Съвети за Бизнес 16

  • 59 379
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 314
И аз тук да ви следя Simple Smile.
2012 ще  е моята стартова година, все още си разучавам и всичко е само на фаза проучване и разговори, за това, което ме интересува.

# 16
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Чудна тема!
Да е на късмет на всички!
И аз мисля като Тигър и Пуканка, щом го има и печели е успешен, но винаги може повече.

ПС Тинтина, аз съм учудена от абсурдността на броя заповеди, Знаех че има изисквания, но не съм се занимавала с тях. И като ги прехвърлих някои наистина са абсурдни. Важното е че се знае поне какво искат.

# 17
  • Мнения: X
Здравейте, две хубави мисли от конференцията WebIt, които искам да споделя с вас.
Донякъде обобщават дискусиите от последните страници на предишната тема. Може би е добре да си ги напомняме, когато се скъпим да даваме идеи на другите.  Peace

    „Идеята е евтина, но изпълнението е злато.”

    „Идеите не правят пари – бизнесите правят.”

# 18
  • София
  • Мнения: 618
Страхотно оформление. Рядко пиша в темата, но редовно чета.  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 359
Може ли малко правна помощ? Ако някой се е сблъсквал с подобен казус, защото счетоводителката ми казва едно, адвокатката - друго... newsm78 Освобождавали ли сте служител по чл.71? Това е за назначение на изпитателен срок в полза на работодателя и прекратяване без предизвестие. Интересува ме дължи ли се обезщетение? Въпросната служителка се репчи, че й дължа обезщетение + изплащане на отпуската /за отпуската съм съгласна,де./. И заплашва с инспекции, с каквото се сетите. Тя да си заплашва, няма лошо, ама дали има грам истина се чудя.

# 20
  • Мнения: 54
Малко повече за Бизнес Ангелите вече от първа ръка - всъщност това е сайт, който свързва предприемача (човека с идеята) със инвеститора (този с многото пари).За целта предприемача трябва да се регистрира и да попълни проект.Не е нужно да има сложни изчисления, не всичко е задължително. Следва около два дена време за одобрение на проекта от сайта. Може да го върнат за поправка, като дават добра информация къде какво да се редактира.Когато го одобрят, пращат по имейл договор, който предприемача сключва със сайта, подписва и връща с куриер и чак тогава публикуват проекта в сайта си. 10 страници перфектно изпипан договор. Най-важното от него е, че ако предприемач и инвеститор си стиснат ръцете посредством сайта, то предприемача дължи 5% от уговорената сума.Или ако инвеститора даде на предприемача 20 000 евро, то предприемача дължи на сайта 1000 евро. Има достатъчно клаузи, така че предприемача да не се опита да не си плати. Малко е неясен момента с менторството. Тогава реално не се броят пари, но предприемача пак дължи пари на сайта.
Самите инвеститори пък, които са в сайта си плащат годишна вноска за да ползват услугите му. Иначе всеки може да влезе и да види какво търсят  но в кратък вариант, достъпен и за нерегистрирани потребители ИНВЕСТИТОРИТЕ ,а тук какво предлагат ПРЕДПРИЕМАЧИТЕ

# 21
  • Мнения: 6 206
запис

мен пък ми е смешно това със съветите, ще ме извинявате
кои сме ние, вчерашни пикли, без извинение, съвети ще раздават?  Joy

# 22
  • LOST
  • Мнения: 12
Скоро при мен ще стане една година /15 ноември/ откакто стартирах и може да се каже, че вече съм работодател/ поне така се шегуват близки и познати/. Имам магазинче за алкохол и цигари
  на един от пазарите в София. Забелязах за тази една година, че дори и да спечелиш все нещо и губиш. Неможе все да си на печалба.
Например:
Смених счетоводителката  с нова за уж по-малко пари да и плащам заплата, тя така ме завлече че сега аз си плащам за неплатени ддс-та и осигуровки. Плащам на новата счетоводителка /вече трета/  за да оправи бакийте на предишната.
Онзи ден ме ограбиха, влезнало едно циганче при продавачката докато отивала да хвърли боклука и за секунди откраднало оборота.
Предишният месец се развали хладилник.
По предишният влизаха да карадат цигарите, но слава богу така и не успяха, а щяха да ме върната поне с 5-6 хил.лева назад /което за мойто бизнесче не е малко/.
Редовно идват проверяващи и на тях някое и др. подаръче и левче.
Та искам да кажа, че съм доволна от това което изкарвам, но винаги според мен ще има и не малко разходи за да върви напред.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 576
запис

мен пък ми е смешно това със съветите, ще ме извинявате
кои сме ние, вчерашни пикли, без извинение, съвети ще раздават?  Joy

Ерин, не  е смешно. Темата си е точно за вчерашни пикли. Laughing Нали не очакваш някой крупен бизнесмен да ни удостои с внимание и да почне да пише в темата как се правят милиони.

Последна редакция: вт, 01 ное 2011, 08:50 от *Pukanka*

# 24
  • Мнения: X
запис

мен пък ми е смешно това със съветите, ще ме извинявате
кои сме ние, вчерашни пикли, без извинение, съвети ще раздават?  Joy

Аз лично съвети не бих могла да давам на никого. Идеи обаче, защо не? Има толкова празни ниши, които се виждат на много места, но някой друг със знания и умения ще запълни.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 247
Може ли малко правна помощ? Ако някой се е сблъсквал с подобен казус, защото счетоводителката ми казва едно, адвокатката - друго... newsm78 Освобождавали ли сте служител по чл.71? Това е за назначение на изпитателен срок в полза на работодателя и прекратяване без предизвестие. Интересува ме дължи ли се обезщетение? Въпросната служителка се репчи, че й дължа обезщетение + изплащане на отпуската /за отпуската съм съгласна,де./. И заплашва с инспекции, с каквото се сетите. Тя да си заплашва, няма лошо, ама дали има грам истина се чудя.

Според мен и дължиш само за неизползвания отпуск. Аз поне други обезщетения не съм изплащала, а непрекъснато прекратявам на това основание, че и в момента при нас е едно текучество.....
На какво основание смята, че и се дължи обезщетение? За неспазено предизвестие?

Редактирам се и с цитат от съдебна практика по въпроса:

"Неоснователен е и искът за присъждане  на обезщетение по чл. 221 от КТ -за заплащане на обезщетение при  прекратяване на трудовото правоотношение без предизвестие. Такова обезщетение при договори, сключени на основание чл. 70  от КТ,  законодателят не е предвидил.  Съгласно разпоредбата на чл. 71 ал.1 от КТ,  страната, в чиято полза е уговорен срока за изпитване, в случая работодателя, може да прекрати договора без предизвестие „ до изтичане на срока за изпитване”. В конкретния случай работодателят, в съответствие с разпоредбата на този текст, е издал посочената заповед, която е от 05.03.2009г. След като страната, в чиято полза е уговорен изпитателния срок може по всяко време до изтичането му да прекрати договора без предизвестие, то жалбоподателя няма право на обезщетение по чл. 221 от КТ."

Източник:

http://court.sliven.net/uploads/0063d809/47891509.htm

Последна редакция: вт, 01 ное 2011, 12:35 от тодоричка

# 26
  • Мнения: 359
Мерси много, Тодоричка!  bouquet Те по принцип уволнените си фучат и си се репчат, но аз исках да проверя за по-сигурно. Тези дни пък една от нашите хубосници отказа да подпише едномесечното предизвестие за освобождаване. Нямало да подпише и точка, да видим как сме щели да я накараме! Shocked Оказа се просто - с двама свидетели.

# 27
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Здравейте момичета.Честита нова тема и големи благодарности за полезните ликове на първата страничка.
Аз не съм писала от много отдавна но си имаме много ангажименти и ми е мн трудно да се добера до компа.А и на последък ми се въртят идеи из главата и все се ровя из нета.Мисля да пренасочим бизнеса в сферата на услугите. Като първа идея ми е Школа за професионално обучение но за сега още нищо не знам по темата.Някои от вас занимавал ли се е с подобно нещо или има ли някакви наблюдения в тази област.

# 28
  • Мнения: X
pipilota_85, в предишната тема и аз питах, но никой нямаше инфо от първа ръка.

Ето ти сайта на НАПОО като отправна точка. http://www.navet.government.bg/
Намерих и този сайт, има полезни неща в него: http://cpobg.com/index.htm?ReadForm

# 29
  • Мнения: 2 037
Благодаря за новата тема.   bouquet
Дано в нея всички се похвалим с успехи.
Флорисима, както писах в предната тема, мен едни от ИТ също ме изнудваха, но пари не съм дала. Смятам го за безкрайно грешно. Не сме някаква голяма структура, която да храни друга структура.  Stop Сега ревизионната ми книга е омазана със задраскано "връчен брой на актове - 2", поправено на "7" (явно сме я ядосали), като реално нямам нито 1! Само няколко предписания, изпълнени същия ден.
Във връзка с липсваща заповед за график на отпуски.  ooooh! Голям проблем, като се знае, че ние служители вече нямаме. И с онова мое медицинско.

Реших да дам единия магазин под наем, ако някой се интересува, да пита на лични.
Просто вече не искам да чувам да наемам хора.
Няма как да съм на две места, затова едното остава свободно.

Общи условия

Активация на акаунт