Съвети за Бизнес 16

  • 59 434
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 359
Чухте ли, че има предложние да се криминализира назначаването на работа без трудов договор? И, съответно, санкции и за работещия без тр.договор.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 253
Ще се криминализира умишленото неплащане на осигуровки от работодателя, а не назначаването на работа без трудов договор. Ще санкционират и работниците работещи без трудов договор с глоба в размер на осигуровките им до 5 месеца. Но всичко все още е в сферата на проектите.

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
Аз съм за регламентираните коректно в договор отношения.
Макар че си давам сметка, колко изнемогващи за всички вас-работодателите са нормативите. Осигуровките са високи, повече от данъци. Ставките в класификатора по професии се вдигнаха... И разходите ви определено не са само и единствено за персонала...
Но и от другата страна са кошмарно изглеждащи нещата!!!
Изумена съм, как в национални радиовериги като "Фокус" и "Дарик" масово работят на 4-часови трудови договори. При положение, че работата в медия е публична и е очевадно, че този човек работи по повече от 10 часа на ден.
Но с този капацитет от инспектори "хващането" на всички нерегламенирано работещи е химера...

# 78
  • Мнения: 2 037
Реално не бих имала нищо против високи осигуровки, ако имаше някаква полза от тях.
Била съм осигурена и в друга държава, нищо общо няма.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
Така си е.
Сега са високи заради многото настоящи пенсионери и многото сегашни разходи на държавата. Което е глупаво точно с осигуровки да се пълнят дупки.
А не са високи заради някакви бъдещи доходи (пенсия) на осигурявания...

# 80
  • София
  • Мнения: 1 253
Реално не бих имала нищо против високи осигуровки, ако имаше някаква полза от тях.
Била съм осигурена и в друга държава, нищо общо няма.

Абсолютно подкрепям!

Особено по отношение на здравното осигуряване.

# 81
  • Мнения: 152
Това за осигуровките ми е болна тема. Може би защото все още нямам собствен бизнес и гледам от очите на работник, но нереалните осигуровки са нещо с което не мога да се примиря  До момента бях на заплата 800лв. чисто - и на толкова бях осигурена. Повярвайте ми - има огромна полза. Като започнем от болничните , минем през обещетението което получавам сега от НОИ и стигнем един ден до пенсията. Така , че аз съм изцяло за реалните осигуровки.

# 82
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Вивина от гледна точка на работник, и то на жена, е разбираемо да искаш реални осигуровки - спрямо заплатата.
От гледна точка на човек и гражданин е нормално да искаш размерът им да е реален също - няма нито ефект, нито полза, нито ефективност и те са си вид данък. Затова става дума. И няма никакво значение каква ти е гледната точка - като плащаш нещо, искаш да знаеш, че ще получиш нещо насреща.

# 83
  • Мнения: 6 443
Благодаря ви за отговорите!  Hug
Лейди Блу, ще потърся!

# 84
  • Мнения: 1 541
Поздравления за темата. Съжалявам да чуя, че нещата при Маргало не вървят. Вярно е, че бизнеса не е за всеки, но винаги ми е било кофти когато някой не успее, защото знам, че обикновено има много ентуасиазъм и надежди...в повечето случаи..

# 85
  • София
  • Мнения: 4 412
От няколко дни чакам нещо да се напише в темата, та да не я търся, но няма. Е трябваше да я потърся, че не споходиха разни мисли Simple Smile

Първо купих си един от броевете на Капитал Дейли и се смразих, много остро за кризата и без никакъв оптимизъм, дали е така newsm78

Видях две добри рекламни идеи, едната беше тук във форума със снимките на мамаНаМалена в столичен МОЛ, много се зарадвах, все пак това е сериозно внимание към блогър - http://mallofsofia.bg/bg/promotions/mamaNaMALENA_v_Mall_of_Sofia/ . Вие какво мислите?

Видях и една интересна инициатива на Chivas - http://www.chivas12.bg/age.html , 6 професионалисти и 6 млади хора с интереси в една област имат възможност да се срещнат и да говорят. Ние сме имали няколко такива срещи в началото на бизнеса ни и съм много доволна, много полезни съвети и контакти се създават. Не знам дали тук ще може, но така или иначе не съм видяла друго подобно в България.

И нещо като идеи за бизнес - през седмицата присъствах на едни виртуален семинар в област свързана с грижите за здравето, много ми хареса, ние работим в ИТ областта и не съм виждала до сега в БГ така. Предполагам, че това ще е интересна област за промотиране на масови стоки.

И последно, като се оглеждах през изминалата седмица ме споходи една идея, ще ви я напиша по-късно.

Последна редакция: нд, 13 ное 2011, 07:50 от TanyaMG

# 86
  • Мнения: 6 206
TanyaMG, тази рекламна агенция използва много изворите на бг-мамма и това не е от вчера. Примерно тя обслужва и Мол Пловдив, където училището за родители се води от Бу.

Кажи повече за тази статия или дай линк към нея.

# 87
  • София
  • Мнения: 4 412
Ерин, беше едно интервю с комисар Оли Рен, на цялата първа страница с големи черни букви "Гответе се за нова рецесия". В самата статия  пак редуцират прогнозите, казват, че икономиките в съюза ще бъдат около 0, прогнози за безработицата и т.н. За България също коригират ръста, но все пак остава около 2,3%.

Аз да ви напиша по-ясно бизнес идеята, която ме споходи. Така се случи, че през седмицата изследвах руските пелмени, не са лоши, стават за бърза закуска. И като стигнах до последната страница на сп. "Мениджър", попаднах на тази статия - http://www.manager.bg/broi-157/modernity/sledvashtata-moda-v-hranite . Това си има и западно име дъмплинг. Ето и в един блог кратко описание - http://aserialeater.com/restaurants/ping-pong-london/ . И ми се струва, че не е лоша идея за малки закусвални или павилиони с такива храни. Все ми се струва, че е по-добре да има 10-12 и повече такива обекти, отколкото само 1-2 и да разчита на уникалната идея. Доколкото знам в Сф има едно малко такова заведение, отворено е от вносители на руски храни. Вие чували ли сте за това, какво мислите?

# 88
  • Мнения: X

Видях две добри рекламни идеи, едната беше тук във форума със снимките на мамаНаМалена в столичен МОЛ, много се зарадвах, все пак това е сериозно внимание към блогър - http://mallofsofia.bg/bg/promotions/mamaNaMALENA_v_Mall_of_Sofia/ . Вие какво мислите?

Таня, не разбрах в какъв смисъл внимание към блогър? mamaNaMALENA си работи професионално като фотограф с магазина за дрехи Carnival Kids, снима им колекциите, както и на още детски магазини и рекламата на тази акция, ако мога така да се изразя, е съвсем логично да е тук, където е най-голямата аудитория.  Wink

Проектът на Чивас е много любопитен. Не че ще доведе до конкретни промени, но като очертаване на проблемите в съответния бранш и обобщаването им пред хора, които са извън него, е точно в десятката.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 344
Интересно Simple Smile отдавна не ви бях чела и много трудно ви открих, а сега виждам че сте сменили и името на темата. И поздравения за началната страница - много подредена и достатъчно информационна и полезна.
Записвам се и почвам да чета назад  Hug

Общи условия

Активация на акаунт