Успешно "олежани" бебета / или продължението на Лежащи бъдещи мами/

  • 31 982
  • 750
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 43
Здравейте момичета с голяма радост се записвам в тъй очаквана тема Родени 2011, че то голямо лежане падна!!!
Поздрави на всички вече мами и успех на още лежащите!
Ние сме добре с малката Виктория, но плачкаме от колики от време на време.
Давам и Инфакол, а сутрин Биогайя. Утре сме на консултация да видим как наддаваме и ще пиша пак.
 Hug Hug Hug

# 16
  • Мнения: 509
Привет и от мен,

Колко е хубава темичката, и каква тематична песничка, хайде до скоро, ние вече имаме дата, нали сме великани, но ще си траем, като наближи ще изкрещя до небето, че през следващите седмички сме нон стоп лежащи  Crazy
обичам ви, много липсвате ... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 165
Silvergreen честита датичка HugСега лежи и почивай,подготвяй се за предстоящата среща Hug
Мама добре дощла в родени HugСъжелявам че и вие си имате колики,много е гадно,но май неизбежно...Дано бързо отминат Hug
Светле съжелявам за кърменето,но и АМ е направено за бебета...не се притеснявай Hug
Ние днес бяхме на консултация...Вече е 6800 и 63 см...еи колко бързо порасна моя малък мъж...а колко плаках че беше мъничак...Биха ни пак ваксините и сме многоооо кисели,та се чудя дали въобще да излизам на разходка днес...ама май ще го изкарам за малко пък ако много ревне ще се прибираме..
Това е от мен засега..
Целувки за всички Hug

# 18
  • Мнения: 146
С голям кеф се записвам и аз в тази темичка, Дюн - благодаря ти   bouquet
На всички момичета от предходната темичка пожелавам един ден /всяка когато си трябва/ да се цопнат тук  Hug
Много целувки на всички "успешно олежани бебоци" Grinning Да са ни живи и здрави и по - малко да плачкат  Wink
Мото, чакаме те тук мила  Hug

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Ето ме и мен.Днес Крис спи много и аз съм по-свободна.Чудя се дали другите мами знаят за темата ни.Видях,че Ники е писала в предната.Като вляза и аз там,може да напомня.
Мото наистина не се обажда  Sad
Целувки и до скоро

# 20
  • Мнения: 144
 Здравейте момичета и аз се записвам с голяма радост в Родени.Покрай новите ми грижи не съм и забелязала кога сте се преместили.
Ние сме добре.Имаме колики, но засега овладяваме положението.Храним се изцяло на кърма, но все се притеснявам дали му е достатъчна и дали наддаваме нормално.Хем все търси да яде, хем много често повръщаме, а колко е качил ще разбера чак на консултацията в средата на ноември.Дотогава ще съм в догадки.Този път съм решила да бъда по- настоятелна в кърменето, но да видим дали ще ми се получи.
Активността в темата е много слаба.Явно на всички вече ни е трудно. Понякога взе да ми става мило за времето,когато често си полежавахме.
Качих няколко снимки в албума.Видях за пръв път Даниела и Виктория.И двете са ни големи красавици.Андрей пък много е пораснал.
Засега това е от нас.Много   love001  love001  love001

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте майчета, как сте днес?  Hug
Моето дете най-накрая заспа. Почва да будува през деня, но като будува - реве.
Ники   Hug и тук да кажа, че голям сладур си родила  Heart Eyes
Лежането, не е като да гледаш бебе  Crazy - даамм, понякога ми идва нанагоре обаче е голяям кеф.
Целувам всички ви - доскоро  Hug

# 22
  • Мнения: 644
Хайде привет и от мен  Hug

Ники, не се притеснявай за кърменето, сигурна съм, че ще се справиш успешно.
Аз също първия месец все се чудих дали имам достатъчно кърма, дали Андрей успява да суче колкото му трябва, ащото той се хранеше много нервно, все ревеше и се тръшкаше на гърда, но след като на първата консултация се установи, че е качил 1400 гр. всякакви съмнения отпаднаха и станах доста уверена по отношение на кърменето.
Един съвет от мен, защото много ме е яд на момичетата от отчетната, които се отказват много лесно и набързо започват да дохранват с АМ - ако имаш проблеми с кърменето или някакви въпроси, потърси консултант по кърмене за съвет. Повечето проблеми имат лесно решение, просто е нужно компетентно мнение и съвет  Peace
Аз самата редовно досаждам на ЛЛЛ във форума и на една мацка от НКПК от групата ни във ФБ. С тяхна помощ съм успяла да отстраня няколко проблема, пък и отговарят на мои въпроси, които не ми дават мира  Peace

Светле, много неприятен е тоя период. Андрей буквално живееше в ръцете ми, иначе ревеше неистово.
Сега вече не иска да стои в мен - интересно му е на шезлонга, в люлката, дори от два дни го слагам на активната гимнастика и му е супер забавно. Да не ви казвам какъв кеф му е сега в банята да си играе със зоопарка му за вана - направо не мога да го извадя оттам, голям рев удря.
А пък днес се забавлява с едни баби на площадката. Голям любопитко е станал - само гледа, кокори се, гъргори и гука, направо приказка. Е, със съня имаме още проблеми, защото след всичките забавления се превъзбужда и трудно заспива, но да не казвам голяма дума, вече започва да има по две спанета през деня и успявам да посвърша нещо. Вчера дори ми остана време и за една бисквитена торта   chef
Та скоро отново ще можеш да се радваш на спокойно бебенце, просто трябва да мине време  Hug

Зази, уф тия ваксини.. На нас другата седмица ще ни слагат от тази не-знам-колко валентната и съм много притеснена за това как ще реагира.
Пък Ивчо какъв голям е станал, браво на него  Hug Hug Hug

Мама, дано коликите ви отминат бързо.
На нас много ни помагаше топла възглавничка на пупата и биба в устата. За 15 минути заспиваше като къпан.

Ох, бягам, че малкия пак се събуди  Crazy
Лека нощ  Hug

# 23
  • Варна
  • Мнения: 741
Здравейте най-после и от мен!
Дюн, поздравления за идеята да съберем "олежаните" бебета и за темичката!  Hug Толкова близки ми станхте докато мътихме, че сега ми липсвате и се радвам да има място, където да апродължаваме да си бърборим.  Party

Ники, голям хубавец е Димо!  Hug пу-пу. Много са хубави на снимката с каката  Heart Eyes

Чакам с нетърпение Алекс да се включи и да разкаже малко как е монало при нея раждането и как се справя с двете мишлета.

Мила, Силвър, Кари, вярвам, че ще се включите и вие при нас да си говорим за памперси, обриви, колики и т.н. Mr. Green Прегръщам ви, момичета.  Hug Hug Hug

Кокетче, браво на Андрей - какво голямо момче е вече.  Hug Като те чета, аз съм закъсняла доста с активните гимнастики и т.н. Все си мислех ,ч е още е малка.  newsm78 Ама онзи ден и поръчах разни занимавки и сега ги чакам да пристигнат. Party

Аз днес записах час за другата седмица за детски гастроентеролог. Малена продължава да има кървави жилки или капчици кръв в акото и много се притеснявам.  Sad Иначе няма колики. Спокойна е е през повечето време. Хапва си добре, спинка. С всеки ден става все по-интересна. Почва да гука и сякаш се опитва да ни каже нещо. А като и говорим се усмихва и ръкомаха.  Heart Eyes Направо се разтапям като ми пусне една беззъба усмивка.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  Ще ви кача 1-2 нови снимчици да видите и тя как е надула бузите.  Grinning
Лека вечер на всички!

ПП. Да споделя, че мнооооого обичам моя мъж Simple Smile  Heart Eyes Днес по скайп си говори с майка си и и показва Малена докато аз готвя. По едно време чувам как свеки го пита кога ще пътува пак и си предлага услугите и "помощта" ПАК.  Mr. Green Обаче мъжът ми и каза, че засега не се очертава да ни трябва помощ. Wink И всичко това без да трябва д а го поглеждам и да правя сърдити физиономии.  Party Е как да не го обичам, кажете..  Grinning

Последна редакция: пт, 28 окт 2011, 22:11 от Q-T

# 24
  • Мнения: 644
Q-T, тъкмо си мислех вчера за теб и честно казано се бях притеснила дали с Маленка всичко е наред.
Радвам се, че малката е спокойна, папка и гука  Hug
Дано тази мистерия с акито другата седмица да намери своето обяснение и да не е нещо сериозно  Praynig

А за активната гимнастика и аз като теб си мислех, че е рано, но той започва да се заглежда вече по разни по - шарени неща и да протяга ръчички, е още несъзнателно, но все пак го прави, и реших да го сложа на гимнастиката, като изобщо не се и надявах, че ще му е интересна, но той успя да ме изненада. Давам му да седи обаче не повече от 20-30 минути, защото след това започва много да не изнервя, че играчките не му говорят  Mr. Green и че не може да ги стигне и започва да се тръшка и реве. Като се успокои, пак го слагам. Също така му е много интересно в шезлонга - започва да рита, което пък полюшва шезлонга и така може да стои един час, дори по някое време успява да се самоприспи с полюшване  Crazy
Иначе и Андрей, като му се говори, се усмихва и гука, много е смешен. Любимото му време за гукане е между 3 и 5 сутринта  Crazy Тогава хем ми е смешно и мило, хем ми иде да скоча от балкона  Laughing

Браво на мъжо - това се казва "мъж на място"  Heart Eyes Hug

Тук времето днес е някакво гадно, има мъгла и ако не се вдигне до час, ще ни пропадне сутрешната разходка. Много ме е яд, вече свикнах да го извеждам по два пъти на ден за по няколко часа и сега, като не се движа, се чувствам една дебела и отпусната  Sad

# 25
  • Варна
  • Мнения: 729
Момичета, толкова ми е приятно като чета за бебоците Hug

Q-T - дано новините от прегледа да са добри Praynig Hug

Кокетче - като си говорите за кърмене, може и тъп да ми е въпроса, но след като изчетох доста инфо пак не успях да си отговоря - на едно хранене от двете гърди ли се кърми или се сменят при последователните хранения. или пък зависи колко кърма има и колко яде бебето newsm78

И какво мислите за курсовете за раждане - техники на дишане и прочие.

Хари -   как е шезлонга, нали и аз на него се спрях  Grinning  музиката наистина ли е толкова дразнеща Simple Smile  А от козметиката на Тьопфер доволна ли си?

Съжалявам за въпросите, но ще ме изтърпите  Heart Eyes

Много целувки за всички - малки и големи  Hug

# 26
  • Мнения: 644
Мила, изобщо не ти е тъп въпроса, само че не знам как да ти отговоря.
В родилното ми казаха да давам по десет минути от всяка гърда на кърмене, но той още на първата заспиваше, та ги редувах. Изобщо в началото кърменето си беше изпитание, защото той много спеше и трябваше да го будя, а си беше почти невъзможно. Най - много помагаше смяна на памперса, съчетано със задължително миене на чешмата, само така успявах да го събудя качествено. Новородените бебета са много поспаливи и е напълно възможно да са гладни, но да не се будят, затова на всеки 2.5-3 се буди, за да се храни. По такъв начин се стимулира и кърмата. Също така е важно и нощното кърмене, затова ако има възможност е по - добре бебчето да е при теб. Стомахчето им няма нужда да си почива, както е повсеместно разпространено. Нощното кърмене е важно за добрата лактация, защото през това време на денонощието се отделя някакъв хормон, който е отговорен за производството на мляко.
Казват, че бебетата първите 24 часа могат да изкарат без храна. Андрей яде само два пъти през деня, в който се роди, но през нощта ми разказа играта - искаше да суче на всеки кръгъл час. Така че, не се подавай на изкушението да му бутнеш шишето с АМ, което акушерките угодно предлагат с нужда и без нужда.
И сега редувам гърдите, рядко иска и от двете да хапва, но моята кърма вече се е регулирала спрямо неговите нужди и си му стига при всички положения, независимо дали ще ги редувам или не. Не ги редувам единствено в случаите, когато прави малки паузи - примерно ако иска да суче няколко пъти в рамките на 2-3 часа, давам само от едната гърда, за да може да изпива от задното мляко, което е по - мазно и калорично.
Мисля си, че е добре да ги редуваш в началото, за да се стимулират и двете гърди добре.
Най - добре питай някой от ЛЛЛ във форума, много са отзивчиви и любезни момичетата и със сигурност ще ти дадат по - добри съвети от мен.
А иначе просто трябва да вярваш в себе си и че ще успеете да се кърмите, това е най - естественото нещо на света, няма нищо сложно, просто трябва малко вяра и търпение  Hug

Аз на курсове за раждане не съм ходила по обективни причини, но да ти кажа добре се справих с дишането по време на контракциите, виж на напъните ми беше по - сложно, защото там се задържа дъха и през това време трябва да напънеш три пъти, пък на мен все ми идваше да издишвам при всеки напън и ме резнаха, за да помогнат на бебето да излезне, но и това не боли. Аз разбрах, че ще ми правят епизотомия, защото видях акушерката как взе ножицата, ако го беше направила по - дискретно, изобщо нямаше и да разбера.
Важното е да се диша бавно и дълбоко - вдишваш през носа, издишваш през устата. Можеш да си броиш или повтаряш нещо. Аз например си представях, че ме заливат вълни, така някак си болката я понасях по - лесно. Честно казано, дори успявах да си подремвам между контракциите, макар че още като ме свалиха в родилна зала, си бяха на 3-4 минути  Blush
Помогна ми да понеса болките и фактът, че преди бременността бях с ужасно болезнен цикъл и болките си бяха точно толкова силни, колкото и родилните, та за мен не беше нещо ново като усещане  Mr. Green
После, по време на самото раждане, болка няма, само много силни напъни, а като родиш, вече нищо не те боли и ти е едно хубаво и изпълнено с енергия Crazy

Малко хаотично съм писала, дано съм успяла поне малко да отговоря на питанията ти  Hug

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Не,мила,изобщо не е хаотично.Много точно си го описала.
За кърменето аз също те съветвам да се обърнеш към ЛЛЛ.Съжалявам,че аз по-рано не го направих.Обърнах се към тях по въпрос за храненето като уточних,че съм на АМ.Много са мили и отзивчиви,очаквах че ще ме нападнат за това ,че не кърмя.Много знаят и помагат с едни на пръв поглед дребни неща,които обаче се оказват важни.
Уморена съм ужасно.Сигурно и вие сте така.Много неща имам да ви кажа,а няма време.Също като в род.дом се усещам,че говоря с вас наум.Много ми липсва комуникацията ни,но явно няма време.
Лека нощ!

# 28
  • Мнения: 165
Момичета да ви попитам-консултантите къмЛЛЛ само за кърмене ли можеш да ги попиташ или и за захранване и как мога да се свържа с консултант?

# 29
  • Мнения: 644
Добро утро  Hug

Славче, и аз си водя мисловни диалози с вас  Laughing Честно казано, като изключим страховете и неприятните емоции, лежащото време и сладките приказки много ми липсват  Hug
Сега единствено си говоря с Андрей, за други време не остава  Mr. Green

Зази, мисля, че и за захранването могат да ти отговорят. Поне във ФБ групата на септемврийчетата има една консултантка от Национална асоциация "Подкрепа за кърмене" , която отговаряше на момичетата на въпросите за ранно захранване.
Иначе ние в отчетната тема имаме поканени две консултантки от ЛЛЛ - Шаманката и Amorelove и задавам въпросите си направо там. Виж дали тук няма да намериш някоя тема, в която да попиташ - http://www.bg-mamma.com/?board=8.0
Ако ли пък не, потърси с търсачката в потребителите Шаманката или Amorelove и им пиши на лични. Сигурна съм, че ще ти отговорят, много са мили и отзивчиви  Hug
Някои от консултантите са и медицински лица и дават много ценни съвети  Peace

Наш Андрей през последните две нощи спи много лошо и вече съм превключила на автопилот. С таткото се принудихме да го вземем да спи при нас, за да може да подремва поне по час между кърменията, иначе в неговото креватче не ще да стои - оставям го заспал и след две минути вече реве. Дано в скоро време му отмине този период, защото съм много против да спи с нас - едно, че ми е неспокойно и така или иначе не успявам да заспя, второ - страх ме е, че ще изпусна момента, в който ще започне да разбира и след това ще ми е много трудно да го отуча от този му навик.

Оплаках се в отчетната как пъхнах каната за топлене на вода в хладилника, а след това вместо да се обадя на майка ми, звъннах на свекървата и понеже, съвсем разбираемо, не очаквах тя да вдигне, вместо да завоалирам някак нещата, директно й изтресох, че съм й звъннала по погрешка, та май малко я разсърдих Embarassed После й звъннах да й се извиня, ама казана дума - хвърлен камък  Embarassed

Хайде, толкова от мен, отивам да изчистя, докато спи дребния, че не се знае колко дълго ще продължи това  Hug

Общи условия

Активация на акаунт