Съвети за Бизнес 16

  • 59 504
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
TanyaMG, празнуват се 10 годишнини. Няма нищо лошо да се отбележи такъв празник. Имайки предвид, че за много фирми е предизвикателство да оцелеят в тези трудни времена, всяка кръгла годишнина е повод за отбелязване.

Иначе за yvox.net, какво да ти кажа... Следях го и аз редовно, но сайт, основан на идеята да плюеш по колегите и да им търсиш постоянно грешките, няма как да издържи дълго. Няма ги вече от няколко години. А можеха да заемат тази добра ниша...

Последна редакция: чт, 02 фев 2012, 10:28 от Анонимен

# 706
  • Мнения: X
Предвиждат се промени за гаражите, смяната на предназначението и отдаването им под наем.
http://dnes.dir.bg/news/zhilishta-parkirane-garazhi-parkomesta-10446775?nt=6

# 707
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Невероятно е! Те и досега не можеха, но заради височин аи квадратура.
А сега не можеш да си продадеш единствен гараж, дори да нямаш кола?
Защо ли пак София изчерпва страната?
Наистина в 3-4 големи града вероятно има често и над един автомобил в домакинство, но какъв процент от сградите е това?

# 708
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 701
Ще можеш да го продадеш, но първо трябва да го предложиш на съседите  Mr. GreenАко ,няма интерес, тогава да го пуснеш на пазара за недв. имоти.  Crazy Вратички ще има ,но ще те занимават с  документални глупости.

# 709
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 144
Здравейте момичета ,получих предложение за внос,представителство и дистрибуция на хранителни добавки (витамини,минерали и т.н) .Марката е с отлично реноме и много позната .
Имам опит в ресторантьорство и съм била дилър в голяма търговска верига преди години ,но нямам представа от този пазар.
Другото ,което е важно да спомена че от наколко години съм в къщи в помощ на съпруга ми .
Много моля ,ако има фармацевти между вас или с опит в тази търговия да дадат мнението си за възможностите в тази сфера  .

# 710
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Здравейте момичета ,получих предложение за внос,представителство и дистрибуция на хранителни добавки (витамини,минерали и т.н) .Марката е с отлично реноме и много позната .
Имам опит в ресторантьорство и съм била дилър в голяма търговска верига преди години ,но нямам представа от този пазар.
Другото ,което е важно да спомена че от наколко години съм в къщи в помощ на съпруга ми .
Много моля ,ако има фармацевти между вас или с опит в тази търговия да дадат мнението си за възможностите в тази сфера  .



Възможностите са добри. Свържи се и предложи продуктите на всички аптечни складове. Но запомни че там ще пробиеш само ако предложите ниски цени,защото с витамини е пълно. Отиди и в ХЕИ и се запознай с изискванията за складиране на такива добавки. Също така там трябва да регистрираш продуктите и да ти дадат разрешително че можеш да ги внасяш. За целта ще им трябва състава и технологичната спецификация. Приготви се първите три години ХЕИ да те разкъсват на парчета от проверки.
И ако по някаква причина решиш да не се занимаваш , може да предадеш щафетата на мене защото вече имам връзки с аптечните складове и склад покриващ изискванията за съхранение на добавки. Както и вече добър авторитет пред ХЕИ понеже не са ни хващали във гафове.

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 7 056
Момичета, по-нагоре стана въпрос за жени, които правят приложения за Андроид. Може ли линк към статията/клипа, че не мога да го намеря, а ми е важно. Мерси.

# 712
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 144
 *Pukanka* Благодаря ти за отговора   bouquet аз също по интуиция се насочих към аптечните складове. Започнах да преглеждам в интернет за изискванията на ХЕИ и мисля ,че са постижими.
Интересува ме вноса от страни извън ЕС как се осъществява .Митническа агенция ли да наема или фирма превозвач и доставчик  newsm78 Не съм наясно,кое  е по-сигурно и по-изгодно.После трябва да направя сметката с мито и ДДС + транспорт ,как ще излезе .Ако тръгна по инстанции ,сигурно ще ми светне ,но за сега не ми е позната материята .

# 713
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Винаги ще имаш разправии с митниците, ще отварят, вземат проби, задържат  партидата.

# 714
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 938
Винаги ще имаш разправии с митниците, ще отварят, вземат проби, задържат  партидата.
Не е задължително да има разправии, при изрядни документи и продукт проблем няма никакъв.
От друга страна ако си ги внася сама и си е регистрирала марката за БГ ще държи пазара

# 715
  • Мнения: 2 037
Винаги ще имаш разправии с митниците, ще отварят, вземат проби, задържат  партидата.

Според мен това е преодолимо с един митнически агент, който си знае работата. Peace

# 716
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Винаги ще имаш разправии с митниците, ще отварят, вземат проби, задържат  партидата.
Не е задължително да има разправии, при изрядни документи и продукт проблем няма никакъв.
От друга страна ако си ги внася сама и си е регистрирала марката за БГ ще държи пазара

Дори и при изрядни документи, е възможно да й създадат проблеми. Особено като някой митничар реши, че ще те изнудва за 200-300 лева. Направо побеснявам, само като си спомня... А последния път, понеже ми правиха митническата обработка още във Варна (и не присъствах при отварянето), направо си откраднаха това-онова... Естествено не може да се докаже нищо, но е толкова жалко - всички кашони са с по 10 бройки вътре, само този, който са отворили - с 8.

# 717
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 144
Благодаря ви момичета   bouquet за отзивчивостта,много сте мили.
Искам да огледам нещата от всякъде ,с всички положителни и отрицателни страни.Разходи и печалба.Уверена съм в качеството на продуктите и реномето на марката.Качеството и придружаващите документи биха ми гарантирали нормално минаване през митница и ХЕИ.
Забелязвам ,че има разлика в разрешената дозировка за употреба от ЕС на някои продукти ,но просто ще поръчвам по европейските норми.
Дали се изискват някакви разрешителни за внос ,лицензи или дали има квоти за внос ?
Това не мога да намеря като информация.
 Titina къде се регистрира марка ? Това наистина не съм го мислила и не знаех ,че съществува като опция ,но категорично би ме защитило от по нататъчен нелегален внос от някой "конкурент ".Благодаря че сподели.
Благодаря ви отново .Ще приема и ще се радвам на всеки съвет от вас.

# 718
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Запазена марка се регистрира в патентното ведомство, но най-добре е да се консултираш с патентен специалист - може да е полезно запазването й да е в няколко области. Също така изискай от партньорите си всички документи и сертификати за безопасност, които имат и ги преведи на български език. При вноса може да ти ги изискат от КЗП и ако ги нямаш, може митничарите да те шантажират с това.

# 719
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 938
Винаги ще имаш разправии с митниците, ще отварят, вземат проби, задържат  партидата.
Не е задължително да има разправии, при изрядни документи и продукт проблем няма никакъв.
От друга страна ако си ги внася сама и си е регистрирала марката за БГ ще държи пазара

Дори и при изрядни документи, е възможно да й създадат проблеми. Особено като някой митничар реши, че ще те изнудва за 200-300 лева. Направо побеснявам, само като си спомня... А последния път, понеже ми правиха митническата обработка още във Варна (и не присъствах при отварянето), направо си откраднаха това-онова... Естествено не може да се докаже нищо, но е толкова жалко - всички кашони са с по 10 бройки вътре, само този, който са отворили - с 8.

От позицията на митнически агент с повече от 15 години стаж в България смея да твърдя, че ако са ти изрядни документите и продукта и имаш стабилен брокер никой не може да те изнудва за нищо. Никой не е застрахован от проверка, пратки  се маркират на база оценка на риска и се отварят. За всяко такова нещо се подписва протокол, като един от подписите е на представителя (агента) на вносителя. Ако липсва бройка обърни се към агента си.
veni-vidi, за всички въпроси които си задала, квоти, мита, разрешителни отговор можеш да имаш ако знаеш тарифната позиция на стоката. За търговската марка прочети повече тук; http://www.xn--80aaafe7bcooshhi6i.com/bg/%D0%A0%D0%B5%D0%B3%D0%B … %D0%BA%D0%B0.html

Общи условия

Активация на акаунт