Съвети за Бизнес 16

  • 59 503
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 4 412
malko_mishlence, надявах се да се включиш с повече инфо. Знам, че се казва персонализация, но доколкото съм чела оскъпява доста печата. Обяснявали са ми , че  първо се пуска основният печат и после всеки лист допълнително, за да излезе персоналният надпис.
Може ли да ми изпратиш на лични инфо за фирма, която прави персонализиран печат, подобен на този календар. Не знам дали и на другите ще им е полезно. Ако не оскъпява много, може да включим нещо подобно догодина в новогодишните подаръци.

# 691
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
google каза дигитален печат Simple Smile Аз си го преставям като програма за автоматично попълване на адресите на еднотипна кореспондеция - изображение и наслагване на имената на определените места. Кой знае колко съм далеч Simple Smile

Не знам за кучетата ка стоят нещата, но наистина един салон си е малко. Бях много изненадана да видя детски салон обаче - голям и тогава притеснително празен. Вероятно и те са едиствени обаче и дано им върви.

# 692
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
За коледни и новогодишни подаръци тази година направих ограничен брой чаши с рисунки на сина ми. Станаха отлични! Като цена излязоха сравнително прилично, а и всички, които получиха много ги харесаха, защото бяха нестандартни.

# 693
  • София
  • Мнения: 4 412
google каза дигитален печат Simple Smile Аз си го преставям като програма за автоматично попълване на адресите на еднотипна кореспондеция - изображение и наслагване на имената на определените места. Кой знае колко съм далеч Simple Smile

И аз така съм си го представяла и общо взето ми се виждаше малко скучно да сложиш едно име в шарен цвят. Но в този календар имаше много закачки, например винарна и на всяко шише името на фирмата и други интересни шрифтове - писане с морска пяна или хора, които са изписали с телата си името на фирмата. Сигурно няма да вземе награда за най-изтънчен дизайн, но нас във фирмата ни накара да се смеем Simple Smile

А миналите години подаръците от Мтел бяха много обикновенни и все ме беше яд защо ни ги пращат. А тази видях и от опит, че  да създадеш положителна емоция в клиента не е лошо.

# 694
  • Мнения: 0
Здравейте мами,

Първо да ви похваля за добрата тема. За съжаление няма как да изчета всичко, но искам да ви попитам според вас книжарниците за книги и учебници дали са вървежни в момента или е по - добре книжарница за офис консумативи и подобни неща?
Аз от няколко години имам туристическа агенция, но в туризма нещата не са на добре и решихме със съдружничката да сменим дейността или по -  скоро да започнем втора дейност. Туристическата агенция ще си остане за близки и познати, няма защо да губим лицензите  Simple Smile
Ако не са вървежни какво бихте предложили за започване на нова дейност в търговията, с изключение на кафета и заведения за хранене?

Eдит: Забравих да спомена, че става въпрос за  София.

Последна редакция: ср, 01 фев 2012, 12:35 от sofia85

# 695
  • Мнения: X
malko_mishlence, надявах се да се включиш с повече инфо. Знам, че се казва персонализация, но доколкото съм чела оскъпява доста печата. Обяснявали са ми , че  първо се пуска основният печат и после всеки лист допълнително, за да излезе персоналният надпис.
Може ли да ми изпратиш на лични инфо за фирма, която прави персонализиран печат, подобен на този календар. Не знам дали и на другите ще им е полезно. Ако не оскъпява много, може да включим нещо подобно догодина в новогодишните подаръци.

Това, което са ти обяснили, го предлагат печатници, които нямат дигитален печат, а правят разни ръчни изпълнения и това е само поставянето на обикновен надпис - едно име. Персонализацията е просто файл с база данни, на който указваш какво изображение, име, слоган и т.н. и къде да отпечата. Предлага го всяка дигитална печатница и ако ти вземат пари допълнително, то сумата е нищожна. Ето ти фирми, които предлагат дигитален печат и съответно персонализация. http://polygraphy.info/services/digitalen-pechat,5.html

# 696
  • София
  • Мнения: 4 412
malko_mishlence, мерси! Нашата рекламна агенция работи с Булгед, но не са ни предлагали някакви особени екстри от това, че е дигитален печат. А персонализацията винаги са ми казвали, че е скъпа. На мен не ми е удобно да звъня по печатниците, но явно човек трябва да се доограмоти сам. Както и сега ми трябва инфо за отпечатване на книги в малки тиражи.

# 697
  • Мнения: X
malko_mishlence, мерси! Нашата рекламна агенция работи с Булгед, но не са ни предлагали някакви особени екстри от това, че е дигитален печат. А персонализацията винаги са ми казвали, че е скъпа. На мен не ми е удобно да звъня по печатниците, но явно човек трябва да се доограмоти сам. Както и сега ми трябва инфо за отпечатване на книги в малки тиражи.

Таня, от персонализация до персонализация има разлика. Зависи какво искаш, в какви тиражи и т.н. Не разбрах вашата рекламна агенция, това е твоята фирма или агенция с която работите. За всичко, от което се интересуваш като услуга или някаква новост, включително и персонализация, можеш да питаш търговеца в Булгед, с който работите и той ще ти предложи много варианти.

Планирам съвсем скоро да пиша статия по въпроса точно за хора, които са клиенти на печатниците и искат да знаят повече за подобен тип неща. Просто ми трябва малко време, ще се опитам да го напиша съвсем ясно без да навлизам в излишни технологични особености.

Булгед, Е принт и Джей пойнт печатат книги в малки тиражи.
http://polygraphy.info/products/knigi-v-malki-tirazhi,306.html

Също така, вместо да звъниш по печатниците, пробвай да изпращаш запитвания за оферти през тази система: www.bgoferta.info. Пишеш си какво искаш и само получаваш оферти и самите печатници те търсят. Има помощник и администратор, ако не знаеш как да си направиш запитването. Системата е напълно безплатна за ползване.

# 698
  • София
  • Мнения: 4 412
malko_mishlence, мерси! Нашата рекламна агенция работи с Булгед, но не са ни предлагали някакви особени екстри от това, че е дигитален печат. А персонализацията винаги са ми казвали, че е скъпа. На мен не ми е удобно да звъня по печатниците, но явно човек трябва да се доограмоти сам. Както и сега ми трябва инфо за отпечатване на книги в малки тиражи.

Таня, от персонализация до персонализация има разлика. Зависи какво искаш, в какви тиражи и т.н. Не разбрах вашата рекламна агенция, това е твоята фирма или агенция с която работите.

Работим с рекламна агенция, нашата фирма не е рекламна агенция и не предлагаме такива услуги. За обслужващата ни рекламна агенция - среден клас, всяка година правят и хартиен каталог с материалите си и като чели гледат да си продадат каквото са внесли.
Аз преди години имах по-оригинални идеи, но нямам добри впечатления от директна работа с печатниците, някак несериозно се отнасят към запитвания от фирми крайни клиенти. Включително и с Булгед съм говорила. И така няколко години каквото ни предложат от РА това избираме. В печатницата ни казват "Кажете какво искате", но тук е момента, че аз не знам точно, и все си мислех, че РА е тази, която да ми подскаже. Статията ти сигурно ще е полезна и за мен, за да знам какво да искам. Simple Smile

И още нещо, дори и за визитките не ми е ясно - нашите визитки са по-раздвижени и като дойде нов човек или някой му свършат от РА винаги ни карат да правим поне 300-400 бройки, защото били нестандартни. Е много ми се вижда, нали има дигитален печат, какво пречи да пуснат 100 бройки. Или аз нещо не разбирам.

# 699
  • Мнения: X
TanyaMG, не знам каква е агенцията ви, но това, което ми казваш не е много във ваша полза. Повечето агенции, особено тези със сувенирите, предлагат стандартни неща, защото те печелят от продажбата на сувенира, а печата го изнасят навън. Това само им отнема време и труд, затова и не се напъват много. Персонализацията си я комуникирай директно с печатницата. Проблемът обикновено е базата данни. Печатът прави лесно персонализацията, но някой преди това трябва да състави база от хора, длъжности, фирми, персонални обръщения и т.н. Аз съм правила в Булгед кутии с бонбони. Персонализирах кутийките - на всяка имаше различно име, длъжност и персонално послание според човека. Просто екселски файл. Това РА няма да ти го направи, трябва да го направиш ти. Ще седна по-бързо да напиша статията, има толкова прости и ефективни примери. Ще потърся и реализирани кампании, за да видиш какви чудеса могат да се правят.

Относно визитките... Поръчай си директно. можеш и 10 визитки да си поръчаш, въпросът е като цена как ще ти дойде. По принцип щанцовани, ламинирани и различни визитки си струват повече от обикновените. Сори, дано не го сметнете за реклама, но виж този сайт. www.printidea.info В него се опитвам да показвам реализирани рекламни идеи и там да обясня съвсем просто как е направено нещото и кой го предлага. Не е сложно да обясниш на печатницата какво искаш по този начин. Термините са 3-4 - щанцоване, ламиниране, изрязване на плотер и т.н.

# 700
  • Мнения: 6 207
malko_mishlence, поздравления!
Много идейни проекти
Страшно ми харесаха поканите

# 701
  • Мнения: 157
И бонбоните, и бонбоните, а визитките от шоколад, ой, ой  Grinning
Мишленце, много ми беше интересно!
И от мен поздравления, хубаво се е получило!

# 702
  • Мнения: X
Благодаря ви. Заслугите все пак не са мои, това са произведени неща от печатници и измислени от рекламни агенции или техните клиенти. Аз само избирам такива хубави неща и ги показвам.  Embarassed

# 703
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
На мен ми харесаха много! Благодаря!!!
Един такъв календар ще ме зарадва:)
И други неща харесах Simple Smile

Мишленце, иска се око за да ги отсееш и това си е изцяло твоя заслуга, а споделянето отделно си заслужава благодарности Simple Smile

# 704
  • София
  • Мнения: 4 412
malko_mishlence, благодаря и аз! Добре, че ни показа тези интересни творения. Има нужда от такъв сайт да се въодушевяваме.
Преди години намирах на yvox.net интересни неща, но от известно време не съществува и преди 10 дни търсех някаква алтернатива на сайт, от където мога да се доограмотя малко за рекламните възможности.

Между другото нашата фирма прави 10 годишен юбилей тази година и може би трябва да го отбележим по някакъв начин. А някои от клиентите ни миналите години правиха също юбилеи. Изглежда фирмите са склонни да празнуват 10-15-20 годишнини. И спред мен това е една нова ниша, как да го отпразнуваш, а и какво да подариш, когато си поканен на парти. А и кой е казал, че трябва да правиш парти, може и нещо друго newsm78

Общи условия

Активация на акаунт