буди ooooh!

От време на време, когато стане много нетърпимо или съм ужасно преуморена ѝ давам панадол на връхчето на дозатора (около 0.2мл), тя си го ближе, много се успокоява и така заспива за 4 часа, та малко си почиваме и ние. Знам, че не е добре да се дава, но количеството е толкова минимално, че за следващите две години едва ли ще се събере и колкото една доза, която се дава когато има температура. За сметка на това ни осигурява нужните няколко ценни часа почивка, че нервите ми са вече на ръба  Crazy

Ако някой има ефикасен лек против зъбки моля да сподели.

Общи условия

Активация на акаунт