Подсъзнанието може всичко 45 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 101 026
  • 779
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 4 349
Честито на всички празнуващи!  bdbaloni bdbaloni hbday hbday happy bd happy bd

Браво и за сбъднатите желания!  newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10

Усмихнат ден на всички!

# 496
  • Мнения: 0
В тази тема е пълно с толкова Обич и положителни емоции!

Записвам се Heart Eyes

# 497
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
По Коледа се случват чудеса Peace

# 498
# 499
  • Мнения: 1 520
Много пъти вече прочетох във темата, публикации на момичетата, че всичко е в главата ни. Всичко се заражда там и от собствената ни глава идват и страданията ни. Та има една такава максима: Никой не може да те обиди, само ти сам можеш да се обидиш!
Прилагайки я към твойто предположение:

Цитат
Това да обясняваш на някой с голям проблем, че той го кара да израства, си е направо гавра според мен.

Никой не може да се гаври с теб, само ти сам можеш да си помислиш, че се гаврят с теб!

Доколкото знам, някои психолози много обичат да казват, че човек се обижда само ако позволи да го обидят. Аз обаче много не го вярвам това, защото твърдението им би означавало да няма никакви морални норми и принципи относно обида, унижаване, насилие и т.н. - значи обиждащият е съвсем невинен, не носи отговорност, пък той - обиденият е позволил да бъде обиден и отговорният е само и единствено той, защото не може да контролира емоциите си и интерпретира чутото или видяното като обида. Не помня точно коя от всичките теории беше, но съм я чела преди доста време...
А и обидата много често не е казана на 4 очи, защото идеята е тази реплика, подмятане или подобно, да бъде чута от другите, т.е. да се въздейства на тях, а чрез тях на получателя.

# 500
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Доколкото знам, някои психолози много обичат да казват, че човек се обижда само ако позволи да го обидят. Аз обаче много не го вярвам това, защото твърдението им би означавало да няма никакви морални норми и принципи относно обида, унижаване, насилие и т.н. - значи обиждащият е съвсем невинен, не носи отговорност, пък той - обиденият е позволил да бъде обиден и отговорният е само и единствено той, защото не може да контролира емоциите си и интерпретира чутото или видяното като обида. Не помня точно коя от всичките теории беше, но съм я чела преди доста време...
А и обидата много често не е казана на 4 очи, защото идеята е тази реплика, подмятане или подобно, да бъде чута от другите, т.е. да се въздейства на тях, а чрез тях на получателя.
Не е точно така.
Обиждащият се си носи отговорността за постъпките, но това не би трябвало да те засяга. Ти не си длъжна да си отговорна за нечия простотия. Ако се обиждаш, значи ти отваряш вратата и пускаш мръсотията в душата си - т.е. ответната страна постига целта си да те накара да се чувстваш зле. Той печели, ти губиш.

# 501
  • София
  • Мнения: 2 840
И какво печели? Grinning

# 502
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Че те вижда нещастна.  Laughing Нали знаеш поговорката:
Я не сакам мене да ми е добре, сакам Вуте да му е зле!

# 503
  • Мнения: 1 422
ДелфиParty.

# 504
  • Мнения: 361
запис че ви изгубих покрай многото работа  bouquet

# 505
  • София
  • Мнения: 642
Няколко дни ме няма и тук се завихрили подкупи, корупция... Пишете и мене де, откога чакам някой да ме корумпира  Joy

Pinkito, честито и от мен!   bouquet

# 506
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Песен за Мечтите

Мечтите, мечтите,
Мечтите са полет и вик на душите.
Красиви, ефирни, чудесни, чудесни,
Побират се само във песни.

Те завист и злост побеждават,
Тъга и сълза пресушават.
Те правят мъдрец от детето,
Изпълват със обич сърцето,
Като слуша във захлас.

Мечтите са полет далечен,
Те правят човека човечен.
Те правят от теб и от мене
Човека на нашето време.

Автор К.Воденичарова

rainbow Веднага те подкупвам с нещо за душата.  Joy Joy Joy

# 507
  • София
  • Мнения: 642
веднага приемам  Hug

# 508
  • София
  • Мнения: 2 840
Че те вижда нещастна.  Laughing Нали знаеш поговорката:
Я не сакам мене да ми е добре, сакам Вуте да му е зле!
Ама, то дори и да не се обидиш, той пак си се кефи само защото те е нагрубил по своите си представи. А и вероятно, дори да дадеш явни призначи, че хич не ти пука, той си вика"ех, как се преструва, ама всеки момент ще ревне..." Laughing

Така че, не мисля, че има някакво значение за обиждащия реакцията на обекта на неговата агресия. Него си го кефи фактът, че е груб. Разбира се, ако припадна на секундата, сигурно ще се изкефи максимално, но...и да не помръдна, пак ще е хепи.

Не виждам печалба от това дали ще го взема навътре, или няма да го отразя.

# 509
  • София
  • Мнения: 14
Всеки от нас извървява дългия път в търсене на техники да лекуваме душата си.  Разбира се пътя никога не свършва, а всеки ден може да се появи нова пробойна в крехкия кристал на душата.  Затова всеки ден трябва да се грижим за нея да е здрава, чиста от болка. Поздравявам ви със следващата песен.
"....если хочешь идти - иди...если хочешь забыть - забудь...только знай что в конце пути ничего уже не вернуть......"

Общи условия

Активация на акаунт