Почитатели на филми по романи на Джейн Остин и други с подобна тематика 3

  • 68 098
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 402
Да се присъединя и аз към вас. На мен тепърва ми предстои да изгледам тези филми. Наскоро гледах Dangerous Beauty и много ми хареса.

# 46
  • София
  • Мнения: 6 219
Дарси май си приличат заради прическата и грима. Иначе, аз нали щото Матю Макфейдън съм му гледала повечето превъплащания, със сигурност мога да кажа, че изобщо не си прилича с Фърт. по нищичко.

# 47
  • Мнения: 2 453
Хубава колекция, брей newsm08. Ама бих направила някоя и друга подмяна. Къде е Тоби Стивънс, примерно???  Ами Дарси от "Изгубена в Остин?" Хм... ние като фенки си заслужаваме един календар с герои на Джейн Остин и с-ие за догодина... оттипа на онуй календарче за септември, дето Перегрин го пусна.  
"Гордост и предразсъдъци" 1995 е върхът, личи си и от анкетата  Grinning.

Вярно го няма Тоби, мен ако питате веднага го поставям първи Heart Eyes

# 48
  • София
  • Мнения: 6 219
Тоби го няма, а в същото време са сложили моят Рупърт Пенри Джонс, при положение, че тази му роля е... как да кажа... безлична (на капитана от "Persuasions")

# 49
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
Тоби го няма, а в същото време са сложили моят Рупърт Пенри Джонс, при положение, че тази му роля е... как да кажа... безлична (на капитана от "Persuasions")

верно,но пък е голям симпатяга  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 2 453
Симпатяга, симпатяга, ама друго си е Тоби Crossing Arms Hug

# 51
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 664
Ване, благодаря за това, че си ме отменила, за съжаление форума не ми праща съобщения и съм пропуснала последните 4-5 страници от другата тема Confused Прекрасна се е получила!  bouquet Много хубави филми, за анкетата - гласувах с всички, не мога да отделя нито един, много ги обичам всичките и с удоволствие си ги гледам!

# 52
  • Мнения: 534
Темичката е оформена чудничко   bouquet Смятам да се поровя в посочените линкове за някой интересен филм  Party

# 53
  • София
  • Мнения: 10 309
Peregrin , коя е девойката?
Темичката е оформена чудничко   bouquet Смятам да се поровя в посочените линкове за някой интересен филм  Party

# 54
  • Мнения: 534
Peregrin , коя е девойката?


Ааааа, не се излагайте, де Naughty Joy  Joy Joy
ББ Медицинска сестра е  Wink Joy

# 55
  • София
  • Мнения: 9 972
Загледах се в класацията и се замислих, че толкова години "Отнесени от вихъра" май нямат нова екранизация или ако имат е минала толкова между другото, че май не е позната.
Но пък каква екранизация би могла да надмине Вивиан Лии  Heart Eyes Незабравима, невероятна, пленителна!

Мисля че няма и слава богу...макар че би било интересно, но едва ли някой ще се наеме да направи римейк.

# 56
  • София
  • Мнения: 10 309
Ааааа, не се излагайте, де Naughty Joy  Joy Joy
ББ Медицинска сестра е  Wink Joy

Ayyyyy... изобщо не я познах  Laughing

# 57
  • Мнения: 0
Перегрин, хич не съм й фенка на тази мацка  smile3514. Извинявам се, ако е спойлер - ама нииикакъв Дарси не й се полага на нея!!!
Относно римейк на "Отнесени от вихъра" - има продължение, нали, с Джоан Уоли-Килмър, екс-съпругата на Вал Килмър. Но не ми хареса и не ми се гледа пак - не защото Джоан не става, а защото още на Александра Рипли не й се получи книгата на нивото на Маргарет Мичъл, та после и с филма не се получи като хората - лично мнение де. Дори не помня кой там игра Рет Бътлър.
... а в същото време са сложили моя Рупърт Пенри Джонс, при положение, че тази му роля е... как да кажа... безлична (на капитана от "Persuasions")
Ване, вярно, че се получи безличен образ  Sad. Не го и помня какво е правил, а само че беше рус. Обаче според мен проблемът не е в ролята, а в режисьора и подхода. Задавали ли сте си въпроса защо мистър Дарси е толкова блестящ екранен образ, а другите трудно се запомнят, при условие, че авторката на историята е една и съща? Аз все си мисля, че е заради актьорите. Не съм останала удовлетворена от ни един актьор във филм по Остин, освен изпълнителите на Дарси - съвсем други мъже си представям. Примерно, капитан Уентуърт - съвсем спокойно ще го дам на Ричард Армитидж и тогава всички ще го запомним! Нищо й няма на ролята, дори е супер предизвикателство. Това е мъж военен, горд, дълбоко и болезнено наранен - най-прекрасните му чувства са потъпкани от тази, която вече му е годеница, и то не защото не го обича - напротив, а защото така е посъветвана да постъпи. Оскърбително е, и още как. Да изиграеш такъв мъж никак не е просто, но Ричард би могъл идеално, според мен - да я видя после Ан, как ще се оправя с присъствието му, с наказанието му, с прословутия каменен поглед, с ревността /да гледа как този мъж и тези чувства, някога нейни и отблъснати от нея, са отдавани на друга!/. Направо си е жестоко. Та до актьор си е, според мен, но може би режисьорите не виждат тези образи като особено впечатляващи, а от там и провалите им, за разлика от Дарси. Може би режисурата трябва да се повери на жена  newsm47       

Последна редакция: пт, 28 окт 2011, 19:38 от Suriyotay

# 58
  • Мнения: 534
Перегрин, хич не съм й фенка на тази мацка  smile3514. Извинявам се, ако е спойлер - ама нииикакъв Дарси не й се полага на нея!!!

Какъв Дарси, какви спойлери   Shocked  Joy, девойчето е актрисата, играеща лейди Сибил в "Абатство Даунтън "  hahaha

А иначе съм съгласна за Ричард да изиграе кап. Уентуърт  Flutter Коя ще му партнира?  Thinking Като стана на въпрос - скоро ще ни трябва календарче за ноембри  Wink

Последна редакция: пт, 28 окт 2011, 19:47 от Peregrin

# 59
  • София
  • Мнения: 6 219
Suriyotay, Пенри Джоунс е на нивото на Армитидж като актьорска игра. Със сигурност проблемът не е в него. Общо взето през целия филм той се разхождаше намръщено и толкоз. Екранизацията не знам дали е добра, но филмът (не съм чела романа, няма и да го прочета) е под всякаква критика.

Лейди Сибил е неузнаваема! Прекрасна!!!!

Общи условия

Активация на акаунт