неспиращи сополи

  • 21 942
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 286
След месец сополи и всякакви кремчета, капки и мазила, пуснахме изследвания и се оказа стафилококова инфекция. Направиха ни и антибиограма. Няколко месеца пи АБ и се оправи.
Успех!

Shocked. Надявам се, че си имала предвид дни, а не месеци.


Уф, Tired баш са си месеци - почти 3 на брой ooooh! , обаче ни предстоеше операция и трябваше на всяка цена да ги изтрпем, все след антибиограми пи АБ, обаче ми казаха няколко пъти, че стафилококите били много упорити и трудно се махали, най-добото било детето да стане на 1.2г-1.3г, тогава имунитета му се подобрявал и се преборвал сам, но ние нямаше как да чакаме Peace

# 16
  • Мнения: 15 379
Ужасно.
Добре е, че все пак детето се е излекувало.

# 17
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Ние също минахме през всички видове капки - виброцил, коларгол (черните), ксилометазолин, бивацин и накрая едни противоалергични. Бяхме 4 седмици с хрема  Rolling Eyes  Накрая ми писна, реших да не слагам нищо повече и започнах само сутрин и вечер да пръскам Мукоплант морска вода и така се оправихме. Сега въпреки, че вече няма хрема пак му пръскам, в крайна сметка морската вода е безвредна, нали?

# 18
  • Мнения: 1 001
Сега въпреки, че вече няма хрема пак му пръскам, в крайна сметка морската вода е безвредна, нали?

Абсолютно.  Peace

# 19
  • русе
  • Мнения: 36
здравейте пак съм аз Simple Smileнашите сополи почти спряха .Вече 2 ри ден пием цинабсин хомеопатични хапчета са(лекарката ни ги изписа) .Сега имаме кашлица обаче и утре сме пак на лекар да я прегледа.Така и не съм пускала носен секрет.забелязвам обаче ,че и аз почнах да кашлям и ми е запушен носът може да изстиваме и аз не знам вече.
между другото кучешкият и зъб  е набъбнал скоро ще имаме нов зъб Simple Smile

Коларгола за да има ефект трябва да е 3% и да капеш поне 5 дена(3 пъти дневно по 2 капки)....Вие така ли го прилагахте?Защото това има супер ефект при моята дъщеря.Иначе може да пробваш с капки Макситрол.Те са за очи,но педиатърката ги изписа във фазата на супер силна хрема..Слагах 3 дена,после коларгол и зверската хрема се оправи.Успех Peace

нашият беше 2% и го капех сутрин и вечер

Моето дете миналата зима имаше течни сополи 3 седмици. Ползвах Виброцил но без ефект. Започнах да я обличам по-дебело през деня и през нощта и сополите спряха. Странното е, че вкъщи беше топло и бях сигурна, че не и е студено....

Може ли да кажеш как я обличаш.Аз например за сън и обличам така: пижама ватирана е отдолу и я слагам в чувал ,той е от сорта на олекотените завивки(едно време ако знаеш спалните чували какви бяха такъв е и нашият)и спим на климатик на 18 градуса го оставям

четох ,че може сами да си приготвяме морската вода .Прави се от 1ч.ч обикновена вода и 1с.л равна сол .Някой пробвал ли го е?

--------------
Използвайте бутона -

Последна редакция: вт, 01 ное 2011, 17:09 от Boten Mary

# 20
  • София
  • Мнения: 44 131
трябва преварена вода, не виждам смисъл, при положение, че една банка с половин литър физиологичен разтвор в аптеката е лев и нещо.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68570.0 ето рецепти иначе, но да не оцелиш нещо  в грамажите има вероятност...

Последна редакция: вт, 01 ное 2011, 17:15 от Angel_Dust

# 21
  • Мнения: 15 379
Според д-р. Михайлов физиологичен разтвор може да се приготви и у дома - 1 чаена чаша вода от чешмата+1 чаена лъжица морска сол. Бърка се до разтварянето на солта и се ползва.
Наскоро нямах физиологичен разтвор подръка и направих така. Приготвих си капките за нос и капах. Ефектът е същия. Ползвах непреварена изворна вода Девин.

# 22
  • русе
  • Мнения: 36
добре една банка физ. разтвор струва някъде лев и нещо ,а какво толкова има в тия др. води като хипомер,стеримар ,че са по 7 до 10 лв.?Една исъща работа вършат.

# 23
  • Мнения: 29
здравейте,искам да попитам как лекувате вашите деца.Моето дете вече от 1 месец има сополи течни понякога стават леко жълти ,но за кратко понякога са лигави,по-концентрирани после пак стават течни.Лекувала съм я с виброцил,черните капки,капах и клеева тинктура,хипомер и капак .Ходихме на доктор на 2-ма  даже ,казаха че и нямало нищо -няма зачервено гърло,чисти гърди,не кашля, няма температура.Изписаха и хомеопатични хапчета за настинка коризалия се казват ,но и от тях не виждам ефект.някой има ли подобен проблем .Ще съм ви благодарна ако споделите.

Ние бяхме същите с прозрачни сополи няколко седмици ,без да е болен.Един ден станаха леко жълтеникаво-зелени и доки ни изписа едни капки,от които не само се избистриха сополките,но направо изчезнаха.Преди това ползвахме виброцил и тобрадекс,но без успех.Капките са Гаразон.Почиствам с Низита и след това 3х1 за 5 дни.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 131
гаразона е антибиотик+ кортикостероид в едно...та не е  и то за самопредписване....и по-добре по-рядко, да не кажа  по изключение да се ползва...тобрадекс също е кортикостероид...колко точно дни  му капеш един след друг кортикостероиди...поне да беше изписала чист антибиотик вторият път....

# 25
  • русе
  • Мнения: 36
здравейте,искам да попитам как лекувате вашите деца.Моето дете вече от 1 месец има сополи течни понякога стават леко жълти ,но за кратко понякога са лигави,по-концентрирани после пак стават течни.Лекувала съм я с виброцил,черните капки,капах и клеева тинктура,хипомер и капак .Ходихме на доктор на 2-ма  даже ,казаха че и нямало нищо -няма зачервено гърло,чисти гърди,не кашля, няма температура.Изписаха и хомеопатични хапчета за настинка коризалия се казват ,но и от тях не виждам ефект.някой има ли подобен проблем .Ще съм ви благодарна ако споделите.

Ние бяхме същите с прозрачни сополи няколко седмици ,без да е болен.Един ден станаха леко жълтеникаво-зелени и доки ни изписа едни капки,от които не само се избистриха сополките,но направо изчезнаха.Преди това ползвахме виброцил и тобрадекс,но без успех.Капките са Гаразон.Почиствам с Низита и след това 3х1 за 5 дни.




нашите спряха с цинабсин-хомеопатични хапчета,но сега се борим с кашлицата ,която се появи вчера(спряха сополите кашлицата почна) ,ако съм знаела да почна цинабсина по-рано ама тогава пиехме коризалия ,която въобще не ни помогна.Дано да се излекуваме по-скоро

# 26
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
 Thinking ако не беше писала, че са ви спрели сополите, щях да си помисля, че кашлицата е от секрета, който се стича и дразни гърлото  Thinking
За кашлица на нас ни бяха предписали първо Проспан, но ми се стори, че повече се разкашля от него, казах и на ЛЛ и тя ни изписа сиропа на д-р Тайс "Лека нощ". Може би стана по-бавно, но в крайна сметка изчезна кашлицата - напълно след около 10на дни  Rolling Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 44 131
ми проспана напълно възможно да активира кашлицата...както и другите подобни...все пак са откашлящи сиропи, то и при мокра кашлица, трябва да се вади секрета, не да се поддтиска кашлицата.

# 28
  • русе
  • Мнения: 36
Thinking ако не беше писала, че са ви спрели сополите, щях да си помисля, че кашлицата е от секрета, който се стича и дразни гърлото  Thinking
За кашлица на нас ни бяха предписали първо Проспан, но ми се стори, че повече се разкашля от него, казах и на ЛЛ и тя ни изписа сиропа на д-р Тайс "Лека нощ". Може би стана по-бавно, но в крайна сметка изчезна кашлицата - напълно след около 10на дни  Rolling Eyes

не са ни спрели напълно от време навреме има  ,но в сравнение с преди е отлично.На нас ни изписаха АЦЦ сироп да видим дали ще ни мине или  ще продължаваме да се тъпчем с лекарства.Но нашата кашлица не е суха ,а звучна все едно и е заседнала някоя храчка на гърлото

# 29
  • Мнения: 29
гаразона е антибиотик+ кортикостероид в едно...та не е  и то за самопредписване....и по-добре по-рядко, да не кажа  по изключение да се ползва...тобрадекс също е кортикостероид...колко точно дни  му капеш един след друг кортикостероиди...поне да беше изписала чист антибиотик вторият път....
Ами първо слагахме тобрадекс-5 дни.Не помогна и оставихме така известно време.Чакаме зъбчета,много са подути венците и може от това да са секретите.А след това ,когато почиствах само с физ,разтвор позеленяха и ни изписаха гаразона.Има пауза около 3 седмици между двата вида капки.А докторката ми(д-р Молева) е много добра,тъй,че щом е постъпила така,значи е било нужно.

Общи условия

Активация на акаунт